نویسنده (های) وبلاگ معتمدی سعید
آرشیو وبلاگ
      ایستگاه راه آهن چم سنگر (منطقه راه آهن لرستان)
درگذشت حاج سیدکاطم خلفوند نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۳

امروز 30 آبان 1393 حاج سیدکاظم خلفوند پدر شهید سید ولی اله خلفوند دار فانی را ودای و به فرزند شهیدش پیوست.

بدینوسیله درگذشت حاج سید کاظم خلفوند بزرگ خاندان خلفوند را به خانواده آن مرحوم  و سایر وابستگان  تسلیت می گوییم .

مراسم تشییع روز شنبه 1 آذر 93 در قبرستان خضر و در کنار پیکر پاک فرزند شهیدش به خاک سپرده می شود.روحش شاد و یادش گرامی

  نظرات ()
30 آبان سالگرد در گذشت مادر نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۳

با تو تمام زندگی زیباست مادر

لبخند تو انگیزه فرداست مادر

خفتی به خاک و تار وپود ما گسستی

بنگر که روح و قلب ما تنهاست مادر

------------

غم بی مادری را شام یلدا می کنی یا نه؟

بگو مادر دعا در حق این فرزند رسوا می کنی یا نه؟

گهواره ی لرزان چشم بیدار تا صبح 

بگو مادر یادی از این خانه می کنی یا نه ؟

 

امروز 29 آبان برای برگزاری سیزدهمین سالگرد در گذشت مادرم به منطقه راه آهن و روستای مادری ام چمسنگر آمده ام. 

30 آبان هر سال تلخ ترین لحظات زندگی  وبدترین خاطره ثبت شده در زندگی من و خواهران وبرادران و پدرم است.

روزی که مادر به آسمان پر کشید و فرزندانش را تنها گذاشت حالا بعد از 13 سال نوه هایی که هیچ وقت مادربزرگ را ندیدند برای یادبودش راهی آرامگاه ابدی اش شده اند.

چه روز خوبی برای مادر هست ! یقین دارم امروز روحش بخاطر شمع شدن فرزندان و نوه ها برگرد مزارش شاد خواهد بود.

همچنین سالگرد درگذشت پدر گرامی جناب آقای عبدالرضا قاسمی است و بدینوسیله یاد وخاطره اش را گرامی میداریم. 

  نظرات ()
اسفندیار نوروزپور رئیس اداره حراست آموزش و پرورش لرستان نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩۳

اسفندیار نوروزپور از اردیبهشت ماه سال 93 سکان هدایت اداره حراست آموزش وپرورش لرستان را به دست گرفته است.

آقای نوروز پوز ار فرهنگیان باسابقه آموزش وپرورش استان لرستان می باشد بمدت 23 ماه در سنگر رزم و جهاد و دفاع مقدس حضور فعال داشته  و مدال جانبازی به گردن آویخته است.

ایشان همچنین به مدت 6 ماه در جنوب لبنان همرزم شهید چمران بوده و سابقه ی دو دوره رئیس آموزش وپرورش شهرستان سپیددشت ، مشاور مدارس ، مربی پرورشی و 11 سال عضو هسته گزینش آموزش وپرورش استان را در کارنامه خود دارد.

حضور این سرباز عرصه علم وفرهنگ و دانش در آموزش وپرورش استان قطعا حضوری موثر و بعنوان نیرویی کارآمد و بی ریا و خادم منشا اثر و خدمت خواهد بود.

برای جناب آقای اسفندیار نوروزپور که متولد ایستگاه راه آهن چمسنگر و یکی از الگوهای احلاقی جوانان این منطقه بوده و هستند آرزوی سلامتی و بهروزی و موفقیت داریم.

اسفندیار نوروزپور


  نظرات ()
تبریک به جناب آقای جعفر ماهروبختیاری نویسنده: معتمدی سعید - یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۳
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان طی حکمی "جعفر ماهرو بختیاری" را به عنوان کارشناس مسوول امور ساختارهای سازمانی، انتصابات و تحولات اداری آموزش و پرورش لرستان منصوب کرد.
ماهرو بختیاری که دانشجوی دوره دکترای تخصصی مدیریت منابع انسانی است در مدت 18سال خدمت در آموزش و پرورش سوابقی همچون دبیری و مدیری آموزشگاه‌های شهرستان دورود را تجربه کرده است.
وبلاگ چمسنگر این انتصاب را به جناب آقای ماهروبختیاری و همه عزیزان دوستدار ایشان تبریک می گوید.
جناب جعفرماهروبختیاری فرزند خطه محروم وزحمتکش  زز وماهروبختیاری است و آرزوی موفقیت و بهروزی در مراحل بعدی برای ایشان داریم.
جعفر ماهروبختیاری
عکس ولینک و ادامه خبردر خبرگزاری یافته
  نظرات ()
حرکت فرهنگی هیات عشاق العباس لرستانی ها در تهران نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳

امسال هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز دهه محرم را همانند سالهای قبل باشکوهتر وبا حضور خیل عظیمی از عزاداران حسینی با زنده نگهداشتن آیین های کهن عزاداری لرستان همچون "گل مالی (خَررَه)" و "ساز چمریونه" و "چهل منبری" برگزار کرد.

13 شب برگزاری مراسم عزاداری با حضور عاشقان سالار شهیدان در فضایی معنوی و خالصانه وبی ریا برگزار و لرستانی های مقیم مرکز در جای جای تهران خود را به خیمه اباعبدالله حسین (ع) میرساندند و در رثای سرور آزادگان عالم اشک ماتم ریختند.

در طول برگزاری مراسم عزاداری ، خادمین هیات عشاق العباس تلاش وسعی وافری برای ارائه خدمات بهتربه عزاداران حسینی داشتند و از تمامی امکانات برای راحتی مهمانان استفاده و با خوشرویی و محبت ونهایت ادب و احترام با مدعوین و عزاداران برخورد میکردند.خادمینی که گاهی هیچ نشانی از خود بجای نمی گذاشتند و در بی نشانی خودخواسته خدمت میکردند.جوانانی که با عشق به سالار شهیدان هر شب با تمام وجود عزاداری میکردند و خادمی هیات عشاق العباس راافتخار میدانستند.

همدلی و وحدت بین نسل اول و دوم وحتی سوم لرستانی های مقیم تهران در سایه خیمه و بارگاه امام حسین(ع) نوید روزهای خوب و سالهای بهتربرای جمعیت پراکنده وسرگردان عزاداری حسین (ع) سالهای قبل را میدهد.

نسل نوجوانان و جوانان لرستانی بیشترین بهره را در برگزاری این مراسم میبرند چرا که هم با عزاداری و نوحه خوانی اصیل لرستانی ها آشنا شده و هم از ارتباط با دیگر هم استانی ها بهره مند می شوند وارتباط وهمدلی زمینه همگرایی برای کارهای بزرگتری را بهمراه خواهد داشت.این نسل میتواند ادامه دهنده شایسته این حرکت عظیم باشد.

تشکیلاتی که می رود هم محفل عزاداری برای سالار و سرور آزادگان عالم و هم جایگاهی برای رفع مشکلات و یا گرفتاری درماندگان هم استانی مرکز و هم پایگاهی برای اتحاد و همدلی وهمگرایی و کثرت حضور لرستانی برای برگزاری برنامه های مذهبی و ملی در سطح کلان باشد.

