یاد و خاطره معلمین روستایم بخیر

هر چند که وقت نشد در روز معلم به معلمان روستایم ادای دینی کرده باشم ویادشان را گرامی بدارم ولی بر این باورم که هر روز و هر هفته که درس وکلمه ای تازه را یاد گرفتم مرهون ومدیون معلمینی هستم که با شور واشتیاق میل به دانستن را در ما زنده نگه میدارند و به ما یاد میدهند هر آنچه که لازم باشد.

دوستان همه حتما دهه ۶٠ و معلمین روستای چمسنگر و ایستگاههای اطراف را بیاد دارند .کشمکش بین معلیمن ان دهه و راست وچپ گراها و توده ای ها و ملی گراها که در بین معلم های استان کم نبود! هر چه بود ما نوآموز بودیم وبازیگوش و دنبال دنیای کودکانه خویش !و فارغ از هیاهو و این جدل ها .اما بعضی اوقات این جدل ها وبحث ها هم به فضای محیط مدرسه و خارج از اتاق مدیر مدرسه هم کشیده میشد و........

به هرحال جا دارد از معلمین  دوره دبستان یادی بکنم کسانیکه یاد وخاطره شان هنوز هم با من همراه است و به حرات میتوانم بگویم که هیچوقت آنها را فراموش نکرده ام.

کلاس اول : آقای نقوی  ----- کلاس دوم : آقای جعفری ------ کلاس سوم :آقای  عباسعلی بیات ------- کلاس چهارم :‌آقای کرم زاده  --------- کلاس پنچم : آقای سبزعلی پاپی ------

بجز آقای پاپی که سال پیش در خرم آباد زیارتشان کرده از بقیه خبری ندارم حتی آدرسی ! اگر دوستان لطف کنند اطلاعاتی بدهند .واقعا سپاسگزار خواهم بود.

توضیح اینکه در کلاس دوم بعد از کشمکش (همان کشمکش های معرفی دهه ۶٠) بین اقای جعفری معلم ما با اقای رحیم پاپی (مدیر مدرسه که مدیر حزب الهی آن زمان بود و حالا  از چپی ها هم چپی تر! شده اند ) ایشان جایش را به آقای علی گراوند داد که آقای گراوند چند سال پیش دارفانی را وداع گفتند .(روحش شاد). 

یاد تمام معلمین زحمتکش ایران ولرستان وایستگاه چمسنگر در طول سالیان گذشته تا کنون گرامی باد.

/ 1 نظر / 7 بازدید
شریفی

زنده باد. از اینکه می بینم از یک روستا مشغول وب نویسی هستید بی اندازه خوشحالم. بنده نیز با یاد اوری مثلی که میگوید نیمی از یک حقیقت همه یک دروغ است با مطالبی در خصوص هدفمند سازی یارانه ها در خدمتم که فکر میکنم اطلاع از آنها برای مردم روستای شما مفید باشد. ضمنا اگر علاقمند به تبادل لینک بودید نیز بنده در خدمت هستم. حق نگه دار شما.