در راه سرزمین پدری

امروز اول فروردین سال 92 است وبنا به شغل ومسئولیتی که دارم باید حضوری مستمر در محل کارم داشته باشم و کار نگهداری و راه اندازی وکارکرد روزانه ی سرورها را به نحو احسن انجام دهم.

این رویه ی چندساله ی من بوده و به محض اطمینان از صحت کارکرد سیستم ها راهی لرستان میشوم ولی تقریبا تا پایان تعطیلات در دسترس وبقولی(oncall) برای رفع مشکلات احتمالی هستم.این در دسترس بودنبرای شهرهاوسازمانها وشرکت های چندگانه ای است که شب وروز نمی شناسد و بیشتر اوقات در ساعات مختلف شبانه روز ،شده که از خواب وخوراک هم بزنم تا بتوانم با پیگیری وراهنمایی وضعیت یک سرویس را به حالت عادی برگردانم.همین امر باعث شده چند روز اول سال نتوانم برای خودم  برنامه ریزی کنم.

ولی انچه که باعث شده این متن را بنگارم ،حسی است که هنگام عزیمت به لرستان اتفاق میافتد ؛ انچه در این سفر همراه من است حسی است همیشگی که به محض بازگشت به سرزمین پدری ومادری ام "گل" میکند و از مبدا تا مقصد برایم تداعی خاطره ها میشود وبناگاه مرا به سالهای دور ودوران کودکی ونوجوانی ام میبرد. سالهایی که پر هستند از خاطرات تلخ وشیرین همراه با رویای کودکی و نوجوانی ام.

انچنان غرق این ایام وخاطرات وروزگار هستم که هیچگاه فاصله ی تهران تا لرستان باعث خستگی ام نشده و ذوق وشوق رسیدن دارم.الان هم که این مطلب را مینویسم در محل کار حضور دارم ودلم برای لحظه ی تحویل سال با آهنگ و موسیقی لری تنگ شده و هیچ جا لحظه ی تحویل سال مانند لرستان برایم جذاب ونشاط آور نبوده ونیست.هرچند در سالهایی کج سلیقگی هایی هنگام لحظه ی تحویل سال شده بود اما این سالها انگار دست اندرکاران توجه بیشتری شده و برنامه ای خاص تدارک دیده اند.

امسال لحظه ی تحویل سال را برای دقایقی اندک فقط توانستم با همسرم در جوار امام زاده صالح(ع) در تجریش تهران حضور داشته باشم وبرای همه ی دوستان و عزیزان و ملت ایران آرزوی سلامتی وبهروزی از صمیم قلب داشتم و دلم برای سرزمینم لرستان و مردمان صادق وباوفا و مهمان نواز ودوست داشتنی اش تنگ شده بود.

سال 1392 بر شما  عزیزان مبارک باد

هر روزتان نوروز  نوروزتان پیروز

/ 4 نظر / 19 بازدید
آفرین پنهانی

درود بر شما جناب معتمدی عزیز... ماهی ها بیرون پریده اند/ تا برای عطر آمدنت پروانه شوند... نوروزهمیشه فیروز بر شما و خانواده ی گرامی تان خجسته و میمون باد... دلت لبریز بهار باد و نسیم آبشاران گیسو پریش سرزمینت... [گل][گل][گل]

هوشنگ رئوف

سلام جناب آقای معتمدی / از الطاف صمیمانه ی شما بسیار بسیار سپاسگزارم . امیدوارم سال جدید لحظه به لحظه به کامتان خوش باد .به خودم می بالم که درکنارم عزیزانی مثل شما را دارم . پیروز باشید .

ونوس

سلام بدون شک سرزمین مادری ات پذیرای خستگی هایت میباشد

نادر پیریایی

سلام جناب معتمدی سال نو برشما مبارک انشاء اله سال 92 سالی سرشارازموفقیت وسربلندی باشه برا ی شما وخانواده محترمتان به سرزمین پدری خود یعنی لرستان خوش آمدی