نویسنده (های) وبلاگ معتمدی سعید
آرشیو وبلاگ
      ایستگاه راه آهن چم سنگر (منطقه راه آهن لرستان)
واژه ها و اصطلاحات لری 4 نویسنده: معتمدی سعید - جمعه ٢۸ تیر ۱۳٩٢

مردزما؟

مرد ازما.همان مرد آزما یا مردم آزار(با روایت مختلف)و همان ملاکت است که در تاریکی شب و در قدیم در خیالات مردم سبب آزار و ترسیدنشان بوده .

هوکی هوکی؟

سر به هوا.پریشان کاری را انجام دادن.و گاه به فرد گیج و بی تمرکز گفته میشود.یک درجه بالاتر(بهتر)از لی وه(سر گشته و واله)

کیکونی ؟   فلانی

گلموو ؟  چاله کوچکی در " زمین خاکی- گلی "که مقداری آب در آن جا بگیرد .

اگر در جای سنگی باشد " بردآو "میگویند.

لاوردنگ ؟  لابردنگ هم میگوند که معنی متلک و یا اشاره با طعنه و معنی دار

آو هرنگاو ؟همانجایی که موقع نوشیدن آب بالاو پایین میشود : زیرِ گلو -همان چال تِشنی میشود

نهاتت اومایه ؟  اجلت اومایه کژ (کچ) گِرتِتَه-به پایان خط رسیده ای-

دوُلگ ؟   به معنی چربی و همراه با پوست اضافه است.

چُو رِِم ؟ شلوغ شلوغ - خیلی شلوغ ، جای سوزن انداختن نیست.

دِشگه ؟     یعنی نخ

 رِِِمه ژُووهَ ؟   خیلی تلخ -ژهر مار وبسیار تلخ و بدمزه

گیرچ -گزر- مرو ؟  زالزالک کوهی - هویچ- گلابی کوهی (وحشی)

گِزِر گُپ ؟  خفه! تودهنی بزرگ!

خِرت پُوس ؟ کنده شدن پوست در اثر جراحت

 سُاوَه ؟ عمامه مختص زنان 

پَر ِنگلا ؟

 چـِـلـَه ؟   ریسمان- طناب محکمی که از موی بز بافته مییشود.

  قَپِ ریت  ؟

از دو کلمه قپ یعنی مشت را پر کردن از چیزی و ریت یعنی خالی تشکیل شده و در مجموع یعنی تلاش برای کاری یا چیزی وعدم دریافت نتیجه مورد نظر یا به دست آوردن نتیجه حداقل از تلاش مورد نظر

کلُ پِسکی کُل پِسکی؟     منظور قایم شدن است.

سر تاتکی کردن مثل کل ! چون کل ها قبل از اینکه حرکت درمسیری را روی صخره آغاز بکنند قبلا سرشان را از پُشت مانعی بیرون می آورند ، همه چیز را بازدید میکنند و دوباره و دوباره و دوباره ، سپس حرکتشان را آغاز میکنند / ممکن است در توصیف آن حالت باشد

  نظرات ()
مناجات‌خوانی محمد معتمدی نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٢

هم میهنان عزیزم

رمضانی دیگر فرا رسید

رمضان بار عام است از سوی حضرت حق. دعوتی عمومی برای همه گروه‌ها اقوام مذاهب و دسته‌ها؛ رمضان همیشه برای ما مظهر خیر و برکت است و حال و هوای رمضان از کودکی آشنای همه ما بوده و خواهد بود.

بنده به عنوان کوچکترین عضو خانواده کهن آواز این سرزمین، یکی از مناجات‌هایی را که در سال‌های گذشته به بهانه‌ای ضبط کرده بودم را به عنوان هدیه آغاز این ماه مبارک به محضر ملت شریف ایران تقدیم می‌کنم.

اگر موثر افتاد برایم دعا بفرمایید.

ارادتمند همه شما عزیزان؛ محمد معتمدی اول رمضان 1434

دانلود : http://www.mohammadmotamedi.com/cms/?p=923&lang=fa

  نظرات ()
21 تیرماه روز بدون پلاستیک نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٢

  نظرات ()
ماه مبارک رمضان نویسنده: معتمدی سعید - چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٢

السلام علیک یا شهر الله الاکبر و یا عید اولیائه

در ماه پر خیر و برکت رمضان برایتان قبولی طاعات و عبادات را آرزومندم ...

التماس دعا

  نظرات ()
واژه ها و اصطلاحات لری نویسنده: معتمدی سعید - سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٢

لطفا معنی کلمات زیر که به زبان لری نوشته شده است را بیان کنید.

1. هَنگیرامِه    

2. اَرجِنَک      یعنی : ملاکت ، جن بو داده ، مثل جن

3. ژِ ژِو  یعنی:جوجه تیغی-خارپشت- بعضی و قتها  کنایه از آدم ژولیده بکار میگیرند                      

4.  تُو مِرزکو       یعنی : فرض کو

5. هُو کارَه        یعنی : یعنی عادت کرده

6. قَلماسِنگ     یعنی : فلاخن

7.کُچ - قُمَرو      یعنی : کج به کسی که از ناحیه دست دارای معلولیت یا ناتوانی باشد. و به صورت کنایه به کسی که نمیتواند کارها را به درستی انجام دهد یا چیزی را نگه دارد گفته میشود.

8. یا قُو یا کلاُو  یعنی : در بازی (قاووو) رجزیست که گاه نام بازی هم.که یا قاب(قوزک پا)را میزنم یا (مجازی)یا کلاه را بقاپی!

9.سی قاف    یعنی : متلک گوی شیرین زبان ( گاهی هم بد زبان ) ، تیکه پران . حاضر جوابی که جواب هایش را با متلک و کنایه میدهد

10.تِی ژَه      یعنی : صافی (چوبی)برنج و ...

 

 

  نظرات ()
قطار سیاست مدیران استان ما (لرستان) نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ۱٧ تیر ۱۳٩٢

قطار سیاست مدیران استان ما

سیاست مدیران استان ما قطاری دارد که بر روی ریل های مصوب مجلس ویا مصوبات نهادریاست جمهوری و ... حرکت میکند.این قطار سالهاست که با سرعت بسیار پایین ولاک پشتی حرکت کرده است. در مقاطعی با حضور برخی از نمایندگان پرتلاش مجلس این حرکت تسریع و گاهی اوقات دوباره کند شده است.

همچنین این قطار گاه با قدرت وتوان اجرایی بسیار بالای یک استاندار نیز حرکت خوبی داشته است و بارها شده که این قطار راکه از مسیر حرکت خویش منحرف شده را به ریل اصلی بازگردانده است.

حال سوالی که مطرح میشود این است که اگر "راننده ی قطار" را استاندار لرستان و منتخبین مجلس را مسئولین ورییس قطار و مسافرانش را مردم در نظر بگیریم،با مسئولان و مدیرانی که با مسیر حرکت این قطار گام برنمی دارند و امیدی به روند رو به رشد و سرعت توسعه ندارند ؛ چه باید کرد؟!

مدیرانی در استان وجود دارند که گاه عصای دست "راننده "و "رئیس قطار" شده و برای حرکت این قطار با همه ی وجود تلاش میکنند و گاه در نقش "سوزن بان" گاهی در نقش "نگاهبان" وگاه در نقش "راهبان" برای رسیدن این قطار به "ایستگاه توسعه "ی همه جانبه انجام وظیفه نموده و بدون هیچ چشمداشتی دل در گرو توسعه وپیشرفت و آبادانی استان دارند.