محرم سال 93 هیات عشاق العباس وحضور انبوه و خیل عظیم عزاداران حسینی این مهم را به همه ثابت کرد که در سایه اخلاص و یکرنگی ،وحدت و همدلی ، فارغ از هیاهو و جار و جنجال های سیاسی و دودستگی می توان در سایه خیمه امام حسین (ع) به هرآنچه که می توان حرکت های فرهنگی نامید دست پیدا کرد.

حرکتی که در ذات خود جنبش ها و حرکت های ماندگار فرهنگی مستتر در درون خود دارد.عاشقان و عزاداران هیات عشاق العباس بعد از سالها سرگردانی حالا محفل و ماوایی برای خود یافته اند که این مهم را به هیچ عنوان از خود جدا نمی بینند و از آن جدا نخواهند شد.

خداوند به همه بانیان و زحمتکشان این حرکت مهم و این خلوص نیات اجر عظیم وصبر و استقامت در ادامه راه برای سالهای بعد عطا نموده تاهیات لرستانی ها به یکی از مهم ترین و بزرگترین هیات های سطح کلان شهر تهران تبدیل شود. بامید آنروز و با یاری از سالار و سرور شهیدان و علمدار باوفا و یاران صدیقش.

برای راستی حرکت در راه حسین (ع) ؛ یارانی حسینی و حرکتی حسین وار می طلبد.

اجرکم عندالله

عزاداری لرستانی ها در تهران

  نظرات ()
حزن و اندوه لرستانی‌های مقیم مرکز در روز عاشورا با برگزاری مراسم گل‌مالی نویسنده: معتمدی سعید - چهارشنبه ۱٤ آبان ۱۳٩۳
لرستانی‌های مقیم مرکز در روز عاشورا با برگزاری مراسم -گل‌مالی
لرستانی‌های مقیم تهران در سوگ ابا عبدالله حسین (ع) و اهل بیت مطهرش در روز عاشورا با برگزاری مراسم "‌گل‌مالی" عشق و ارادت خود را به این امام همام نشان دادند.
به گزارش خبرنگار یافته، صبح روز سه‌شنبه 13 آبان 1393 و مصادف با عاشورای حسینی، خیابان‌های بلوار فردوس تهران تحت تاثیر عزاداری لرستانی‌های مقیم مرکز‌، چهره‌ای خاص به خود گرفته بود.
لرستانی‌های ساکن تهران شامل جمعی از مقامات و مسوولان لشگری و کشوری، مقامات نظامی و انتظامی، نمایندگان ادوار گذشته و فعلی لرستان در مجلس و شوراها، هنرمندان، ورزشکاران ملی کشور و جمع کثیری از محبان امام حسین(ع)، در قالب "‌هیات عشاق‌العباس‌"  نشان دادند که همواره در عرصه‌های مختلف فرهنگی و دینی، آداب و رسوم والایی داشته و در تعالی فرهنگ ایران اسلامی سهم به‌سزایی داشته‌اند و ارادت مردم این دیار به امام حسین (ع) انکارناپذیر است.
مراسم عزاداری روز عاشورا راس ساعت 8 صبح با نواختن ساز "چَمَر"  و "‌گل‌مالی" عزاداران شروع و دقیقه به دقیقه به جمع عزاداران اضافه می‌شد.
ساعت 10 صبح جمعیت به بالاترین حد رسید و خیابان محل استقرار هیأت جواب‌گوی سیل 3 هزار نفری عزاداران نبود.
جمعیت با تشکیل دسته‌جات کوچک در سطح خیابان‌های اطراف به حرکت درآمد و با سینه‌زنی و نوحه‌خوانی سنتی، منطقه را تحت تاثیر عزاداری خود قرارداد بودند‌.
در مراسم امسال، "داریوش فولادی" و "عزیزی" نوحه‌خوانان لرستانی بودند که به  زبان لری نوحه‌خوانی کرد.
پس از اتمام مراسم، نماز با شکوه ظهر عاشورا به امامت حجت‌الاسلام "عبدالله فاطمی‌خرم‌آبادی"اقامه شد.
مراسم امسال عزادارای لرستانی های مقیم تهران چون سه سال گذشته یکی از باشکوه‌ترین مراسم انجام شده در روز عاشورا در تهران بود‌.

در شب عاشورا نیز مراسم باشکوهی با حضور عزاداران محب اهل بیت برگزار شد، در این شب "‌هیات عشاق‌العباس‌"  لرستانی‌های مقیم تهران، میزبان برخی از مقامات و مسوولان کشوری از جمله " محمد باقر قالیباف" شهردار تهران، سردار ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور، سرهنگ عباس‌علی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ،  سرهنگ تیمور حسینی رئیس پلیس راهور تهران و . . . بود.

عزاداری لرستانی ها در تهران

عزاداری لرستانی ها در تهران

عزاداری لرستانی ها در تهران

لینک خبر در خبرگزاری یافته

  نظرات ()
برگزاری مراسم "چهل‌منبری" زنان لرستانی‌ها در تهران + شرح آیین نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ۱٢ آبان ۱۳٩۳
چهل‌منبری یکی از مراسم آیینی محرم است که در روز تاسوعا است که در لرستان و با حضور زنان برگزار می‌گردد.
حضور در این آیین مختص زنان است و در این آیین زنان از صبح روز تاسوعا روزه‌ی سکوت می‌گیرند و با پای برهنه و نقاب بر صورت و با در دست داشتن چهل شمع، این مراسم را برگزار می‌نمایند‌.
عزاداران با پای پیاده و حضور در یک حسیینه و یا سقاخانه تکیه و یا سقاخانه یک شمع روشن می‌کنند این کار به تأسی از حضرت زینب‌(س) که از کوفه تا شام را در 40 منزل به سختی و مشکلات فراوان طی کردند انجام می‌گیرد.
حضور کودکان و زنان در این مراسم به نوعی یاد‌آور پیام رسانی بازماندگان کربلا است. در این روز حاجت‌مندان با شرکت در این مراسم طلب حاجت و نیاز خود را با روشن کردن شمع در هر منبر و برداشتن یک شمع در آخرین منبر برای برآورده شدن حاجات خود از باب‌الحوائج  انجام می‌دهند.
بعد از چهلمین منبر روبنده از سر برداشته و با یک‌دیگر گفت‌وگو می‌کنند. این سنت و آیین عزاداری در کنار سنت گِل‌مالی (خَرّه) یکی از آیین‌های مردم لرستان به ویژه شهر خرم‌آباد و بروجرد است. در خرم‌آباد، زنان پس از حضور در امام‌زاده زید بن علی (ع) و قرائت زیارت ایشان شروع می‌شود.
در این مراسم، زنان با بستن روبنده بر صورت هیچ صحبتی تا آخرین منبر نمی‌کنند و فقط در دل راز و نیاز، دعا و عزاداری نموده و گاهی اوقات نیز چند دوست با یک‌دیگر چادر‌های خود را به هم گره زده و مراسم را انجام می‌دهند. حضور انبوه زنان و کودکان در تکیه‌ها و سقاخانه و هیأت‌های مذهبی در سطح شهر در روز تاسوعا خیره‌کننده و همدلی و همراهی با حضرت زینب در طی مسیرهای طولانی از کربلا و کوفه تا شام را تداعی می‌کند.
 برگزاری مراسم "چهل‌منبری" زنان لرستانی‌ها در تهران + شرح آیین
لینک و ادامه کامل در خبرگزاری یافته
  نظرات ()
حضور کویتی پور در هیات لرستانی های مقیم تهران نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ۱٢ آبان ۱۳٩۳

مراسم شب تاسوعا با حضور عزاداران لرستانی در تهران برگزار شد.

