نویسنده (های) وبلاگ معتمدی سعید
آرشیو وبلاگ
      ایستگاه راه آهن چم سنگر (منطقه راه آهن لرستان)
استاندار لرستان در جمع لرستانی‌های مقیم تهران نویسنده: معتمدی سعید - جمعه ٢٩ آبان ۱۳٩٤
قابل ذکر است پیش از سخنان استاندار لرستان برخی از اعضای هیات مدیره‌ی انجمن لرستانی‌های مقیم تهران و کمیته‌های مربوطه، مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود را با وی در میان گذاشتند.
از مهم‌ترین مسائل مطرح‌شده می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
رسیدگی به مشکلات جاده‌ی ازنا به اراک، قطار بین‌شهری درود – ازنا – اراک، وضعیت صنعت در شهرهای مختلف استان، وضعیت پروژه‌های در حال ساخت و نیمه ساخته‌ی استان، توجه به وضعیت کشاورزی و مشکلات مرتبط با آن، وضعیت سرانه‌ی فضای ورزش و هنر در لرستان، اشاره به نظافت شهری و توجه ویژه به مسئله‌ی حفظ آب‌های طبیعی و سفره‌های زیرزمینی، اقدام و اطلاع‌رسانی و آگاهی به مردم جهت آشنایی با حقوق شهروندی و مطالبه گری، توجه ویژه به انتخابات مجلس شورای اسلامی و اقدام جهت هر چه سالم برگزار کردن آن، رفع احساس تبعیض در شهرهای استان، تسریع در پروژه‌هایی از قبیل حریم قلعه فلک افلاک، کارخانه‌ی سیمان خرم آبادو سالن همایش 2000 نفری در مرکز استان، تسریع در اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام بام خرم‌آباد، توسعه‌ی گردشگری در لرستان، تکمیل دهکده المپیک، توجه به بهداشت و درمان و اسکان بیماران در مرکز استان و پایتخت، اشاره به سیل کوهدشت و مشکلات موجود، ارائه‌ی برنامه‌ی راهبردی توسعه‌ی استان تا سال 1400، ایجاد بستر لازم جهت مشارکت بیشتر زنان در فعالیت‌های مدنی، توجه ویژه به نخبگان و دانش‌آموختگان لرستانی، درخواست ایجاد دانشکده هنر و دانشکده محیط‌زیست، توجه به توسعه‌ی فرهنگی اقتصادی لرستان، توسعه‌ی زیرشاخه‌های مربوط به صنعت پتروشیمی در لرستان، استفاده از بضاعت علمی لرستان‌های خارج از استان، توجه خاص به محیط زیست و منابع آبی استان، توجه ویژه به ظرفیت‌های استان در تدوین برنامه‌ی ششم، ایجاد بنیان فرهنگی در لرستان.
این جلسه با حضور استاندار لرستان، اعضای هیات مدیره انجمن لرستانی‌های مقیم تهران در دوره فعلی و دوره گذشته، اعضای کمیته شهرستانها و کمیته های جانبی انجمن، "محمد حسین بازگیر" مدیر کل لرستانی محیط زیست تهران، "مسعود بهرام‌نژاد" مدیر کل حوزه استاندار لرستان در سالن جلسات سازمان محیط زیست تهران برگزار شد.
 خبر از خبرگزاری یافته
  نظرات ()
استاندار در جمع لرستانی‌های مقیم تهران نویسنده: معتمدی سعید - جمعه ٢٩ آبان ۱۳٩٤
استاندار لرستان گفت: در شرایط فعلی باید سالیانه حداقل 4 هزار میلیارد تومان در لرستان جذب گردد.
به گزارش پایگاه خبری یافته،"هوشنگ بازوند" عصر دوشنبه در جلسه هم‌اندیشی با اعضای هیات مدیره انجمن لرستانی‌های مقیم تهران که در سالن جلسات سازمان محیط ریست تهران برگزار شد، اظهار داشت: من با علم و گاهی نسبت به مسائل، به لرستان آمده‌ام و اولین اقدامم آسیب‌شناسی شرایط موجود بود.
وی با تشکر از دغدغه‌ی هیات مدیره و کمیته‌های انجمن لرستانی‌های مقیم تهران نسبت به مسائل و مشکلات روز استان گفت: در بررسی‌های به عمل آمده متوجه شدیم که در لایه‌های مختلف نیاز به کار اساسی در همه حوزه‌ها است.

لرستانی‌ها مطالبه‌گر نیستند

استاندار لرستان مهم‌ترین مشکل لرستان را عدم آشنایی با حقوق شهروندی و فقر مطالبه گری در استان دانست و گفت: در لرستان هیچ‌وقت مطالبه‌گر نبوده‌ایم و یا مطالبات مردم منتج به واکنش مسؤولین و نتیجه‌گیری نشده که همین موضوع باعث بروز بسیاری از معضلات از جمله اعتیاد، فقر و بیکاری در استان شده است.
بازوند با اشاره به اختلاف فاحش بین شاخص سرانه درآمدی و مصرفی مردم لرستان گفت: آمارهای موجود نشان می‌دهد که سرانه درآمدی مردم لرستان از میانگین کشور پایین‌تر است و این در حالی است که سرانه مصرفی مردم بین پنج استان اول در کشور است.

بخش خصوصی باید به صنعت استان ورود پیدا کند

استاندار لرستان افزود: ما توان فراوانی ظرف دو سال اخیر برای توسعه‌ی لرستان به‌کاربرده‌ایم و اعتقاد داریم که بخش خصوصی باید به صنعت استان ورود پیدا کند.
بازوند با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در لرستان از جمله توسعه فرودگاه و افزایش پروازها گفت: برخی از این کارها باید حداقل 20 سال پیش انجام می‌شد.
وی با اشاره به این‌که در سطح استان لرستان باید حداقل سالی 4000 میلیارد جذب گردد گفت: اگر دولت خیلی هم مساعدت کند حدود 1000 میلیارد ریال می‌توانیم بودجه جذب کنیم و برای تأمین بقیه‌ی آن باید بستر مناسب برای حضور بخش خصوصی در استان مهیا گردد تا از این طریق به رفع معضلات موجود از جمله بیکاری در لرستان کمک شود.

