شب یلدای دانشجویان لرستاتی

بعد از عدم همراهی و حمایت انجمن لرستانی ها ؛امسال نیز مانند سال قبل به همت جناب آقای حاج کاظم صدیق وآقای صادق علی پناه شب یلدا  با حضور دانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران در دفتر خیریه حاج صدیق برگزار شد.

مراسم یلدای امسال روز پنجشنبه با حضور دانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران برگزار شد .این مراسم از ساعت 3.5 عصر تا ساعت 18 ادامه داشت .

در این مراسم که در محیطی پر از سادگی وصفا ومحبت وبدون هیچ حاشیه وتجملی انجام شد،جناب اقای حاج کاظم صدیق هزینه ی برپایی مراسم وخرید میوه و شیرینی شب یلدای دانشجویان را عهداه دار بودند.

در شروع  مراسم خانم مهدیه شکری  از دانشجویان کارشناسی ارشد علامه طباطبایی و مسئول کمیته ی فرهنگی دانشجویان در مورد شب یلدا در لرستان و باورها و اعتقادات لرستان سخنانی بیان فرمودند.

در ادامه مراسم آقای نواب رحیم پور از دانشجویان مکانیک دانشگاه علم وصنعت به شاهنامه خوانی پرداختند.ایشان که از شاگردان مکتب استاد رحمانپور بوده وهستند با صدای دلنشینی داستان بیژن ومنیژه را اجرا نمودند که با تشویق خضار همراه بود.

در ادامه با اجرای های آقای نواب رحیم پور تعدادی از ترانه های لری استاد رجمانپور را به شیوه وسبک استاد رحمانپور همراه با ضرب امیر احمد منظمی از دانشجویان مکانیک دانشگاه آزاد تهران جنوب اجرا نمودند که اجرایی موفق بود وبا استقبال حضار همراه شد.

جالب توجه اینکه این جوان دانشجو صدای گرم ودلنشینی شبیه صدای استاد مورد علاقه اش -استاد رحمانپور - دارند.

در ادامه از دانشجویان حاضر پذیرایی مختصری بعمل امد و سپس سعید معتمدی  از فعالیتها وعملکرد وفراز ونشیب های کمیته ی دانشجویان لرستانی و هدف و رویکرد جدید کمیته ی دانش اموختگان ودانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران و همچنین از آداب وروسوم و اعتقادات مردم لرستان در شب یلدا  سخنانی ارائه نمودند.

سپس آقای صادق علی پناه به نمایندگی از خیریه ی صدیق در مورد آیین شب چله  انجام این رسم در قدیمترها سخنانی بیان کردند و از حضور دانشجویان وفعالیتهای فرهنگی جدید این کمیته استقبال کردند.

در فواصل برنامه قطعاتی از موسیقی لرستان با صدای استاد سقایی ورحمانپور پخش شد.

در ادامه برنامه  با اجرای قطعاتی از موسیقی لری(سیت بیارم)با همراهی و همخوانی همه ی دانشجویان اجرا شد. 

در قسمتی از برنامه فال "چل سرو" با همراهی و همکاری دانشجویان اجرا شد.

در پایات مراسم با اچرای قطعه ی "مرغ سحر" با همخوانی دانشجویان به اتمام رسید.

برگزاری دوباره ی این مراسم برای اکثر دانشجویانی که بدلیل میان ترم و یا دیگر مشغله های درسی نتوانسته بودند در حمع خانوادگی خود حضور داشته باشند این مراسم با شور وشوقی خاص و حضور گرم وصمیمی دانشجویان لرستانی با خاطره ای دلنشین برگزار شد.

آشنایی با دیگر دانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران از نکات مثبت این برنامه هاست .

تعدادی از هموطنان از شهرهای کرمان ،مازندران وقروه  و دیگر شهرها همراه دوستان دانشحوی لرستانی در این مراسم بعنوان میهمان حضور داشتند.

درپایان بر خود لازم میدانم از زحمات دانشجویان وعزیزانی مثل مقداد علیاری،احمد منظمی،نواب رحیم پورمهدیه شکری خانم احمدی حسن رنجبر یونس میرزایی و هاشم پیری وهاشم ملکشاهی مهدی محبی و آقای رسم (از ک و ب )تشکر نمایم.

/ 3 نظر / 41 بازدید
پرنیان

سلام جناب معتمدی... امیدوارم همه شب های زندگیتون مانند شب یلدا خوش و خرم و سرزنده باشید... گزارش کاملی بود...