توزون واقعی جدا از ریزگرد های عربی !

هر دم ازین باغ بری می‌رسد 
بزودی «نان» در لرستان کارتی می‌شود

پ . ن : مردم همیشه قهرمان وسلحشور منطقه راه آهن و ایستگاه چمسنگر چنانچه منبعد برای پیگیری کار و حمل ونقل و داد وستد کالا قصد سفر به مرکز استان ویا شهرهای استان را دارید؛ همان بقچه قدیمی وشال کمری خود را بهمراه داشته باشید وبسان چوسان قدیم ! تکه نان و یا گرده ای بر کمر خود بسته تا چنانچه در مرکز استان ویا شهرهای مجاور گرسنه شدید بتوانید رفع جوع نموده و به خانه اقوام ودوستان ودیگران هجوم نبرید!!

چرا که ممکن است انان در همان روز خاص کارت نان خود را گم کرده باشند ویا کارتشان غیر فعال و یا مگنت ویا چیپ ان پریده باشد و انان نیز نانی در بساط نداشته باشند و  نمی شود به خانه همسایه رفت گفت :" مادرم (دام) گفته نان نداریم چند تا نان به ما بدهید مهمان داریم "دیگر اینکه دوره ی "کاسمسا " را هم با این کار از بین برده و نان یواش یواش از سفره مردم استانی که شاید بیشترین مصرف نان را داشته باشند ناپدید میشود !‌

هرچند که جلوگیری از مصرف غیر ضروری و صرفه جویی در مصرف نان ربطی به اعتباری شدن ان ندارد و این کار جلوی هیچ هزینه ای دراین خصوص نمیگیرد بلکه مرغوب نمودن کیفیت نان و آرد توسط اداره بازگانی وغیره میتواند کمک شایانی به این امر نمایند که ما تا کنون کاری در رابطه با کیفیت نان انجام شده نمی بینیم !

بلکه جیب عده ای از کسانی که مبادرت به تهیه و توزیع کارتهای اعتباری و مغناطیسی می نمایند را پر خواهد کرد و برای صدور مجدد یک کارت از مردم پول خواهند گرفت و چه تعریف وتمجیدی از این کارتها خواهند نمود !! و  دریغی و افسوسی دیگر برای مردم مظلوم و محروم لرستان خواهد ماند!! می دانیم اگر این طرح ملی و یک طرح خوب بود تا حالا در اصفهان ویزد وتهران اجرا شده بود !!!

پس همولایتی ها بقچه و شال مخصوص حمل نان وگرده در سفر به خرم اباد و اطراف یادتان نرود !!

 چرا که ممکن است کارت سهمیه نان شما هنوز صادر نشده ویا ان را جا گذاشته اید و یا دفعه قبل که استفاده نموده ایدغیر فعال شده و یا کارت نان شما به سرقت !! رفته باشد !!

پس یک دغدغه ی دیگر به همراه خود داشته باشد !! هرچند در اینده ای نزدیک تکنولوژی به جای اینکه از دغدغه هایمان بکاهد چیزی به ان هم خواهد افزود !!

شاید هم ما روستایی ها و عشایر خیلی ان را سخت وجدی گرفته ایم و در مقابل  تغییرات مقاومت میکنیم ! امید است که چنین نباشد !!


 وشاید در اینده شغل کاذبی دیگر در پایه های ١٢ برجی شکل بگیرد بنام کارت نان !! 

که کمک شایانی به ما در حل معضل بیکاری استان خواهد نمود!!


خرید وفروش کارت نان و شارژ کارت نان در اسرع وقت

 گاز سوز کردن کارت نان و مدت دار کردن کارت نان و تحویل کارت نان در محل

و کارت نان شهری و روستایی و عشایری !! ادبیات جدیدی را رقم خواهد زد .

به این میگن : توزون واقعی در لرستان !!

/ 3 نظر / 18 بازدید
رضا مدهنی

پیشنهاد می کنیم شارژ این کارتها بر اساس وزن اشخاص تعین و اعلام شود افراد چاق 90 نان در ماه افراد نرمال 60 نان د رماه افراد لاغر 30 نان در ماه

حسین

سلام در خصوص کارت نان اگر در استان لرستان اجرا شود طرح خوبی است چراکه به قول جنابعالی مشکل بیکاری با کارت نان شاید حل بشود ! قشر کاذب در اطراف 12 برجی دیگر بجای صدا زدن کوپن کوپن کارت نان که شغل جدیدی محسوب می شود جایگزین میشود در ضمن من با آقای ماهرو تماس وبلاگی دارم مدتی است کم پیداست .

حمید

ستینم لرستان اگرچندنفر مبلغ منفی مثل تو داشته باشه قطعا راه هفت چشمه مسدودچنارگریت سقوط وبرج بلندشقایق رابه چمسنگر منتقل خواهدشد