تسلیت به هموطنان بوشهری

برای بوشهر برای دریا

ما به زلزله مبتلاییم
و یا این زلزله به ما؟

چقدر نفس های بریده
... مانده روی دست ما
درست بغل ِ نسیم دریا.

این دل، پر از تکانه هایی ست
که همه چیزش پرت می شود
مگر کشته هایی
که بی کفن
دل از آن نمی کنند.

نصرت الله مسعودی


موقعی که خبر را شنیدم ساعت حدود 10 شب بود. تازه به منزل رسیده بودم که گفتند بوشهر زلزله رخ داده وعده ای از روستاییان هم کشته شده اند.

راستش انتظار شنیدن خبر زلزله آنهم برای جمع زیادی از هموطنانم در ماه اول بهار را نداشتم.ناراحت شدم وقبل ازاینکه کاری انجام بدهم تصمیم گرفتم با یکی از همکارانم در بوشهر تماس بگیرم وجویای حال او ودیگر همکارانم در استان بوشهر باشم .خدا را شکر همکارانم و خانواده هایشان در سلامت کامل بسر میبردند؛ اما ناراحتی وبغضم را از کشته شدن هموطنان زلزله زده ی استان بوشهر را نمی توانم پنهان کنم.آرزوی آمرزش برای درگذشتگان وصبر و شکیبایی وهمدردی برای بازماندگان دارم.امید دارم که امداد رسانی برایشان با توجه به در پیش بودن فصل گرما در اسرع وقت صورت گیرد و ساخت سرپناه در مناطق زلزله زده روند خوبی را پشت سر بگذارد.

این واقعه غمبار وتاسف انگیز را به هموطنانم در استان بوشهر تسلیت میگویم.

/ 5 نظر / 6 بازدید
قاسمی

باز هم زلزله ای آمد ! باز هم آه و شیون و زاری! باز هم آوار و درد و مرگ و سوگواری! باز هم دوربین و عکس و . . . ! باز هم سردرگمی! باز هم حادثه و بی آبی و بی غذایی! بازهم کنسرو و کمپوت و تن ماهی! باز هم گم شدن پتو و چادر برزنتی! باز هم مسابقه رفت و برگشت این و آن ! باز هم ....

پرنیان

زلزله امری است اجتناب ناپذیر، مسئولین باید به فکر باشند و بافت های فرسوده رو یکی پس از دیگری بازسازی کنند که شاهد اینگونه تلفات نباشیم...

بهاروند

چه باید گفت؟ بیاییم مقایسه کنیم در کشوری مثل ژاپن زلزله 8 ریشتری میآید و یک نفر میمیرد و ظاهرا بعد از 135 سال از ترس سکته میکند و در کشور ما زلزله 6 و یا 7 ریشتری میآیید علاوه بر اینکه بیست هزار تا سی هزار نفر میمیرد چندین نفر هم مفقود میشوند و چندین بچه دزدیده میشوند بم که هنوز یادمان نرفته. ما نیاز به مقاوم سازی داریم این وزارت عریض و طویل مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن با اعتبارات چکار میکنند که هنوز نتوانستند مردم را از این بدبختی نجات بدهند.

چقد سخته جدا بودن

خدا در مکان های دور از انتظار ، به دست افرادی دور از انتظار و در مواقعی تصور ناپذیر ، معجزات خود را به انجام می رساند . . . برای آن مهربانِ توانا ، غیر ممکن وجود ندارد ، همیشه ، همیشه و همیشه امیدی هست !!