این مدیران در این راه و درگذر در مسیر صعب و سخت ودر تاریکی تونلها و حوادث از پیش تعیین نشده خود و آبروی خویش را سپر قرار داده و طعم ناملایمتی ها وزخم زبانها را چشیده و توهین ها وتهمت هارا بجان خریده اند.اینگونه مدیران را گاه باید درحاشیه وگاه در خط مقدم کار وگاهی هم در کنج عزلت باید یافت.اینان کسانی هستند که "قطارهای با سوخت زغال سنگ و دودی" استان ما  را به حرکت درآورده اند!

در مقابل آنها ،دسته ای دیگر از مدیران عزیز در استان وجود دارند نه تنها دغدغه ی توسعه ی همه جانبه ی استان را ندارند که هیچ ! بلکه در حد بیان توسعه و پیشرفت هم نیستند ! مدیرانی که فقط برای تصاحب کرسی انهم بدور از شایسته سالاری از هر تخریب و توهین وبدر کردن مدعیان وحریفان خود از میدان استفاده نموده و برای حفظ این کرسی چه ضعف ها از خود نشان نمی دهند!!

اینان نه تنها به "ایستگاه مقصد "توجه ندارند،بلکه شناختی هم از آن ندارند ؛ در کابین "دیزل" قطار نشسته و هیچ به" سالن "های پر از ازدحام" مسافران قطار "توجهی ندارند و نمی دانند "مطالبات مسافران" قطار چیست؟! اینان با دیدن یک "تونل" راه را گم میکنند!تجربه ی کافی برای هدایت این سکان را ندارند.

این دسته از مدیران برای فرار از نقد ،پیش دستی میکنند و شما را گاهی از حقوق اولیه "یک شهروند " محروم میکنند! شما را" ممنوع الورود" می کنند! چه کارهایی که نمی کنند!

راستی این است تاوان مسافرانی که گاهی میپرسند ؛چرا در این قطار آب نیست ؟ چرا وضعیت بهداشتی و رفاهی مطلوبی ندارد؟ چرا سالن های زهوار درفته ی این قطار نونوار نیست؟ چرا ازحداقل تکنولوژی مطلوب عقب است؟ چرا به ایستگاه نمی رسد؟ چرا برنامه ندارد؟ چرا خدمات ندارد؟ و چرا ...

پاسخ ما به این مسافران که "روسای ایستگاه "ها می گویند؛ سالهاست از ریل توسعه خارج شده و راهش را گم کرده چیست؟

راستی چرا هر "رئیس قطار "ویا " رئیس ایستگاه " عدم حرکت متوازن این قطار را به گردن دیگری می اندازد ؟!

چرا رئیس بعدی قول میدهد که ؛ قطار را حتما به "ایستگاه" خواهم رساند ولی نمی رساند؟

ایراد از کجاست ؟! این قطار "قطار ما نیست" یا ما نباید " مسافرانش" باشیم؟!

این قطار ،قطار خوبی است اما برای ما حرکت نمی کند؟

این قطار، قطار ماست ؛اما مقصدش برای ما نیست !

این قطار خوبی است ؛ اما قطار ما نیست !!!

منتشر شده در پایگاه خبری تحلیلی یافته

  نظرات ()
معرفی وبلاگ نویسان لر زبان - پرونده ای برای عابدین بهارند نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٢

یادداشت من برای "عابدین بهاروند"

ستایش کنیم مردان جان سختی را که در دوران های همیشه بد ، با سماجت و شعور ذاتی خود سفال سینما را به شیشه تبدیل کردند.(حسین پناهی)

"عبدالرضا قاسمی" از من خواست در مورد "عابدین بهاروند" هر چه می دانم بنویسم!

آب پاکی روی دستش ریختم و گفتم نمی توانم ! اما حقیقت دوست داشتم درباره ی عابدین بنویسم!

ودر درونم جهت درج خطی کوتاه برای کسی که خیلی دوستش دارم غلغله بود ،برایم افتخار بود که من سهم کوچکی در بیان ومعرفی  "عابدین" داشته باشم.سپاس از عبدالرضا به خاطر اعتمادش..

تمام ذهنم درگیر بیان احساسم بود ،راستش نویسنده وقلم بدست نیستم وشرح اسم هم نمی توانم ،از این بابت نگران بوده و هستم و زبانم قاصر است.کلمات به سختی همراهی میکنند و من هم به هر شاخه ای دست می برم و آتش درونم هنوز فرو ننشسته!

محتاطانه گام برداشتم و می خواستم پله پله صعود کنم وعاقلانه به "عابدین" فکر کنم.

روح لطیف و انسان دوست اش، زبان پاک ، سُره وصادقانه ی لری اش بسان "سِراوُ شَوا و سِراوُ نایه کِش" ، به دل ساده وبی غل وغش او به سان دشت های "خایدالو" و به هنر و مهارت ماهرش به سان "فلک افلاک" به پستوی ذهن نا آرامش مانند "عجایب غارهای کوگان و کلماکره" به لبخندهای چون انارش وبه رازهای گمشده اش و به صندوقچه ی دردهایش به نگرانی طرح آمایش سرزمینش و به سخنان نغز ، ناب وعارفانه لری اش .

"عابدین " را هر چه بتوانم وصف میکنم این ناتوانی من است که خوب وصف نشده ! بقول" مرحوم حسین پناهی " گاهی اوقات کلماتی هستند که از معنایشان کوچکترند مثل "عشق" !

"عابدین" یاقوتی است که از سنگ رنج به دست آمده است.

ایلیاتی بودنش در این عصر آهن و دود میراث دار نیاکان واجدادمان میدانم که سینه به سینه ودست به دست بی شیله وپیله منتقل شده و "عابدین" روایتگر نسل مردانی است که کوله باری از قصه های لری و تجربه های ناب وسخت را با روایتی زیبا بیان میکند که در افسونش حیران می مانی.

در این گذرگاه تاریخ، ایل وتبار را به تو می شناسد ، او مرا به آن حال وهوای وایل وتبار آشتی می دهد.

"عابدین" این "براخاص" سینمای لرستان دردها وحکایت های زیادی در سینه دارد ؛ از بی مهری ها و کم لطفی ها وتنگ نظری ها و ووو به او خیل عظیمی از هنرمندان لرستان !

"عابدین بهاروند" علاوه بر نقش های هنری و بیادماندنی در سینما وتئاتر وتلویزیون به عنوان یک کارشناس ارشد خبره وآگاه و مدیر کارآمد است. او توانایی اش را دارد هنوز در طرح آمایش سرزمنیش نظرات کارشناسی بیان شده ی بسیار دارد و دوست دارد بسان روزگار گذشته های دور "لرستان" این سکونتگاه اولیه و صاحب تمدن و هنر وصنعت ، در دشت های "نیسار" و " اسبستان"ش قیقاچ وشیهه ی اسب های اصیل و و حشی این قوم طنین افکند و این مهم رونق گیرد.

قلب ودلش برای توسعه ی لرستان در "تش بلیزی گُر گرته" !

لختی بودن در کنارش برایت "ستین دل " میشود و تو را به گذشته ای دور می برد ؛ احساس میکنی در پای "اسبی کو" همپای شبانان در کنار "تش " "بیلز" "تژگاه" زیر سیاه چادر با نوای "تال" به اعماق تاریخ سفر میکنی و در حسرت ناب روزگاران قدیم می مانی!

عابدین "کیکمی" است که می توان در سایه سارش "کولایی" از آرامش وطیب خار برپا ساخت و"شکتی" را " دِ ویر" برد.

