در باب سالگرد حادثه سعادت آباد و کارگران لرستانی

این دست نوشته آذر سال 1387 منتشر شده است.

در حادثه سعادت آباد حق با دکتر  قالیباف بود!

دکتر سرت سلامت !در حادثه سعادت آباد حق با شما بود !!چیز مهم ویا اتفاق مهمی نیفتاده بود !طبق گفته شما فقط خبرنگاران عمق فاجعه را زیاد کرده بودند !! حتما آنها هم قصد داشته اند سوژه خبری خود را داغ کنند و احتمالا بهره ای برده باشند!!چون دیگر از این جور اتفاقات واین جور مردنها و جان کندن وجان دادن ها دیگر قرار بود کمتر اتفاق بیفتد! یا اصلا اتفاق نیفتد!

مرحوم ایمانعلی داوودی  کارگر زحمتکش وفعال متروی تهران  که در حادثه ریزش تونل مترو جان خود را از دست داد و خانوده ای چند نفری را چشم انتظار بازگشت خود گذاشت ، و فرزندانی همچنان  چشم براه  بازگشت پدر ! 

او اهل ایستگاه راه آهن چمسنگر بود که برای لقمه ای نان حلال برای سیری شکم خانواده راهی کار در تهران شده بود.

دکتر جان واقعا شاید اینگونه جان دادنها و آوار برای شما کوچک وناچیز در مقابل عظمت طرح و پروژه باشد.!!!راستی اقای دکتر از زندگی افرادی مثل داوودی خبری هم دارید !!!!یک سوال دیگر آقای دکتر چرا درحوادث مربوط به حیطه شما بیشتر قربانیان آن لرستانی هستند .؟؟ چند وقت پیش از داوودی جوان دیگری بنام بهاروندی دچار حادثه گردید و جان خود را از دست داد .

شاید این جور جان کندن جهت لقمه نانی برای شما عادی باشد !! اما چه جوابی برای بازماندگانشان داری ؟؟؟حق و حقوقشان بیمه حوادث و حقوق بازماندگانش چی ؟؟راستی فکر میکنم اقای قالیباف در ماراتن کارگری در تهران بین کارگران لرستان وکارگران افغانی، کارگران افغانی از امنیت شغلی وجانی بهتری برخوردار باشند و اکثر افاعنه در مجتمع های در حال ساخت یکساله و چند ساله با حقوق کمی کمتر ولی در زمستان و تابستان کمتر در چها راه ها منتظر میمانند و هیچ ناظری هم بر  کار پیمانکاران مبنی بر بکارگیری افاعنه نظارت نمیکند و میشود گفت کارگران لرستانی  در راه مترو تهران با  دل خود کار میکنند !!!ا وبا جان خود بازی !!!!!!!

امیدوارم که این اخرین حادثه باشد!!!!!

وای کاش لااقل نام و یاد قربانیان این طرحهای بزرگ بر گوشه ای از این طرحها حک شده تا نامشان همیشه در ذهن بیننده حک ویادشان گرامی داشته شود. هرچند دردی از خانوادهای شاید کم نکند و مرهمی بر دردهای فرزندانشان در آینده خواهد بود.

امیدواریم که بجایی برسیم که کارگرانمان برای لقمه ای نان آواره شهرها نشوند و در شهر و دیار خود قوت خود را بدست آوریم .

برای مرحوم داوودی طلب مغفرت و آمرزش از خداوند منان خواستاریم و این ضایعه را به خانواده محترم ایشان تسلیت میگوییم.

 مطالب گذشته در اینمورد :

حادثه سعادت آباد را مابزرگ کردیم یا بزرگ بود

http://www.sarmayeh.net/ShowNews.php?18517

http://www.ngolor.mihanblog.com/post/152

/ 3 نظر / 3 بازدید
نادر

سلام خداوند رحمتش كند