نماینده مردم خرم‌آباد :دولت نهم ‌مشکلات‌ صنعت آب لرستان را برطرف کرد‌!

خبرگزاری فارس: نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌دولت نهم با نگاه عدالت محورانه، مشکلات و بی‌مهری‌های صنعت آب لرستان را رفع کرده است!

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمدرضا ملکشاهی‌راد عصر امروز در جلسه ستاد فعالان اقتصادی لرستان در خرم‌آباد با بیان اینکه ما به‌دنبال تغییر رویه عملکرد نمایندگان هستیم، اظهار داشت: مردم از نمایندگان انتظار دارند توانایی دفاع از حقوق آنها را در صحنه‌های مختلف داشته باشد.
وی افزود: یکی از اقدامات موثر نمایندگان، هماهنگی، همدلی و همراهی است، اگر دستگاه‌ها موازی کار نکنند، منافع آن به مردم می‌رسد.
ملکشاهی‌راد با بیان اینکه بحث آب یکی از مباحث جدی در لرستان به حساب می‌آید، خاطرنشان کرد: باید نمایندگان، مدیران و کارشناسان از نظرات مردم بیشترین بهره را ببرند.
وی تصریح کرد: مدیران دستگاه‌ها باید نمایندگان را با اطلاعات ارتقای علمی دهند، جایگاه نمایندگی باید تخصصی شود.
نماینده مردم خرم‌آباد درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آب، نقش اساسی در تحول و توسعه لرستان ایفا می‌کند.
ملکشاهی‌راد خاطرنشان کرد: طرح‌های اورژانسی و زودبازده برای رشد و توسعه لرستان نیاز است.
وی گفت: دولت نهم با نگاه عدالت محورانه، مشکلات و بی‌مهری‌های صنعت آب لرستان را رفع کرده است.
نماینده مردم خرم‌آباد درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استان لرستان در گذشته با مشکلات فراوان و بی‌مهری‌هایی مواجه بوده اما در دولت نهم نگاه عدالت محوری به این استان شده‌ است.
وی تصریح کرد: استان لرستان از منابع زیادی در بحث آب برخوردار است که باید با برنامه‌ریزی مناسب برای استفاده از این آب‌ها اقدام شود.
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استان لرستان به عنوان یکی از ظرفیت‌های کشاورزی کشور مطرح است و این در حالی است بسیاری از اراضی کشاورزی لرستان به صورت دیم کاشت می‌شود.
ملکشاهی‌راد افزود: دولت نهم نیز با نگاه عدالت محور برای رشد و توسعه لرستان در تلاش است و این در حالی است که افزایش اعتبارات بخش آب لرستان از 320 میلیارد ریال در سال گذشته به یک هزار و 200 میلیارد ریال در سال ‌جاری رسیده است.
در ادامه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه این استان‌ها درحال حاضر برای رسیدن به حق خود با مشکل مواجه هستند، گفت: باید در بحث تخصیص آب تلاش کرد، طرح‌های فعلی این حوزه در لرستان در زمینه‌های توسعه بوده و در این خصوص نیز با برنامه باید پیش رفت تا آنرا تحقق بخشیم.
امیرحمزه حقی‌آبی اظهار داشت: سال گذشته اعتبارات آب منطقه‌ای استان، 32 میلیارد تومان بود که این رقم در سال‌جاری به 120 میلیارد تومان رسیده است.
مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: در صورتی که مانند امسال اعتبارات تخصیص یابد، به افق و چشم‌انداز تعیین شده در بخش آب استان خواهیم رسید.
حقی‌آبی با بیان اینکه 2 میلیارد متر مکعب آب در استان برداشت می‌کنیم، افزود: از مجموع 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی لرستان، تنها 200 هزار هکتار آبی هستند.
وی گفت: برای اینکه از مجموع اراضی کشاورزی استان، 400 هزار هکتار آبی شوند به 3 میلیاردو 600 میلیون متر مکعب آب نیاز است.
حقی‌آبی تصریح کرد: طرح‌های فعلی منابع آب لرستان در زمینه رشد و توسعه لرستان است و با اجرای این طرح‌ها بسیاری از اراضی کشاورزی استان آبی می‌شود.
وی افزود: باید با برنامه‌ریزی و مطالعه دقیق همه منابع و مشکلات موجود، زمینه رشد و توسعه لرستان و بهره‌برداری از آب‌های استان فراهم شود.
وی اظهار امیدواری کرد، تا با افزایش اعتبارات بخش آب در لرستان، زمینه بهره‌برداری از طرح‌های نیمه تمام فراهم شود.
در ادامه کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای لرستان به ارائه دیدگاه‌های خود به‌صورت تخصصی در زمینه آب پرداختند.

/ 1 نظر / 11 بازدید
ناصح

انتخابات درست و سازنده ، ناجی کشور و نادیده گرفتن آن ، پگاه رستاخیزی هولناک است . انتخابات پرشگاه سیاسیون برای رسیدن به دستگاه دیوانی نیست اینجا خواست توده آدمیان برای درمان ناراستی هاست . کوچک کنندگان دایره انتخابات ، با بن و ریشه آن دشمن اند . آدمیانی که انتخابات نیک را بی ارزش می انگارند و آنانی که دانسته در بازی انتخابات نادرست رای می دهند هر دو به یک اندازه به سرزمین خویش پشت کرده اند. پس ای اهالی دیار خرم آباد بزرگ ، در ژرفای اندیشه و در اعماق وجدانیت خویش به افق های دور بیندیشیم و با انتخابی درست در راستای سازندگی لرستان نوین گام برداریم. رای ما ناجی جوانان مستعد لرستان حاج مرتضی محمودوند