فرصت‌سوزی در لرستان جایز نیست

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنانش افزود: در شرایط کنونی نباید فرصت سوزی کنیم؛ اما این دلیل نمی‌شود که پروژه‌ها را بدون مطالعه و انجام کارشناسی لازم شروع کنیم.
وی با اشاره به اینکه میانگین ساخت پروژه‌ها در لرستان 12 سال است، افزود: در شرایط فعلی 3600 میلیارد تومان در لرستان زیر خاک است که نشان می‌دهد لرستان گریبان گیر یک اقتصاد نحیف و لاغر شده است.
استاندار لرستان بیان داشت: علی‌رغم این‌که لرستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است اما متأسفانه در جذب سرمایه‌گذار برای اجرای پروژه‌ها احساس ناامنی برای بخش خصوصی وجود دارد.
بازوند با تأکید بر این‌که ما سعی کرده‌ایم این احساس ناامنی را از بین ببریم افزود: برگزاری مسابقات پهلوانی جهان و کوراش قهرمانی جهان در لرستان و همچنین خرید یک فروند هواپیما با آرم لرستان در راستای رفع همین احساس ناامنی بوده است.

لرستان باید مقصد گردشگران شود

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: هدف ما در حوزه‌ی گردشگری این است که لرستان را از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کنیم؛ که همین امر نیاز به حداقل 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد.
 وی به نقش مردم در توسعه گردشگری در لرستان اشاره کرد و گفت: صنعت گردشگری در اقتصاد مردم لرستان تاکنون نقشی نداشته لذا باید با اقدامات مناسب گردشگری را برای مردم درآمدزا کنیم.
بازوند با تأکید بر این‌که توسعه "بیل و کلنگی" اثری ندارد گفت: باید توسعه را در عمق شروع کنیم؛ توسعه باید رضایت‌مندی طولانی‌مدت مردم را در پی داشته باشد که نیل به این هدف هزینه‌بر است ولی درنهایت منافع مردم را در پی خواهد داشت.
 استاندار لرستان افزود: توسعه‌ی مناسب توسعه‌ای است که موجب افزایش سرانه‌ی درآمدی مردم گردد.
وی در ادامه با تأکید بر این‌که صادرات در لرستان طی سه سال اخیر افزایش چشم‌گیری داشته افزود: ما باید حتی در بازارهای جهانی نقش‌آفرین باشیم.
بازوند در پایان گفت: از حضور در جمع صمیمی لرستانی‌های مقیم تهران بسیار خوشحال هستم و آمادگی دارم تا هفته بعد هم جهت ادامه بحث و بررسی مسائل مطرح شده در این جمع حاضر شده و به تشریح سند آمایش استان، سند اشتغال و سند چشم‌انداز لرستان در سال 1404 بپردازم.
خبرگزاری یافته
  نظرات ()
وزیر اطلاعات: لرستان دیار مردان مرد است/ تقدیر از پایگاه خبری یافته در حضور وزیر نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٩ آبان ۱۳٩٤
وزیر اطلاعات گفت: قوم لر در تمام عرصه‌های انقلاب یار و یاور نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.
به گزارش پایگاه خبری یافته، حجت‌الاسلام‌ سید محمود علوی در مراسم عزاداری شب سوم شهادت امام حسین (ع) و یارانش که در حسینیه عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت واقع در بزرگراه ستاری برگزار شد، طی سخنانی با عرض تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) به امام عصر، رهبر معظم انقلاب و ملت ایران به خصوص مردم غیور و نجیب لرستان گفت: به‌محض اطلاع از برگزاری مراسم عزاداری لرستانی‌های پایتخت، با اشتیاق در این مراسم حاضر شدم و موجب افتخار است که امشب همراه با مردم این دیار، عزادار امام حسین و یارانش بودیم.
وی تاکید کرد: ارادت من به لرستانی‌ها تازگی ندارد و از سال‌های قبل با بزرگان لرستان آشنا شده و در برهه‌های مختلف نهضت انقلاب اسلامی با بزرگانی چون آیت اله شاهرخی، طاهری خرم‌آبادی و قاضی خرم‌آبادی هم‌رزم بوده‌ام.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه لرستان دیار مردان مرد است گفت: لرستانی‌ها مردمی پاک، نجیب و افتخار ایران اسلامی هستند.
علوی با اشاره به سابقه 2500 سال تاریخ شاهنشاهی ایران گفت: در طول تاریخ شاهنشاهی کشور، اقوام مختلفی قدرت اداره امور را در دست داشتند و لرها نیز توسط کریم‌خان زند و لطفعلی‌خان زند (برای مدت کوتاهی) حکومت کشور را در اختیار گرفتند و امام راحل در خصوص این دوره 2500 ساله تأکید داشتند که "همه پادشاهان ایران ظالم بودند الی یک نفر از آن‌ها که حتی خود را شاه ننامید و خود را وکیل می‌دانست و آن‌کسی نبود جز کریم‌خان زند که در کشور به عدالت رفتار کرد ".
وزیر اطلاعات در ادامه بر لزوم وحدت همه اقوام کشور تأکید کرد و گفت: افتخار لرها در این است که قبل از انقلاب تسلیم رضاشاه و پسرش نشدند و بعد از انقلاب هم تنها قومی بودند که هیچ‌گاه به مقابله با انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنخواستند و شهدای زیادی تقدیم آرمانهای انقلاب کردند.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به وجود دشمنان و غاصبان جهان نسبت به ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان انقلاب مترصد فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب هستند و خوشبختانه علی‌رغم تمام حوادث تروریستی نسبت به مسلمانان در سطح جهان و به‌خصوص در ایام محرم، ما شاهد هستیم به یمن وجود سربازان گمنام امام زمان، تمام تلاش‌های آن‌ها نقش بر آب شده و تمام عملیات تروریستی غاصبان، در ایران خنثی شده است.
عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در دوره‌های اول، دوم، چهارم و پنجم افزود: مقام معظم رهبری از تلاش‌های نیروهای وزارت اطلاعات به‌عنوان " مجاهدت خاموش " یاد کردند و با این اقدام، مدال افتخاری به سینه این نیروها زدند، همان‌گونه که سال‌ها قبل حضرت امام از نیروهای این وزارتخانه به عنوان "سربازان گمنام " یاد کردند و این دو عنوان موجب افتخار ما است.
علوی با اشاره به خدمات سربازان گمنان امام زمان گفت: تلاش‌های این نیروهای جان بر کف درجایی دیده نمی‌شود و این نیروها پیمان خود را با خداوند متعال، امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری بسته‌اند و دست در دست دولت خدمتگزار در حال خدمت‌رسانی به مردم و آرمانهای مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.
وی در ادامه از دستگیری عوامل تیراندازی به یک حسینیه در دزفول خبر داد و گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) همه عوامل تیراندازی به یک حسینیه در صفی‌آباد دزفول دستگیر شدند.
وزیر اطلاعات در پایان با تاکید بر اینکه موفقیت سربازان گمنام امام زمان درگرو دعاهای مردم است، گفت: ما افتخار می‌کنیم که خادمان این مردم و عاشقان اهل‌بیت هستیم.
 
