گهر گوهر گرانبهای قوم لر

دست نوشته زیر متعلق به دوست وبرادر عزیزم احد چگنی که در اولین دیدار گهر -ملوان از قزوین به کرج آمد و همراه دیگر دوستان ( استاد رحمانپور وخدایی وقائدرحمت و ... ) تماشاگر دیدار گهر دورود-ملوان انزلی بودیم میدانم هرجا که باشد دلش با لرستان است

نظر بنده هم همین است "" گهر تیم ملی لرستان "" است .امیدوارم "گهر " بذر اتحاد وهمدلی ووحدت در دلهای همه ی ما لرستانی ها وقوم لر بکارد.سعی دارم وقت را تنظیم کنم و با پسرم به ورزشگاه آزادی برویم امیدوارم مشغله ی کاری اجازه بدهد مانند دیدار گهر -پرسپولیس اینبار هم تماشاگر بازی لرها با استقلال باشم.

----------------------------------------------------------------------------------------

تیم فوتبال "گهر" کاریزمای قوم لر است .چیزی فراتر از یک تیم فوتبال .درست است که خواستگاه "گهر" خاک پاک "دورود" است ،که هزاران درود بر آن ،اما از آنجاییکه "گهر" به نماد و سمبل  یک قوم بزرگ تبدیل شده است، نه تنها لرهای ساکن  استان لرستان اعم از خرم آبادی و بروجردی و کوهدشتی و درودی و ... آنرا از آن خود میدانند بلکه لرهای خارج از استان مانندلرهای مقیم مرکز و البرزو بختیاری و خوزستانی و همدانی و اراکی و قزوینی و شیرازی وایلامی و... هم آنرا دوست دارند بدان عشق می ورزند.
چیزی شبیه تیم تراکتور سازی تبریز که امروزه نماد کل آذربایجان است .تیمی که بیش از آنکه تبریزی باشد آذریست، تیمی که حتی آذریها آنرا به لهجه آذری"تراختور" می نمامندو از این نام گذاری نه تنها ناخرسند نیستند بلکه بدان افتخار کرده و آنرا نماد آذربایجان می دانند.

"گهر" چه "گهر زاگرس "باشد چه" گهر لرستان" و چه "گهر دورود" برای ما هیچ فرقی ندارد. همینکه  "گهر" هست و عشقش در سینه لر شور ایجاد می کند و قلب ما به عشق او می تپد کافیست .همینکه عامل وحدت لرها شده است کافیست. به قول سهراب :"هرکجا هستم باشم آسمان مال من" 

 "گهر" در حال حاضر بیش از همه چیز به حمایت نیاز دارد. آن هم نه حمایت یک شهر و دیار و استان بلکه به حمایت کل لر نیازمند است.وقتی که هنگام بازی "گهر "با دیگر تیمها همه لرها از اقصی نقاط کشور  در سالنها و استادیومهای شمال و جنوب و مرکز کشور حضور پیدا می کنند کافی نیست ؟ "گهر" گوهر گرانبهای قوم لر است ."گهر" فرصت تاریخی لر برای ابراز وجود است بیاییم قدر این دردانه و گوهر ارزشمند رابیشتر از پیش بدانیم .

آدرس وبلاگ :http://sherlori.blogfa.com

/ 1 نظر / 6 بازدید
پرنیان

سلام دوست عزیز با پست (گذشتی که برایم درسی بزرگ شد) به روز می باشم و منتظر حضور گرم شما و همه دوستان دیگر می باشم.