سرای سالمندان حاج کاظم صدیق

برای دومین سال متوالی به همت یک هم استانی (جناب آقای عبدالرضا قاسمی) دیداری از سالمندان خیریه حاج کاظم صدیق در خرم آباد برگزار میشود.

سرای سالمندان خیریه حاج صدیق که به همت جمعی از نیکوکاران لرستانی اداره میشود،کمک های نقدی وجنسی و دیگر کمکهای اهالی نیکوکار لرستانی ها را دریافت و با کمک این هدایا به اداره سرای سالمندان میپردازد.این دعوت و حضور دوست بزرگوارم جناب آقای قاسمی باعث شد چند خطی برای حاج کاظم صدیق بدون اضافه و روتوش بنویسم.

بنده هنوز توفیق حضور در این سرای سالمندان را برای بازدید و عیادت سالمندان نداشته ام ،بسیار راغب هستم که امسال در این گردهمایی و عیادت حاضر باشم،امید دارم که مشغله های نابهنگام کاری مانع ازتصمیمم -که هنوز با قاسمی در میان نگذاشته ام- نشود.ان شالله

اما چندین سال است که حاج کاظم صدیق ،فعال اقتصادی و اجتماعی خرم آبادی در تهران را میشناسم و بارها با همت وتلاش وپشتوانه ی ایشان همایش ها و گردهمایی برای لرستانی ها ودانشجویان لرستانی  مقیم استان تهران برگزار کرده ایم.

به همت حاج کاظم صدیق بارها برای جشن دانشجویانی که با رتبه ی زیر 1000 در دانشگاههای معتبر تهران قبول شده اند ؛هدیه تهیه کرده ایم.هدیه هایی که دانشجویان لرستانی سالهاست به عنوان یادگار در اتاق دانشجویی خود نگهداری کرده اند و مشعوف از اینکه در کلان شهر تهران هستند کسانی که کسب این رتبه را برای لرستان افتخار دانسته وقدردان تلاششان هستند و برای این همت وتلاش ارزش قائل هستند.

بی اغراق اگر کمکهای مادی ومعنوی حاج کاظم صدیق نبود خیلی از همایشهاو گردهمایی های ما لرستانی ها در تهران با مشکل مواجه میشد ولی حضور بی منت او بیشتر اوقات گرهها را باز میکرد. 10 سال است که دانشجویان لرستانی مقیم تهران از راهنمایی و مساعدت و صحبت های نغز حاج کاظم صدیق بهره گرفته اند و  جشن شب یلدا برای دانشجویان لرستانی برگزار نموده که به دور از پدر ومادر و خانواده احساس غریبی نکنند.

حاج کاظم صدیق انسان شریف و خیری است که دوست دارد نهال خیر بکارد که در آینده نیکی و محبت را درو کنیم،دوست دارد نتیجه ی سالها ممارست و تلاشش رابرای استان وهم استانی به اشتراک بگذارد .

خدمات خیریه ی حاج کاظم صدیق بهمین سرای سالمندان منتهی نمیشود ، ساختمانهای اهدایی دانشگاه لرستان و درمانگاه هم از دیگر کارهای خیریه ی اوست.حاج صدیق بسیار شیوا و بلیغ در سن نزدیک به هشتاد سالگی صحبت میکنددرخلال صحبتهایش خاطراتی زیبا تعریف میکند . برنامه ی ورزش وکوهنوردی اش ترک نمیشود .برنامه هایی برای اهدای مکانهایی به خیریه وتوسعه کارهای عمرانی در خرم آباد دارد.

اعلام حضور حاج کاظم صدیق برای شرکت در این گردهمایی در سرای سالمندان برایم بسیار زیبا و خالی از خاطره ویادگیری نخواهد بود ،مطمئن هستم دیگر دوستانی که توفیق حضور خواهند یافت بر عرایضم صحه خواهند گذاشت.

در وبلاگ جناب آقای قاسمی برنامه و جزئیات این گردهمایی درج شده است ؛ دوستان وعلاقمندانی که مایل هستند میتوانند برای اعلام حضور خود به وبلاگ "چو ایران نباشد تن من مباد" مراجعه نمایند.

از راست حاج آقا عباسی فرد-حاج آقا سلوک-حاج کاظم صدیق

در هیات عشاق العباس لرستانیها درتهران سال 1391

حاج آقا عباسی فرد-حاج آقا سلوک-حاج کاظم صدیق

/ 1 نظر / 31 بازدید
قاسمی

سلام سعید جان ممنون از انتشار مطلب . خدمات موسسه صدیق متاسفانه پنهان مانده و کمتر هم استانی از آن اطلاع دارد . یکی از برنامه های روز جمعه ؛ معرفی اقدامات موسسه است . امیدوارم روز خوبی در کنار سالمندان سپری کنیم