آیا علی‌محمد ساکی دیگری در خرم‌آباد پیدا شده؟

سال‌هاست خرم‌آباد شهرداری مثل "شادروان علی‌محمد ساکی" به خود ندیده است. در زمان شهرداری ساکی، خرم‌آباد شهر نمونه کشور شد.

ساکی شهرداری است که مردم قدرشناس خرم‌آباد و استان لرستان، سال‌ها پس از مرگش از او به عنوان یک شهردار و یک خدمتگزار فرهیخته به نیکی یاد می‌کنند.

پس از سال‌ها‌، "شهرداری" در خرم‌آباد بر این مسند تکیه زده که مردم، کاردانی و تلاش وی را می‌ستایند و با مرحوم ساکی مقایسه می‌کنند. این شهردار کسی نیست جز "هرمز نصیری"‌!

بعنوان نگارنده با ایشان مراوده و یا آشنایی نداشته و ندارم، اما نمونه‌های تلاش و خدمتگزاری‌اش را به عینه در سطح شهر خرم آباد دیده‌ام(کلیک کنید). حال که عمر شورای شهر سوم خرم‌آباد به پایان رسیده، اکثر مردم خرم‌آباد از تجربه ناخوشایند زمان آغاز به کار این شورا، هراس دارند و ابراز نگرانی می‌کنند که نکند کسی سعی در براوردن مناقع شخصی داشته و در مورد رفتن نصیری، کلامی بگوید!

اگر چه با پشتوانه خیل عظیم مردم شهر در قدرشناسی از زحمات نصیری، حتی فکر رفتنش را نیز نمی‌توانم تصور کنم اما احتمال ناچیز بدهیم که قرار است وی جایش را به فرد دیگری بدهد‌، با این مطلب که خدمتگزار بعدی ایشان چقدر توانا، کاردان و یا شایسته باشد‌، کاری ندارم، اما معتقدم شهردار نصیری هنوز فرصت بهره‌برداری و برنامه‌ریزی بلند‌مدت برای شهر خرم‌آباد را نداشته و چنین کرده، پس اگر فرصتی بلندمدت بیابد، منشاء چه اقدامات نیک دیگری خواهد شد؟

به عنوان یک لرستانی معتقدم که حیف است این شهر را از این شهردار تلاشگر و نمونه کشور، با پتانسیل‌های بالقوه محروم سازیم. باید به شهردار نصیری فرصت داد و آستانه تحمل را در مقابل بدخواهان، کج‌اندیشان و یا ناآگاهان بالا برد تا شهر را از نعمت خادمی دیگر محروم نسازیم. بی‌تردید سال‌هاست که آمدن و رفتن و تغییر شهردار خرم‌آباد قصه‌ی تکراری پر رنجی بوده است که آن را مردم این شهر تحمل کرده‌اند و نه کسانی که در تصمیم‌گیری‌های عزل و نصب شهرداران دخالت داشته‌اند!

رفتن یک شهردار خوب همیشه در اذهان جامعه تا مدت‌ها باقی خواهد ماند‌؛ چرا که مردم شهر او را با خدماتش می‌شناسند و قضیه‌ی شهردار نصیری نیز گواه همین قصه است. آمدن وی را کم‌تر کسی از مردم شهرش به یاد می‌آورد ولی رفتنش در ذهن مردم خرم‌آباد برای همیشه باقی خواهد ماند‌، درست مانند علی‌محمد ساکی، اما همه می‌دانند که وقت رفتن نصری از شهرداری اکنون نیست و او باید باشد تا خدمات ماندگارش را تکمیل کند.

لذا بر خود واجب دانستم به عنوان یک شهروند عادی، دست به قلم برده و از طریق رسانه‌های لرستان خواهان ابقای این شهردار نمونه بر مسند شهرداری خرم‌آباد تا رسیدن شهر خرم‌آباد به استانداردها و مبلمان شهری شایسته درخور شأن شهر و مردم شهر خرم آّباد باشم.

سعید معتمدیامیدوارم مسوولان مربوطه خواسته‌ها و مطالبات مردم را هم در نظر داشته باشند و منتخبان شورای شهر هم از مطالبات و نظرات موکلان خود حمایت نمایند نه این که وسوسه‌های آن‌چنانی یا دغدغه‌های شخصی، باعث شود، تصمیمی بر خلاف نظر اکثریت مردم بگیرند و خرم‌آباد را از ثبات نسبی به دست آمده دور کنند، که در آن صورت، همانا ما لرستانی‌ها خواهان پاسخ‌گویی از طریق مراجع ذی ربط در مورد این افراد خواهیم بود.

