اولین روز روزه ی من وسپهر

سالها پیش که برای اولین بار یک روز روزه  گرفتم را یادم نمی رود ، همه ی افراد خاطره ی اولین روز روزه بودن خود را دارند.

یادم می آید که اولین روزه من مصادف با تابستان بود و یک روز گرم و پر از جنب وجوش برای من بشمار می رفت و عصر و نزدیکی های اذان مادر خدابیامرزم مرا به بقالی فرستاد تا برای شام نوشابه بگیرم (تابستان نوشابه خیلی بهم می چسبید!) شیشه ها را در سبد گذاشتم و راهی بقالی شدم وشیشه های خالی را دادم و نوشابه گرفتم ؛پیرمرد بقال به عادت هر روز پرسید باز کنم ؟ منم یکدفعه گفتم : بله ! باز کردن همان و نوشابه را سر کشیدن همان !! ،وسطای نوشیدن نوشابه بودم  که یادم افتاد روزه ام !! خجالت زده شیشه را پایین آوردم و  تشتک نوشابه را پیدا کردم ودر سبد گذاشتم بدون سر وصدا راهی منزل شدم و جریان نوشابه نصفه را به مادر گفتم و کلی خندید و دلداریم داد که نگران نباش و روزه ات قبوله ! بعدا فهمیدم که روزه ام اشکالی نداشته اما پیش خودم کمی احساس گناه کردم و موقع افطار هم از همه سرحالتر بودم !!

حالا بعد از سالها شب 21 رمضان امسال موقع احیا پسرم سپهر اصرار کرد که میخواهم روزه ی کامل بگیرم هر چند شبهای قبل قول دادم بیدارش کنم اما نشد ! ولی شب  21 ام بیدار بود و قبول کردیم روزه بگیرد و گرفت. عصر کمی خسته وبی حال شده بود و بشوخی می گفتم  که روزه اش را افطار کند ولی حاضر نبود و نزدیکای اذان با هم بیرون رفتیم و آش رشته و هلیم و هندوانه و آب میوه مورد علاقه اش را خریدیم و کمی هم در پارک نشستیم و راهی منزل شدیم وبه این ترتیب سپهر را برای به پایان رساندن اولین روزه اش که دوست داشت تجربه کند همراهی کردم و هم ما وهم خودش  احساس خوبی داشتیم و مطمئن هستم اولین روزه اش همیشه در خاطرش خواهد ماند و من نیز این پست را برایش نگاشتم که شاید سالیان بعد برای بازخوانی اش خاطراتش دوباره زنده شود.طاعات وعبادات همگی قبول-21 امُرداد 1392 مصادف با 21 رمضان سال 1434

سپهر معتمدی

/ 4 نظر / 4 بازدید
قاسمی

سلام و تبریک به سپهر عزیز

نادرپيريايي

سلام اقا سپهر روزه ات قبول حق دورود خدا برتو پسر گل باد.

معتمدی فرد

سلام.نماز روزه ت قبول اقا سپهر. منم اولین بار که روزه گرفتم از گشنگی غش کردم ولی روزمو نخوردم

تقوایی

سلام به آقایان معتمدی طاعات آقا سپهر قبول . باشد تا سپهر و سپهر ها این لطف و عاطفه و احساس های پدر ی را خوب بدانند و خوب پاسخ دهند .