تعلیم سیاست

دربرنامه تلویزیونی ۹۰ دوشنبه  ۱۷ خرداد آقای لطفی نماینده ی محترم مردم اراک نکات جالب وقابل تاملی بیان نمودند که میتواند درس خوبی برای منتخبین استان ما باشد تا از کاه کوه بسازند وبا دست خالی مطالبات قابل توجهی برای مردم یک شبه تعریف نمایند !این از خصایص خوب یک منتخب با کیاست ودرایت مجلس میتواند تلقی شود که بدون توجه به افکار وآرای دیگر نقاط بر مطالبه مردم حوزه انتخابیه اش چه درست وچه غلط پافشاری نماید .آنهم تک وتنها حتی بدون همکاری با دیگر نمایندگان استان مرکزی ! تا اینجای کار اعتماد بنفس و اعتقاد به عملی که انجام میدهد خارج از سره یا ناسره بودنش را میستایم ! اما در پشت حرفها ومطالبی که بیان میکرد حرف های ناگفته دیگری را مستتر دیدم که به نوعی میگفت که : درست است که اراک شهر صنعتی است و پر رونق اما قشر عظیمی از کارگرانش از استانهای مجاور (لرستان و .. ) را تشکیل میدهد نه مردم اراک !‌اینکه حق استان مرکزی وشهر صنعتی اراک با وجود داشتن ۲۰ زمین ورزشی استاندارد پایمال شده است و هنوز اراک به شکوفایی معقول نرسیده و مظلوم ومحروم مانده است !! اینکه استانش با وجود اینهمه کارگاه صنعتی وپتروشیمی و... جوانانش هنوز بیکارند و باید فکری اساسی برایشان اندیشیده شود وانتقال تیم لیگ برتری نفت تهران به اراک جبران کوچکی از این مطالبات بحق مردم حوزه انتخابیه اش میباشد !!!من در صحبتهای او منافع مردم حوزه انتخابیه اش را بشدت تمام حس نمودم او حتی حاضر به معامله بر سر منافع ملی با حوزه انتخابیه اش هم بود اما از خنداب واراک وکمیجان کوتاه نیاید !! او همچنین مستتتر گفت که مثلا مردم لرستان کارخانه وپتروشیمی ما را اشغال کرده اند و ما (اراکی ها)در حاشیه ایم و مهاجرین درمتن .او حتی زمانیکه آمار پیش شماره هایی که با ۹۱۸ پیام کوتاه ارسال کرده بودند (همدان ومرکزی) به اشتباه لرستان را هم بحساب آورد غافل از اینکه پیش شماره های موبایل استان ما ۹۱۶ است !! او حضور لرستانی ها را در سراسر استانش بنوعی بار اضافی حس میکند غافل از اینکه شازند وخنداب و توره و خمین وبعضی جاهایی دیگر استانش اصالتا لر هستند نه مهاجر !!

با آقای لطفی نماینده ی محترم اراک بحثی ندارم و طرف سخنم او نیست او حق دارد برای حوزه انتخابیه اش تلاش نمایند واین تلاش او را میستایم طرف صحبت من نمایندگان منتخب استان لرستان است که شاید بشود از جدیت وپشتکار لطفی ها ونظری های استان مرکزی که در بیخ گوششان است درس هایی از نوع سیاست  آموخت !!

حرف من این است که نمایندگان منتخب وکلای مدافع لرستان . آقای لطفی ودیگر نمایندگان ادوار گذشته اراک و استان مرکزی با تلاشی که داشته اند امکاناتی را برای استانشان را مثل پتروشیمی که مانند یک لقمه آماده از گلوی مردم استانی مثل لرستان بیرون کشیدند و راه آهن  و آب سنگین خنداب و پتروشیمی و دهها واحد  صنعتی و....... برایش ارمغان آوردند .حالا هم انگار محروم تر ومظلوم تر از اراک استان ویا شهری نیست وبرایش سنگ تمام گذاشتند شما چه طور !!