گزارش مراسم
مراسم عزاداری شب سوم شهادت امام حسین (ع) ویارانش در حسینیه عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت با شکوه خاصی برگزار شد
در این مراسم همچون شب‌های گذشته، جمعی از چهره‌های سیاسی لرستان، مقامات و مسوولان لشگری و کشوری از جمله وزیر ورزش، مقامات نظامی و انتظامی، هنرمندان، ورزشکاران ملی کشور و هزاران نفر از اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
مراسم امشب با قرائت زیارت عاشورا توسط علیرضا باغبانی آغاز شد و در ادامه محمد حسن مطهری، " حجت‌الاسلام "سید محمد غروی " " و حجت‌الاسلام "عبدالله فاطمی‌خرم‌آبادی " به ذکر مصیبت حضرت امام حسین (ع) و اصحاب ایشان پرداختند.
پایان‌بخش مراسم ، مداحی "غلام کویتی‌پور " یادگار دوران دفاع مقدس بود.
از نکات قابل ذکر این مراسم، تقدیر حاج "حسین سلوک" موسس هیات عشاق العباس لرستانی‌های پایتخت از "عبدالرضا قاسمی " سردبیر و " سعید معتمدی " خبرنگار پایگاه خبری یافته در حضور وزیر اطلاعات بود؛ سلوک ضمن معرفی فعالان رسانه‌ای یافته افزود: این پایگاه خبری در طول 13 شب مراسم عزاداری لرستانی‌های پایتخت، نسبت به انعکاس اخبار و گزارش‌های متعدد اقدام کرده و تمام اخبار این هیات را منتشر کرده است که جای تقدیر دارد.

قابل ذکر است به همت هیات عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت، مناسک عزاداری ایام محرم امسال توسط لرهای مقیم مرکز از اول تا سیزدهم محرم با شکوه خاصی در تهران برگزار گردید.

تقدیر حاج "حسین سلوک" موسس هیات عشاق العباس لرستانی‌های پایتخت از "عبدالرضا قاسمی " سردبیر و " سعید معتمدی " خبرنگار پایگاه خبری یافته در حضور وزیر اطلاعات

  نظرات ()
مراسم شب تاسوعا لرستانی‌های پایتخت با حضور کویتی‌پور و وزیر ورزش و جوانان نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٧ آبان ۱۳٩٤
در شب تاسوعای حسینی، مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام با حضور وزیر ورزش و جوانان در جمع لرستانی‌های پایتخت برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، شامگاه پنج‌شنبه 30 مهرماه، در شب تاسوعای حسینی، مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام در "‌هیأت عشاق‌العباس (ع)‌" لرستانی‌های پایتخت باشکوه تمام برگزار گردید.
مراسم باشکوه شب تاسوعا لرستانی‌های پایتخت با حضور
در این مراسم که جمعی از چهره‌های سیاسی لرستان، مقامات و مسوولان لشگری و کشوری از جمله وزیر ورزش، مقامات نظامی و انتظامی، هنرمندان، ورزشکاران ملی کشور و هزاران نفر از اقشار مختلف مردم حضور داشتند، ابتدا زیارت عاشورا قرائت و در ادامه، ابعاد عظیم حماسه حسینی از سوی حجت‌الاسلام "علی سرلک" تبیین شد.
سپس حجت‌الاسلام "عبدالله فاطمی‌خرم‌آبادی" به ذکر مصیبت حضرت امام حسین (ع) و اصحاب ایشان پرداختند.
در ادامه و "سید علی موسوی" در حالی شروع به مداحی کرد، خیمه لرستانی‌ها مملو از عزادار شده بود و مسؤولین هیات عشاق‌العباس، کوچه‌های اطراف خیمه را فرش کردند تا همه از فیض عزاداری بهره‌مند گردند.
پایان‌بخش مراسم شب تاسوعای حسینی، مداحی "غلام کویتی‌پور" یادگار دوران دفاع مقدس و خالق اثر به‌یادماندنی "ممد نبودی ببینی" بود، نوحه خوانی او شور و شعف خاصی به مراسم داد؛ وی که از امشب میهمانان لرستانی‌ها شد، قرار است تا پایان شب سیزدهم محرم در جمع گرم و صمیمی لرستانی‌ها حاضر باشد.
"محمود گودرزی" وزیر و ورزش و جوانان نیز که اصالتاً لرتبار و اهل ملایر است در جمع عزاداران لرستانی حضور یافت و به سوگواری پرداخت.
مراسم باشکوه شب تاسوعا لرستانی‌های پایتخت با حضور  کویتی‌پورهمچنین طبق اعلام قبلی قرار بود "علی جهان‌آرا" مداح باسابقه خرم‌آبادی، چون دو سال گذشته در بین عزاداران لرستانی پایتخت حاضر شود که به دلایل نامعلومی حضور وی میسر نشده است.
از نکات قابل توجه مراسم عزاداری امسال، حضور گروهی از عزاداران هیات عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت در برنامه زنده تلویزیونی در شبکه یک سیما بود، این حضور در ظهر روز پنج‌شنبه در برنامه خانواده صورت گرفت و در جریان آن "سید علی موسوی" نوحه‌خوان لرستانی به تشریح چگونگی مراسم آیینی محرم و به ویژه گِل‌مالی (خره افتادن) پرداخت و در بخش دیگری از برنامه، سینه‌زنی و نوحه‌خوانی به سبک لری انجام گرفت. در این برنامه همچنین آرش میر اسماعیلی قهرمان لرستانی جودو کشور، نیز حاضر بود و به گفتن خاطراتش در نامگذاری فرزندش به نام ابوالفضل اشاره کرد.
مناسک عزاداری ایام محرم امسال توسط لرهای مقیم مرکز که از روز اول محرم شروع شده تا سیزدهم محرم از ساعت 20 تا 23 در تهران، بزرگ‌راه شهید ستاری، بلوار فردوس غربی، خیابان ورزی شمالی، کوچه چهارم شرقی برگزار است.

همچنین صبح روز عاشورا نیز مراسم سنتی گِل‌مالی (خره افتادن) لرستانی‌ها با نوای ساز "چمر"در همین مکان برگزار خواهد شد.


