چه بر سر کیو آمده است ؟؟!!

خبر این است: » بر اثر حفاری در محل میدان 22 بهمن (کیو) بمنظور احداث زیر گذر رگ حیاتی سراب کیو قطع گردیده و دریاچه خشک شده است.«

خرم آباد را بدون »کیو« نمی شود تصور کرد و هر گاه کسی بخواهد در ذهنش اینگونه تصور کند بدون شک این کابوس را ناتمام رها می نماید چون حتی در عالم خیال هم طاقت تبدیل شدن دریاچه کیو و محیط پیرامونی آن به یک وادی خشک و بی طراوت را ندارد.
نگارنده با شناخت محدود خویش بخشی از ویژگی ها و برکات کیو را برشمرده و به اختصار به آنها می پردازد تا جایگاه آن در زندگی و اعتبار شهر خرم آباد بیشتر معلوم شود و آنگاه با طرح چند پرسش خواستار بررسی علمی موضوع می شویم. امید آنکه مورد توجه دلسوزان، کارشناسان، صاحبنظران، مسئولین و دست اندرکاران قرار گیرد.
1- از بین پنج سراب دره خرم آباد فقط سراب کیو بود که به همت مرحوم علی محمد ساکی شهردار فقید خرم آباد حقش ادا شد و به جایگاه واقعی خود برای رفاه مردم شهر خرم آباد دست یافت، بقیه سراب ها از ابتدای شکل گیری شهر تا کنون در محاصره ساخت و سازها و سایر موانع بوده و در انتظار روزی نشسته اند تا تمام با سر پنجه تدبیر مدیری خلاق و کارآمد زیبایی و طراوت خود را به مردم این شهر اهدا نمایند.
2- کیو، این منطقه تفریحی منحصر به فرد هم اکنون بعنوان یکی از جاذبه های گردشگری خرم آباد تکمیل کننده سایر نقاط دیدنی شهر از جمله قلعه خوش ترکیب فلک الافلاک شده است، مسافرین و گردشگران در اکثر فصول سال با نصب چادر و استقرار در جای جای این سایت به تفریح و استراحت می پردازند.
3- تپه کیو که به برکت آرامگاه شهیدان گمنام و فرزندان راستین روح الله به زیارتگاه عاشقان دلباخته این شهر مبدل گشته است بر فراز این مجموعه لذتی معنوی توام با آرامش و نشاط به زائرین هدیه می نماید.
4- به برکت دریاچه بزرگ و پرآب کیو است که ورزش های قهرمانی مرتبط با آن هم در بین برادران و هم در بین خواهران ورزشکار رونق گرفته و می رود تا در بین استان های کشور حتی استان های ساحلی جایگاه بسیار مناسبی بدست آورد.
5- جانمایی هتل صخره ای که هر چند سالهاست بصورت نیمه تمام مانده و معلوم نیست که به بهره برداری برسد، در محلی قرار گرفته تا مسافرین حتی در زمان استراحت از چشم انداز بی نظیر این مجموعه لذت ببرند.

بنقل از هفته نامه صدای ملت

ادامه : http://sedayemellat.ir/107/news.php

/ 0 نظر / 12 بازدید