دانشجویان این استان‌ها را به دانشگاه ما نفرستید!

 در ارتباط با سخنان ریس دانشگاه رامین اهواز :

فقط یک سوال !!!

 هدف و سیاست و رویکرد  کلان دانشگاه چیست؟!

آیا صحیح است در کنار تحصیل علم ودانش وفن آوری در کنار این مسائل تغییر فرهنگی هم جز’لاینفک زندگی در دانشگاه است؟!

آیا هدف دانشگاه و اساتید دانشگاه فقط باید بازخوانی و کپی کردن یک سری جزوه و   معرفی کتاب به دانشجویان واعلام نمره در پایان ترم و تولید مدرک است؟!

مگر دانشگاه محل برخورد فرهنگ ها و تضارب آرا واندیشه های متفاوت ومتضاد نیست؟!

آیا دانشگاه باید هدف و برنامه و وظیفه ی اصلی اش یعنی "فرهنگ سازی" چه در بحث علمی-دینی-هنری -اجتماعی و.....را فراموش نماید و رویکردی جدید خارج از عرف تعریف نماید؟!

اگر مسئول بی عرضه ی یک واحد دانشگاهی نتواند خرده فرهنگ ها و مسائل ومشکلات جزئی واحد تحت اختیارش را کنترل نماید  باید دانشجو را نفی بلد کند ؟! 

 اینها(سخنان رئیس دانشگاه رامین اهواز) گفتار ، روش و اندیشه ای است که سالهاست در برابر یک قوم اتخاذ شده و حالا در مکاتبات و برنامه ها و .. علنی شده است!

حال که ریس سازمان سنجش کشور حاضر است بدستور ودرخواست یک واحد دانشگاهی !! خیل عظیمی از جوانان چند استان را از چرخه ی علم آموزی خارج نماید بدرخواست همین مسئول محترم دانشگاه در زمان جنگ هم میفرمود " جوانان این استانها برای جنگ با دشمن وطن به استان ما نیایند !!"‌تا مابفهیم واقعا قطعه ای از این آب وخاک نیستیم!مگر همین جوانان سراسر کشور نبودند که در بحبوحه ی جنگ دشمن را سرجای خود نشاندند ؟‌مگر همین قوم نبود که در زلزله خودش "تنها" ماند ولی در زلزله های استانهای کشور " برادری" کرد و خود را "شریک غم هموطنانش" کرد !! اما خودش هنوز سالهاست که از تیر وترکش بمب و توپ وتفنگ  دشمن زخم های بر چهره دارد وهنوز التیام نیافته که فقر وبیکاری وزلزله مزید برعلت میشود !!

حرفهای استاد محترم ورئیس دانشگاه رامین اهواز از جنس چه صیغه ای است که ما لرها ان را نمیدانیم ؟! احساس میکنم سالهاست ما را از ایران رانده اند وحذف کرده اند و خودمان نمی دانیم!!

شاید هم از ما لرها فقط رزممان بیاد مانده باشد که فعلا احتیاجی بدان نیست !! واین چنین است که قارچهایی که با هر رعد وبرقی سر بر میاورند سمی مهلک برای ما وسرزمینمان میشوند و میخواهند حتی جوانان ما درس ! نخوانند!!

نمایندگان محترم استان لرستان و ایلام وکهکیلویه وبویر احمد؛

 مردم این استانها که زخمی دیگر  از خنجر دوستان و مدیران این آب و خاک بر دلشان نشست لااقل به حرمت آب پاک لرستان که کام هموطنان قمی را سیراب میکند وعطششان را فرو مینشاند شما لیوانی از آب شیرین الیگودرز بر این آتش بریزید !!

واگر دیر شود ؛ آب با گلوی پاره و خونین " اصغر" چه میتواند بکند؟!!

شما براحتی میتوانید با جمع آوری امضا نمایندگان همین سه استان وزیر علوم را استیضاح نمایید تا این درسی برای دیگر مدیران باشد که برای دیگر اقوام رخ ندهد ومشکلات این چنینی از سیستم اداری وفرهنگ سازمانی ودولتی ما رخت بربندد!!!

دانشجویان این استان‌ها را به دانشگاه ما نفرستید! + سند

http://loor.ir/News.asp?nid=6530&ln=fa

http://loor.ir/News.asp?nid=6538&ln=fa

  هر چند امروز 5 شنبه 23 شهریور ماه خبردار شدیم آجیلی برکنار شد . اما بنظر حقیر افکار واندیشه و چنین فرهنگی هنوز در سیستم اداری پابرجاست و جا مانده است وبا رفتن آجیلی ها هوز این تفکر مسموم به صورت خزنده جریان دارد و... 

/ 2 نظر / 6 بازدید
قاسمی

سلام و تشکر . بیصبرانه منتظر عذرخواهی رسمی آقای آجیلی هستیم

یه دوست

سلام من دانشجوی دانشگاه رامین هستم و البته عرب واقعا از این کار اقی جیلی به شدت ناراحت شدم و متاسف به عنوان کسی که حضور مستمر در دانشگاه دارم باید بگم که هیچ وقت مشکل فرعنگی و امنیتی جدیی در دانشگاه به بخاطر وجود قومیت های مختلف ندیدم بلکه در خوابگاه ها شاهد بودک که عرب ها و لر ها در یک اتاق زندگی میکنند واز بهترین دوست های هم هستن