خرم آباد شهری در لرستان تابع تهران !

اگر یادداشت لینک شده زیر را بخوانید متوجه خواهید شد که چرا نوشته ام خرم آباد شهری تابع تهران است !

اگر خرم آباد مرکز یک استان و استانی با این همه کبکبه و دبدبه است چرا همه کارهای این استان شده تقلیدی بی چون و چرا و بدون تحقیق از مرکز و دیگر استانها ! چرا مدیرانش از دیگر استانها و مرکز وارد میشوند؟! چرا تولیداتش ورشکست شده ؟ چرا سوغاتی شناخته شده ندارد ؟؟ چرا غذاهای محلی اش به مردم دیگر استانها معرفی نشده ؟! چرا خوبی هایش و دیدنی هایش معرفی نشده ؟؟ چرا بدبختی هایش اطلاع رسانی نشده ؟!

و چرا و چرا ......اگر میخواهید بدانید؛ عامل همه اینها رسانه است ،در عصر حاضر . چرا که با رسانه شما به دنیا معرفی خواهید شد .میدانیم عامل همه اینها رسانه است اما رسانه ما کجا و دیگران کجا ؟! ما از رسانه دیداری و شنیداری استانمان چه ها که ندیدیم ! همه و همه به علت نداشتن تفکر خلاق و برنامه ریزی مناسب و مدیران ناکارآمد و ناشناس به فرهنگ و آداب و رسوم لرستان تبدیل شده به برنامه های آبکی شبکه افلاک استان لرستان !که بع علت نداشتن برنامه مناسب مجبور به خرید یک فیلم سینمایی درپیتی از ویدئوکلوپ سرکوچه صداو سیما می کنند ویا آخرین فیلمهای بروزشان را از رانندگان اتوبوس ولووی مسیر خرم آباد به تهران کرایه می گیرند و دیگر به فکر ساخت برنامه های لری به زبان های محلی  لری و بختیاری ولکی نیستند.برنامه هایی که اگر به این زبانها ساخته شوند باز هم مثل گذشته سرشار از ذوق و بن مایه و هویت وفرهنگ و طنز وشادابی وطراوت خواهند بود ! و ما هم دیگر نگران منقرض شدن واژه های اصیل زبانهای محلی مان نخواهیم شد .پس خیلی بی جا و بی برنامه یک روز را در سراسر دنیا به "روز زبانهای مادری " اختصاص نداده اند!! که چنین صدا وسیما لرستان زبان فارسی را که برای بعضی از مجریانش تلفظ آن مثل استخوان در گلو ست پراکنده کرده است ! شاید بگویند که برای این استان با این وسعت نمی شود از یک زبان لری (خرم ابادی) استفاده کرد ! سوال : مگر چند سال قبل با کنارهم گذاشتن تمامی این گویش ها و لهجه ها و... در کنارهم برنامه های زیبا و جذابی با هنرمندان خلاق لرستان نساخته بودند ؟؟ پس چرا حالا نمی سازند ؟! پس به جاست باز هم بگویم " صدا وسیمای لرستان تهران " درست عین عبارت زیر:

چمسنگر روستایی در لرستان و تابع تهران

 

/ 2 نظر / 10 بازدید
ظفر پاپی

سلام بر دوستان همولایتی خودم. آنقدر این روز ها زندگی مرا به خود مشغول کرده است که حتی وقت ندارم جواب نظرات را بدهم. باز هم به ما سر بزن

hamed

motasefaneh ein vagheiat ast az riz bini shoma mamnonim