کویتی‌پور: در خرم‌آباد، الشتر و نورآباد زندگی کرده‌ام!به گزارش یافته، مراسم عزاداری شب تاسوعا یک‌شنبه‌شب با حضور نمایندگان ادوار گذشته و فعلی لرستان در مجلس و شوراها، مقامات و مسوولان لشگری و کشوری، مقامات نظامی و انتظامی، هنرمندان، ورزشکاران ملی کشور و جمع کثیری از محبان اهل‌ بیت مقیم تهران در محل "‌هیأت عشاق‌العباس (ع)‌" لرستانی‌های مقیم مرکز واقع در تهران بلوار فردوس برگزار شد.
مراسم ساعت 20 با مداحی و قرائت زیارت عاشورا توسط "مهدی خوش‌اخلاق"  آغاز شد.
 حجت‌الاسلام "عبدالله فاطمی‌خرم‌آبادی" سخنران مراسم شب گذشته بودند‌.
 "داریوش فولادی" و "عزیزی" نوحه‌خوانان لرستانی بودند که به  زبان لری نوحه‌خوانی کرد.
مراسم شب تاسوعا یک میهمان ویژه هم داشت: " غلامعلی(قاسم) کویتی‌پور" خواننده «ممد نبودی ببینی» و «عمه بابایم کجاست؟» در جمع گرم و صمیمی عزاداران لرستانی حاضر شد و به مداحی پرداخت که مداحی او با استقبال خوب مردم همراه بود.
مراسم شب تاسوعا، استقبال عزاداران به حدی بی‌سابقه بود که بسیاری از آن‌ها موفق به ورود به خیمه لرستانی‌ها نشدند و در داخل کوچه‌ و خیابان‌های اطراف به عزاداری پرداختند.
مناسک عزاداری ایام محرم امسال توسط لرهای مقیم مرکز تا سیزدهم محرم از ساعت 20 تا 23 در تهران، بزرگ‌راه شهید ستاری، بلوار فردوس غربی، خیابان ورزی شمالی، کوچه چهارم شرقی برگزار می‌گردد‌.
همچنین بعد از اذان صبح در روز عاشورا نیز مراسم سنتی گِل‌مالی (خره افتادن) لرستانی‌ها در همین مکان برگزار خواهد شد.
گزارش کامل در خبرگزاری یافته
  نظرات ()
سرپرست جدید شهرداری منطقه دو خرم آباد معرفی شد نویسنده: معتمدی سعید - جمعه ٩ آبان ۱۳٩۳

طی مراسمی که در شهرداری خرم آباد برگزار شد .شهردار منطقه 2 خرم آباد معرفی گردید.

 در این مراسم که با حضور رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد حاج علی جهان آراء ، مهندس مختاری قائم مقام شهردار و معاونت اداری و مالی ، معاونت محترم خدمات شهری آقای مهندس علی محمدخانی ، رئیس حراست شهرداری  خرم آباد حاج اسفندیار علی زاده و جمعی از پرسنل شهرداری برگزار گردید ، مهندس امید ساکی بعنوان سرپرست این شهرداری مشغول بکار گردید ، لازم به ذکر است مهندس امید ساکی قبلاً بعنوان معاون شهرداری منطقه 2 انجام وظیفه می نموده است .

جناب آقای امید ساکی انتصاب شایسته شما را به سمت سرپرست شهرداری منطقه 2 خرم آباد تبریک میگوییم.

  نظرات ()
محرم عامل هم‎دلی عزاداران لرستانی در پایتخت نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ۸ آبان ۱۳٩۳
مراسم عزاداری شب پنجم محرم‌الحرام سال 1393 با حضور بیش از 2000 نفر از علاقه‎مندان و دوستداران مکتب اهل‌بیت برگزار شد.
به گزارش خبرنگار یافته، این مراسم که از شب اول محرم شروع‌شده است، شب گذشته نیز در ساعت 20.30 با مداحی و قرائت زیارت عاشورا توسط "مهدی خوش‌اخلاق"  در "‌هیأت عشاق‌العباس (ع)‌" لرستانی‌های مقیم مرکز باشکوه هرچه‌تمام‌تر آغاز شد.
حجت‌الاسلام "عبدالله فاطمی‌خرم‌آبادی"، حاج "ناصر مالکی" و آیت الله "سید مجتبی طاهری خرم‌آبادی" نماینده لرستانی مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری سخنرانان مراسم شب گذشته بودند .
 " جعفر سیفی" نوحه‌خوان خرم‌آبادی نیز به  زبان لری نوحه‌خوانی کرد.
لازم به ذکر است هر شب "‌هیأت عشاق‌العباس (ع)‌" لرستانی‌های مقیم مرکز شاهد حضور بسیاری از مقامات لشکری و کشوری اعم از لرستانی و غیر لرستانی است. نمایندگان ادوار گذشته و فعلی مجلس و شوراها؛ مقامات و مسئولین ادارات؛ مقامات نظامی و انتظامی و ورزشکاران ملی کشور در این مراسم در کنار اقشار مردم حضور دارند و به عزاداری می‌پردازند.
عباس قائد رحمت نماینده مردم درود و ازنا عباس قائد رحمت نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی این شب‎ها در جوار لرستانی‌ها در هیات عشاق العباس حضور دارد.
قائدرحمت در گفتگو با خبرنگار یافته اظهار داشت:از سال 1390 تاکنون هیات عشاق العباس با همت برخی از خیرین لرستانی تأسیس‌شده که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.
وی بیان داشت: ما  این شب‌ها شاهد حضور عزاداران لرستانی و حتی لرهای سایر استان‌ها در این مکان هستیم، که این حضور نشان از ارادت ما به سالار شهیدان و وحدت لرها دارد.
وی به همدلی لرستانی مقیم مرکز در سایه عزاداری سالار شهیدان اشاره کرد و اظهار داشت: ما باید از این وفاق و همدلی که زیر لوای بیرق امام حسین ایجادشده بیشترین بهره را ببریم و از این همگرایی درراه رشد و توسعه استان استفاده کنیم.
نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساده بودن امام حسین از عزاداران خواست که سادگی، بی‎آلایشی و ولایی بودن را سرلوحه همه امور خود قرار دهند و اضافه کرد: فراموش نکنیم که امربه‌معروف هدف نهایی و ولایی قیام امام حسین بود و ما نیاز لازم است امربه‌معروف را با همه شرایط خودش سرلوحه کارها قرار دهیم تا جامعه‌ای سالم و حسینی داشته باشیم.
 
 
 
 
ادامه خبر در خبرگزاری یافته
  نظرات ()
عزاداری با شکوه لرستانی‌های مقیم مرکز در سومین شب محرم نویسنده: معتمدی سعید - سه‌شنبه ٦ آبان ۱۳٩۳

مراسم سومین شب محرم با حضور عزاداران حسینی و دوست‌داران لرستانی سالار شهیدان ابا عبدالله گزارش تصویری: عزاداری با شکوه لرستانی‌های مقیم مرکز در سومین شب محرمالحسین در تهران برگزار شد

به گزارش یافته، مراسم عزاداری سومین شب محرم شامگاه دوشنبه با حضور با شکوه جمعی از مسوولان، ورزشکاران، هنرمندان و هم استانی‌های محب اهل‌بیت مقیم تهران در محل "‌هیأت عشاق‌العباس(ع)‌" لرستانی‌های مقیم مرکز واقع در تهران بلوار فردوس برگزار شد.

