محرم عامل هم‎دلی عزاداران لرستانی در پایتخت

مراسم عزاداری شب پنجم محرم‌الحرام سال 1393 با حضور بیش از 2000 نفر از علاقه‎مندان و دوستداران مکتب اهل‌بیت برگزار شد.
به گزارش خبرنگار یافته، این مراسم که از شب اول محرم شروع‌شده است، شب گذشته نیز در ساعت 20.30 با مداحی و قرائت زیارت عاشورا توسط "مهدی خوش‌اخلاق"  در "‌هیأت عشاق‌العباس (ع)‌" لرستانی‌های مقیم مرکز باشکوه هرچه‌تمام‌تر آغاز شد.
حجت‌الاسلام "عبدالله فاطمی‌خرم‌آبادی"، حاج "ناصر مالکی" و آیت الله "سید مجتبی طاهری خرم‌آبادی" نماینده لرستانی مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری سخنرانان مراسم شب گذشته بودند .
 " جعفر سیفی" نوحه‌خوان خرم‌آبادی نیز به  زبان لری نوحه‌خوانی کرد.
لازم به ذکر است هر شب "‌هیأت عشاق‌العباس (ع)‌" لرستانی‌های مقیم مرکز شاهد حضور بسیاری از مقامات لشکری و کشوری اعم از لرستانی و غیر لرستانی است. نمایندگان ادوار گذشته و فعلی مجلس و شوراها؛ مقامات و مسئولین ادارات؛ مقامات نظامی و انتظامی و ورزشکاران ملی کشور در این مراسم در کنار اقشار مردم حضور دارند و به عزاداری می‌پردازند.
عباس قائد رحمت نماینده مردم درود و ازناعباس قائد رحمت نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی این شب‎ها در جوار لرستانی‌ها در هیات عشاق العباس حضور دارد.
قائدرحمت در گفتگو با خبرنگار یافته اظهار داشت:از سال 1390 تاکنون هیات عشاق العباس با همت برخی از خیرین لرستانی تأسیس‌شده که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.
وی بیان داشت: ما  این شب‌ها شاهد حضور عزاداران لرستانی و حتی لرهای سایر استان‌ها در این مکان هستیم، که این حضور نشان از ارادت ما به سالار شهیدان و وحدت لرها دارد.
وی به همدلی لرستانی مقیم مرکز در سایه عزاداری سالار شهیدان اشاره کرد و اظهار داشت: ما باید از این وفاق و همدلی که زیر لوای بیرق امام حسین ایجادشده بیشترین بهره را ببریم و از این همگرایی درراه رشد و توسعه استان استفاده کنیم.
نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساده بودن امام حسین از عزاداران خواست که سادگی، بی‎آلایشی و ولایی بودن را سرلوحه همه امور خود قرار دهند و اضافه کرد: فراموش نکنیم که امربه‌معروف هدف نهایی و ولایی قیام امام حسین بود و ما نیاز لازم است امربه‌معروف را با همه شرایط خودش سرلوحه کارها قرار دهیم تا جامعه‌ای سالم و حسینی داشته باشیم.
 
 
 
 
/ 0 نظر / 62 بازدید