دیدار نوروزی لرستانی‌های مقیم تهران

به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و با هدف تجدید دیدار اعضاء، جشن نوروزی لرستانی‎های مقیم تهران روز جمعه 21 فروردین در سالن امام علی(ع) تهران برگزار شد.
به گزارش یافته، این جشن در دومین سال متوالی توسط هیات مدیره انجمن لرستانی‌های مقیم تهران، با حضور بیش از 500  نفر و اجرای گزارش تصویری: دیدار نوروزی لرستانی‌های پایتخت + حواشیبرنامه‎های مختلفی همراه بود.
جشن با تلاوت قران مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران شروع شد.
سپس برنامه با سخنان "سید ابراهیم موسوی‌نژاد" رئیس هیات مدیره انجمن ادامه پیدا کرد.
موسوی‌نژاد ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) به حاضرین خیر مقدم گفت و از تک‌تک حامیان، اعضای هیات مدیره  و دست‌اندرکان برگزاری این برنامه تشکر کرد.
وی با سپاس از حضور گروه موسیقی پاپلر ادامه داد: گروه موسیقی پاپلر بدون چشم‌داشت مالی و با هدف مساعدت به انجمن و دیدار با  لرستانی‌ها در این مراسم حضور یافتند.
سخنران بعدی مراسم علی کورانی‌فر معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان بود؛ وی  در بخشی از سخنانش به بیان عملکرد استانداری لرستان پرداخت و گفت: ما در لرستان نتوانسته بودیم از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و بسیاری از پروژه‌ها با تاخیر در لرستان تکمیل می‌شد و یا اصلاً تکمیل نشد و تیم فعلی استانداری تمام تلاش خود را به‌کار گرفت تا این پروژه‌ها تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
کورانی‌فر با بیان این که نیاز فعلی لرستان توسعه اقتصادی است افزود: توسعه اقتصادی با نگاه اعتدالی اتفاق می‌افتد و همه ما باید در این راه تلاش کنیم.
سپس جشن با اجرای موسیقی پاپلر با خوانندگی "امیررحمان خسروی" ادامه یافت.
گزارش تصویری: دیدار نوروزی لرستانی‌های پایتختخسروی با اجرای قطعات "پریشون"، " بیستون" و میکس محلی خاطرات خوشی را برای حاضران رقم زد.
خسروی را بابک پیمانی با "سازهای کوبه‌ای ‌"، حسن سالم با" کمانچه"، امیر حسین کوشه با "پیانو کیبورد"، محمد حسین عالی‌پور با "کیبورد"، یاسین بهاروند با"گیتار"، فرهاد اسفندفر با" گیتار"  و شاهرخ پیمانی سرنانواز نوجوان لرستانی همراهی کردند .
اجرا دو نوازی‌های "بابک پیمانی و حسن سالم" و " شاهرخ پیمانی و بابک پیمانی" از دیگر بخش‌های برنامه بود.
یاسین بهاروند گیتار نواز جوان لرستانی نیز قطعه نفس را با زبان فارسی برای حاضرین اجرا کرد.
از دیگر برنامه‎های این جلسه شعرخوانی شاعران بود؛ مهدی ملکی شاعر جوان لرستانی"  غزلی عاشقانه را با زبان لکی برای حاضرین قرائت کردند و منوچهر بسحاق مدیر پایگاه اینترنتی "روز الیگودرز" نیز یکی از سروده های فریده چراغی شاعر الیگودرزی را به زبان بختیاری تقدیم حاضرین کرد.
سپس نوبت به حجت‌الاسلام محمدرضا عباسی‌فرد عضو سابق مجلس خبرگان رسید.
 "عباسی فرد" ضمن تشکر از اعضا هیات مدیره انجمن در برگزاری این جشن، میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامی‌داشت روز زن را به حاضرین تبریک گفت.
وی که به زبان لری سخن می‌گفت با اشاره به جایگاه مقام زن در اسلام، اظهار داشت: گرامی‌داشت مقام زن مختص به یک روزخاص و یا اهداء یک شاخه گل یا هدیه نیست و در تمام روزها باید به ارزش زن توجه شود.