در این مراسم حاج "علی جهان‌آرا" و "خوش‌اخلاق" با زبان لری نوحه خواندند و حجت‌الاسلام "علی سرلک"  به‌عنوان سخن‌ران و "ناصر مالکی" نیز مداحی را به زبان فارسی انجام دادند.
قابل ذکر است که امسال برنامه‌های متنوع برای عزاداران تدارک دیده شده و "علی جهان‌آرا" ، "حسین سهرابی"، "رضا موسیوند" و "خوش‌اخلاق" به‌عنوان مداحان لر، حجت‌الاسلام "عبدالله فاطمی‌خرم‌آبادی"،  حجت‌الاسلام "سید محمد غروی"  و حجت‌الاسلام "علی سرلک"  به‌عنوان سخن‌ران و "ناصر مالکی" نیز مداحی را به زبان فارسی انجام خواهد داد.
مناسک عزاداری ایام محرم امسال توسط لرهای مقیم مرکز تا سیزدهم محرم از ساعت 20 تا 23 در تهران، بزرگ‌راه شهید ستاری، بلوار فردوس غربی، خیابان ورزی شمالی، کوچه چهارم شرقی برگزار می‌گردد‌.
عزاداری لرستانی ها در تهران
لینک خبر در خبرگزاری یافته
  نظرات ()
زندگی سفید و مرگ سیاه نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ۳ آبان ۱۳٩۳

زندگی ست که هیچ رنگی نمی شناسد و مرگ نیز همینطور. مرگ نه سفید می شناسد نه سیاه نه نژاد و نه قوم و نه ملیت .

تنها کیفیت و چگونگی مرگ است که مدتی در  حافظه ی کوتاه مدت ویا بلند مدت بجای می ماند. میخواستم بگویم مرگ یک معلم و یا چند دانش آموزدر حین تحصیل هرجای دنیا که باشد یک تراژدی تاسف بار است . عده ای در راه تحصیل علم ودانش و بینش ویکی در راه نشر آن از بین میروند.اینرا گفتم که نباید بین فداکاری مخصوصا قشر "معلم" فرق گذاشت! افراط وتفریط دور شدن از اصل هرماجرایی را درپی خواهد داشت.فداکاری معلمی در گیلان و همچنین در خراسان و ... بارها از رسانه ی سراسری وملی به کرات پخش گردیده اما این بار فداکاری معلمی در استان کم بضاعت ویا محروم حتی با مرگش نیز دچار نسیان وفراموشی رسانه ی ملی گردید.شب دوشنبه 28 مهرماه پس از بارش بارانی سیل آسا در خرم آباد لرستان ؛ بعلت بیماری یکی از دانش آموزان مدرسه شبانه روزی عشایری منطقه ویسیان پلدختر،سرپرست مرکز آموزشی دانش آموز بیماررا به مرکزبهداشت جهت مداوا منتقل که بعلت عدم امکانات به مرکز استان انتقال داده میشود .درآن شب طوفانی و سیل آسا ماشین این معلم فداکار گرفتار سیلاب شده و همگی آن چهار سرنشین را باخود میبرد و با گذشت بیش از چهار روز جنازه یکی از انان پیدا میشود و جستجو برای پیدا کردن اجساد کماکان ادامه دارد.

وزیر آموزش وپرورش هنوز هم هیچ گونه واکنشی در این مورد نداشته اند! باز هم احسنت به وزیر محترم بهداشت که بدون هیاهو و جنجال به اصفهان بر بالین فرد مصدوم حادثه اسیدپاشی میرود و به او وخانواده اش دلداری می دهد که نگران مخارج درمانش نباشد و خود هم بر عمل جراحی چشمانش نظارت میکند!

صدا وسیمای ملی هم که آتش سوزی های گاه وبیگاه و طوفان لحظه به لحظه کاترینا در آمریکا را گزارش و روایت می کند در اینباره سکوت فرموده و هیچ گونه خبری در 20/30 معروفش هم پخش نمی شود !هنوز هم معتقدم معلم فقط معلم است و هیچوقت یک معلم واقعی نژادپرستی و تبعیض را بشاگردان یاد نمی دهد این ما هستیم که معلم را هرگونه که خود بخواهیم تفسیر می کنیم.

پیدا شدن جسد یکی از دانش‌آموزان غرق شده در سیلاب لرستان / عکس از عظیم شکوری


  نظرات ()
ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﻱ ﺩﻫﻪ ﻣﺤﺮﻡ ﻫﻴﺎﺕ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ نویسنده: معتمدی سعید - جمعه ٢ آبان ۱۳٩۳

  برای چهارمین سال متوالی هیات عشاق العباس میزبان لرستانی های مقیم استان تهران برای برگزاری عزاداری دهه محرم خواهد بود.