شما که با اینهمه محرومیت چرا حرفتان به کرسی نمی نشیند و سنبه تان پرزور نیست ؟؟!! شما چرا بودجه های مصوب شده را به کرسی بالفعل شدن نمی رسانید ؟

شما چرا به نمایندگان مجلس تفهیم نمی کنید که لقمه شکم (پتروشیمی )ما را از گلویمان بیرون کشیدند و آب استانمان به اراک و قم هم رسید و حقابه نداریم !! چرا کریدور شمال -جنوب راه آهن و بزرگراه شمال - جنوب ادامه پیدا نکرد ؟ چرا راه آهن اراک از راه ملایر دارد به کرمانشاه وعراق میرسد واز راه آهن اصفهان - ازنا خبری نیست  ؟!! چرا منابع گازی ما در کوهدشت به هدر میرود وسهم ما از منابع هیدروکربنی جز بیکاری و افسردگی و مهاجرت وخودسوزی و کودکان فراری و.. نیست ؟!!مگر ما چه خواسته ی غیرمنطقی وفراتر از عرف وقانون اساسی داشته ایم که به ما توجهی نشده است ؟!!

اگر حضور شما در مجلس صرف حضور غیاب و انضباط ۲۰ است که میشود گفت که شما شاگرد خوبی برای این مکتب نبوده اید ! و همان بهتر که غیبت داشته و یک دوره اصلا ما نماینده نداشته باشیم ! شاید لطقی ها و یوسف نژاد ها بهتر حال ما را درک کنند وکمک بیشتری به ماشود !! ما منکر حرکات و تلاش های بعضی از نمایندگان نیستیم و درک میکنیم و نمیخواهیم انها را کتمان کنیم اما میخواهیم بگوییم که این تلاشها اصلا جوابگوی مطالبات مردم استان نیست ! ما نه آب وارداتی میخواهیم و نه چیز دیگری ما میخواهیم به همت مردم وجوانان استانمان همان منابع وذخایر طبیعی و هیدروکربنی و همان استعدادهایی که در استان هست شکوفا شوند تا استان ما هم به استانی فعال و توسعه یافته در کشور که آرزوی همه مردم و مسولان است تبدیل شود.شما هم میتوانید مانند اقای لطفی حق را به مطالبه مردم حوزه انتخابیه تان بدهید و اعلام نمایید این خواست و مطالبه مردم حوزه ماست ! من گمان نمیکنم کسی در مجلس شورای اسلامی با کار کارشناسی و دقیق و منطقی مخالف باشد و خدای نکرده آستین هایی  برای محروم کردن مردم ما بالا زده شده اند ! این گناه کم کاری شماست ! ما تاوان کم کاری و در حاشیه بودن شما را در ادوار مختلف پرداخت نموده ایم نه چیز دیگری !!‌ ما هنوز هم وفادارترین مردم به مهین عزیز ونظام اسلامیمان را داریم امیدواریم شما هم قدر این موهبیت و موقعیت را دانسته باشید .

/ 4 نظر / 5 بازدید
علی یار

این حقیقت رو باید قبول کنیم که ما زورمون به اراکی ها نمیرسه اگر ما هم مثل شازند برای اراک بودیم شاید تا حالا پیشرفت کرده بودیم درضمن لطفی حرفی از لرستان نزد شما کدوم برنامه رو نگاه میکردید؟!

ابراهیم

سلام... در بخش لربلاگهای سایت لور معرفی شد.

معمار از ملاير

دوست عزيز ما هم از نمايندگان در گذشته رنج هاي بسيار برده ايم پتروشيمي ما را بردند همه چيز ما رو بردند فعلا نمايندگانمان توانسته اند كاري كنند دوست عزيز شما از عبور راه آهن غرب از ملاير مشكلي داريد تا كي مردمان محروم ملاير محروم تر شوند

محسن بهاروند

ما تا صد سال آينده هم به اراك نميرسيم. تعسبات قومي و نژادي حسادت و جنگ و خونريزي در لرستان باعث بدبختي ما لرستاني ها شده است. در ضمن آقاي نويسنده وبلاگ آب از لرستان به اراك منتقل نشده است بلكه از سد كمان صالح شازند (كوههاي سربند) به اراك منتقل شده است.