مراسم باشکوه شب تاسوعا لرستانی‌های پایتخت با حضور کویتی‌پور
مراسم باشکوه شب تاسوعا لرستانی‌های پایتخت با حضور کویتی‌پورمراسم باشکوه شب تاسوعا لرستانی‌های پایتخت با حضورکویتی پور

خبر: عبدالرضا قاسمی/ تهران
عکس: امیررضا قاسمی - سعید معتمدی

خبرگزاری یافته

  نظرات ()
مطالب اخیر دومین هکاتون توسن بوم توسن بوم، نگاهی نو برای افزایش رضایت مشتریان از چراغ افروخته استاد شکارچی رونمایی شد+ تصاویر و حواشی سالگرد آسمانی شدن مادر هفته نیروی انتظامی مبارک معرفی کارکنان راه آهن ایستگاه چمسنگر به بهانه سال‌روز آزادی خرمشهر: راه‌آهن لرستان، جنگ و شهادت علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید حال و هوای چمسنگر در اذرماه 94 استاندار لرستان در جمع لرستانی‌های مقیم تهران
کلمات کلیدی وبلاگ علی اکبر شکارچی (٤) چمسنگر (٤) ایستگاه چمسنگر -منطقه راه آهن لرستان (٤) ایستگاه چمسنگر و لرستان (٤) فرهنگی وهنری ایستگاه چمسنگر (۳) هیات لرها درتهران (۳) عزاداری لرها در تهران (۳) واژه ها و اصطلاحات لری (۳) جلال ال احمد و قطار (٢) جلال ال احمد و کتاب سه تار (٢) گل مالی لرها در تهران (٢) انجمن لرستانی ها (٢) سعید معتمدی و انجمن لرستانی ها (٢) هیات مدیره انجمن لرستانی ها (٢) chamsanagar (٢) هیات عشاق العباس لرستانی ها (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های تهران (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز (٢) محرم لرستانی ها در تهران (٢) تونل های زیبا در لرستان لید عسل در لرستان (٢) راه اهن لرستان-دورود -خرماباد -دزفول (٢) نیاز راه اهن لرستان به بکاپ (٢) رد پای لرها در تاریخ (٢) انارکوهدشت -یاقوت سرخ ایران (٢) ابادان وبرزیل وایران وبندرعباس وچمسنگر (٢) مداحان هیات عشاق العباس (٢) کوهدشت وچمسنگر (٢) تلفات جاده ای در روستا های لرستان (٢) شعر لری بالاگریوه ای (٢) آبشاربیشه پوران (۱) سالروز مرگ مادرم (۱) شهرداری یاسوج -خیبر خرم آباد (۱) قوم لر وفوتبال (۱) لرها و یاسوج (۱) امیر فروزانفر (۱) کوه کلا وچنار گریت وسرکانه (۱) لرستان وراه آهن وبختیاری (۱) سیاه چادر عشایر وماست (۱) فوتبال وچم سنگر (۱) چم سنگریهای دهه 60 (۱) چم سنگر و وبلاگ نویسی (۱) فوتبالیستهای جوان چمسنگری (۱) رئیس های ایستگاه چم سنگر (۱) قدیمی های چم سنگر (۱) میلاد میداودی وکوک تاراز (۱) میلاد میداودی ومسعود بختیاری (۱) mis مسجد سلیمان و مسعود بخت میداوودی (۱) میلاد میداودی و مسعود بختیاری وکوک تاراز (۱) کرمانشاه وروانسر وجوانرود (۱) فهرست ایستگاه های بین راه راه آهن لرستان (۱) لیست ایستگاههای راه آهن لرستان (۱) اصطلاحات راه آهنی (۱) فرهنگ راه آهنی (۱) نام آوران لر (۱) چهارشنبه سوری در چم سنگر (۱) چم سنگر و چهارشنبه سوری های ما (۱) چهارشنبه سوری در لرستان (۱) چم سنگر و آخرین پنج شنبه سال (۱) چم سنگر وسال نو (۱) نوروز چم سنگریها (۱) زاغه (۱) علی رضا نادری (۱) روز معلم و معلمین ایستگاه چم سنگر (۱) معلم منطقه راه آهن (۱) معلم چم سنگر (۱) معلم لرستانی (۱) تلفن باک لری وترکی وعربی و گیلکی (۱) تلفن بانک به زبان محلی (۱) ناحیه راه اهن وگهر لرستان (۱) فوتبال دورود لرستان (۱) 'گهر دورود لرستان (۱) تماشاگران لرستانی (۱) تیم گهر وچم سنگر (۱) کارگران وراهبانان ایستگاه چم سنگر (۱) لرستانی ها وزلزله آذرباییجان (۱) لرها و زلزله اذربایجان (۱) همدردی لرها با اذری وزلزله (۱) لرستان وتوهین دانشگا ه اهواز (۱) ریس دانشگاه رامین اهواز ولرها (۱) سازمان سنجش و لرها ودانشگاه اهواز (۱) توهین یک رئیس دانشگاه به مردم لر (۱) بهمن علاالدین وزادروز ش (۱) موسیقی بختیاری ومسعود بختیاری (۱) زادروز مسعود بختیاری (۱) گهر دورود و استقلال (۱) گهر ولرستان (۱) تیم ملی لرستان (۱) گهر دورود و چم سنگر (۱) استقلال گهر دورود و چم سنگر (۱) حواشی بازی استقلال گهر (۱) گهر دورود و ایستگاه چم سنگر (۱) چم سنگر و شطرنج (۱) چمسنگر وشطرنج وسپهر معتمدی (۱) سپهر معتمدی وشطرنج (۱) شطرنج ولرستان و خرم آباد وسپهر معتمدی (۱) معنی ما فه گه (۱) معنی وارگه (۱) وارگه ومافه گه مسعوذ بختیاری (۱) راه اندازی سایت مجتمع شبانه روزی چمسنگر (۱) آزمایشگاه تخصصی دروس پایه دبیرستان چمسنگر (۱) شهید محمد امیدی وحمید ماهروبختیاری (۱) پادگان امام علی (ع) خرم اباد و شهیدان &am (۱) طرح هجرت ومناطق محروم لرستان (۱) طرح ریشه کنی فلج اطفال (۱) کتابخانه کوهدشت (۱) دهیار جمسنگر مجید پاپی (۱) چمسنگر ودهیارش (۱) تراکتور و عشایر و روستا (۱) فرهنگ سازی برای رانندگی در روستا وعشایر (۱) عکس (۱) جنگ (۱) غزه (۱) پیام نوروزی (۱) سید علی صالحی (۱) دکتر علی شریعتی (۱) تلفن همراه (۱) ایرج رحمان پور (۱) دکتر احمدی نژاد (۱) فضیلت شب قدر (۱) عید غدیر خم (۱) عید سعید فطر (۱) کریم خان زند (۱) غزه در آتش و خون (۱) شعر لری (۱) جاده اسفالته (۱) چمسنگر و موبایل (۱) آبشارهای ، وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف ؛ نو‍ژیان ، بیشه (۱) آبشارهای تاف (۱) پایتخت طبیعت لرستان -منطقه راه آهن (۱) پایتخت طبیعت