ﺩﻫﻪ ﻣﺤﺮﻡ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ

  نظرات ()
مطالب اخیر دومین هکاتون توسن بوم توسن بوم، نگاهی نو برای افزایش رضایت مشتریان از چراغ افروخته استاد شکارچی رونمایی شد+ تصاویر و حواشی سالگرد آسمانی شدن مادر هفته نیروی انتظامی مبارک معرفی کارکنان راه آهن ایستگاه چمسنگر به بهانه سال‌روز آزادی خرمشهر: راه‌آهن لرستان، جنگ و شهادت علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید حال و هوای چمسنگر در اذرماه 94 استاندار لرستان در جمع لرستانی‌های مقیم تهران
کلمات کلیدی وبلاگ علی اکبر شکارچی (٤) چمسنگر (٤) ایستگاه چمسنگر -منطقه راه آهن لرستان (٤) ایستگاه چمسنگر و لرستان (٤) فرهنگی وهنری ایستگاه چمسنگر (۳) هیات لرها درتهران (۳) عزاداری لرها در تهران (۳) واژه ها و اصطلاحات لری (۳) جلال ال احمد و قطار (٢) جلال ال احمد و کتاب سه تار (٢) گل مالی لرها در تهران (٢) انجمن لرستانی ها (٢) سعید معتمدی و انجمن لرستانی ها (٢) هیات مدیره انجمن لرستانی ها (٢) chamsanagar (٢) هیات عشاق العباس لرستانی ها (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های تهران (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز (٢) محرم لرستانی ها در تهران (٢) تونل های زیبا در لرستان لید عسل در لرستان (٢) راه اهن لرستان-دورود -خرماباد -دزفول (٢) نیاز راه اهن لرستان به بکاپ (٢) رد پای لرها در تاریخ (٢) انارکوهدشت -یاقوت سرخ ایران (٢) ابادان وبرزیل وایران وبندرعباس وچمسنگر (٢) مداحان هیات عشاق العباس (٢) کوهدشت وچمسنگر (٢) تلفات جاده ای در روستا های لرستان (٢) شعر لری بالاگریوه ای (٢) آبشاربیشه پوران (۱) سالروز مرگ مادرم (۱) شهرداری یاسوج -خیبر خرم آباد (۱) قوم لر وفوتبال (۱) لرها و یاسوج (۱) امیر فروزانفر (۱) کوه کلا وچنار گریت وسرکانه (۱) لرستان وراه آهن وبختیاری (۱) سیاه چادر عشایر وماست (۱) فوتبال وچم سنگر (۱) چم سنگریهای دهه 60 (۱) چم سنگر و وبلاگ نویسی (۱) فوتبالیستهای جوان چمسنگری (۱) رئیس های ایستگاه چم سنگر (۱) قدیمی های چم سنگر (۱) میلاد میداودی وکوک تاراز (۱) میلاد میداودی ومسعود بختیاری (۱) mis مسجد سلیمان و مسعود بخت میداوودی (۱) میلاد میداودی و مسعود بختیاری وکوک تاراز (۱) کرمانشاه وروانسر وجوانرود (۱) فهرست ایستگاه های بین راه راه آهن لرستان (۱) لیست ایستگاههای راه آهن لرستان (۱) اصطلاحات راه آهنی (۱) فرهنگ راه آهنی (۱) نام آوران لر (۱) چهارشنبه سوری در چم سنگر (۱) چم سنگر و چهارشنبه سوری های ما (۱) چهارشنبه سوری در لرستان (۱) چم سنگر و آخرین پنج شنبه سال (۱) چم سنگر وسال نو (۱) نوروز چم سنگریها (۱) زاغه (۱) علی رضا نادری (۱) روز معلم و معلمین ایستگاه چم سنگر (۱) معلم منطقه راه آهن (۱) معلم چم سنگر (۱) معلم لرستانی (۱) تلفن باک لری وترکی وعربی و گیلکی (۱) تلفن بانک به زبان محلی (۱) ناحیه راه اهن وگهر لرستان (۱) فوتبال دورود لرستان (۱) 'گهر دورود لرستان (۱) تماشاگران لرستانی (۱) تیم گهر وچم سنگر (۱) کارگران وراهبانان ایستگاه چم سنگر (۱) لرستانی ها وزلزله آذرباییجان (۱) لرها و زلزله اذربایجان (۱) همدردی لرها با اذری وزلزله (۱) لرستان وتوهین دانشگا ه اهواز (۱) ریس دانشگاه رامین اهواز ولرها (۱) سازمان سنجش و لرها ودانشگاه اهواز (۱) توهین یک رئیس دانشگاه به مردم لر (۱) بهمن علاالدین وزادروز ش (۱) موسیقی بختیاری ومسعود بختیاری (۱) زادروز مسعود بختیاری (۱) گهر دورود و استقلال (۱) گهر ولرستان (۱) تیم ملی لرستان (۱) گهر دورود و چم سنگر (۱) استقلال گهر دورود و چم سنگر (۱) حواشی بازی استقلال گهر (۱) گهر دورود و ایستگاه چم سنگر (۱) چم سنگر و شطرنج (۱) چمسنگر وشطرنج وسپهر معتمدی (۱) سپهر معتمدی وشطرنج (۱) شطرنج ولرستان و خرم آباد وسپهر معتمدی (۱) معنی ما فه گه (۱) معنی وارگه (۱) وارگه ومافه گه مسعوذ بختیاری (۱) راه اندازی سایت مجتمع شبانه روزی چمسنگر (۱) آزمایشگاه تخصصی دروس پایه دبیرستان چمسنگر (۱) شهید محمد امیدی وحمید ماهروبختیاری (۱) پادگان امام علی (ع) خرم اباد و شهیدان &am (۱) طرح هجرت ومناطق محروم لرستان (۱) طرح ریشه کنی فلج اطفال (۱) کتابخانه کوهدشت (۱) دهیار جمسنگر مجید پاپی (۱) چمسنگر ودهیارش (۱) تراکتور و عشایر و روستا (۱) فرهنگ سازی برای رانندگی در روستا وعشایر (۱) عکس (۱) جنگ (۱) غزه (۱) پیام نوروزی (۱) سید علی صالحی (۱) دکتر علی شریعتی (۱) تلفن همراه (۱) ایرج رحمان پور (۱) دکتر احمدی نژاد (۱) فضیلت شب قدر (۱) عید غدیر خم (۱) عید سعید فطر (۱) کریم خان زند (۱) غزه در آتش و خون (۱) شعر لری (۱) جاده اسفالته (۱) چمسنگر و موبایل (۱) آبشارهای ، وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف ؛ نو‍ژیان ، بیشه (۱) آبشارهای تاف (۱) پایتخت طبیعت لرستان -منطقه راه آهن (۱) پایتخت طبیعت لرستان (۱) دریاچه کیو (۱) منطقه راه اهن (۱) انتخابات ریاست جمهوری88 (۱) فاجعه زیست محیطی (۱) لرستان و الودگی هواا (۱) گرد وخاک در لرستان (۱) توزون در چمسنگر (۱) توز و خاک در خرمووه (۱) خرید وفروش کارت نان (۱) چمسنگر و کارت نان (۱) پل شکسته (۱) چمسنگر وپل شکسته (۱) بیمارستان عشایر لرستان (۱) نمایشگاه بین المللی لرستان (۱) اسفالت و ایستگاه چمسنگر (۱) شب قدر و دعا (۱) منطقه لرستان ودفاع مقدس (۱) شعر ایستگاه قیصر (۱) کارت شهروندی ولرستان (۱) زنده رود و دریاچه کیو (۱) لرستان واصفهان (۱) یارانه و لرستان (۱) کوثر و داماش لرستان (۱) ایت اله قاضی (۱) تذکر کاییدی در مجلس (۱) عید غدیر و چمسنگریها (۱) بروجرد و دکتر بروجردی (۱) توقیف شدن هفته نامه افتاب لرستان (۱) یلدا در ایران باستان (۱) تیزرهای صدا وسیما (۱) لربلاگـهـا (۱) اختلال در سایت لور ولرنا (۱) اتوبوسرانی و کارت (۱) کریم خان و قوم لر (۱) لرستان و طرح های عمرانی (۱) حسن غصه خور و لرستان (۱) راه آهن لرستان (۱) خرم اباد وصدا وسیما (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان (۱) گتوند و پست الکترونیکی (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان دولت الکترونیک (۱) تونل توحید وتونل های لرستان (۱) تونل های زیبا در لرستان (۱) رود خانه سزار و قایقرانی (۱) قایقرانی در ابهاب خروشان لرستان (۱) ورزش قایقرانی در رودخانه سزار (۱) رز