هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز

برای دومین سال متوالی هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز به همت خادمان لرستانی مقیم مرکز(حاج حسین سلوک) راه اندازی و دهه ی اول محرم برنامه سخنرانی ،مداحی ونوحه خوانی خواهد داشت.

این هیات هرشب پذیرای جمع کثیری از لرستانی های مقیم استان تهران خواهد بود که از همه ی نقاط تهران گرد هم امده وبه عزاداری و نوحه خوانی لری می پردازند.

گفتنی است که این گردهمایی مورد استقبال خوب علاقمندان قرار گرفته است وبنوعی این آیین مذهبی و اعتقادی حلقه ی اتحاد و همیاری وهمراهی مهاجرینی قرار گرفته است که در طول سالهای گذشته  هیچ گردهمایی و فراخوانی قابلیت جذب حداکثری  آنهم بدون اختلاف سلیقه آنان را بمدت 10 شبانه روز نداشته است. تجربه ی حوب سال قبل و برپایی آیین "گل مالی " روز عاشورا نشان از این امر است.

عزاداری به سبک و زبان لری موجب استقبال دیگر هموطنان غیر لر دیگر محله های هیات شده است . امید است امسال هم دین وباورهای دینی  وآداب ورسوم اصیل لری محور اتحاد و تفاهم بیشتر لرستانی های مقیم تهران گردد.

حلقه ی مفقود شده ی لرستانی های تهران که میتواند با ایجاد پایگاهی فرهنگی -مذهبی در شان لرهای مقیم مرکز  تثبت یابد.

زمان شروع : دهه ی اول محرم الحرام . 26 آبان 91 بمدت 10 شب .

مکان: بزرگراه ستاری -بلوار فردوس غربی-خ ورزی شمالی کوچه چهارم شرقی -"هیات عشاق العباس لرستانی  های مقیم تهران".

تا راه اندازی وب سایت مختص هیات عشاق العباس لرستانی ها اخبار واطلاعیه ها وبرنامه های هیات در وبلاگ چم سنگر و "چو ایران نباشد تن من مباد-آقای قاسمی" منتشر میگردد .از دیگر علاقمندان لرستانی مقیم تهران جهت نشر هیات دعوت بعمل میاید.

/ 4 نظر / 14 بازدید
امیررضا قاسمی

با سلام خدمت شما. فرا رسیدن ماه محرم،ماه خون و شهادت را به شما و همه ی مسلمانان تسلیت می گویم.

قاسمی

ایام غم تسلیت باد . سلام . جناب معتمدی عزیز . حضور در این مراسمات بیشتر بخاطر با هم بودن و رواج همدلی است ... شما خیلی به بنده لطف دارید و بنده هم به وجود شما در این دیار غربت افتخار می کنم و تقاضا می کنم در خبر رسانی این مراسم با هم همکاری داشته باشیم . بالاخره ترویج کارهای خوب و اطلاع رسانی در باره آنها ئظیفه همه ما است و امیدورام امسال ، سالی باشد که خاطرات خوبش همیشه در ذهن و روحمان باقی باشد . سپاس

حسین چراغی

خدا به شما عزاداران حسینی ع اجر اخروی عنایت فرماید سال گذشته هم این هیات مذهبی از طریق دوستان اطلاع رسانی شد هرچه برای امام حسین ع و ماه محرم عزاداری شود مطمئنا باقی الصالحات خواهد . از اطلاع رسانی شما متشکرم من هم عین متن جنابعالی را در وب لاگ قرار می دهم تا شاید خداوند هم لطفی در این ماه عزیز به ما داشته باشد