گهر دورود چشم امید لرها

این روزها اخبار واتفاقات ورزشی در صدر اخبار و رسانه های تصویری قرار گرفته است.چیزی که بیش از هر چیز نمود دارد حاشیه های ورزشی است که معمولا با جنجال خبری هم همراه میشود.تاکنون کمتر رشته ی ورزشی بوده که حاشیه نداشته باشد نمونه اش در لیگ فوتسال وقهرمانی تیم گیتی پسند اصفهان بود که آوازه ی حاشیه اش به خارج از مرزها هم کشید. نمونه ی اخیر ان در مسابقات قهرمانی لیگ هندبال  بود که تیم ثامن الحجج سبزوار به قهرمانی رسید حاشیه هایش نقل محافل  خبری بود.تقریبا اکثر رشته های ورزشی وارد حاشیه شده اند حتی در یک ورزش دانشگاهی مثل بسکتبال که رشته ای دانشگاهی محسوب میشود نیز حاشیه های نامتعارفی داشته است که درخور این رشته نبوده است.فوتبال در کشور ما ودنیا در صدر این حواشی قرار دارد مخصوصا در فوتبالی که امروز به نام فوتبال ناپاک در کشور توسط اهل فن نام برده میشود .اما در کنار همین فوتبال ناپاک هم میتوان لحظات زیبایی داشت ودریچه های جدیدی از زیبایی وپاکی را در تاریکی باز نمود و میتوان به انتظار آینده و افقی روشن نشست! چیزی که هیچ وقت به صورت دستوری واز بالا به پایین فرهنگ سازی اش امکان پذیر نیست .نمونه اش همین تماشاگران دورودی تیم "گهر" هستند که در دو بازی اخیر گهر هنوز به تیم رقیب فحاشی نکرده اند الا به تشویق تیم محبوبشان ! این رفتار تیم لرستانی انعکاسهای زیاد ومثبتی درجامعه ی فوتبالی و ورزشی ایران داشته است. چیزی که همه ی ورزشدوستان بدنبالش بودند اما برایشان یک آرزوی دست نیافتنی بود وهیچ یک از تیم های متمول و پرقدرت صنعتی و پایتخت با بوق و کرنا نتواستند فرهنگش را در ورزشگاه جاری سازند.الان یک تیم "ندار" به معنای واقعی و شهرستانی در لیگ برتر ظهور نموده است که با تمام مشکلات اصالت ناب وفرهنگ اصیل مردم قومش را بنمایش گذاشته است و رسم مهمانوازی قوم لر را به منصفه ظهور گذاشته است.

تا اینجای کار فعلا رفتارتماشاگران دورودی در صدراخبار و محافل ورزشی قرار گرفته است و فحاشی نکردن انها به بازیکنان رقیب زبانزد بوده است .اما استمرار این امر و خویشتنداری انها وپرهیز از حاشیه ها و فحاشی نکردن باعث مانگاری ورمز موفقیت تیم گهر خواهد بود واین رفتار انها که فعلا بازتاب خوبی داشته است و در چندین شهر باعث عدم فحاشی انها به تماشاگران شده راز ماندگاری و پیروزی تیم گهر و هواردان ایت تیم خواهد بود. امیدوارم این روش ومنش هواردان گهر تا پایان لیگ تداورم داشته باشد و دورود وقوم لر پایتخت فرهنگ اصیل ایران و صادر کننده ی این فرهنگ به دیگر شهر ها باشند.تیم گهر تقریبا در تمام ایران طرفدار دارد و در هیچ جای کشور تنها نیست اینرا لرهای سراسر ایران به اثبات رسانده اند و همیشه حامی تیم محبوبشان خواهند بود . جمعه گهر در برابر پرسپولیس در آزادی بازی دارد در بازی رفت گهر تیم پرسپولیس را شکست داد که با اشتباه داور کمک این پیروزی با مساوی جابجا شد. حالا گهر میخواهد نشان دهد که ان بازی اتفاقی نبوده و همیشه تیم های لرستانی در برابر پرسپولیس سربلند بوده اند مثل خیبر خرم آباد!

/ 3 نظر / 9 بازدید
پیام

سلام آقا سعید ایستگاه چشم سنگر اول تو بلاگ اسکای بود اگه اشتباه نکنم منوهم فک کنم خاطرتون باشه آخه یه وبه دیگه داشتم قبلا سرزده بودید و درمورد گهر هم واقعا حیف شد اون امتیازاتی که از دست رفت امیدوارم مسولین حداقل یه کم رسیدگی کنند به کارهای گهر و بهش برسن یه کم که توی لیگ اینشالله حفظ شه امسال

عارف رومی

مطلبت فوق العاده بوده لذت بردیم با مطلب گهر درود گوهری گرانبهاست که در قلب لرستان می درخشد بروزیم

حسن چناری

با سلام حضور آقای سعید معتمدی و با سپاس از مطالب زیبای شما لینک شما اضافه شد در صورت امکان مرا با نام گهر دورود لینک نمایید.