"عابدین" "هوکاره" "هونه مون" لری و "شاق شاق" "کوک های هشتا پهلی " وتابش "لیسک افتو" بر فراز" اسبی کو " و "یافته " و کلنجه و گلونی و شال وستره زنان و مردان ایل است.

این پسر موطلایی هنر وسینمای لرستان هنرمندی مدیر و کارشناسی دلسوخته است و هنوز هم به سهم خود برای اعتلای نام لرستان چه سختی ها وناملایمتی و زخم زبان ها که نچشیده ونکشیده است و همچنان داغ در سینه واستخوان بر گلو نام لر ولرستان را فریاد می زند.

عبدین بهاروند-سعید معتمدی

با تشکر از عبدالرضا قاسمی

  نظرات ()
در باب سالگرد حادثه سعادت آباد و کارگران لرستانی نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ۱٠ تیر ۱۳٩٢

این دست نوشته آذر سال 1387 منتشر شده است.

در حادثه سعادت آباد حق با دکتر  قالیباف بود!

دکتر سرت سلامت !در حادثه سعادت آباد حق با شما بود !!چیز مهم ویا اتفاق مهمی نیفتاده بود !طبق گفته شما فقط خبرنگاران عمق فاجعه را زیاد کرده بودند !! حتما آنها هم قصد داشته اند سوژه خبری خود را داغ کنند و احتمالا بهره ای برده باشند!!چون دیگر از این جور اتفاقات واین جور مردنها و جان کندن وجان دادن ها دیگر قرار بود کمتر اتفاق بیفتد! یا اصلا اتفاق نیفتد!

مرحوم ایمانعلی داوودی  کارگر زحمتکش وفعال متروی تهران  که در حادثه ریزش تونل مترو جان خود را از دست داد و خانوده ای چند نفری را چشم انتظار بازگشت خود گذاشت ، و فرزندانی همچنان  چشم براه  بازگشت پدر ! 

او اهل ایستگاه راه آهن چمسنگر بود که برای لقمه ای نان حلال برای سیری شکم خانواده راهی کار در تهران شده بود.

دکتر جان واقعا شاید اینگونه جان دادنها و آوار برای شما کوچک وناچیز در مقابل عظمت طرح و پروژه باشد.!!!راستی اقای دکتر از زندگی افرادی مثل داوودی خبری هم دارید !!!!یک سوال دیگر آقای دکتر چرا درحوادث مربوط به حیطه شما بیشتر قربانیان آن لرستانی هستند .؟؟ چند وقت پیش از داوودی جوان دیگری بنام بهاروندی دچار حادثه گردید و جان خود را از دست داد .

شاید این جور جان کندن جهت لقمه نانی برای شما عادی باشد !! اما چه جوابی برای بازماندگانشان داری ؟؟؟حق و حقوقشان بیمه حوادث و حقوق بازماندگانش چی ؟؟راستی فکر میکنم اقای قالیباف در ماراتن کارگری در تهران بین کارگران لرستان وکارگران افغانی، کارگران افغانی از امنیت شغلی وجانی بهتری برخوردار باشند و اکثر افاعنه در مجتمع های در حال ساخت یکساله و چند ساله با حقوق کمی کمتر ولی در زمستان و تابستان کمتر در چها راه ها منتظر میمانند و هیچ ناظری هم بر  کار پیمانکاران مبنی بر بکارگیری افاعنه نظارت نمیکند و میشود گفت کارگران لرستانی  در راه مترو تهران با  دل خود کار میکنند !!!ا وبا جان خود بازی !!!!!!!

امیدوارم که این اخرین حادثه باشد!!!!!

وای کاش لااقل نام و یاد قربانیان این طرحهای بزرگ بر گوشه ای از این طرحها حک شده تا نامشان همیشه در ذهن بیننده حک ویادشان گرامی داشته شود. هرچند دردی از خانوادهای شاید کم نکند و مرهمی بر دردهای فرزندانشان در آینده خواهد بود.

امیدواریم که بجایی برسیم که کارگرانمان برای لقمه ای نان آواره شهرها نشوند و در شهر و دیار خود قوت خود را بدست آوریم .

برای مرحوم داوودی طلب مغفرت و آمرزش از خداوند منان خواستاریم و این ضایعه را به خانواده محترم ایشان تسلیت میگوییم.

 مطالب گذشته در اینمورد :

حادثه سعادت آباد را مابزرگ کردیم یا بزرگ بود

http://www.sarmayeh.net/ShowNews.php?18517

http://www.ngolor.mihanblog.com/post/152

  نظرات ()
دست بافته زنان روستای دره اناران نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٦ تیر ۱۳٩٢

دست بافته زنان روستای دره اناران - سپید دشت- خرم آباد

دست بافته زنان روستای دره اناران

 

عکس : سعید سروش

  نظرات ()
سرای سالمندان حاج کاظم صدیق نویسنده: معتمدی سعید - سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳٩٢

برای دومین سال متوالی به همت یک هم استانی (جناب آقای عبدالرضا قاسمی) دیداری از سالمندان خیریه حاج کاظم صدیق در خرم آباد برگزار میشود.

سرای سالمندان خیریه حاج صدیق که به همت جمعی از نیکوکاران لرستانی اداره میشود،کمک های نقدی وجنسی و دیگر کمکهای اهالی نیکوکار لرستانی ها را دریافت و با کمک این هدایا به اداره سرای سالمندان میپردازد.این دعوت و حضور دوست بزرگوارم جناب آقای قاسمی باعث شد چند خطی برای حاج کاظم صدیق بدون اضافه و روتوش بنویسم.

بنده هنوز توفیق حضور در این سرای سالمندان را برای بازدید و عیادت سالمندان نداشته ام ،بسیار راغب هستم که امسال در این گردهمایی و عیادت حاضر باشم،امید دارم که مشغله های نابهنگام کاری مانع ازتصمیمم -که هنوز با قاسمی در میان نگذاشته ام- نشود.ان شالله

اما چندین سال است که حاج کاظم صدیق ،فعال اقتصادی و اجتماعی خرم آبادی در تهران را میشناسم و بارها با همت وتلاش وپشتوانه ی ایشان همایش ها و گردهمایی برای لرستانی ها ودانشجویان لرستانی  مقیم استان تهران برگزار کرده ایم.

به همت حاج کاظم صدیق بارها برای جشن دانشجویانی که با رتبه ی زیر 1000 در دانشگاههای معتبر تهران قبول شده اند ؛هدیه تهیه کرده ایم.هدیه هایی که دانشجویان لرستانی سالهاست به عنوان یادگار در اتاق دانشجویی خود نگهداری کرده اند و مشعوف از اینکه در کلان شهر تهران هستند کسانی که کسب این رتبه را برای لرستان افتخار دانسته وقدردان تلاششان هستند و برای این همت وتلاش ارزش قائل هستند.

بی اغراق اگر کمکهای مادی ومعنوی حاج کاظم صدیق نبود خیلی از همایشهاو گردهمایی های ما لرستانی ها در تهران با مشکل مواجه میشد ولی حضور بی منت او بیشتر اوقات گرهها را باز میکرد. 10 سال است که دانشجویان لرستانی مقیم تهران از راهنمایی و مساعدت و صحبت های نغز حاج کاظم صدیق بهره گرفته اند و  جشن شب یلدا برای دانشجویان لرستانی برگزار نموده که به دور از پدر ومادر و خانواده احساس غریبی نکنند.

حاج کاظم صدیق انسان شریف و خیری است که دوست دارد نهال خیر بکارد که در آینده نیکی و محبت را درو کنیم،دوست دارد نتیجه ی سالها ممارست و تلاشش رابرای استان وهم استانی به اشتراک بگذارد .

