از رصد زهره در خرم آباد تا بی تکلیفی گهر دورود

بیشتر از یک ماه است که دست ودلم به نوشتن نمی رود بعضی اوقات حرف دلت را وبلاگ نویس های هم استانی ات میزنند و نیازی به بازخوانی دوباره ی شما نیست ! بیشتر اوقات که لربلاگها را رصد میکنم تقریبا حرفی برای نوشتن وگفتن ندارم فقط اظهار نظری کوتاه وکوچک میماند که بیشتر اوقات از نوشتنش منصرف میشوم.

تقریبا 9 خرداد 91 پس از پایان امتحانات سپهر ( +) راهی خرم آباد شد تا بنوعی تعطیلات تابستانی اش را نزد اقوام وخانواده پدر ومادرش بگذراند.

قبل از رفتن تمام برنامه ریزی اش برای 17 خرداد ماه ورصد عبور سیاره زهره از مقابل خورشید ذر خرم آباد معطوف بود که این مهم را در خرم آباد رصد نماید.در این فاصله به سایتها و اطلاعیه ها و انجمن های مختلف مراجعه نموده و تنها در اطلاعیه های استاد فرهاد داودوندی (+) این رصد در بروجرد عنوان شد و تنها انجمن نجوم فعال استان بود از بقیه ی دوستداران نجوم لرستان هیچ خبری ویا اطلاعیه ویا سایتی عنوان نشد و انگار این مهم متعلق به مردم دیگر استانها ویا کشورهی خارجی بود !! بگذریم که پیگیریهای ما هم به جایی نرسید و این رصد برای دانش اموز علاقمند به نجوم در شهری به دلایل مختلف ناکام ماند واز همه مهمتر دلیل خاصی که بشود این دانش آموز را قانع کند وجود نداشت و سوالی که از من پرسید این بود که بابا پس چرا رصد خانه خرم آباد را بر روی کوههای خرم آباد بنا مینمایند ولی فعلا یک انجمن فعال ودوستدار نجوم ندارد که بشود در یک پارکی این رصد برای علاقمندان اجرا شود؟؟!!

سوالی که پاسخی نداشتم و تنها اطلاع من شماره ی آقای داودوندی بود که خواستم تماس بگیرد و اطلاعی از انجمن احتمالی نجوم خرم آباد وفعالیتش کسب خبر نماید که انهم از سوی ایشان (سپهر) انجام نشد وبنده هم اصراری نداشتم.

اما انچه این روزها بیشتر نمایان است فعالیت خبرنگاری (+)فعال در شهر بروجرد است که خبرها و حرکت های روبه رشد و تعالی مردم ورزشدوست وفرهنگ دوست بروجرد را پوشش میدهد وانصافا با خبرهای ایشان از راه دور میتوان حرکت و شادابی و تحرک مردم ذر تمام شهر را مشاهد کرد و به نوعی تابلوی فعالیتهای فرهنگی بروجرد شده است .چیزی که در دیگر نقاط استان بشدت احساس نیاز میشود واز این حیث کمبود محسوب میشود شاید هم بهتر بگوییم دیگر نقاط استان انقدر کم تحرک و تنبل شده اند که پرداختن به ورزش صبحگاهی را برای خود ناممکن میدانند و از ان به نوعی دیگر تعبیر نمایند. بگذریم که شاید اینهم معضل فرهنگی ویا اقتصادی جلوه نماید که به ان نمی پردازم !

مطلب سوم بلاتکلیفی تیم گهر دورود است که هنوز بلاتکلیف است و هر روز برایش خط ونشان میکشند ومیرود تا با ورود نصف ونیمه و دقیقه ی نودی این تیم به لیگ برتر با این یارگیری و بی همه کسی و تنهایی اسباب خنده ی هموطنان در لیگ برتر 91 باشیم و بعنوان جرقه ای در آسمان ورزش استان مانند دیگر تیم های بی پول وامکانات وتجربه رو به افول نهد، چیزی که بیش از همه دل دوستداران گهر وقوم لر را بدرد خواهد آورد این درحالی است که دیگر تیم های لیگ برتر انچنان قاچ زین را چسبیده اند ورقابتی میلمیتری را برای جذب ستاره ها براه انداخته اند که نگو و نپرس ! این در حالی است که مردم خطه ی آذربایجان برای داشتن مربی قدرتمندی و برای کسب اعتبار در ایران و آسیا شبانه قرارداد مربی وطنی که همه چیزش با تیم تراکتورسازی به اتمام رسیده بود را ملغی نمودند و بازیکنان ومربیانی را جذب نمودند که در شان نام واعتبار استانشان باشد  ونشان دهند که مردم پشتوانه ی تراکتور سازی هستند و نه تنها مسولان !! در حالیکه ما هنوز در خواب غفلتیم.

/ 7 نظر / 7 بازدید
محمد روزبهانی

سلام سایت مفیدی دارید با مطالب مفید . راستی میدونستید این سایت هم مال یکی از بچه های بروجردیه www.talkhandak.com به نظرم میتونید از تصاویرش استفاده کنید.

امیررضا قاسمی

سلام خدمت شما آقای معتمدی.اطلاعات زیادی درباره زادگاهم نوشته اید.همچنین با پسر شما آقا سپهر نیز دوست شده ام و به شما و پسرتان به خاطر کارنامه ی درخشانشان تبریک می گویم.مایل به تبادل لینک با شما هستم.

امیررضا قاسمی

با سلام خدمت شما آقای معتمدی.از لطف بی کران شما سپاس گذارم.

قاسمی

فراخوان وبلاگ‌نویسان لر زبان و فعالان عرصه وب دیدار از آسایشگاه سالمندان صدیق خرم آباد عزیزان علاقه‌مند به این بازدید، جمعه 30/4/91 ساعت 10 . صبح جمع می‌شویم و با نیت خیر، عمل نیکی را در کارنامه اعمالمان ثبت خواهیم کرد. و فرصتی است تا دوستان عزیز وبلگ نویسمان را زیارت کنیم . دوستانی که مدتهاست قلم در دست در راه اعتلای این دیار تلاش می کنند. (( لطفا" اطلاع رسانی کنید )) اطلاعات تکمیلی در http://abdy2007.blogfa.com/post-749.aspx

قاسمی

سلام همزبان عزیز معرفی وبلاگ نویسان لر زبان -6 فریده چراغی شاعره بختیاری

قاسمی

سلام دوست گرامی میعادگاه دوستان - خانه سالمندان صدیق خرم آباد