حرکت فرهنگی هیات عشاق العباس لرستانی ها در تهران

امسال هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز دهه محرم را همانند سالهای قبل باشکوهتر وبا حضور خیل عظیمی از عزاداران حسینی با زنده نگهداشتن آیین های کهن عزاداری لرستان همچون "گل مالی (خَررَه)" و "ساز چمریونه" و "چهل منبری" برگزار کرد.

13 شب برگزاری مراسم عزاداری با حضور عاشقان سالار شهیدان در فضایی معنوی و خالصانه وبی ریا برگزار و لرستانی های مقیم مرکز در جای جای تهران خود را به خیمه اباعبدالله حسین (ع) میرساندند و در رثای سرور آزادگان عالم اشک ماتم ریختند.

در طول برگزاری مراسم عزاداری ، خادمین هیات عشاق العباس تلاش وسعی وافری برای ارائه خدمات بهتربه عزاداران حسینی داشتند و از تمامی امکانات برای راحتی مهمانان استفاده و با خوشرویی و محبت ونهایت ادب و احترام با مدعوین و عزاداران برخورد میکردند.خادمینی که گاهی هیچ نشانی از خود بجای نمی گذاشتند و در بی نشانی خودخواسته خدمت میکردند.جوانانی که با عشق به سالار شهیدان هر شب با تمام وجود عزاداری میکردند و خادمی هیات عشاق العباس راافتخار میدانستند.

همدلی و وحدت بین نسل اول و دوم وحتی سوم لرستانی های مقیم تهران در سایه خیمه و بارگاه امام حسین(ع) نوید روزهای خوب و سالهای بهتربرای جمعیت پراکنده وسرگردان عزاداری حسین (ع) سالهای قبل را میدهد.

نسل نوجوانان و جوانان لرستانی بیشترین بهره را در برگزاری این مراسم میبرند چرا که هم با عزاداری و نوحه خوانی اصیل لرستانی ها آشنا شده و هم از ارتباط با دیگر هم استانی ها بهره مند می شوند وارتباط وهمدلی زمینه همگرایی برای کارهای بزرگتری را بهمراه خواهد داشت.این نسل میتواند ادامه دهنده شایسته این حرکت عظیم باشد.

تشکیلاتی که می رود هم محفل عزاداری برای سالار و سرور آزادگان عالم و هم جایگاهی برای رفع مشکلات و یا گرفتاری درماندگان هم استانی مرکز و هم پایگاهی برای اتحاد و همدلی وهمگرایی و کثرت حضور لرستانی برای برگزاری برنامه های مذهبی و ملی در سطح کلان باشد.

محرم سال 93 هیات عشاق العباس وحضور انبوه و خیل عظیم عزاداران حسینی این مهم را به همه ثابت کرد که در سایه اخلاص و یکرنگی ،وحدت و همدلی ، فارغ از هیاهو و جار و جنجال های سیاسی و دودستگی می توان در سایه خیمه امام حسین (ع) به هرآنچه که می توان حرکت های فرهنگی نامید دست پیدا کرد.

حرکتی که در ذات خود جنبش ها و حرکت های ماندگار فرهنگی مستتر در درون خود دارد.عاشقان و عزاداران هیات عشاق العباس بعد از سالها سرگردانی حالا محفل و ماوایی برای خود یافته اند که این مهم را به هیچ عنوان از خود جدا نمی بینند و از آن جدا نخواهند شد.

خداوند به همه بانیان و زحمتکشان این حرکت مهم و این خلوص نیات اجر عظیم وصبر و استقامت در ادامه راه برای سالهای بعد عطا نموده تاهیات لرستانی ها به یکی از مهم ترین و بزرگترین هیات های سطح کلان شهر تهران تبدیل شود. بامید آنروز و با یاری از سالار و سرور شهیدان و علمدار باوفا و یاران صدیقش.

برای راستی حرکت در راه حسین (ع) ؛ یارانی حسینی و حرکتی حسین وار می طلبد.

اجرکم عندالله

عزاداری لرستانی ها در تهران

/ 2 نظر / 5 بازدید
اکبر معتمدی

اجرکم عندالله

اکبر معتمدی

هو معکم اینما کنتم.اجرکم عندالله