شیخ اجل چه نیک فرمود:

شوربخـتان به آرزو خواهنـد    مقبلان را زوالِ نعمت و جاه

منتشر شده در پایگاه خبری یافته

منتشر شده در نشریه اینترنتی لور

اکثر قاطع شهروندان خرم‌آباد به ماندن شهردار، آری گفتند ۹۵/۲۸ درصد شهروندانی که در این نظرسنجی مشارکت کرده‌اند، بر ماندن هرمز نصیری بر مسند شهرداری خرم آباد  رأی داده اند.

/ 12 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قاسمی

سلام . مطلب بجایی بود ... باید یاد بگیریم که قدرشناس باشیم . هر شهروند خرم آبادی به این امر اذعان دارد که خرم آباد در دوسال اخیر متحول شده است و این تحول مرهون کسی نیست جز هرمز نصیری ... اگه بیاد داشته باشید نوروز امسال هم وبلاگنویسان بیانیه ای برای حمایت ایشان منتشر کردند ... آرزوی موفقیت برای ایشان دارم و از شما ممنونم

قاسمی

سلام . مطلب بجایی بود ... باید یاد بگیریم که قدرشناس باشیم . هر شهروند خرم آبادی به این امر اذعان دارد که خرم آباد در دوسال اخیر متحول شده است و این تحول مرهون کسی نیست جز هرمز نصیری ... اگه بیاد داشته باشید نوروز امسال هم وبلاگنویسان بیانیه ای برای حمایت ایشان منتشر کردند ... آرزوی موفقیت برای ایشان دارم و از شما ممنونم

رضا

سلام و سپاس از شما [گل]

دخترزاگرس

سلام ممنونم از شما که ساکن تهرانید اما دغدغه هایتان به لرستان ختم میشود مثل اقای قاسمی برادر عزیزم...امیدوارم خداوند بزرگ همیشه همراه اقای نصیری باشد و بتواند به نحواحسنت به مردم شریف خرم اباد خدمت کند...

هم ولایتی

سلام آقای معتمدی برای شما بسیار متاسفم که ملاک یک شهردار را در ایجاد پارکهایی میدانید که سالیان سال تاسیس شده اند. دوست عزیز این آقای نصیری در ایحاد بستر سازی مناسب از قبیل احداث خیابانهای استاندارد، رعایت حریم برق برای منازل مسکونی متراژ مناسب پیاده روها( که تنها دو نفر قادر به عبور از معبر هستند), ایجاد جدول و کانیو مناسب، آسفالت کوچه و خیایان و صدها مورد کار علمی دیگر چکار کرده؟ شما تحت تاثیر هیاهوی کاذبی قرار گرفته اید که مشکل این استان همین است. یک شهردار بایستی تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشد و از نقاط مختلف دنیا با معماریهای متعدد و نوین بازدید کردهد باشد نه اینکه به ابتدایی ترین اصول شهرنشینی آشنا نباشد.

هم ولایتی

لطفا در خصوص مواردیکه نوشتم توضیح دهید، چنان بخت از تورانیان برگشته بود که گرگین میلاد دو تن کشته بود.

چقد سخته جدا بودن

سلام ممنون از توجهتون به موضوع منم با شما موافقم. شهردار نصیری باید بماند به خاطر داشتن خرم آبادی؛ خرم و آباد.[لبخند][لبخند][لبخند]

هم ولایتی

سعید عزیر ناراحت نشو، آقای دکتر احمدی نژاد ،سعیدلو و قالیباف برای تز دکتری می بایست حتما مدرک تافل و یا مدرک دیگر که نشاندهنده تسلط بر گرامر، نوشتن، مکالمه و خواندن باشد را داشته باشند. آقایان کرباسچی و ملک مدنی نیز انگلیسی را روان صحبت می کنند. شما که اطلاعات کافی راجع به مطلبی نداری چرا مبلغ شهردار شده ای و حال می گویی از روابط عمومی شهرداری بپرس؟

هم ولایتی

این قدر سنگ شهردار رو به سینه نزن احتمالا کاری برات انجام داده

بختیاری نژاد

سلام به آقا سعید . مشتاق دیدار . انشاا.. که نظر دوستان تامین شود . به امید دیدار