معلم و معلمین ما (۱) معلمین من در ایستگاه چمسنگر (۱) جاده اسفالته چمسنگر (۱) جاده زیبای چمسنگر به خرم آباد (۱) رود خانه سزار و اوقات فراغت (۱) اوقات فراغت در چمسنگر (۱) تابستان با رودخانه سزار (۱) 13 رجب و چمسنگر (۱) چمسنگر و شهدای جنگ تحمیلی (۱) شهدای روستای چمسنگر لرستان (۱) دهیار چمسنگر (۱) قطار محلی چمسنگر -دورود (۱) رضا سقایی +مراسم ترحیم (۱) داریوش نظری" خواننده‌ی موسیقی لری و خواهرزاد (۱) رضا موسیوند و هیات عشاق العباس لرستانی ها (۱) مهدی میرزایی و هیات عشاق العباس (۱) نوحه خوانی رضا موسیوند و مهدی میرزایی ومحمد فاطمی (۱) فرهاد دوادوندی و چمسنگر (۱) چم سنگر وبروجرد (۱) بروجرد وراه اهن چم سنگر (۱) فرهاد داودوندی وچمسنگر (۱) دانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران (۱) چمسنگر ودانشجویان لرستانی (۱) میرملاس وچمسنگر (۱) چم سنگر و میراث فرهنگی (۱) کلماکره و چم سنگر (۱) پاسداری از میرملاس (۱) درگاه وچمسنگر (۱) نشریه درگاه وچمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه و چمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه لرستان و چمسنگر (۱) استاد محمد حسین آریا (۱) چم سنگر واستاد محمد حسین آریا (۱) دکتر آریا و چم سنگر (۱) شب یلدا در لرستان (۱) باورها واعتقادات مردم لرستان وزمستان (۱) شب چله در لرستان و چمسنگر (۱) شب یلدا در لرستان وچم سنگر (۱) یلدا و دانشجویان لرستانی (۱) مویه مردم لرستان (۱) رنج مویه های مردم لرستان (۱) استاد ایزد پناه (۱) لرستان و استاد حمید ایزد پناه (۱) اقدامات حمید ایزدپناه (۱) صفای لرستانی و حمید ایزدپناه (۱) سمفونی قورباغه و کرم رضا تاجمهر (۱) کرم رضا تاجمهر و سمفونی قورباغه ها (۱) واههمه های خاکستری و سمفونی قورباغه ها (۱) وبلاگ فرهاد داودوندی (۱) فرهاد داودوندی ووبلاگش (۱) چم سنگر و لریا (۱) استاد صحبت الله معینی چاغروند (۱) پل شکسته ساسانی (۱) پل اشکسه (۱) فیلم فرزند چهارم (۱) آلودگی هوا در خرم آباد (۱) آلودگی هوا در استانها (۱) وحید موساییان و بابک پورراد (۱) چشنواره ی صدای عشایر ولرستان (۱) چشنواره ی صدای عشایر در تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر در نمایشگاه بین المللی تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر (۱) خسرو معتضد ولرها (۱) خسرو معتضد ولرها وبختیاری ها (۱) خسرو معتضد ولرها وتوهین (۱) محمد بهمن بیگی و عشایر (۱) چمسنگر ومحمد بهمن بیگی (۱) آموزش عشایری در ایران و محمد بهمن بیگی (۱) اموزش عشایری در ایران ومحمد بهمن بیگی وچم سنگر (۱) هواپیمای مسافربری توپولف 154 (۱) "گروه نمایش کودک ونوجوان شاپرک" (۱) سرای سالمندان صدیق (۱) سالمندان چشم انتظار خیریه حاج صدیق (۱) برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران مسابقه فوتبال (۱) اولین مسابقه فوتبال دیواری (eton wall)در بروجرد (۱) موسیقی فولکور ایران-لری لرستان و لری بختیاری (۱) لرهای مقیم سوئد واین دعوت هم از سوی انجمن لرهای مق (۱) کنسرت گروه نوای زاگرسیان در گوتنبرگ سوئد (۱) طبیعت لرستان و معضلی بنام بدگردشگر (۱) جنگل های بلوط زاگرس ولرستان (۱) چهارمین جشنواره ی رها سازی ماهی قرمز (۱) رها سازی ماهی قرمز در خرم آباد (۱) خلوت ترین روز در شهر خرم آباد (۱) میدان استانداری و پارک محوطه ی قلعه فلک افلاک (۱) گونه جانوری نادر ˈکاراکالˈ در لرستان مشاهده شد (۱) منطقه لون از توابع بخش پاپی استان لرستان (۱) ر نزدیکی زادگاهم، ایستگاه راه آهن چم‌ْسنگر، (۱) علی اکبر شکارچی هنرمند لرستانی است (۱) کلید هزار پیشه مادر بزرگ و رمز و پسورد امروزی (۱) سیستان تسلیت (۱) ایران تسلیت (۱) تسلیت برای زلزله زده های سیستان و بلوچستان (۱) آرام باش همه چیز درست خواهد شد (۱) خانم روزبهانی وتبریک تولدش (۱) جهانگیر ملک احمدی (۱) قهرمانی آسیا در مسابقات ازبکستان (۱) خرم آباد به سیپددشت (۱) عزاداری در لرستان و اصرار به برگزاری برخی سنت های (۱) قدغن سیاه پوشیدن در لرستان (۱) لرها در صورت فوت یک نفر حتی اگر از خاندان ویا طایف (۱) انتخابات شورای شهر تهران (۱) زینب پاپی (۱) شهید روح اله پاپی (۱) سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب "پایی که جا (۱) قطار و کتاب سه تار جلاا آل احمد (۱) جلال آل احمد و چمسنگر و کتاب سه تار (۱) جنگل بلوط لرستان (۱) منابع طبیعی وبلوط لرستان (۱) چمسنگر و کشتار شیعیان بحرین (۱) بازگشت حجاج چمسنگری ز دیار وحی (۱) حاج علی خان بهشتی وحاج ابوذر پاپی از ایستگاه چمسن (۱) شکارچی وعید نوروز (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر زادگاهش (۱) چمسنگر و موبایل سیقی محلی لری وتیتراژ ژایانی سریال (۱) تیتراژ سریالهای نوروزی (۱) هفته نامه سیمره ودیگرههفته نامه ای محلی (۱) واگویه های یک لر (۱) خاطرات دانشجویی ودانشگاه (۱) چمسنگر و لرستان وحمل ونقل ریلی در استان (۱) اصفهان به خرم اباد وبالعکس (۱) اوقات فراغت در چمسنگر قات فراغت (۱) تابستانهای ما ورودخانه سزار (۱) ما ورودخانه سزار (۱) نماینده ی مت ونماینده ی مردم اراک (۱) لرستان ومرکزی (۱) مطالبات و خواسته های لرستانی ها (۱) دهیاری چمسنگر (۱) چمسنگر ولرستان (۱) ناحیه راه آهن چمسنگر (۱) دره قاید واحمدفداله حسینی (۱) توسعه عشایری وتخریب جنگل ومحیطزیست (۱) مناطق عشایری استان دستخوش توسعه ناهمگون (۱) شناسنامه و استاد آریا (۱) قسم مادر درفرهنگ لریاتی (۱) قسم مادر وپدر در لرستان (۱) تخم مرغ وکوروش فولادی (۱) انار لرستان -انارسیاب (۱) قم رود و سرشاخه های دز (۱) لررود رودی که قم جریان دارد (۱) کنسرت علی پور درتهران (۱) استاد شکارچی و رحمان پور آواز خوانان لری (۱) کنسرت موسیقی لری رحمان پور -علی پور-نظری (۱) عزاداری در لرستان (۱) چم سنگر وعاشورا (۱) راه اهن لرستان-دورود -خرم اباد -دزفول (۱) سانحه راه آهن لرستان (۱) از خط خارج شدن قطار (۱) عشورا وهیت عشاق العباس لرستانی ها ی مقیم تهران (۱) محرم وعاشورای لرها درتهران (۱) عزاداری لرها درتهران (۱) عزاداری لرستانی های درتهران (۱) لرستان و انار (۱) ادرس جدید وب سایت چمسنگر (۱) http://wwwchamsangarcom (۱) انجمن لرستانیها (۱) چمسنگر ودهیارش انجمن لرستانیها (۱) فرهنگ سازی درمناطق روستایی (۱) ایستگاه راه آهن چمسنگر- لرستان (۱) ایستگاه