لرستان (۱) دریاچه کیو (۱) منطقه راه اهن (۱) انتخابات ریاست جمهوری88 (۱) فاجعه زیست محیطی (۱) لرستان و الودگی هواا (۱) گرد وخاک در لرستان (۱) توزون در چمسنگر (۱) توز و خاک در خرمووه (۱) خرید وفروش کارت نان (۱) چمسنگر و کارت نان (۱) پل شکسته (۱) چمسنگر وپل شکسته (۱) بیمارستان عشایر لرستان (۱) نمایشگاه بین المللی لرستان (۱) اسفالت و ایستگاه چمسنگر (۱) شب قدر و دعا (۱) منطقه لرستان ودفاع مقدس (۱) شعر ایستگاه قیصر (۱) کارت شهروندی ولرستان (۱) زنده رود و دریاچه کیو (۱) لرستان واصفهان (۱) یارانه و لرستان (۱) کوثر و داماش لرستان (۱) ایت اله قاضی (۱) تذکر کاییدی در مجلس (۱) عید غدیر و چمسنگریها (۱) بروجرد و دکتر بروجردی (۱) توقیف شدن هفته نامه افتاب لرستان (۱) یلدا در ایران باستان (۱) تیزرهای صدا وسیما (۱) لربلاگـهـا (۱) اختلال در سایت لور ولرنا (۱) اتوبوسرانی و کارت (۱) کریم خان و قوم لر (۱) لرستان و طرح های عمرانی (۱) حسن غصه خور و لرستان (۱) راه آهن لرستان (۱) خرم اباد وصدا وسیما (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان (۱) گتوند و پست الکترونیکی (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان دولت الکترونیک (۱) تونل توحید وتونل های لرستان (۱) تونل های زیبا در لرستان (۱) رود خانه سزار و قایقرانی (۱) قایقرانی در ابهاب خروشان لرستان (۱) ورزش قایقرانی در رودخانه سزار (۱) رز معلم و معلمین ما (۱) معلمین من در ایستگاه چمسنگر (۱) جاده اسفالته چمسنگر (۱) جاده زیبای چمسنگر به خرم آباد (۱) رود خانه سزار و اوقات فراغت (۱) اوقات فراغت در چمسنگر (۱) تابستان با رودخانه سزار (۱) 13 رجب و چمسنگر (۱) چمسنگر و شهدای جنگ تحمیلی (۱) شهدای روستای چمسنگر لرستان (۱) دهیار چمسنگر (۱) قطار محلی چمسنگر -دورود (۱) رضا سقایی +مراسم ترحیم (۱) داریوش نظری" خواننده‌ی موسیقی لری و خواهرزاد (۱) رضا موسیوند و هیات عشاق العباس لرستانی ها (۱) مهدی میرزایی و هیات عشاق العباس (۱) نوحه خوانی رضا موسیوند و مهدی میرزایی ومحمد فاطمی (۱) فرهاد دوادوندی و چمسنگر (۱) چم سنگر وبروجرد (۱) بروجرد وراه اهن چم سنگر (۱) فرهاد داودوندی وچمسنگر (۱) دانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران (۱) چمسنگر ودانشجویان لرستانی (۱) میرملاس وچمسنگر (۱) چم سنگر و میراث فرهنگی (۱) کلماکره و چم سنگر (۱) پاسداری از میرملاس (۱) درگاه وچمسنگر (۱) نشریه درگاه وچمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه و چمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه لرستان و چمسنگر (۱) استاد محمد حسین آریا (۱) چم سنگر واستاد محمد حسین آریا (۱) دکتر آریا و چم سنگر (۱) شب یلدا در لرستان (۱) باورها واعتقادات مردم لرستان وزمستان (۱) شب چله در لرستان و چمسنگر (۱) شب یلدا در لرستان وچم سنگر (۱) یلدا و دانشجویان لرستانی (۱) مویه مردم لرستان (۱) رنج مویه های مردم لرستان (۱) استاد ایزد پناه (۱) لرستان و استاد حمید ایزد پناه (۱) اقدامات حمید ایزدپناه (۱) صفای لرستانی و حمید ایزدپناه (۱) سمفونی قورباغه و کرم رضا تاجمهر (۱) کرم رضا تاجمهر و سمفونی قورباغه ها (۱) واههمه های خاکستری و سمفونی قورباغه ها (۱) وبلاگ فرهاد داودوندی (۱) فرهاد داودوندی ووبلاگش (۱) چم سنگر و لریا (۱) استاد صحبت الله معینی چاغروند (۱) پل شکسته ساسانی (۱) پل اشکسه (۱) فیلم فرزند چهارم (۱) آلودگی هوا در خرم آباد (۱) آلودگی هوا در استانها (۱) وحید موساییان و بابک پورراد (۱) چشنواره ی صدای عشایر ولرستان (۱) چشنواره ی صدای عشایر در تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر در نمایشگاه بین المللی تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر (۱) خسرو معتضد ولرها (۱) خسرو معتضد ولرها وبختیاری ها (۱) خسرو معتضد ولرها وتوهین (۱) محمد بهمن بیگی و عشایر (۱) چمسنگر ومحمد بهمن بیگی (۱) آموزش عشایری در ایران و محمد بهمن بیگی (۱) اموزش عشایری در ایران ومحمد بهمن بیگی وچم سنگر (۱) هواپیمای مسافربری توپولف 154 (۱) "گروه نمایش کودک ونوجوان شاپرک" (۱) سرای سالمندان صدیق (۱) سالمندان چشم انتظار خیریه حاج صدیق (۱) برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران مسابقه فوتبال (۱) اولین مسابقه فوتبال دیواری (eton wall)در بروجرد (۱) موسیقی فولکور ایران-لری لرستان و لری بختیاری (۱) لرهای مقیم سوئد واین دعوت هم از سوی انجمن لرهای مق (۱) کنسرت گروه نوای زاگرسیان در گوتنبرگ سوئد (۱) طبیعت لرستان و معضلی بنام بدگردشگر (۱) جنگل های بلوط زاگرس ولرستان (۱) چهارمین جشنواره ی رها سازی ماهی قرمز (۱) رها سازی ماهی قرمز در خرم آباد (۱) خلوت ترین روز در شهر خرم آباد (۱) میدان استانداری و پارک محوطه ی قلعه فلک افلاک (۱) گونه جانوری نادر ˈکاراکالˈ در لرستان مشاهده شد (۱) منطقه لون از توابع بخش پاپی استان لرستان (۱) ر نزدیکی زادگاهم، ایستگاه راه آهن چم‌ْسنگر، (۱) علی اکبر شکارچی هنرمند لرستانی است (۱) کلید هزار پیشه مادر بزرگ و رمز و پسورد امروزی (۱) سیستان