لرستانی ها فحاش نیستند

قوم لر از دیرباز به مهمانوازی ومعرفت ومردانگی وسادگی وشفافیت معروف بوده وهست.

باید پذیرفت این قوم اصیل وریشه دار هیچوقت فحاش وبددهن نبوده ونیستند ،نمونه ی بارز این امر را در بازی گهر دورود -استقلال میتوان جست.هرچند نتیجه ی بازی باب میل میزبان نبود ولی تماشاگران فهیم دورودی تیم گهر -که بعد از مدتها این تیم به خانه اش برگشته بود -بدون حواشی وجار وجنجال فقط وفقط تیم محبوب شهر واستان خود را تشویق نمودند و خط بطلانی بر حرکتهای ناشایست یک سری تماشاگر نمای منسوب به تیم لرستانی از کرج تا تختی تهران ودیگر ورزشگاههایی که در این چند وقت گهر میزبان بود کشیدند!!

در یک حرکت فرهنگی نیز درسی به مفسرانی دادند که تشویق لرها را به "سونامی لرها" تشبیه کرده بودند!

با تمام این تفاصیل و موارد میخواهیم بگوییم  شما کارشناسان وورزشدوستان وورزشکاران چه قدر اطلاع از وضعیت تیم هایی مشابه "گهر" دارید؟! چقدر شناخت نسبت به مردم استانهای مهجور و کمتر دربوق وکرنا شده دارید؟! برداشتهای شما از اطلاعات غلط بعضی از مربیان وکارشناسان ورزشی است ؟!

باید بگویم بهتر است این فوتبال کشور که در بعضی جاها از تعابیر ناپاک در ان استفاده میشود بار دیگر چشمهایش را باز نماید و احتمالا باید چشمها را بشوید !

حالا بهتر است تیم های رقیب نیم فصل دوم گهر دست از بعضی رفتارهای ناشایست بردارند وبا جنجال خبری و رسانه ای سعی در بیگناهی خود ننمایند و گناه خود را بر گردن تماشاگران آواره ی نیم فصل اول گهر نیاندازند! نتیجه ی نیم فصل دوم هرچه باشد برای ما لرستانی ها " صداقت وسادگی وصفا و پاکی لرها" مهم است میتواند هدیه ی ما به لیگ برتر ایران باشد که پاک باشیم وسرفراز وسربلند بسان  اشترانکوه وگهر .

هرچند دیروز من وتعدادی از دوستان عاشق لرستان وگهر در دورود حضور نداشتیم اما دیروز قلب تمام مناطق لر نشین در "دورود" می تپید! دیروز دورود قلب لرستان بود.

برای همه ی ما لرستانی سربلندی وسرافرازی تیم "گهر" افتخار است و مطمئن باشید برای ادامه ی نیم فصل "گهر " حرفهای زیادی برای گفتن دارد و هنوز که هنوز است "گهر " مانند دریاچه وقومش برای ایرانیان ناشناخته ومهجور مانده است.

"گهر" نماد شهر دورود وپایتخت طبیعت ایران است ،پاسش میداریم وبرای ایستاده ماندن و راست قامتی اش از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم.

پ.ن:پخش حاشیه ی اول بازی گهر-استقلال امشب (یکشنبه 3 دیماه ساعت19:30)از شبکه افلاک.

/ 1 نظر / 8 بازدید
پرنیان

سلام جناب معتمدی فرهنگ ما نیازی به اثبات ندارد... ولی متأسفانه رسانه ها و تکنولوژی اطلاع رسانی در دست کسانی است که دل خوشی از وفاداری ها و ایثارگری ها و اتحادهای این قوم ندارند... باید از مسئولین سوال کرد که برای شناساندن فرهنگ و تمدن این استان به سایر استان ها و هم وطنانمان چه اقداماتی کرده اند؟ در مقابل تا دلتان بخواهد اقدامات ضد از جانب عده ای سودجو انجام گرفته است