خدمات خیریه ی حاج کاظم صدیق بهمین سرای سالمندان منتهی نمیشود ، ساختمانهای اهدایی دانشگاه لرستان و درمانگاه هم از دیگر کارهای خیریه ی اوست.حاج صدیق بسیار شیوا و بلیغ در سن نزدیک به هشتاد سالگی صحبت میکنددرخلال صحبتهایش خاطراتی زیبا تعریف میکند . برنامه ی ورزش وکوهنوردی اش ترک نمیشود .برنامه هایی برای اهدای مکانهایی به خیریه وتوسعه کارهای عمرانی در خرم آباد دارد.

اعلام حضور حاج کاظم صدیق برای شرکت در این گردهمایی در سرای سالمندان برایم بسیار زیبا و خالی از خاطره ویادگیری نخواهد بود ،مطمئن هستم دیگر دوستانی که توفیق حضور خواهند یافت بر عرایضم صحه خواهند گذاشت.

در وبلاگ جناب آقای قاسمی برنامه و جزئیات این گردهمایی درج شده است ؛ دوستان وعلاقمندانی که مایل هستند میتوانند برای اعلام حضور خود به وبلاگ "چو ایران نباشد تن من مباد" مراجعه نمایند.

از راست حاج آقا عباسی فرد-حاج آقا سلوک-حاج کاظم صدیق

در هیات عشاق العباس لرستانیها درتهران سال 1391

حاج آقا عباسی فرد-حاج آقا سلوک-حاج کاظم صدیق

  نظرات ()
ولادت حضرت مهدی(عج) نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢

راستش هرچند کمی دیرشده ولی دوست داشتم خارج از عرف معمول ولادت امام زمان حضرت مهدی موعود(عج) را تبریک بگویم.دیشب فرصت نشد بنویسم چرا که تا ساعت 12 شب بیرون بودیم خیابانهای تهران بخاطر میلاد امام زمان انقدر شلوغ بود که همه در ترافیک مانده بودند ترافیکی که با کیک وشیرینی و هدیه گل نرگس از انها پذیرایی میشد.برای شرکت در همین جشن بنده به اتفاق خانواده به خیابان سهروردی رفتم خاطره ی خوشی از جشن میلاد امام زمان در آنجا دارم و شور و حال مردم وکسبه واقعا آدم را به وجد می آورد.

خواستم این مطلب را بگویم واقعا هیچ جای ایران در زمان جشن میلاد ائمه مخصوصا امام زمان (عج) تهران نمی شود آنقدر حس شادی و سیال در زندگی ووجود آدم ها موج میزند و جاری است که نگو ونپرس! جای تمام دوستان و آشنایان خالی . دوست دارم در این جشن تهران باشید با اینکه در همین زمان در بعضی از استانها هم حضور داشتم ولی به جد میگویم هیچ جا برای برپایی جشن تهران نمی شود. شاد باشید و منتظر....

میلاد امام زمان (عج)را به همه پیروان ومنتظرانش تبریک میگویم.

  نظرات ()
سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢

31خرداد ماه مصادف با سی و دومین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران بود.

شهید چمران از نابغه های علمی زمان خود و از دانشجویان ممتاز دانشکده بود .دکتر چمران در رشته ی کارشناسی ارشد (رشته الکتریسیته) در دانشگاه تگزاس A&M و دکتری (رشته فیزیک پلاسما و الکترونیک) در دانشگاه برکلی تحصیل نمود.

دکتر چمران یک مبارز واقعی بود ایشان در مصر ولبنان و ایران به مبارزه پرداخت و بنیانگذار جنگهای چریکی ونامنظم در ایران بود.

در نوجوانی انقدر چمران را دوست داشتم که عکس معروفش درجبهه  را دراتاقمان نصب کرده بودم و در روی جلد کتابم همیشه عکسش وجودداشت و همیشه از شجاعت و دانشش خوشم امده بود .بیاد دارم در ایستگاه چمسنگر اسم تیم فوتبالمان را "تیم شهید چمران" گذاشته بودیم انقدر بی محابا ونترس فوتبال بازی میکردیم تا همیشه تیم چمران برنده شود ؛عرق واحساس خاصی نسبت به دکتر چمران داشتم ودارم و همیشه گوشه ی ذهنم نامش ثبت شده است. حالا هم در نزدیکی محل کارم عکسی از دکتر وجود دارد که به بلندای یک ساختمان 8 طبقه است ومن هروقت عکسش را میبینم احساس خوبی بمن میدهد. چمران را همیشه دوست داشته ودارم ومیدانم مردان نیک روزگار همیشه نامشان دربلندای تاریخ این مرز وبوم حک شده وخواهد شد.

