لرها و پارادوکسی بنام خسرو معتضد

علیمردان خان بختیاری قبل از اعدام:

چشمانم را نبندید تا ببینم چگونه شغالان یک شیر را از پا در می آورند.

چند سالی است خسرو معتضد در برنامه های مختلف تلویزیونی در تورق تاریخ ایران ،مطالبی را عنوان میکند که وحدت ملی را خدشه دار میکند ؛و سعی بر مرز بندی قومی و تبعیض نژادی وتفرقه در کشور دارد،آنهم برای قومی که وفادارترین قوم به ایران وایرانی هستند.بنظرم ایشان سعی بر تحریف تاریخ دارند تا بیان واقعیت های تاریخ !

از فردی که نسبش به قوم قاجاری میرسد وکینه ای دیرینه علیه لرها دارند بیش از این انتظاری نمی رود.

درآخرین صحبتهایش عنوان نموده است که بختیاری‌ها چند قرن پیش وارد ایران شده و ایرانی نیستند!!(1)

چند سال پیش در صحبت هایی باز هم در رسانه ملی عنوان نمودند :

یکی از علل قشون کشی رضاخان را به منطقه لرستان،گرفتن حق علف چر! از اتومبیل ها توسط عشایر ذکر کرد. به شکلی که عشایر منطقه برای ورود تمدن و رفاه به لرستان سنگ اندازی می کرده اند.(2)

در یکی دیگر از همین برنامه های روایت تاریخ  خسرو معتضد کلام خود را در مورد پر اهمیت ترین شخصیت تاریخ بختیاری ها  اینگونه شروع کرد : حسینقلی خان ایلخانی مالی بود یا نبود ؟!

و تا توانست این شخصیت را خراب کرد . و رشادت های ایشان و لرها را در زمان مشروطیت  کمرنگ کرد.

جناب معتضد استاد گرامی :

""در تاریخ معاصر، مگر همین لر ها نبودن که به مدت 6 ماه خانواده مصدق ( مرد تاریخ نفت ایران ) به خانه  سردار بی بی مریم بختیاری پناه برده بود و دولت از ترس نمی توانست به خانه آنها نزدیک شود ..؟!

بی بی مریم بختیاری تنها زنی است که توانست نشان صلیب آهنی معتبرین نشان آلمانی را از دولت آلمان دریاقت کند.

حال باید بررسی کرد علل دشمنی وکینه توزی خسرو معتضد با قوم لر چیست؟! چرا در این چند ساله علیه این قوم نجیب واصیل و وفادار جبهه میگیرد ؟بنظرم خسرو معتضد حتی نمیخواهد تاریخ معاصر ایران را هم بازگو نماید ؛چون نمی تواند از سردار اسعد وفتح تهران سخن بگوید!""

بنظر میرسد این گستاخی و توهین ها به قوم لر تمامی نداشته ونخواهد داشت و سیل پیامکهای تخریبی نیز نشان از توطئه و تفرقه در وحدت ملی دارد.

فقط برای روشن شدن جناب آقای خسرو معتضد باید بعرض برسانم :

«لرها در گذشته، هم ثروتمند بودند هم نیرومند و هم مغرور، اما امروزه برای آن‌ها فقط غرورشان باقی مانده است.» (ویلیام داگلاس، سرزمین شگفت‌انگیز، ص۱۵۹٫)

جناب آقای معتضد:ممکن است لرها از اسب افتاده باشند ولی مطمئن باشید از اصل نیفتاده اند!

لرها به داشتن فرهیختگان و سردارانی همچون آریو برزن و زال و هرمزان و کریم خان زند و لطفعلی خان زندو رئیسعلی دلواری و سرداراسعد وعلیمردان خان و دکتراعظمی و شهید بروجردی و آیت الله بروجردی و اوستا و زرین کوب و شهیدی وایت الله کمالوند وپروفسور موسیوند و....افتخار میکنند.

گرایران زمین بختیاری نداشت

برآنم که از بخت یاری نداشت.

خسرو معتضد و پاسخ های وبلاگ نویسان لر :

حریف همیشگی تاریخ به زیان لرها!

مشکل خسرو معتضد با بختیاری ها چیست؟

خسرو معتضد: حسینقلی خان بختیاری مالی بود یا نبود!؟

حمله دوباره خسرو معتضد به لربلاگها

خسرو معتضد:من نوکر مردم لرستان هستم

 

تحریف تاریخ

  بیانیه ی وبلاگ نویسان لر در مورد توهین خسرو معتضد 

برای امضای بیانیه فوق به وبلاگ احسان پرنیان مراجعه نمایید.

 

/ 6 نظر / 32 بازدید
بهاروند

سلام جناب معتمدی عزیز هر موقع حرف های این بابا رو گوش میکنم حالم به هم میخورد این مرد نه تنها تاریخ را وارونه جلوه میدهد بلکه هر ادمی که در ایران سرش به تنش میارزد زیر سوال برده مردان تاریخ ایران از نظر ایشان بی همیت و حقیر هستند بگذار تاریخ خودش قضاوت می کند.

پرنیان

سلام جناب معتمدی متأسفانه کسی که خانواده اش در زمان های قبل از انقلاب جیره خوار شاهان ناپاک این سرزمین بوده است حال مطمئنا با یک اقدام سازماندهی شده و کینه ای دست به جبران عغده هایی کهنه دارد، متأسفانه نمی دانیم رسانه ملی هم چرا اجازه فعالیت به این افراد را می دهد، و این خود جای سوال است

پرنیان

سلام جناب معتمدی متأسفانه کسی که خانواده اش در زمان های قبل از انقلاب جیره خوار شاهان ناپاک این سرزمین بوده است حال مطمئنا با یک اقدام سازماندهی شده و کینه ای دست به جبران عغده هایی کهنه دارد، متأسفانه نمی دانیم رسانه ملی هم چرا اجازه فعالیت به این افراد را می دهد، و این خود جای سوال است

احد رستگارفرد

سلام وقتی تاریخ را قلم به مزدان بنویسند از این بهتر نمیشود. آقای معتضد یادشان نیست، اما تاریخ واقعی از خانواده پزشکی که در دربار قاجاریه و پهلوی بود و پسرش که مدتی به حزب توده پیوست و بعدها آمریکن فیل شد و ... اسناد بسیاری را به یاد دارد.

امیر رضاپناه

سلام سعید جان کوتاه آمدن در اینگونه موارد دیگر جایز نیست. یا علی مدد

عابدین بهاروند

سلام با معرفی یک شاعر به روزم