شب اول محرم و هیات عشاق العباس لرستانیها

امشب 26 آبان 91 شب اول محرم در هیات عشاق العباس لرستانیهای مقیم مرکز با حضور خوب هم استانیها برگزار شد.

فضای مناسب و سیستم گرمایشی و صوتی خوبی تدارک دیده شده است. حضور مداحان کربلایی مهدی میرزایی وکربلایی رضا موسیوند نوحه خوان خوب لرستانی با صدای گرم وگیرایشان گرمای خاصی به مجلس عزاداری اباعبداله الحسین (ع)بخشیده است.

 حجه الاسلام والمسلمین فاطمی خرم آبادی نیز با شور وحرارت خاصی سخنرانی نموده با توجه به سخنرانی خوب روز عاشورای سال قبلش در هیات عشاق العباس برای دهه ی محرم امسال انتخاب خوبی از سوی بانیان محسوب میشود.

از دیگر نکات حائز اهمیت عدم نیاز مالی بانیان هیات (برادران سلوک) است که تقریبا تمامی هزینه های راه اندازی هیات را تدارک دیده و عدم نیاز مالی به شخص ویا ارگانی باعث مستقل ماندن هیات شده است. بطوریکه به نحو خوب وشایسته ای وبدور از هرگونه حاشیه ای  مراسم عزاداری برگزار میگردد واین رضایت شرکت کنندگان را در برداشته است.

حضور گسترده لرستانیها نیز مشهود و این مجالس پایگاهی برای بازدید دوباره و اتفاق نظر انها برای پیگیری مسائل استان محسوب میشود؛نکته ای که بیش از همه به چشم میخورد حضور مدیران ارشد لرستانی در دستگاههای دولتی که بمراسم آمده ودر صحبت های انان با دیگر هم استانیها از تلاش برای پیگیری مسائل استان گفتگوهایی رد وبدل میشود. برای دوستانی وهمشهریانی که سالها همدیگر را زیارت نکرده اند هر شب در این مکان گرد هم آمدن اتفاق جالب وزیبایی است.

هیات عشاق العباس لرستانیها

هیات عشاق العباس لرستانیها

هیات عشاق العباس لرستانیها

اخبار وحاشیه های حضور دیگر هم استانیها در شب های بعد متعاقبا منتشر میگردد.ضمنا عکس های مراسم را در وبلاگهای زیر دنبال نمایید.

ضمن تشکر از دوست عزیزم  جناب آقای قاسمی و فرزند محجوب و متینشان امیررضا قاسمی ؛ برای دیدن عکس های مراسم از وبلاگ (پدر و پسر) دیدن فرمایید.

وبلاگ : چو ایران نباشد تن من مباد : عبدالرضا  قاسمی
        عجیب ولی واقعی: امیررضا  قاسمی

/ 0 نظر / 9 بازدید