چمسنگر وادبیات (۱) لرها در ایینه تاریخ (۱) عشایر لرستان و کندوداری (۱) عشایر لرستان وپرورش زنبور عسل (۱) طرح مطالعاتی راه اهن لرستان در قبل از انقلاب (۱) فرهنگ واداب ورسوم (۱) ایستگاه چمسنگر و فرهنگ وتاریخ ایران (۱) استانی شدن تنخابات (۱) استانی شدن انتخابات در لرستان (۱) محمدعلی ساکی وملاپریشان ومیرنوروز (۱) خواهر خوانده چمسنگر (۱) اینترنت بانک وموبایل بانک (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران (۱) سی ثانیه پای صحبت برایان دایسون (۱) منطقه راه آهن پاپی (۱) هیات عشاق العباس لرها (۱) لر ها ومحرم تهران (۱) سالگرد درگذشت مادرم 91 (۱) یازذهمین سالگرد مادرم (۱) هیات عشاق العباس لرستانیها (۱) عشاق العباس لرستایها (۱) لرها وعزاداری (۱) لرستانیها و عاشورای 91 (۱) عزاداری لرستانی ها در مرکز (۱) عاشورا ولرستانی های تهران (۱) لرهای مقیم مرکز وهیات عشاق العباس (۱) هیات لرها در تهران (۱) شهید علیرضا مرادی ، شهید سیاوش مرادی ، و جهادگر شه (۱) chamsanagr (۱) آقاجان مرادی پدر شهید علیرضا مرادی (۱) وحید پورمریدی (۱) سید ابوالفضل حسینی احمدی از سادات احمد فداله (۱) chamsanagar +iran (۱) sسیدابوالفضل حسینی احمدی (۱) آقاجان کرمی (۱) chamsanagar iran lorestan (۱) مرحوم قیصر داوود زادهو حسن پورمریدی (۱) کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از بلوط (۱) چمسنگر و حمایت از کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از (۱) چمسنگر و حمایت از بلوط زاگرس (۱) حادثه قطار در چمسنگر (۱) از خط خارج شدن قطار در چمسنگر (۱) chamsangar (۱) chamsanagar iran lorestan iran (۱) chamsangar (۱) سالروز تولد شکارچی (۱) علی اکبر شکارچی و چمسنگر (۱) chamsangar shekarchi aliakbar (۱) ali akbar shekarchi chamsangar (۱) کاشت بلوط در نوروز (۱) کاشت بلوط و چمسنگر (۱) دیدار نوروزی لرستانی‌های مقیم تهران (۱) کمیته دانشجویان و دانش آموختگان (۱) کمیت های انجمن لرستانی های مقیم تهران (۱) چم سنگر و پاییز (۱) چم سنگر و اکبر معتمدی (۱) اکبر معتمدی و چم سنگر (۱) پاییز در راه اهن چم سنگر (۱) علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید (۱) علی اکبر شکارچی سعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی چمسنگر (۱) چمسنگر و جنگ (۱) چمسنگر و شهادت (۱) دفاع مقدس و چمسنگر (۱) ازادسازی خرمشهر و چمسنگر (۱) کارگران ایستگاه چمسنگر (۱) راهبان ایستگاه چمسنگر (۱) کارکنان راه اهن لرستان (۱) راهبانان راه اهن لرستان (۱) هفته سبزپوشان ورعنا قامتان نیروی انتظامی مبارک ای (۱) #ایستگاه راه آهن چمسنگر #ایستگاه چمسنگر #ایستگاه (۱) سالگرد آسمانی شدن مادر (۱) سالگرد درگذشت مادر (۱) چهاردهمین سالگرد درگذشت مادر (۱) چراغ افروخته استاد شکارچی (۱) چراغ افروخته ردیف میرزا عبدالله و علی اکبر شکارچی (۱) چراغ افروخته عای اکبر شکارچی (۱) مهندس سعید معتمدی و استاد علی اکبر شکارچی (۱) سعید معتمدی و هکاتون (۱) سعید معتمدی وتوسن بوم (۱) سعید معتمدی وفین تک (۱) سعید معتمدی و ussd (۱) چالش توسن بوم هکاتون (۱) سعید معتمدی و هکاتون توسن (۱) هکاتون توسن بوم و سعید معتمدی (۱) سعید معتمدی مربی هکاتون توسن بوم (۱) عکس تاریخی سال 58 چمسنگر شهدای چمسنگر و سعید معتمد (۱) عکسی از سید یحی موسوی (۱) عکس سید فخرالدین موسوی (۱) شهید فریدون مرادی وسعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر وسعید معتمدی (۱) سعید معتمدی و علی اکبر شکارچی (۱) چم سنگر و علی اکبر شکارچی (۱) saeed motamedi & ali akbar shekarchi (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) و پتانسیل های نهفت (۱) چمسنگر و قطب گردشگری استان (۱) بخش پاپی پایتخت ابشار لرستان (۱) ابشارهای بخش پاپی (۱) بیشه و چم سنگر (۱) جوانی 22 ساله هنگام شنا در آبشار «بیشه&a (۱) تشییع پیکر دایی بزرگ ومهربانم مرحوم صیدجعفر پاپی (۱) این موفقیت را به جناب اقای داوود مرادی فرد و خانوا (۱) جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، (۱) دهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی دستگاههای د (۱) داود مرادی فرد (۱) شهید شاخص لرستان سردارجلال ابراهیمی (۱) سردار جلال ابراهیمی (۱) شهید جلال ابراهیمی (۱) شهید شاخص لرستان (۱) هیأت عشاق‌العباس (ع)‌ (۱) لرستانی‌های پایتخت (۱) تاسوعا لرستانی‌های (۱) تاسوعا لرستانی‌های پایتخت ب (۱) هیات عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت (۱) حسین سلوک (۱) سعید معتمدی " خبرنگار پایگاه خبری یافته (۱) گل مالی لرستانی های درتهان (۱) عکس گل مالی لرها در تهران (۱) درگذشت مادر آبان 92 (۱) نظر مردم مهم است یا نظر شورای شهر؟ (۱) شهردار نصیری وشهردار عیدی بیرانوند (۱) عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد (۱) اظهارنظر عجیب سرپرست شهرداری خرم‌آباد (۱) نشنیده بگیریم (۱) هجوم بی سابقه ارسال جوک وپیامک لری (۱) روزی روزگاری لرها ! (۱) محسن بهاروند و چمسنگر (۱) نصرت الله مسعودی ئ تئاتر لرستان (۱) استاد نصرت الله مسعودی (۱) دوره چگنی (۱) یافته‌کوه (۱) حشمت اله و اسدالله آزادبخت (۱) رابطه فرهنگ و رفاه (۱) فرهنگ یک قوم یا یک ملت " هوش را می آفری (۱) سمندر لرستان (۱) سلامتی سه کس: سرباز و زندونی و بی کس (۱) سلامتی سه تن: ناموس و رفیق و وطن (۱) سربازان وطنم را آزاد کنید (۱) کمال تبریزی از لرهای بختیاری‌ عذر خواهی کرد (۱) باید از بابت رنجاندن مردم بختیاری به خدا پناه برد (۱) سید عزت‌الله ضرغامی (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) (۱) سال 1393 خورشیدی (۱) خرم‌آباد؛ شهری اسیر نام‌های تهرانی (۱) بیستمین سالگرد درگذشت شهردار خرم آباد (۱) علی محمد ساکی (۱) لرستان وسفر روحانی (۱) سفر روحانی به لرستان (۱) توسعه لرستان در زمان روحانی (۱) عید فطر فرخنده باد (۱) سپهر و کاراته (۱) چمسنگر و کاراته قهرمانی کشور (۱) سپهر و قهرمانی کشور (۱) مصطفی ملک‌آسا به عنوان رئیس اداره سواد‌آموزی ناحیه (۱) ﻣﺤﺮﻡ 93و ﻫﻴﺎﺕ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) هﻳﺎﺕ ﻋﺸﺎﻕ اﻟﻌﺒﺎﺱ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ و ﺩﻫﻪ ﻣﺤﺮﻡ 93 (۱) مرگ معلم فداکار لرستانی (۱) فداکاری معلم لرستانی و