هفدمین دوره مسابقات قهرمانی کشور کاراته

هفدمین مسابقات کاراته قهرمانی کشور در روزهای 20 و 21 شهریورماه 1393 در ورزشگاه شهدای شمیرانات برگزار گردید.
روز پنجشنبه ساعت 8/30 صبح طبق قرار قبلی مربی باشگاه "جوادالائمه-منطقه 4 تهران" راهی ورزشگاه آّبفای تهران شدیم. ابتدای ورود سالن مملو از جمعیت بود واز استانهای مختلف ورزشکار به سالن اعزام شده بود.
بچه های خردسال و نونهال ابتدای صبح جنب وجوشی خاص داشتند وشور وهیجانی خاص بهمراه خانواده به سالن بخشیده بود.اما تاخیر در اجرای برنامه وجدول بندی اخرین تیم های شرکت کننده باعث شد که سوت مبارزه ها کمی دیر به صدا درآید و این تاخیر باعث شد که تا قبل از ساعت یک عصر هنوز دور اول مبارزه های خردسالان ناتمام مانده بود و ادامه مسابقات به ساعت 14:30 کشیده شد.
مسابقات رده سنی نونهالان که از 12 وزن تشکیل شده بود ساعت 15/40 شروع شد.این تاخیر کمی برای خردسالان ونونهالان خسته کننده بود .
با شروع مسابقات وزن -21 سپهر در اولین دیدار با حریفی از پاکدشت مبارزه داد که با یک مبارزه خوب اولین گام در مسابقات قهرمانی کشور را که برای اولین بار شرکت کرده بود محکم بردارد.
دومین دیدار او با حریفی از استان مرکزی ساعت 17:10 برگزار گردید در این مبارزه ابتدا حربف سپهر یک امیتاز از او جلو افتاد و سپهر احساس کرد که مبارزه را باخته اما با صحبت های مربی درادامه مساوی شد و در راند اخر ، مبارزه را با تلاش بسیار به نفع خود به اتمام رساند.
درادامه که مسابقات به درازا کشید خستگی وبی حوصلگی وخواب آلودگی بر بچه ها مستولی گشت و مبارزه ها نیز انرژی زیادی از بچه ها گرفته بود .
این روند ادامه داشت و بازی پایانی و فینال سپهر با حریفی از تهران که سابقه چند دوره مسابقات کشور داشت در ساعت 19/40 شروع شد و درپایان بازی با وجود استقامت خوب سپهر و مبارزه ی پایاپای او دست حریفش به عنوان فرد پیروز بالا رفت وسپهر با نایب قهرمانی کشور در اولین حضور خود پایان داد.
اشک های او پس از پایان بازی و دلداری دوستانش و مربی تا دقایقی او را آرام نکرد و تا زمان دریافت مدال وکاپ نایب قهرمانی لبخند از چهره سپهر رخت بربسته بود.
حضور سپهر برای اولین بار تجربه و محک خوبی برای ادامه فعالیت ورزشی او در این رشته بهمراه داشت امیدوارم در مراحل بعدی با تجربه و آمادگی بهتری به مسابقات گام بگذارد.
هرچند هدف اول از ادامه فعالیت ورزشی سلامتی تن وروان اوست و این مسابقات نماد آمادگی افراد شرکت کننده و اموختن فنون و حرکات ورزشی است ، بنابراین اگر با دست خالی از این مسابقات برمی گشت نیز برایش تجربه ای بیاد ماندنی بود.
سلامتی وبهروزی برای تمامی ورزشکان دارم.


پ.ن : دوست داشتم اولین حضور سپهر را در مسابقات کشوری که با حضور نام آوران این رشته برگزار گردید به عنوان یادگار دراین تارنما ثبت کنم.
ضمنا در حاشیه این مسابقات کمربند سبز سپهر به عنوان پاداش نایب قهرمانی توسط رئیس فدراسیون جناب آقای رضا دانشور و در حضور مربی او رضا پیرهادی به قهوه ای تبدیل شد.

این مسابقات باعث شد  توفیق حضور در مراسم تجلیل از شاعر عزیز هم استانی ام "جناب آقای هوشنگ رئوف" که در تهران سرای محله اوین برگزار میشد ؛ علیرغم قولی به دوستان عزیزان و سروران گرامیم جناب آقای عبدالرضا قاسمی، عابدین بهاروند و حاج نبی بختیاری نژاد داده بودم، ازدست بدهم ،هرچند در تمام مراحل گذر ساعات مسابقه ها دلم پیش این عزیزان بود. که از همین جا از این عزیزان وشاعر گرامی آقای رئوف پوزش میطلبم و امیدوارم به بزرگی خودشان مرا ببخشند.

/ 7 نظر / 36 بازدید
عبدالرضا قاسمی

سعید جان بسیار خوشحال شدم... آرزوی سلامت برای شما و سپهر دوست داشتنی را دارم... دیروز جایت خالی بود... اما ذل ما هم با سپهر بود. امیدوارم شاهد موفقیت های او باشیم

رفتگر طبیعت

سلام بر معتمدی‌های عزیز و سرفراز تبریک میگم به شما و آقا زاده امیدوارم هر روز بر افتخارات آقا سپهر افزوده بشه سایه‌ی شما و مادر مهربانش بر سرش مستدام باد [دست]

بختیاری نژاد

سعید جان باسلام وابراز خوشحالی این موفقیت را به سپهر عزیز و شما ومادر محترمه این قهرمان نوجوان تبریک میگویم و توفیقات بعدی ایشان را در همه امور زندگی از خداوند بزرگ خواهانم .

بختیاری نژاد

سعید جان باسلام وابراز خوشحالی این موفقیت را به سپهر عزیز و شما ومادر محترمه این قهرمان نوجوان تبریک میگویم و توفیقات بعدی ایشان را در همه امور زندگی از خداوند بزرگ خواهانم .

اسماعیل ژسر دایی

با سلام دایی جان حالت چطوره از اینکه این خبر را شنیدم خیلی خوشحال شدم به امید موفقیت های بعدی داشس سپهر گلم امید وارم مراحل بعدی را با موفقیت طی کند

اسماعیل معتمدی

با سلام عرض ارادت دوست و برادر عزیز موفقیت سپهر جان را تبریک و آرزوی استمرار در موفقیتهای ایشان و شما را دارم. [تماس][گل]