  نظرات ()
مطالب اخیر دومین هکاتون توسن بوم توسن بوم، نگاهی نو برای افزایش رضایت مشتریان از چراغ افروخته استاد شکارچی رونمایی شد+ تصاویر و حواشی سالگرد آسمانی شدن مادر هفته نیروی انتظامی مبارک معرفی کارکنان راه آهن ایستگاه چمسنگر به بهانه سال‌روز آزادی خرمشهر: راه‌آهن لرستان، جنگ و شهادت علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید حال و هوای چمسنگر در اذرماه 94 استاندار لرستان در جمع لرستانی‌های مقیم تهران
کلمات کلیدی وبلاگ علی اکبر شکارچی (٤) چمسنگر (٤) ایستگاه چمسنگر -منطقه راه آهن لرستان (٤) ایستگاه چمسنگر و لرستان (٤) فرهنگی وهنری ایستگاه چمسنگر (۳) هیات لرها درتهران (۳) عزاداری لرها در تهران (۳) واژه ها و اصطلاحات لری (۳) جلال ال احمد و قطار (٢) جلال ال احمد و کتاب سه تار (٢) گل مالی لرها در تهران (٢) انجمن لرستانی ها (٢) سعید معتمدی و انجمن لرستانی ها (٢) هیات مدیره انجمن لرستانی ها (٢) chamsanagar (٢) هیات عشاق العباس لرستانی ها (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های تهران (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز (٢) محرم لرستانی ها در تهران (٢) تونل های زیبا در لرستان لید عسل در لرستان (٢) راه اهن لرستان-دورود -خرماباد -دزفول (٢) نیاز راه اهن لرستان به بکاپ (٢) رد پای لرها در تاریخ (٢) انارکوهدشت -یاقوت سرخ ایران (٢) ابادان وبرزیل وایران وبندرعباس وچمسنگر (٢) مداحان هیات عشاق العباس (٢) کوهدشت وچمسنگر (٢) تلفات جاده ای در روستا های لرستان (٢) شعر لری بالاگریوه ای (٢) آبشاربیشه پوران (۱) سالروز مرگ مادرم (۱) شهرداری یاسوج -خیبر خرم آباد (۱) قوم لر وفوتبال (۱) لرها و یاسوج (۱) امیر فروزانفر (۱) کوه کلا وچنار گریت وسرکانه (۱) لرستان وراه آهن وبختیاری (۱) سیاه چادر عشایر وماست (۱) فوتبال وچم سنگر (۱) چم سنگریهای دهه 60 (۱) چم سنگر و وبلاگ نویسی (۱) فوتبالیستهای جوان چمسنگری (۱) رئیس های ایستگاه چم سنگر (۱) قدیمی های چم سنگر (۱) میلاد میداودی وکوک تاراز (۱) میلاد میداودی ومسعود بختیاری (۱) mis مسجد سلیمان و مسعود بخت میداوودی (۱) میلاد میداودی و مسعود بختیاری وکوک تاراز (۱) کرمانشاه وروانسر وجوانرود (۱) فهرست ایستگاه های بین راه راه آهن لرستان (۱) لیست ایستگاههای راه آهن لرستان (۱) اصطلاحات راه آهنی (۱) فرهنگ راه آهنی (۱) نام آوران لر (۱) چهارشنبه سوری در چم سنگر (۱) چم سنگر و چهارشنبه سوری های ما (۱) چهارشنبه سوری در لرستان (۱) چم سنگر و آخرین پنج شنبه سال (۱) چم سنگر وسال نو (۱) نوروز چم سنگریها (۱) زاغه (۱) علی رضا نادری (۱) روز معلم و معلمین ایستگاه چم سنگر (۱) معلم منطقه راه آهن (۱) معلم چم سنگر (۱) معلم لرستانی (۱) تلفن باک لری وترکی وعربی و گیلکی (۱) تلفن بانک به زبان محلی (۱) ناحیه راه اهن وگهر لرستان (۱) فوتبال دورود لرستان (۱) 'گهر دورود لرستان (۱) تماشاگران لرستانی (۱) تیم گهر وچم سنگر (۱) کارگران وراهبانان ایستگاه چم سنگر (۱) لرستانی ها وزلزله آذرباییجان (۱) لرها و زلزله اذربایجان (۱) همدردی لرها با اذری وزلزله (۱) لرستان وتوهین دانشگا ه اهواز (۱) ریس دانشگاه رامین اهواز ولرها (۱) سازمان سنجش و لرها ودانشگاه اهواز (۱) توهین یک رئیس دانشگاه به مردم لر (۱) بهمن علاالدین وزادروز ش (۱) موسیقی بختیاری ومسعود بختیاری (۱) زادروز مسعود بختیاری (۱) گهر دورود و استقلال (۱) گهر ولرستان (۱) تیم ملی لرستان (۱) گهر دورود و چم سنگر (۱) استقلال گهر دورود و چم سنگر (۱) حواشی بازی استقلال گهر (۱) گهر دورود و ایستگاه چم سنگر (۱) چم سنگر و شطرنج (۱) چمسنگر وشطرنج وسپهر معتمدی (۱) سپهر معتمدی وشطرنج (۱) شطرنج ولرستان و خرم آباد وسپهر معتمدی (۱) معنی ما فه گه (۱) معنی وارگه (۱) وارگه ومافه گه مسعوذ بختیاری (۱) راه اندازی سایت مجتمع شبانه روزی چمسنگر (۱) آزمایشگاه تخصصی دروس پایه دبیرستان چمسنگر (۱) شهید محمد امیدی وحمید ماهروبختیاری (۱) پادگان امام علی (ع) خرم اباد و شهیدان &am (۱) طرح هجرت ومناطق محروم لرستان (۱) طرح ریشه کنی فلج اطفال (۱) کتابخانه کوهدشت (۱) دهیار جمسنگر مجید پاپی (۱) چمسنگر ودهیارش (۱) تراکتور و عشایر و روستا (۱) فرهنگ سازی برای رانندگی در روستا وعشایر (۱) عکس (۱) جنگ (۱) غزه (۱) پیام نوروزی (۱) سید علی صالحی (۱) دکتر علی شریعتی (۱) تلفن همراه (۱) ایرج رحمان پور (۱) دکتر احمدی نژاد (۱) فضیلت شب قدر (۱) عید غدیر خم (۱) عید سعید فطر (۱) کریم خان زند (۱) غزه در آتش و خون (۱) شعر لری (۱) جاده اسفالته (۱) چمسنگر و موبایل (۱) آبشارهای ، وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف ؛ نو‍ژیان ، بیشه (۱) آبشارهای تاف (۱) پایتخت طبیعت لرستان -منطقه راه آهن (۱) پایتخت طبیعت لرستان (۱) دریاچه کیو (۱) منطقه راه اهن (۱) انتخابات ریاست جمهوری88 (۱) فاجعه زیست محیطی (۱) لرستان و الودگی هواا (۱) گرد وخاک در لرستان (۱) توزون در چمسنگر (۱) توز و خاک در خرمووه (۱) خرید وفروش کارت نان (۱) چمسنگر و کارت نان (۱) پل شکسته (۱) چمسنگر وپل شکسته (۱) بیمارستان عشایر لرستان (۱) نمایشگاه بین المللی لرستان (۱) اسفالت و ایستگاه چمسنگر (۱) شب قدر و دعا (۱) منطقه لرستان ودفاع مقدس (۱) شعر ایستگاه قیصر (۱) کارت شهروندی ولرستان (۱) زنده رود و دریاچه کیو (۱) لرستان واصفهان (۱) یارانه و لرستان (۱) کوثر و داماش لرستان (۱) ایت اله قاضی (۱) تذکر کاییدی در مجلس (۱) عید غدیر و چمسنگریها (۱) بروجرد و دکتر بروجردی (۱) توقیف شدن هفته نامه افتاب لرستان (۱) یلدا در ایران باستان (۱) تیزرهای صدا وسیما (۱) لربلاگـهـا (۱) اختلال در سایت لور ولرنا (۱) اتوبوسرانی و کارت (۱) کریم خان و قوم لر (۱) لرستان و طرح های عمرانی (۱) حسن غصه خور و لرستان (۱) راه آهن لرستان (۱) خرم اباد وصدا وسیما (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان (۱) گتوند و پست الکترونیکی (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان دولت الکترونیک (۱) تونل توحید وتونل های لرستان (۱) تونل های زیبا در لرستان (۱) رود خانه سزار و قایقرانی (۱) قایقرانی در ابهاب خروشان لرستان (۱) ورزش قایقرانی در رودخانه سزار (۱) رز معلم و معلمین ما (۱) معلمین من در ایستگاه چمسنگر (۱) جاده اسفالته چمسنگر (۱) جاده زیبای چمسنگر به خرم آباد (۱) رود خانه سزار و اوقات فراغت (۱) اوقات فراغت در چمسنگر (۱) تابستان با رودخانه سزار (۱) 13 رجب و چمسنگر (۱) چمسنگر و شهدای جنگ تحمیلی (۱) شهدای روستای چمسنگر لرستان (۱) دهیار چمسنگر (۱) قطار محلی چمسنگر -دورود (۱) رضا سقایی +مراسم ترحیم (۱) داریوش نظری" خواننده‌ی موسیقی لری و خواهرزاد (۱) رضا موسیوند و هیات عشاق العباس لرستانی ها (۱) مهدی میرزایی و هیات عشاق العباس (۱) نوحه خوانی رضا موسیوند و مهدی میرزایی ومحمد فاطمی (۱) فرهاد دوادوندی و چمسنگر (۱) چم سنگر وبروجرد (۱) بروجرد وراه اهن چم سنگر (۱) فرهاد داودوندی وچمسنگر (۱) دانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران (۱) چمسنگر ودانشجویان لرستانی (۱) میرملاس وچمسنگر (۱) چم سنگر و میراث فرهنگی (۱) کلماکره و چم سنگر (۱) پاسداری از میرملاس (۱) درگاه وچمسنگر (۱) نشریه درگاه وچمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه و چمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه لرستان و چمسنگر (۱) استاد محمد حسین آریا (۱) چم سنگر واستاد محمد حسین آریا (۱) دکتر آریا و چم سنگر (۱) شب یلدا در لرستان (۱) باورها واعتقادات مردم لرستان وزمستان (۱) شب چله در لرستان و چمسنگر (۱) شب یلدا در لرستان وچم سنگر (۱) یلدا و دانشجویان لرستانی (۱) مویه مردم لرستان (۱) رنج مویه های مردم لرستان (۱) استاد ایزد پناه (۱) لرستان و استاد حمید ایزد پناه (۱) اقدامات حمید ایزدپناه (۱) صفای لرستانی و حمید ایزدپناه (۱) سمفونی قورباغه و کرم رضا تاجمهر (۱) کرم رضا تاجمهر و سمفونی قورباغه ها (۱) واههمه های خاکستری و سمفونی قورباغه ها (۱) وبلاگ فرهاد داودوندی (۱) فرهاد داودوندی ووبلاگش (۱) چم سنگر و لریا (۱) استاد صحبت الله معینی چاغروند (۱) پل شکسته ساسانی (۱) پل اشکسه (۱) فیلم فرزند چهارم (۱) آلودگی هوا در خرم آباد (۱) آلودگی هوا در استانها (۱) وحید موساییان و بابک پورراد (۱) چشنواره ی صدای عشایر ولرستان (۱) چشنواره ی صدای عشایر در تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر در نمایشگاه بین المللی تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر (۱) خسرو معتضد ولرها (۱) خسرو معتضد ولرها وبختیاری ها (۱) خسرو معتضد ولرها وتوهین (۱) محمد بهمن بیگی و عشایر (۱) چمسنگر ومحمد بهمن بیگی (۱) آموزش عشایری در ایران و محمد بهمن بیگی (۱) اموزش عشایری در ایران ومحمد بهمن بیگی وچم سنگر (۱) هواپیمای مسافربری توپولف 154 (۱) "گروه نمایش کودک ونوجوان شاپرک" (۱) سرای سالمندان صدیق (۱) سالمندان چشم انتظار خیریه حاج صدیق (۱) برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران مسابقه فوتبال (۱) اولین مسابقه فوتبال دیواری (eton wall)در بروجرد (۱) موسیقی فولکور ایران-لری لرستان و لری بختیاری (۱) لرهای مقیم سوئد واین دعوت هم از سوی انجمن لرهای مق (۱) کنسرت گروه نوای زاگرسیان در گوتنبرگ سوئد (۱) طبیعت لرستان و معضلی بنام بدگردشگر (۱) جنگل های بلوط زاگرس ولرستان (۱) چهارمین جشنواره ی رها سازی ماهی قرمز (۱) رها سازی ماهی قرمز در خرم آباد (۱) خلوت ترین روز در شهر خرم آباد (۱) میدان استانداری و پارک محوطه ی قلعه فلک افلاک (۱) گونه جانوری نادر ˈکاراکالˈ در لرستان مشاهده شد (۱) منطقه لون از توابع بخش پاپی استان لرستان (۱) ر نزدیکی زادگاهم، ایستگاه راه آهن چم‌ْسنگر، (۱) علی اکبر شکارچی هنرمند لرستانی است (۱) کلید هزار پیشه مادر بزرگ و رمز و پسورد امروزی (۱) سیستان تسلیت (۱) ایران تسلیت (۱) تسلیت برای زلزله زده های سیستان و بلوچستان (۱) آرام باش همه چیز درست خواهد شد (۱) خانم روزبهانی وتبریک تولدش (۱) جهانگیر ملک احمدی (۱) قهرمانی آسیا در مسابقات ازبکستان (۱) خرم آباد به سیپددشت (۱) عزاداری در لرستان و اصرار به برگزاری برخی سنت های (۱) قدغن سیاه پوشیدن در لرستان (۱) لرها در صورت فوت یک نفر حتی اگر از خاندان ویا طایف (۱) انتخابات شورای شهر تهران (۱) زینب پاپی (۱) شهید روح اله پاپی (۱) سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب "پایی که جا (۱) قطار و کتاب سه تار جلاا آل احمد (۱) جلال آل احمد و چمسنگر و کتاب سه تار (۱) جنگل بلوط لرستان (۱) منابع طبیعی وبلوط لرستان (۱) چمسنگر و کشتار شیعیان بحرین (۱) بازگشت حجاج چمسنگری ز دیار وحی (۱) حاج علی خان بهشتی وحاج ابوذر پاپی از ایستگاه چمسن (۱) شکارچی وعید نوروز (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر زادگاهش (۱) چمسنگر و موبایل سیقی محلی لری وتیتراژ ژایانی سریال (۱) تیتراژ سریالهای نوروزی (۱) هفته نامه سیمره ودیگرههفته نامه ای محلی (۱) واگویه های یک لر (۱) خاطرات دانشجویی ودانشگاه (۱) چمسنگر و لرستان وحمل ونقل ریلی در استان (۱) اصفهان به خرم اباد وبالعکس (۱) اوقات فراغت در چمسنگر قات فراغت (۱) تابستانهای ما ورودخانه سزار (۱) ما ورودخانه سزار (۱) نماینده ی مت ونماینده ی مردم اراک (۱) لرستان ومرکزی (۱) مطالبات و خواسته های لرستانی ها (۱) دهیاری چمسنگر (۱) چمسنگر ولرستان (۱) ناحیه راه آهن چمسنگر (۱) دره قاید واحمدفداله حسینی (۱) توسعه عشایری وتخریب جنگل ومحیطزیست (۱) مناطق عشایری استان دستخوش توسعه ناهمگون (۱) شناسنامه و استاد آریا (۱) قسم مادر درفرهنگ لریاتی (۱) قسم مادر وپدر در لرستان (۱) تخم مرغ وکوروش فولادی (۱) انار لرستان -انارسیاب (۱) قم رود و سرشاخه های دز (۱) لررود رودی که قم جریان دارد (۱) کنسرت علی پور درتهران (۱) استاد شکارچی و رحمان پور آواز خوانان لری (۱) کنسرت موسیقی لری رحمان پور -علی پور-نظری (۱) عزاداری در لرستان (۱) چم سنگر وعاشورا (۱) راه اهن لرستان-دورود -خرم اباد -دزفول (۱) سانحه راه آهن لرستان (۱) از خط خارج شدن قطار (۱) عشورا وهیت عشاق العباس لرستانی ها ی مقیم تهران (۱) محرم وعاشورای لرها درتهران (۱) عزاداری لرها درتهران (۱) عزاداری لرستانی های درتهران (۱) لرستان و انار (۱) ادرس جدید وب سایت چمسنگر (۱) http://wwwchamsangarcom (۱) انجمن لرستانیها (۱) چمسنگر ودهیارش انجمن لرستانیها (۱) فرهنگ سازی درمناطق روستایی (۱) ایستگاه راه آهن چمسنگر- لرستان (۱) ایستگاه چمسنگر وادبیات (۱) لرها در ایینه