چه توزونی (توز!) به پا شده در زاگرس !!

طنز بیانیه 
مه در لندن بومی است، غبار در زاگرس!!

به دنبال اعتراضات عده‌ای ا از عناصر ناآگاه در برخی از مناطق زاگرس‌نشین، جمعی از جوانان استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان و .... بصورت خودجوش بیانیه‌ای را نوشته و برای انتشار در خدمت این رسانای بی‌طرف قرار دادند.

به دنبال اعتراضات تودلی و بی‌سروصدای عده‌ای انگشت‌شمار از عناصر ناآگاه در برخی از مناطق زاگرس‌نشین، جمعی از جوانان استان‌های کردستان؛ کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان و .... بصورت خودجوش بیانیه‌ای را بدین شرح نوشته و برای انتشار در خدمت این رسانای بی‌طرف قرار دادند:

 «مه در لندن بومی است، غبار در زاگرس»

..........

........

........

فواید و ثمرات:

 

1)      پایین آمدن مرگ و میر ناشی از سوانح هوایی، به دنبال لغو پروازهای این مناطق.

2)      اضافه شدن صفت «خاکی» به اوصافی مانند، غیور، سلحشور و ....

3)      سکه شدن کسب و کار پزشکان متخصص قلب، ریه و ....

4)      اشتغال‌زایی در مناطق زاگرس‌نشین از طریق ایجاد هزاران فرصت شغلی همچون فروش و تجارت ماسک.

5)      بومی‌سازی گرد و خاک در این مناطق و صدور آن به دیگر مناطق. بعنوان مثال مِن‌بعد با بومی کردن این گرد و خاک شاهد تولد «ریزگردهای لُری، کُردی و ....» نیز خواهیم بود.

 

ب)راهکارها و پیشنهادات:

 

1-      تحکیم و دوستی با کشورهای خودی مانند عراق و سوریه و رفع کدورت‌ها با عربستان سعودی؛ و همچنین تشکیل کارگروه مشترک‌المنافع و منطقه‌ای 1+3 به منظور مدیریت جهانی، افزایش قدرت چانه‌زنی و تأثیرگذاری هر چه بیشتر در مناسبات بین‌المللی.

2-     احتمال قریب الوقوع تعطیلات گسترده در صورت تداوم آلودگی‌ها در فصول پاییز و زمستان به منظور استفاده‌ی بهینه‌ی معلمان، دانش‌آموزان و دانشجویان.

3-      پتانسیل و امکان برگزاری همایش‌ها و سمینارهای محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی با عنوان ریزگردشناسی.

4-      تبلیغ و توسعه‌ی صنعت توریسم در مناطق زاگرس، با محورهایی مانند «مشاهده‌ی مستقیم خورشید با چشم غیرمسلح در ظهر تابستان».

5-      مذاکره با کشور روسیه به منظور مطالعه، و ساخت مشترک هواپیماهای «توپولوف ضد توز» [توز در زبان‌های زاگرسی به معنای گرد و خاک است] به منظور جلوگیری از لغو پروازهای این مناطق در گرد و خاک.

 

برگرفته از سایت لور

/ 0 نظر / 8 بازدید