سید ابوالفضل حسینی احمدی از سادات احمد فداله

 حجه الاسلام سید ابولفضل حسینی احمدی

متولد سال 1337  فرزند مرحوم سید تراب

ایشان یکی از سادات بزرگوار و نجیب خاندان حسینی ویکی از روحانیون محبوب و دوست داشتنی در منطقه پاپی بوده و از قدیم الایام این خاندان مورد احترام وافر مردم این منطقه بوده و هستند.

حضرت حجه الاسلام سید ابوالفضل حسینی احمدی بزرگ شده ی منطقه پاپی بوده ودر زمان گذشته یکی از اولین مبارزین منطقه و همچنین همرزم شهید سید فخرالدین و سید نورالدین رحیمی ، علیه حکومت طاغوت بوده اند.

قبل از انقلاب سخنرانی های شدیدالحنی داشته و همیچنین عکسها واعلامیه های امام خمینی (ره) را منتشر که نتیجه ی آن تحت پیگیرد بودن ایشان توسط ساواک و در نهایت دستگیر و زندانی می شوند.

در زندان علاوه بر اینکه به تبعید آیت اله خامنه ای به استان سیستان وبلوچستان اعتراض دارند،در طول مدت زندان کتاب "تفسیر" آیت اله طالقانی را برای روشنگری زندانیان تفسیر می کنند.

شروع مبازات ایشان در سال 53 در منطقه پاپی و از سال 53 تا سال 57 تحت تعقیب بوده وبطور مکرر دستگیر و در آخر اوایل سال 57 زندانی و قبل از پیروزی انقلاب از زندان آزاد می شوند.

ایشان نقل می کردند در اوج خفقان ستم شاهی که کسی را یارای مخالفت با حکومت شاه نبود در هنگام ساخت مسجد روستای چم سنگر سخنرانی تندی علیه شاه داشته که مردم عادی وبزرگان را باور سقوط شاه در ذهن نبود وحتی با تمسخر هم این گونه مبارزات را بی نتیجه میدانستند.

ایشان جهت تلمذ ویادگیری درمحضر اساتیدی همچون آیت الله فاضل ،آیت الله مشکینی، آیت الله ستوده ، آیت الله پایانی ، آیت الله اشتهاردی،آیت الله سبحانی و آیت اله طاهری خرم آبادی حضورداشته اند.

سیدابوالفضل حسینی احمدی جهت سخنرانی و تبلیغ به اکثر نقاط استان لرستان و استان خوزستان سفر داشته و در برهه ای از زمان مسئول جمع آوری وجوهات مردم به آیت الله پسندیده بودند.

بعد از پیروزی انقلاب نیز سخنرانی های شدیدی همراه شهید دیالمه و شهید رحیمی علیه بنی صدر داشته و  از نظر فکری وسیاسی در خط حضرت امام خمینی (ره) ورهبر معظم انقلاب بوده و هستند.

ایشان سابقه 32 ماه حضور در جبهه و علاوه بر آن از جانبازان دفاع مقدس می باشند.

بعد از انقلاب علاوه بر حضور در حوزه علمیه در دانشگاه امام حسین (ع) و دانشگاه عالی دفاع ملی  بعنوان استاد حضوری فعال داشته ودارند.

مورد تایید آیت الله طاهری خرم آبادی و آیت الله قاضی و آیت الله مومن قمی بوده و دست خط هایی از تاییدکامل سیاسی واخلاقی وی توسط این بزرگواران وجود دارد.

توفیق خدمت و طول عمر بابرکت برای این سید عزیز و بزرگواراز خداوند بزرگ داریم.

/ 2 نظر / 165 بازدید
ميثم انصاري

با سلام اين سيد بزرگوار يكي از افتخارات منطقه پاپي هستن و مورد احترام كل منطقه مي باشند

با سلام سيد بزرگوار هستند و يكي از افتخارات منطقه پاپي هستن و مورد احترام كل منطقه مي باشن. نکنه سید آمادگی کامل برای انتخابات پیدا کرده که این روزها در فضای مجازی پیداش شده ؟!!!!!