"عباسی فرد" در بخش دیگری از سخنانش به لزوم حضور زنان در تمام لایه‌های اجتماع اشاره کرد و گفت: چنانچه در زمان انتخابات در لرستان باشم و در بین کاندیدهای لرستانی بانوان هم ثبت نام کرده باشند، یقین بدانید به بانوان رای می‌دهم.
سخنان عباسی‌فرد به شدت مورد تشویق بانوان حاضر در سالن قرار گرفت.
در ادامه نیز، دعوت نامه دبیرخانه " جشنواره عکس لرستان از نگاه دوربین " توسط منوچهر بسحاق دبیر این جشنواره قرائت و از همه حاضران درخواست شد در این جشنواره مشارکت نمایند.
بسحاق با اشاره به اینکه جشنواره عکس لرستان از نگاه دوربین با 6 موضوع و جوایزی ارزنده برگزار خواهد شد افزود: جشنواره عکس لرستان از نگاه دوربین تا 20 تیر 94 با 6 موضوع و جوایزی ارزنده توسط پایگاه اینترنتی "روز الیگودرز" و همکاری انجمن لرستانی‌های مقیم تهران برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: این جشنواره با پوشش 6 موضوع برگزار خواهد شد و برای شرکت کنندگان هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و هر شرکت کننده می‌تواند 6 عکس در قالب 6 موضوع اصلی به این جشنواره ارسال نماید.
بسحاق یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاع بیشتر، شرایط و نحوه حضور، جوایز و مشخصات آثار ارسالی به وب پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس  http://aks.roozaligudarz.ir  مراجعه نمایند.
در حاشیه مراسم :
- مراسم با  تاخیر و حدود ساعت 17 و 40 دقیقه  با اعلام " محمد بهاروند و طیبه ساکی" مجریان برنامه آغاز شد.
- اعضائ اصلی هیات مدیره انجمن جلوی در‎ب‌های ورودی مستقر شده و به مهمانان خیر مقدم می‎گفتند.
- علی بازوند عضو  هیات مدیره انجمن لرستانی‌های مقیم تهران نیز در این مراسم سخنرانی کرد؛ وی ضمن تقدیر و تشکر از اعضای انجمن برای برگزاری این مراسم از حاضرین خواست به انجمن بپیوندند و آن‌ها را در اجرای برنامه‌هایشان یاری دهند.
- در بخش‌های مختلف برنامه از خیرین لرستانی نام برده شد و مورد تشویق حاضرین قرار گرفتند.
- بازار دیدوبازدید نوروزی و روبوسی گرم بود و و در طول جشن، حاضران در قسمت‎های مختلف تالار "امام علی" منطقه 5 آموزش و پرورش استان تهران در حال احوال‎پرسی بودند.
-  در حین اجرای موسیقی، مهمانان با نواهای لری هم‎نوا شده و به رقص و پای‌کوبی می‎پرداختند.
- مجری برنامه، در حین مراسم اعلام کرد که کنسرت گروه موسیقی "زاگرسیان ایران‌زمین" با خوانندگی داریوش نظری روز 25  اردیبهشت در تالار ایوان شمس تهران برگزار می‌گردد؛ این کنسرت‌ برای یادمان علی‌محمد ساکی شهردار سابق خرم‌آباد(وفات 22 خرداد 1373) و رضا سقایی(وفات 27 تیر 1389) دو بزرگ‌مرد لرستانی برگزار خواهد شد.
- گروهی از زنان، دختران لرستانی و حتی مردان با "گل‎ونی" در جشن حاضر بودند.
- به گفته برخی از مهمانان سالن برگزاری جشن، مکان مناسبی برای اجرای برنامه نبود. مشکلات صوتی و نور سالن از کیفیت اجرای مراسم کاسته بود و این مشکل باعث شد که بخش دوم برنامه موسیقی توسط گروه پاپلر اجرا نشود.
- در این مراسم جمعی از مقامات، مسوولان لرستانی و نمایندگان ادوار گذشته مجلس ساکن در تهران حضور داشتند.
این جشن سرانجام در ساعت 20 خاتمه یافت، اما حاضران تا ساعت‎ها در فضای بیرونی سالن مشغول گفت‎وگو بودند!
/ 0 نظر / 107 بازدید