تاریخ (۱) عشایر لرستان و کندوداری (۱) عشایر لرستان وپرورش زنبور عسل (۱) طرح مطالعاتی راه اهن لرستان در قبل از انقلاب (۱) فرهنگ واداب ورسوم (۱) ایستگاه چمسنگر و فرهنگ وتاریخ ایران (۱) استانی شدن تنخابات (۱) استانی شدن انتخابات در لرستان (۱) محمدعلی ساکی وملاپریشان ومیرنوروز (۱) خواهر خوانده چمسنگر (۱) اینترنت بانک وموبایل بانک (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران (۱) سی ثانیه پای صحبت برایان دایسون (۱) منطقه راه آهن پاپی (۱) هیات عشاق العباس لرها (۱) لر ها ومحرم تهران (۱) سالگرد درگذشت مادرم 91 (۱) یازذهمین سالگرد مادرم (۱) هیات عشاق العباس لرستانیها (۱) عشاق العباس لرستایها (۱) لرها وعزاداری (۱) لرستانیها و عاشورای 91 (۱) عزاداری لرستانی ها در مرکز (۱) عاشورا ولرستانی های تهران (۱) لرهای مقیم مرکز وهیات عشاق العباس (۱) هیات لرها در تهران (۱) شهید علیرضا مرادی ، شهید سیاوش مرادی ، و جهادگر شه (۱) chamsanagr (۱) آقاجان مرادی پدر شهید علیرضا مرادی (۱) وحید پورمریدی (۱) سید ابوالفضل حسینی احمدی از سادات احمد فداله (۱) chamsanagar +iran (۱) sسیدابوالفضل حسینی احمدی (۱) آقاجان کرمی (۱) chamsanagar iran lorestan (۱) مرحوم قیصر داوود زادهو حسن پورمریدی (۱) کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از بلوط (۱) چمسنگر و حمایت از کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از (۱) چمسنگر و حمایت از بلوط زاگرس (۱) حادثه قطار در چمسنگر (۱) از خط خارج شدن قطار در چمسنگر (۱) chamsangar (۱) chamsanagar iran lorestan iran (۱) chamsangar (۱) سالروز تولد شکارچی (۱) علی اکبر شکارچی و چمسنگر (۱) chamsangar shekarchi aliakbar (۱) ali akbar shekarchi chamsangar (۱) کاشت بلوط در نوروز (۱) کاشت بلوط و چمسنگر (۱) دیدار نوروزی لرستانی‌های مقیم تهران (۱) کمیته دانشجویان و دانش آموختگان (۱) کمیت های انجمن لرستانی های مقیم تهران (۱) چم سنگر و پاییز (۱) چم سنگر و اکبر معتمدی (۱) اکبر معتمدی و چم سنگر (۱) پاییز در راه اهن چم سنگر (۱) علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید (۱) علی اکبر شکارچی سعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی چمسنگر (۱) چمسنگر و جنگ (۱) چمسنگر و شهادت (۱) دفاع مقدس و چمسنگر (۱) ازادسازی خرمشهر و چمسنگر (۱) کارگران ایستگاه چمسنگر (۱) راهبان ایستگاه چمسنگر (۱) کارکنان راه اهن لرستان (۱) راهبانان راه اهن لرستان (۱) هفته سبزپوشان ورعنا قامتان نیروی انتظامی مبارک ای (۱) #ایستگاه راه آهن چمسنگر #ایستگاه چمسنگر #ایستگاه (۱) سالگرد آسمانی شدن مادر (۱) سالگرد درگذشت مادر (۱) چهاردهمین سالگرد درگذشت مادر (۱) چراغ افروخته استاد شکارچی (۱) چراغ افروخته ردیف میرزا عبدالله و علی اکبر شکارچی (۱) چراغ افروخته عای اکبر شکارچی (۱) مهندس سعید معتمدی و استاد علی اکبر شکارچی (۱) سعید معتمدی و هکاتون (۱) سعید معتمدی وتوسن بوم (۱) سعید معتمدی وفین تک (۱) سعید معتمدی و ussd (۱) چالش توسن بوم هکاتون (۱) سعید معتمدی و هکاتون توسن (۱) هکاتون توسن بوم و سعید معتمدی (۱) سعید معتمدی مربی هکاتون توسن بوم (۱) عکس تاریخی سال 58 چمسنگر شهدای چمسنگر و سعید معتمد (۱) عکسی از سید یحی موسوی (۱) عکس سید فخرالدین موسوی (۱) شهید فریدون مرادی وسعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر وسعید معتمدی (۱) سعید معتمدی و علی اکبر شکارچی (۱) چم سنگر و علی اکبر شکارچی (۱) saeed motamedi & ali akbar shekarchi (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) و پتانسیل های نهفت (۱) چمسنگر و قطب گردشگری استان (۱) بخش پاپی پایتخت ابشار لرستان (۱) ابشارهای بخش پاپی (۱) بیشه و چم سنگر (۱) جوانی 22 ساله هنگام شنا در آبشار «بیشه&a (۱) تشییع پیکر دایی بزرگ ومهربانم مرحوم صیدجعفر پاپی (۱) این موفقیت را به جناب اقای داوود مرادی فرد و خانوا (۱) جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، (۱) دهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی دستگاههای د (۱) داود مرادی فرد (۱) شهید شاخص لرستان سردارجلال ابراهیمی (۱) سردار جلال ابراهیمی (۱) شهید جلال ابراهیمی (۱) شهید شاخص لرستان (۱) هیأت عشاق‌العباس (ع)‌ (۱) لرستانی‌های پایتخت (۱) تاسوعا لرستانی‌های (۱) تاسوعا لرستانی‌های پایتخت ب (۱) هیات عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت (۱) حسین سلوک (۱) سعید معتمدی " خبرنگار پایگاه خبری یافته (۱) گل مالی لرستانی های درتهان (۱) عکس گل مالی لرها در تهران (۱) درگذشت مادر آبان 92 (۱) نظر مردم مهم است یا نظر شورای شهر؟ (۱) شهردار نصیری وشهردار عیدی بیرانوند (۱) عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد (۱) اظهارنظر عجیب سرپرست شهرداری خرم‌آباد (۱) نشنیده بگیریم (۱) هجوم بی سابقه ارسال جوک وپیامک لری (۱) روزی روزگاری لرها ! (۱) محسن بهاروند و چمسنگر (۱) نصرت الله مسعودی ئ تئاتر لرستان (۱) استاد نصرت الله مسعودی (۱) دوره چگنی (۱) یافته‌کوه (۱) حشمت اله و اسدالله آزادبخت (۱) رابطه فرهنگ و رفاه (۱) فرهنگ یک قوم یا یک ملت " هوش را می آفری (۱) سمندر لرستان (۱) سلامتی سه کس: سرباز و زندونی و بی کس (۱) سلامتی سه تن: ناموس و رفیق و وطن (۱) سربازان وطنم را آزاد کنید (۱) کمال تبریزی از لرهای بختیاری‌ عذر خواهی کرد (۱) باید از بابت رنجاندن مردم بختیاری به خدا پناه برد (۱) سید عزت‌الله ضرغامی (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) (۱) سال 1393 خورشیدی (۱) خرم‌آباد؛ شهری اسیر نام‌های تهرانی (۱) بیستمین سالگرد درگذشت شهردار خرم آباد (۱) علی محمد ساکی (۱) لرستان وسفر روحانی (۱) سفر روحانی به لرستان (۱) توسعه لرستان در زمان روحانی (۱) عید فطر فرخنده باد (۱) سپهر و کاراته (۱) چمسنگر و کاراته قهرمانی کشور (۱) سپهر و قهرمانی کشور (۱) مصطفی ملک‌آسا به عنوان رئیس اداره سواد‌آموزی ناحیه (۱) ﻣﺤﺮﻡ 93و ﻫﻴﺎﺕ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) هﻳﺎﺕ ﻋﺸﺎﻕ اﻟﻌﺒﺎﺱ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ و ﺩﻫﻪ ﻣﺤﺮﻡ 93 (۱) مرگ معلم فداکار لرستانی (۱) فداکاری معلم لرستانی و مرگ او (۱) مرگ معلم عشایری لرستان (۱) معلم عشایری لرستان و مدرسه شبانه روزی (۱) امید ساکی فرد شهردار منطقه 2 خرم آباد (۱) برگزاری مراسم "چهل‌منبری" زنان لرستانی‌ (۱) لرها در تهران (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها در تهران (۱) جعفر ماهروبختیاری و مدیر تحولات اداری اموزش و پروش (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" و سعید معت (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" مسئول امور (۱) برآفتاب و چمسنگر و برآفتاب بختیاری (۱) اسفندیار نوروزپور رئیس اداره حراست آموزش و پرورش (۱) اسفندیار نوروزپور و چمسنگر (۱) حراست اموزش و پرورش استان لرستان (۱) حراست اموزش وپرورش استان لرستان و اسفندیار نوروزپو (۱) 30 آبان سالگرد در گذشت مادر (۱) درگذشت حاج کاطم خلفوند (۱) گرانی نان در لرستان و سعید معتمدی (۱) گرانی نان در لرستان (۱) تغییر شهرداران در لرستان (۱) سید عابدین نوری (۱) شورای شهر دورود (۱) مبارزان منطقه راه آهن لرستان (۱) کتاب سه تار جلال آل احمد (۱) داستان وداع (۱) عکسی از ایستگاه راه آهن چم سنگر (۱) چم سنگر و رودخانه سزار (۱) ستوان دوم سید نورخدا موسوی مفرد (۱) جانبازی 100% سید نورخدا موسوی مفرد (۱) کلافه ام میترا اسماعیلی (۱) یه روز باد اوُما درختیانِ کُل وَِن فقط یه درخت دِ (۱) دوُسِکَم هِنام بَکُو تِشنه هِناتِم ه (۱) لرها التماس نمی کنند! (۱) محمد کاظم علی پور (۱) پایگاه خبری یافته (۱) ما قابیل کلماتیم! (۱) آغاز بکار گروه موسیقی پریسک (۱) گروه موسیقی "پریسک&a (۱) محمود کوماس‌جودکی (۱) خانه "آخوند آبو" خرم‌آباد (۱) ورود خبرنگاران منتقد به اداره و ابینیه تاریخی لرست (۱) شعرخوانی خانه آخوند ابو (۱) کنسرت گروه پریسک (موسیقی اقوام ایران) (۱) سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) کنسرت گروه پریسک اسماعیل محمدی : دف ، کوبه ای باس (۱) کنسرت گروه پریسک سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) تبریک به سپهر معتمدی عزیزم (۱) سپهر معتمدی (۱) روز جانباز ودیدار با جانباز قهرمان لرستانی مجتبی ز (۱) نتیجه انتخابات شورای روستا در چم سنگر (۱) انتخابات ریاست جمهوری در ایستگاه چم سنگر (۱) راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین احد چگینی (۱) احد چگنی راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین (۱) راه یافتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی و چم س (۱) انتخابات شورای اسلامی شهر دورود (۱) خوشنویس مطرح لرستانی استاد غلامرضا آریان پور در گذ (۱) شجاعت یعنی این! (۱) ولادت حضرت مهدی(عج) وچمسنگر وتهران (۱) سرای سالمندان حاج کاظم صدیق (۱) دست بافته زنان روستای دره اناران - سپید دشت- خرم آ (۱) یادداشت من برای "عابدین بهاروند" (۱) قطار سیاست مدیران استان ما (۱) این قطار، قطار ماست ؛اما مقصدش برای ما نیست ! (۱) 21 تیرماه روز بدون پلاستیک و چمسنگر (۱) مناجات‌خوانی محمد معتمدی (۱) من گناهکارم (۱) شب قدر و جمسنکر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر وچمسنگر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر تهران (۱) پوریا یاراحمدی نفر برگزیده کنکور سراسری ایران (۱) بررسی عملکرد چند ساله آموزش و پرورش استان لرستان (۱) بازیهای محلی و چم سنگر (۱) بازی محلی مناطق لرنشین (۱) بازی محلی مناطق زاگرس نشین (۱) حادثه‌ی سد کارون 3 ومحمود رحمانی (۱) محمود رحمانی مستندساز (۱) خبر بسیار جانکاه بود (۱) منطق لری منطق چماق است یا منطق حساب! (۱) آقای بزرگواری (۱) -دله دزدچاپلوسدستمال‌کشچماق لریصندوق عتیقه (۱) کلمات اصیل لری (۱) سفر به استان کهکیلویه وبویر احمد (۱) سفر به دیار آریو برزن -شهر یاسوج وسی سخت (1) (۱) شهردار شهر خرم آباد (۱) شهردار هرمز نصیری (۱) آیا علی‌محمد ساکی" د (۱) سنجاقک از دست آندو پر کشید و توفانی در دل هواداران (۱) شیردال چیست؟ کلماکره پلدختر لرستان (۱) دوستان لر زبان و جلسه (۱) زادروز اسطوره ی موسیقی لر بختیاری - آبهمن علاالدی (۱) زاد روز مسعود بختیاری (۱) تولد بهمن علالدین (۱) جیش العدل (۱) مسعود رایگان در برنامه رادیو 7 (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها و سومین سال فعالیت (۱) سومین سال فعالیت هیات لرستانی های مقیم مرکز (۱) هیات عشاق العباس لرها در سال 92 (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران سال 92 (۱) عاشورای لرها در تهران (۱)
دوستان من رومیانی مرد لر خایدالو ظفر پاپی ایلیا,اهورا رضا رضاپناه رضا ساکی مراد جلائی احد چگینی سایت لریا بُنِه وار-رهدار حسن گرجي محمد نعمتی امید گوهری فرزاد عزیزی اسد فرهمند امین ازادبخت فریده چراغی آفرین پنهانی فرامرز محمدی مهران غضنفری امیر زیدی نژاد احسان پرنیان هوشنگ رئوف لُرِسّو(لرستان) فاطمه بیرانوند دورود سـیـتـی علی گودرزیان چنـــار گـــریت نشریه سیـمره روستای پیرجد حسن امیدیان سالم پوراحمد مهرداد جمالی شهرام شرفی مهدی محرابی حسن دهقانی مژده عزیزی پناه مسعود بختیاری فرهاد داودوندی حسین چراغی لرستان وکاسیان نصرت درویشی اسداله آزادبخت تحصیلکردگان لر محسن تیزهوش امیررضا قاسمی دکتر رضا مدهنی عبدالرضا قاسمی کاسیان - کاسیتی پریچهر-دختر آریایی شهرام گیل آبادی حاج محمد میرزاوند مجله الکترونیکی لور حشمت اله آزادبخت حسین سلاح ورزی علی حسین زارعی پایگاه خبری لــــــرنا ایستگاه چمسنگر 2 سپهر معتمدی(پسرم) وبلاگ روستاهاي ايران محمود کوماس جودکی عکس هایی از سرزمین کاسیان 2 پیامک محلی لری، لکی و بختیاری عکس هایی از سرزمین کاسیان 1 ابوالقاسم خورشیدوند فتیله پیچ-ایمان آرزه پایگاه خبری لرستان نیوز هفته نامه بیان لر گهر دورود-حسن چناری كرم تيموري واتوره دوچرخه ها اخبار شطرنج لرستان شهریار عباسی سایه های مفرغی -کرم رضا تاجمهر اخبار دورود کیانوش بیرانوند چقد سخته جدا بودن اعظم مرادی شعر لکی ناهید زکیان امیر جوبیین خبرگزاری یافته شاهین احمدی کوهستان سرد الیگودرز یاد داشت های عزت الله تقوایی ﮔـانگـلـوس لرستانک لهور آب و خاک شکاروطبیعت لرستان ستاد نماز جمعه سپید دشت خُورمُووه پاتوق هیات عشاق العباس لرستانی ها گلال خرم آباد تی تال - عابدین بهاروند جستجوگر کویر روز اليگودرز محمد رافع -بروجرد پرتال زیگور طراح قالب