لزوم استفاده از موسیقی محلی در تیتراژ سریالها

کار گروه رستاک را حتما دیده ویا شنیده اید ( دریک لوح فشرده قطعاتی از موسیقی نواحی مختلف ایران مانند سیستان-گیلان-لرستان-کردستان و.. را بازخوانی کرده که بسیار مورد استقبال قرارگرفته است.).اگر ندیده باشید در تیتراژ پایانی سریال "در رو" در ایام نوروز ٩٠ قسمتی از اجرای آن که قطعه "بارو بارو "به زبان محلی لری را اجرا کرده بود پخش شد و برای بسیاری از بینندگان لحظات شاد وخوشی را ایجاد کرده بود .بطوریکه حتی اجرای ان توسط خواننده گروه رستاک که تاحدودی با اصل ونسخه اصلی قطعه به خوانندگی استاد فرجی (هنرمند وخواننده سرشناس لرستانی )که قبلا این آهنگ وقطعه را بازخوانی کرده بود نمی رسید اما به خوبی با بینندگان وشنوندگان  که آشنایی چندانی با موسیقی لری نداشتند ارتباط برقرار کرده است .در همین ایام در سریال "پایتخت" که حرف وحدیث هایی بهمراه داشت ،نیز تیتراژ پایانی اش نیز تلفیقی از سازهای سنتی منطقه خراسان ومازندران پخش شد که انهم بااستقبال بینندگان همراه شد.

حال بنظر میرسد موسیقی محلی و سنتی ما در سراسر کشور ظرفیت اجرا ومعرفی وپتانسیل بالقوه ای دارد که باید دست اندرکاران صدا وسیما از این ظرفیت باتوجه به استقبال خوب بینندگان وشنوندگان  از آن بهره برداری نموده  واز خلق آثار فاقد جنبه های هنری و... اجتناب ورزند.....

/ 2 نظر / 5 بازدید
باکری آنلاین

باکري؛ نه به اقتدارگرايي زورمدارانه باور دارد نه به نفرت آفرينان و نه به حذف گرايان باکري؛ نه به تجديدنظر طلبي معتقد است، نه به غربگرايان، نه به خودباختگان، نه به خودفروشان باکري؛ نه به محافظه کاري ايمان دارد، نه به ديکتاتوري، نه به تماميت خواهي، نه به استيلاطلبي باکري؛ کلام عشق است وعدالت وآزادي باکري؛ سرجنگ با کسي ندارد «با دشمن نجنگيد تا او جنگ را آغاز کرد» سخن باکري پشت شرق و غرب را مي‌لرزاند و ايضا" پشت چپ و راست را سخن باکري فرياد همه مظلومان و پابرهنگان تاريخ است باکري؛ ايران است، سراي ترک، پارس، لر، بلوچ و بختياري باکري؛ ايران است، گلستان اقوام و اديان سخن باکري سخن مردم است نه احزاب و گروهها که کار حزب بازي به گروه‌گرايي و ترجيح منافع حزب بر حقيقت مي‌انجامد سایت خبری- تحلیلی ضد اقتدارگرایی باکری آنلاین را هرگز فراموش نمی کنید. در صورت صلاحدید لینک سایت ما را در فهرست لینکهای خود قرار دهید.

پریکا

خوشم از کار گروه رستاک نیومد خودمون بهتر از این می تونیم کار کنیم .............[وحشتناک]