قطار سیاست مدیران استان ما (لرستان)

قطار سیاست مدیران استان ما

سیاست مدیران استان ما قطاری دارد که بر روی ریل های مصوب مجلس ویا مصوبات نهادریاست جمهوری و ... حرکت میکند.این قطار سالهاست که با سرعت بسیار پایین ولاک پشتی حرکت کرده است. در مقاطعی با حضور برخی از نمایندگان پرتلاش مجلس این حرکت تسریع و گاهی اوقات دوباره کند شده است.

همچنین این قطار گاه با قدرت وتوان اجرایی بسیار بالای یک استاندار نیز حرکت خوبی داشته است و بارها شده که این قطار راکه از مسیر حرکت خویش منحرف شده را به ریل اصلی بازگردانده است.

حال سوالی که مطرح میشود این است که اگر "راننده ی قطار" را استاندار لرستان و منتخبین مجلس را مسئولین ورییس قطار و مسافرانش را مردم در نظر بگیریم،با مسئولان و مدیرانی که با مسیر حرکت این قطار گام برنمی دارند و امیدی به روند رو به رشد و سرعت توسعه ندارند ؛ چه باید کرد؟!

مدیرانی در استان وجود دارند که گاه عصای دست "راننده "و "رئیس قطار" شده و برای حرکت این قطار با همه ی وجود تلاش میکنند و گاه در نقش "سوزن بان" گاهی در نقش "نگاهبان" وگاه در نقش "راهبان" برای رسیدن این قطار به "ایستگاه توسعه "ی همه جانبه انجام وظیفه نموده و بدون هیچ چشمداشتی دل در گرو توسعه وپیشرفت و آبادانی استان دارند.

این مدیران در این راه و درگذر در مسیر صعب و سخت ودر تاریکی تونلها و حوادث از پیش تعیین نشده خود و آبروی خویش را سپر قرار داده و طعم ناملایمتی ها وزخم زبانها را چشیده و توهین ها وتهمت هارا بجان خریده اند.اینگونه مدیران را گاه باید درحاشیه وگاه در خط مقدم کار وگاهی هم در کنج عزلت باید یافت.اینان کسانی هستند که "قطارهای با سوخت زغال سنگ و دودی" استان ما  را به حرکت درآورده اند!

در مقابل آنها ،دسته ای دیگر از مدیران عزیز در استان وجود دارند نه تنها دغدغه ی توسعه ی همه جانبه ی استان را ندارند که هیچ ! بلکه در حد بیان توسعه و پیشرفت هم نیستند ! مدیرانی که فقط برای تصاحب کرسی انهم بدور از شایسته سالاری از هر تخریب و توهین وبدر کردن مدعیان وحریفان خود از میدان استفاده نموده و برای حفظ این کرسی چه ضعف ها از خود نشان نمی دهند!!

اینان نه تنها به "ایستگاه مقصد "توجه ندارند،بلکه شناختی هم از آن ندارند ؛ در کابین "دیزل" قطار نشسته و هیچ به" سالن "های پر از ازدحام" مسافران قطار "توجهی ندارند و نمی دانند "مطالبات مسافران" قطار چیست؟! اینان با دیدن یک "تونل" راه را گم میکنند!تجربه ی کافی برای هدایت این سکان را ندارند.

این دسته از مدیران برای فرار از نقد ،پیش دستی میکنند و شما را گاهی از حقوق اولیه "یک شهروند " محروم میکنند! شما را" ممنوع الورود" می کنند! چه کارهایی که نمی کنند!

راستی این است تاوان مسافرانی که گاهی میپرسند ؛چرا در این قطار آب نیست ؟ چرا وضعیت بهداشتی و رفاهی مطلوبی ندارد؟ چرا سالن های زهوار درفته ی این قطار نونوار نیست؟ چرا ازحداقل تکنولوژی مطلوب عقب است؟ چرا به ایستگاه نمی رسد؟ چرا برنامه ندارد؟ چرا خدمات ندارد؟ و چرا ...

پاسخ ما به این مسافران که "روسای ایستگاه "ها می گویند؛ سالهاست از ریل توسعه خارج شده و راهش را گم کرده چیست؟

راستی چرا هر "رئیس قطار "ویا " رئیس ایستگاه " عدم حرکت متوازن این قطار را به گردن دیگری می اندازد ؟!

چرا رئیس بعدی قول میدهد که ؛ قطار را حتما به "ایستگاه" خواهم رساند ولی نمی رساند؟

ایراد از کجاست ؟! این قطار "قطار ما نیست" یا ما نباید " مسافرانش" باشیم؟!

این قطار ،قطار خوبی است اما برای ما حرکت نمی کند؟

این قطار، قطار ماست ؛اما مقصدش برای ما نیست !

این قطار خوبی است ؛ اما قطار ما نیست !!!

منتشر شده در پایگاه خبری تحلیلی یافته

/ 0 نظر / 4 بازدید