مرگ او (۱) مرگ معلم عشایری لرستان (۱) معلم عشایری لرستان و مدرسه شبانه روزی (۱) امید ساکی فرد شهردار منطقه 2 خرم آباد (۱) برگزاری مراسم "چهل‌منبری" زنان لرستانی‌ (۱) لرها در تهران (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها در تهران (۱) جعفر ماهروبختیاری و مدیر تحولات اداری اموزش و پروش (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" و سعید معت (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" مسئول امور (۱) برآفتاب و چمسنگر و برآفتاب بختیاری (۱) اسفندیار نوروزپور رئیس اداره حراست آموزش و پرورش (۱) اسفندیار نوروزپور و چمسنگر (۱) حراست اموزش و پرورش استان لرستان (۱) حراست اموزش وپرورش استان لرستان و اسفندیار نوروزپو (۱) 30 آبان سالگرد در گذشت مادر (۱) درگذشت حاج کاطم خلفوند (۱) گرانی نان در لرستان و سعید معتمدی (۱) گرانی نان در لرستان (۱) تغییر شهرداران در لرستان (۱) سید عابدین نوری (۱) شورای شهر دورود (۱) مبارزان منطقه راه آهن لرستان (۱) کتاب سه تار جلال آل احمد (۱) داستان وداع (۱) عکسی از ایستگاه راه آهن چم سنگر (۱) چم سنگر و رودخانه سزار (۱) ستوان دوم سید نورخدا موسوی مفرد (۱) جانبازی 100% سید نورخدا موسوی مفرد (۱) کلافه ام میترا اسماعیلی (۱) یه روز باد اوُما درختیانِ کُل وَِن فقط یه درخت دِ (۱) دوُسِکَم هِنام بَکُو تِشنه هِناتِم ه (۱) لرها التماس نمی کنند! (۱) محمد کاظم علی پور (۱) پایگاه خبری یافته (۱) ما قابیل کلماتیم! (۱) آغاز بکار گروه موسیقی پریسک (۱) گروه موسیقی "پریسک&a (۱) محمود کوماس‌جودکی (۱) خانه "آخوند آبو" خرم‌آباد (۱) ورود خبرنگاران منتقد به اداره و ابینیه تاریخی لرست (۱) شعرخوانی خانه آخوند ابو (۱) کنسرت گروه پریسک (موسیقی اقوام ایران) (۱) سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) کنسرت گروه پریسک اسماعیل محمدی : دف ، کوبه ای باس (۱) کنسرت گروه پریسک سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) تبریک به سپهر معتمدی عزیزم (۱) سپهر معتمدی (۱) روز جانباز ودیدار با جانباز قهرمان لرستانی مجتبی ز (۱) نتیجه انتخابات شورای روستا در چم سنگر (۱) انتخابات ریاست جمهوری در ایستگاه چم سنگر (۱) راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین احد چگینی (۱) احد چگنی راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین (۱) راه یافتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی و چم س (۱) انتخابات شورای اسلامی شهر دورود (۱) خوشنویس مطرح لرستانی استاد غلامرضا آریان پور در گذ (۱) شجاعت یعنی این! (۱) ولادت حضرت مهدی(عج) وچمسنگر وتهران (۱) سرای سالمندان حاج کاظم صدیق (۱) دست بافته زنان روستای دره اناران - سپید دشت- خرم آ (۱) یادداشت من برای "عابدین بهاروند" (۱) قطار سیاست مدیران استان ما (۱) این قطار، قطار ماست ؛اما مقصدش برای ما نیست ! (۱) 21 تیرماه روز بدون پلاستیک و چمسنگر (۱) مناجات‌خوانی محمد معتمدی (۱) من گناهکارم (۱) شب قدر و جمسنکر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر وچمسنگر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر تهران (۱) پوریا یاراحمدی نفر برگزیده کنکور سراسری ایران (۱) بررسی عملکرد چند ساله آموزش و پرورش استان لرستان (۱) بازیهای محلی و چم سنگر (۱) بازی محلی مناطق لرنشین (۱) بازی محلی مناطق زاگرس نشین (۱) حادثه‌ی سد کارون 3 ومحمود رحمانی (۱) محمود رحمانی مستندساز (۱) خبر بسیار جانکاه بود (۱) منطق لری منطق چماق است یا منطق حساب! (۱) آقای بزرگواری (۱) -دله دزدچاپلوسدستمال‌کشچماق لریصندوق عتیقه (۱) کلمات اصیل لری (۱) سفر به استان کهکیلویه وبویر احمد (۱) سفر به دیار آریو برزن -شهر یاسوج وسی سخت (1) (۱) شهردار شهر خرم آباد (۱) شهردار هرمز نصیری (۱) آیا علی‌محمد ساکی" د (۱) سنجاقک از دست آندو پر کشید و توفانی در دل هواداران (۱) شیردال چیست؟ کلماکره پلدختر لرستان (۱) دوستان لر زبان و جلسه (۱) زادروز اسطوره ی موسیقی لر بختیاری - آبهمن علاالدی (۱) زاد روز مسعود بختیاری (۱) تولد بهمن علالدین (۱) جیش العدل (۱) مسعود رایگان در برنامه رادیو 7 (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها و سومین سال فعالیت (۱) سومین سال فعالیت هیات لرستانی های مقیم مرکز (۱) هیات عشاق العباس لرها در سال 92 (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران سال 92 (۱) عاشورای لرها در تهران (۱)
دوستان من رومیانی مرد لر خایدالو ظفر پاپی ایلیا,اهورا رضا رضاپناه رضا ساکی مراد جلائی احد چگینی سایت لریا بُنِه وار-رهدار حسن گرجي محمد نعمتی امید گوهری فرزاد عزیزی اسد فرهمند امین ازادبخت فریده چراغی آفرین پنهانی فرامرز محمدی مهران غضنفری امیر زیدی نژاد احسان پرنیان هوشنگ رئوف لُرِسّو(لرستان) فاطمه بیرانوند دورود سـیـتـی علی گودرزیان چنـــار گـــریت نشریه سیـمره روستای پیرجد حسن امیدیان سالم پوراحمد مهرداد جمالی شهرام شرفی مهدی محرابی حسن دهقانی مژده عزیزی پناه مسعود بختیاری فرهاد داودوندی حسین چراغی لرستان وکاسیان نصرت درویشی اسداله آزادبخت تحصیلکردگان لر محسن تیزهوش امیررضا قاسمی دکتر رضا مدهنی عبدالرضا قاسمی کاسیان - کاسیتی پریچهر-دختر آریایی شهرام گیل آبادی حاج محمد میرزاوند مجله الکترونیکی لور حشمت اله آزادبخت حسین سلاح ورزی علی حسین زارعی پایگاه خبری لــــــرنا ایستگاه چمسنگر 2 سپهر معتمدی(پسرم) وبلاگ روستاهاي ايران محمود کوماس جودکی عکس هایی از سرزمین کاسیان 2 پیامک محلی لری، لکی و بختیاری عکس هایی از سرزمین کاسیان 1 ابوالقاسم خورشیدوند فتیله پیچ-ایمان آرزه پایگاه خبری لرستان نیوز هفته نامه بیان لر گهر دورود-حسن چناری كرم تيموري واتوره دوچرخه ها اخبار شطرنج لرستان شهریار عباسی سایه های مفرغی -کرم رضا تاجمهر اخبار دورود کیانوش بیرانوند چقد سخته جدا بودن اعظم مرادی شعر لکی ناهید زکیان امیر جوبیین خبرگزاری یافته شاهین احمدی کوهستان سرد الیگودرز یاد داشت های عزت الله تقوایی ﮔـانگـلـوس لرستانک لهور آب و خاک شکاروطبیعت لرستان ستاد نماز جمعه سپید دشت خُورمُووه پاتوق هیات عشاق العباس لرستانی ها گلال خرم آباد تی تال - عابدین بهاروند جستجوگر کویر روز اليگودرز محمد رافع -بروجرد پرتال زیگور طراح قالب