عاشورای 88 تهران

 قصد ورود به مسائل سیاسی را ندارم .همان مطالب استان و روستایمان و نقد وراهکاری برای اجرای بهتر طرح ها و توسعه استانمان مرا کفایت میکند .تازه اگر قلمم یاری کند وتوان آن را داشته باشم !

اما عاشورای امسال برایم صحنه های دردناکی داشت ..... درست عاشورای 76 بود که کارناوال شادی و رقص وپایکوبی در حالی در تهران به راه افتاد که مردم سراسر کشور در حال عزاداری و زنده نگهداشتن راه و رسم آزادگی و عدالت بودند و در ماتم امام حسین (ع) و یاران وفادارش اشک میریختند. بعد از چند سال به نوعی این حادثه تکرار شد !  حال اینکه این افراد و آن افراد  چه مرام و مسلک و آیینی داشتند و هدفشان از این درگیری ها چه بوده و برای چه کسی و چه چیزی به میدان آمده اند را من اطلاعی ندارم و قصد کالبد شکافی ندارم ولی اگر این افراد همان افرادی هستند که بعد از انتخابات به صورت ارام و در  سکوت مطالبات خود را در همان روزهای اول اعلام نمودند و خواسته خود را بحق جلوه میدادند و........ پس چرا امروز این گونه در روز عاشورا به مقدسات خیل عظیمی توهین میکنند ؟؟ چرا حرمت این روز را نگه نمیدارند و رقص وپایکوبی وسوت وکف و هلهله به راه میاندازند ؟؟ ایا برای پیگیری مطالبات باید در روز عاشورا فحش داد ؟؟ رقصید؟؟ و به مردم عادی حمله کرد ؟؟!! واگر هم نیستند پس از کجا و جانب چه کسی به میدان آمده اند ؟؟ برای چه و چقدر برایشان این اعمال ارزش داشته است ؟؟

دوستم برایم تعریف میکرد به خاطر دهه محرم صورتم را اصلاح نکرده بودم کمی محاسنم  بلند شده بود و لباس مشکی برتن داشتم  (- کمی ! هم چاق هستند-) شب شام غریبان ساعت 1 بامداد از بیمارستان میلاد تهران به منزل برمیگشتم( همراه خانواده و خانواده فامیلشان که فرزند 5 ساله اش به سرطان خون مبتلا هست - امیدوارم با دعای خیر خوانندگان شفا یابند-) در راه داشتم بنزین میزدم که دیدم چند جوان در پمپ بنزین بد جوری مرا نگاه میکنند و فحش میدهند : آدمکش !! گفت من اصلا در جریان نبودم و فکرم مشغول بود که خانواده متوجه شدند ونگذاشتند بنزین بزنم و فوری پمپ بنزین را ترک کردیم و بعد از به ما حمله ور شدند و ما در رفتیم ....

خب چه باید گفت و چکار باید کرد؟؟ آیا باید برادرکشی راه انداخت ؟ ناامنی ایجاد کرد ؟؟آیا باید به خاطر قدرت وثروت و دعواهای سیاسی چرخ توسعه و پیشرفت را متوقف کرد به نزاع های داخلی سرگرم شد ؟؟

به هر حال با توهین به مقدسات کاری از پیش نمیتوان برد .بیاد آوریم وقتی امام حسین (ع) در روز عاشورا  جامه یمانی خواست و آن را پاره کرد و پوشید و برای آن پاره کرد که پس از کشتنش آن را از تنش بیرون نکنند ولی چون حسین(علیه السلام) کشته شد ابجر بن کعب آن را ربود به همین خاطر دو دست(این مرد پلید )یعنی ابجر بن کعب لعنة الله پس از واقعه کربلا در تابستان خشک می شد بدانسان که مانند دو چوب خشک بود و در زمستان تازه می شدو خون و چرک از آن می آمد و به همین حال بود تا خدا نابودش کرد

 

/ 1 نظر / 7 بازدید
فرشته

سلام دوست خوبم وب لاگ جالبی داری با مطالب زیر در خدمت شما هستم تصاویر از عشق شمعدانهای زیبا پشت صفحه فوق العاده برای موبایل تصاویر خیلی زیبا از نی نی یک دوست، حتی وقتی کاری می کند که دوست ندارید، هنوز دوست شماست. معرفی گروه تواشیح بین المللی الزهرا (س)