تسلیت (۱) ایران تسلیت (۱) تسلیت برای زلزله زده های سیستان و بلوچستان (۱) آرام باش همه چیز درست خواهد شد (۱) خانم روزبهانی وتبریک تولدش (۱) جهانگیر ملک احمدی (۱) قهرمانی آسیا در مسابقات ازبکستان (۱) خرم آباد به سیپددشت (۱) عزاداری در لرستان و اصرار به برگزاری برخی سنت های (۱) قدغن سیاه پوشیدن در لرستان (۱) لرها در صورت فوت یک نفر حتی اگر از خاندان ویا طایف (۱) انتخابات شورای شهر تهران (۱) زینب پاپی (۱) شهید روح اله پاپی (۱) سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب "پایی که جا (۱) قطار و کتاب سه تار جلاا آل احمد (۱) جلال آل احمد و چمسنگر و کتاب سه تار (۱) جنگل بلوط لرستان (۱) منابع طبیعی وبلوط لرستان (۱) چمسنگر و کشتار شیعیان بحرین (۱) بازگشت حجاج چمسنگری ز دیار وحی (۱) حاج علی خان بهشتی وحاج ابوذر پاپی از ایستگاه چمسن (۱) شکارچی وعید نوروز (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر زادگاهش (۱) چمسنگر و موبایل سیقی محلی لری وتیتراژ ژایانی سریال (۱) تیتراژ سریالهای نوروزی (۱) هفته نامه سیمره ودیگرههفته نامه ای محلی (۱) واگویه های یک لر (۱) خاطرات دانشجویی ودانشگاه (۱) چمسنگر و لرستان وحمل ونقل ریلی در استان (۱) اصفهان به خرم اباد وبالعکس (۱) اوقات فراغت در چمسنگر قات فراغت (۱) تابستانهای ما ورودخانه سزار (۱) ما ورودخانه سزار (۱) نماینده ی مت ونماینده ی مردم اراک (۱) لرستان ومرکزی (۱) مطالبات و خواسته های لرستانی ها (۱) دهیاری چمسنگر (۱) چمسنگر ولرستان (۱) ناحیه راه آهن چمسنگر (۱) دره قاید واحمدفداله حسینی (۱) توسعه عشایری وتخریب جنگل ومحیطزیست (۱) مناطق عشایری استان دستخوش توسعه ناهمگون (۱) شناسنامه و استاد آریا (۱) قسم مادر درفرهنگ لریاتی (۱) قسم مادر وپدر در لرستان (۱) تخم مرغ وکوروش فولادی (۱) انار لرستان -انارسیاب (۱) قم رود و سرشاخه های دز (۱) لررود رودی که قم جریان دارد (۱) کنسرت علی پور درتهران (۱) استاد شکارچی و رحمان پور آواز خوانان لری (۱) کنسرت موسیقی لری رحمان پور -علی پور-نظری (۱) عزاداری در لرستان (۱) چم سنگر وعاشورا (۱) راه اهن لرستان-دورود -خرم اباد -دزفول (۱) سانحه راه آهن لرستان (۱) از خط خارج شدن قطار (۱) عشورا وهیت عشاق العباس لرستانی ها ی مقیم تهران (۱) محرم وعاشورای لرها درتهران (۱) عزاداری لرها درتهران (۱) عزاداری لرستانی های درتهران (۱) لرستان و انار (۱) ادرس جدید وب سایت چمسنگر (۱) http://wwwchamsangarcom (۱) انجمن لرستانیها (۱) چمسنگر ودهیارش انجمن لرستانیها (۱) فرهنگ سازی درمناطق روستایی (۱) ایستگاه راه آهن چمسنگر- لرستان (۱) ایستگاه چمسنگر وادبیات (۱) لرها در ایینه تاریخ (۱) عشایر لرستان و کندوداری (۱) عشایر لرستان وپرورش زنبور عسل (۱) طرح مطالعاتی راه اهن لرستان در قبل از انقلاب (۱) فرهنگ واداب ورسوم (۱) ایستگاه چمسنگر و فرهنگ وتاریخ ایران (۱) استانی شدن تنخابات (۱) استانی شدن انتخابات در لرستان (۱) محمدعلی ساکی وملاپریشان ومیرنوروز (۱) خواهر خوانده چمسنگر (۱) اینترنت بانک وموبایل بانک (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران (۱) سی ثانیه پای صحبت برایان دایسون (۱) منطقه راه آهن پاپی (۱) هیات عشاق العباس لرها (۱) لر ها ومحرم تهران (۱) سالگرد درگذشت مادرم 91 (۱) یازذهمین سالگرد مادرم (۱) هیات عشاق العباس لرستانیها (۱) عشاق العباس لرستایها (۱) لرها وعزاداری (۱) لرستانیها و عاشورای 91 (۱) عزاداری لرستانی ها در مرکز (۱) عاشورا ولرستانی های تهران (۱) لرهای مقیم مرکز وهیات عشاق العباس (۱) هیات لرها در تهران (۱) شهید علیرضا مرادی ، شهید سیاوش مرادی ، و جهادگر شه (۱) chamsanagr (۱) آقاجان مرادی پدر شهید علیرضا مرادی (۱) وحید پورمریدی (۱) سید ابوالفضل حسینی احمدی از سادات احمد فداله (۱) chamsanagar +iran (۱) sسیدابوالفضل حسینی احمدی (۱) آقاجان کرمی (۱) chamsanagar iran lorestan (۱) مرحوم قیصر داوود زادهو حسن پورمریدی (۱) کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از بلوط (۱) چمسنگر و حمایت از کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از (۱) چمسنگر و حمایت از بلوط زاگرس (۱) حادثه قطار در چمسنگر (۱) از خط خارج شدن قطار در چمسنگر (۱) chamsangar (۱) chamsanagar iran lorestan iran (۱) chamsangar (۱) سالروز تولد شکارچی (۱) علی اکبر شکارچی و چمسنگر (۱) chamsangar shekarchi aliakbar (۱) ali akbar shekarchi chamsangar (۱) کاشت بلوط در نوروز (۱) کاشت بلوط و چمسنگر (۱) دیدار نوروزی لرستانی‌های مقیم تهران (۱) کمیته دانشجویان و دانش آموختگان (۱) کمیت های انجمن لرستانی های مقیم تهران (۱) چم سنگر و پاییز (۱) چم سنگر و اکبر معتمدی (۱) اکبر معتمدی و چم سنگر (۱) پاییز در راه اهن چم سنگر (۱) علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید (۱) علی اکبر شکارچی سعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی چمسنگر (۱) چمسنگر و جنگ (۱) چمسنگر و شهادت (۱) دفاع مقدس و چمسنگر (۱) ازادسازی خرمشهر و چمسنگر (۱) کارگران ایستگاه چمسنگر (۱) راهبان ایستگاه چمسنگر (۱) کارکنان راه اهن لرستان (۱) راهبانان راه اهن لرستان (۱) هفته سبزپوشان ورعنا قامتان نیروی انتظامی مبارک ای (۱) #ایستگاه راه آهن چمسنگر #ایستگاه چمسنگر #ایستگاه (۱) سالگرد آسمانی شدن مادر (۱) سالگرد درگذشت مادر (۱) چهاردهمین سالگرد درگذشت مادر (۱) چراغ افروخته استاد شکارچی (۱) چراغ افروخته ردیف میرزا عبدالله و علی اکبر شکارچی (۱) چراغ افروخته عای اکبر شکارچی (۱) مهندس سعید معتمدی و استاد علی اکبر شکارچی (۱) سعید معتمدی و هکاتون (۱) سعید معتمدی وتوسن بوم (۱) سعید معتمدی وفین تک (۱) سعید معتمدی و ussd (۱) چالش توسن بوم هکاتون (۱) سعید معتمدی و هکاتون توسن (۱) هکاتون توسن بوم و سعید معتمدی (۱) سعید معتمدی مربی هکاتون توسن بوم (۱) عکس تاریخی سال 58 چمسنگر شهدای چمسنگر و سعید معتمد (۱) عکسی از سید یحی موسوی (۱) عکس سید فخرالدین موسوی (۱) شهید فریدون مرادی وسعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر وسعید معتمدی (۱) سعید معتمدی و علی اکبر شکارچی (۱) چم سنگر و علی اکبر شکارچی (۱) saeed motamedi & ali akbar shekarchi (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) و پتانسیل های نهفت (۱) چمسنگر و قطب گردشگری استان (۱) بخش پاپی پایتخت ابشار لرستان (۱) ابشارهای بخش پاپی (۱) بیشه و چم سنگر (۱) جوانی 22 ساله هنگام شنا در آبشار «بیشه&a (۱) تشییع پیکر دایی بزرگ ومهربانم مرحوم صیدجعفر پاپی (۱) این موفقیت را به جناب اقای داوود مرادی فرد و خانوا (۱) جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، (۱) دهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی دستگاههای د (۱) داود مرادی فرد (۱) شهید شاخص لرستان سردارجلال ابراهیمی (۱) سردار جلال ابراهیمی (۱) شهید جلال ابراهیمی (۱) شهید شاخص لرستان (۱) هیأت عشاق‌العباس (ع)‌ (۱) لرستانی‌های پایتخت (۱) تاسوعا لرستانی‌های (۱) تاسوعا لرستانی‌های پایتخت ب (۱) هیات عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت (۱) حسین سلوک (۱) سعید معتمدی " خبرنگار پایگاه خبری یافته (۱) گل مالی لرستانی های درتهان (۱) عکس گل مالی لرها در تهران (۱) درگذشت مادر آبان 92 (۱) نظر مردم مهم است یا نظر شورای شهر؟ (۱) شهردار نصیری وشهردار عیدی بیرانوند (۱) عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد (۱) اظهارنظر عجیب سرپرست شهرداری خرم‌آباد (۱) نشنیده بگیریم (۱) هجوم بی سابقه ارسال جوک وپیامک لری (۱) روزی روزگاری لرها ! (۱) محسن بهاروند و چمسنگر (۱) نصرت الله مسعودی ئ تئاتر لرستان (۱) استاد نصرت الله مسعودی (۱) دوره چگنی (۱) یافته‌کوه (۱) حشمت اله و اسدالله آزادبخت (۱) رابطه فرهنگ و رفاه (۱) فرهنگ یک قوم یا یک ملت " هوش را می آفری (۱) سمندر لرستان (۱) سلامتی سه کس: سرباز و زندونی و بی کس (۱) سلامتی سه تن: ناموس و رفیق و وطن (۱) سربازان وطنم را آزاد کنید (۱) کمال تبریزی از لرهای بختیاری‌ عذر خواهی کرد (۱) باید از بابت رنجاندن مردم بختیاری به خدا پناه برد (۱) سید عزت‌الله ضرغامی (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) (۱) سال 1393 خورشیدی (۱) خرم‌آباد؛ شهری اسیر نام‌های تهرانی (۱) بیستمین سالگرد درگذشت شهردار خرم آباد (۱) علی محمد ساکی (۱) لرستان وسفر روحانی (۱) سفر روحانی به لرستان (۱) توسعه لرستان در زمان روحانی (۱) عید فطر فرخنده باد (۱) سپهر و کاراته (۱) چمسنگر و کاراته قهرمانی کشور (۱) سپهر و قهرمانی کشور (۱) مصطفی ملک‌آسا به عنوان رئیس اداره سواد‌آموزی ناحیه (۱) ﻣﺤﺮﻡ 93و ﻫﻴﺎﺕ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) هﻳﺎﺕ ﻋﺸﺎﻕ اﻟﻌﺒﺎﺱ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ و ﺩﻫﻪ ﻣﺤﺮﻡ 93 (۱) مرگ معلم فداکار لرستانی (۱) فداکاری معلم لرستانی و مرگ او (۱) مرگ معلم عشایری لرستان (۱) معلم عشایری لرستان و مدرسه شبانه روزی (۱) امید ساکی فرد شهردار منطقه 2 خرم آباد (۱) برگزاری مراسم "چهل‌منبری" زنان لرستانی‌ (۱) لرها در تهران (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها در تهران (۱) جعفر ماهروبختیاری و مدیر تحولات اداری اموزش و پروش (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" و سعید معت (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" مسئول امور (۱) برآفتاب و چمسنگر و برآفتاب بختیاری (۱) اسفندیار نوروزپور رئیس اداره حراست آموزش و پرورش (۱) اسفندیار نوروزپور و چمسنگر (۱) حراست اموزش و پرورش استان لرستان (۱) حراست اموزش وپرورش استان لرستان و اسفندیار نوروزپو (۱) 30 آبان سالگرد در گذشت مادر (۱) درگذشت حاج کاطم خلفوند (۱) گرانی نان در لرستان و سعید معتمدی (۱) گرانی نان در لرستان (۱) تغییر شهرداران در لرستان (۱) سید عابدین نوری (۱) شورای شهر دورود (۱) مبارزان منطقه راه آهن لرستان (۱) کتاب سه تار جلال آل احمد (۱) داستان وداع (۱) عکسی از ایستگاه راه آهن چم سنگر (۱) چم سنگر و رودخانه سزار (۱) ستوان دوم سید نورخدا موسوی مفرد (۱) جانبازی 100% سید نورخدا موسوی مفرد (۱) کلافه ام میترا اسماعیلی (۱) یه روز باد اوُما درختیانِ کُل وَِن فقط یه درخت دِ (۱) دوُسِکَم هِنام بَکُو تِشنه هِناتِم ه (۱) لرها التماس نمی کنند! (۱) محمد کاظم علی پور (۱) پایگاه خبری یافته (۱) ما قابیل کلماتیم! (۱) آغاز بکار گروه موسیقی پریسک (۱) گروه موسیقی "پریسک&a (۱) محمود کوماس‌جودکی (۱) خانه "آخوند آبو" خرم‌آباد (۱) ورود خبرنگاران منتقد به اداره و ابینیه تاریخی لرست (۱) شعرخوانی خانه آخوند ابو (۱) کنسرت گروه پریسک (موسیقی اقوام ایران) (۱) سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) کنسرت گروه پریسک اسماعیل محمدی : دف ، کوبه ای باس (۱) کنسرت گروه پریسک سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) تبریک به سپهر معتمدی عزیزم (۱) سپهر معتمدی (۱) روز جانباز ودیدار با جانباز قهرمان لرستانی مجتبی ز (۱) نتیجه انتخابات شورای روستا در چم سنگر (۱) انتخابات ریاست جمهوری در ایستگاه چم سنگر (۱) راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین احد چگینی (۱) احد چگنی راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین (۱) راه یافتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی و چم س (۱) انتخابات شورای اسلامی شهر دورود (۱) خوشنویس مطرح لرستانی استاد غلامرضا آریان پور در گذ (۱) شجاعت یعنی این! (۱) ولادت حضرت مهدی(عج) وچمسنگر وتهران (۱) سرای سالمندان حاج کاظم صدیق (۱) دست بافته زنان روستای دره اناران - سپید دشت- خرم آ (۱) یادداشت من برای "عابدین بهاروند" (۱) قطار سیاست مدیران استان ما (۱) این قطار، قطار ماست ؛اما مقصدش برای ما نیست ! (۱) 21 تیرماه روز بدون پلاستیک و چمسنگر (۱) مناجات‌خوانی محمد معتمدی (۱) من گناهکارم (۱) شب قدر و جمسنکر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر وچمسنگر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر تهران (۱) پوریا یاراحمدی نفر برگزیده کنکور سراسری ایران (۱) بررسی عملکرد چند ساله آموزش و پرورش استان لرستان (۱) بازیهای محلی و چم سنگر (۱) بازی محلی مناطق لرنشین (۱) بازی محلی مناطق زاگرس نشین (۱) حادثه‌ی سد کارون 3 ومحمود رحمانی (۱) محمود رحمانی مستندساز (۱) خبر بسیار جانکاه بود (۱) منطق لری منطق چماق است یا منطق حساب! (۱) آقای بزرگواری (۱) -دله دزدچاپلوسدستمال‌کشچماق لریصندوق عتیقه (۱) کلمات اصیل لری (۱) سفر به استان کهکیلویه وبویر احمد (۱) سفر به دیار آریو برزن -شهر یاسوج وسی سخت (1) (۱) شهردار شهر خرم آباد (۱) شهردار هرمز نصیری (۱) آیا علی‌محمد ساکی" د (۱) سنجاقک از دست آندو پر کشید و توفانی در دل هواداران (۱) شیردال چیست؟ کلماکره پلدختر لرستان (۱) دوستان لر زبان و جلسه (۱) زادروز اسطوره ی موسیقی لر بختیاری - آبهمن علاالدی (۱) زاد روز مسعود بختیاری (۱) تولد بهمن علالدین (۱) جیش العدل (۱) مسعود رایگان در برنامه رادیو 7 (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها و سومین سال فعالیت (۱) سومین سال فعالیت هیات لرستانی های مقیم مرکز (۱) هیات عشاق العباس لرها در سال 92 (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران سال 92 (۱) عاشورای لرها در تهران (۱)
دوستان من رومیانی مرد لر خایدالو ظفر پاپی ایلیا,اهورا رضا رضاپناه رضا ساکی مراد جلائی احد چگینی سایت لریا بُنِه وار-رهدار حسن گرجي محمد نعمتی امید گوهری فرزاد عزیزی اسد فرهمند امین ازادبخت فریده چراغی آفرین پنهانی فرامرز محمدی مهران غضنفری امیر زیدی نژاد احسان پرنیان هوشنگ رئوف لُرِسّو(لرستان) فاطمه بیرانوند دورود سـیـتـی علی گودرزیان چنـــار گـــریت نشریه سیـمره روستای پیرجد حسن امیدیان سالم پوراحمد مهرداد جمالی شهرام شرفی مهدی محرابی حسن دهقانی مژده عزیزی پناه مسعود بختیاری فرهاد داودوندی حسین چراغی لرستان وکاسیان نصرت درویشی اسداله آزادبخت تحصیلکردگان لر محسن تیزهوش امیررضا قاسمی دکتر رضا مدهنی عبدالرضا قاسمی کاسیان - کاسیتی پریچهر-دختر آریایی شهرام گیل آبادی حاج محمد میرزاوند مجله الکترونیکی لور حشمت اله آزادبخت حسین سلاح ورزی علی حسین زارعی پایگاه خبری لــــــرنا ایستگاه چمسنگر 2 سپهر معتمدی(پسرم) وبلاگ روستاهاي ايران محمود کوماس جودکی عکس هایی از سرزمین کاسیان 2 پیامک محلی لری، لکی و بختیاری عکس هایی از سرزمین کاسیان 1 ابوالقاسم خورشیدوند فتیله پیچ-ایمان آرزه پایگاه خبری لرستان نیوز هفته نامه بیان لر گهر دورود-حسن چناری كرم تيموري واتوره دوچرخه ها اخبار شطرنج لرستان شهریار عباسی سایه های مفرغی -کرم رضا تاجمهر اخبار دورود کیانوش بیرانوند چقد سخته جدا بودن اعظم مرادی شعر لکی ناهید زکیان امیر جوبیین خبرگزاری یافته شاهین احمدی کوهستان سرد الیگودرز یاد داشت های عزت الله تقوایی ﮔـانگـلـوس لرستانک لهور آب و خاک شکاروطبیعت لرستان ستاد نماز جمعه سپید دشت خُورمُووه پاتوق هیات عشاق العباس لرستانی ها گلال خرم آباد تی تال - عابدین بهاروند جستجوگر کویر روز اليگودرز محمد رافع -بروجرد پرتال زیگور طراح قالب