نویسنده (های) وبلاگ معتمدی سعید
آرشیو وبلاگ
      ایستگاه راه آهن چم سنگر (منطقه راه آهن لرستان)
لرها و التماس ! نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩٢

امروز در کلاس درسی که داشتم استادم مثالی را با جمله ای تمام کرد ؛

" لرها التماس نمی کنند !"

و این  جمله در معنی کلمه ی :Implore  (التماس ،خواهش) بود .

این جمله  شور و شعف مرا دو چندان نمود؛  ترجیح دادم که این شور نهانی باشد !

 احساس کردم  این جمله را در پی کشفی مشهود بیان نموده و تجربه ای مستتر در آن نهفته بود و حدس زدم چه تجربه ای داشته است !

بنظر شما این استاد جوان چه تجربه ای از جمله ی" لرها التماس نمی کنند! "داشته است ؟

  نظرات ()
پیامک با زبان لری نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٢

بهتر است به جای ارسال پیامک های سخیفی که گاهی اوقات خودمان (ما لرها) برای اسباب شادی ویا خنده ی دوست و یا همکاری و برای نشان دادن جنبه ی بالای خودمان وشوخ طبع بودنمان ارسال میکنیم ،را کناربگذاریم و با ارسال پیامک های شیوا و زیبا برای رواج فرهنگ شوخ طبعی ویا زنده دلی و تکثیر هویتمان استفاده نماییم.این مهم در درجه ی اول به خود ما برمیگردد نه کسان دیگر. پاسداشت هویت وفرهنگ و اصالتمان در دست خودمان است به آن پایبند باشیم.

 

یه روز باد اوُما درختیانِ کُل وَِن

فقط یه درخت دِ جا همه مَن

مَردم کُل گُوتن چه حکمته دارَه؟!

پیا گَپی گُوت : چون ریشه داره !

 

تشکر از دوست عزیزم "مهندس حمید آسترکی " برای ارسال این پیامک .

اوما : آمد         درختیان : درخت ها     وَن : انداخت   مَن : ماند   گُوتن : گفتند

پیا : مرد     گَپی : بزرگ   گوت : گفت

__________________________________________________________________

دوُسِکَم هِنام بَکُو تِشنه هِناتِم  
            هر کجا پاتِه بَنی مِه خاک پاتِم

دوُسکم:دوستم    هنام بکو: صدایم کن    تشنه هناتم : تشنه صدایتم

پاته : پایت را       بنی : بگذاری     مه : من    خاک پاتم : خاک پایت هستم

با تشکر از جناب آقای عبدالرضا قاسمی

  نظرات ()
این روزها نویسنده: معتمدی سعید - چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٢

چه سخت است جواب دادن به دوستانی که سالی است خبری ازت نگرفته و ندارند ! اما به یُمن انتخابات و سیل ارسال پیامک ها ؛ تو را به گردهمایی ها و میتینگ های خاص دعوت می کنند! بی انکه بدانند نظر و رای و معیار انتخابت را !!

بعضی از دوستان که بعضی اوقات در مواقع انتخابات در یک روز با دو جناح و گروه برنامه دارند !! در هر ستادی مسئولیتی برای گردهمایی دوستان لرستانی به عهده گرفته اند ! و بعد از اتمام گردهمایی و میتینگ دیگر هیچ حال واحوالی وخبری از تو نمی گیرند !! و این روند چند ساله ی من است با اصرار نابجای برخی از دوستان !

حال من مانده ام وجمعی از دوستان دانشجو ودانش آموخته که به من اعتماد کرده و 

من نمی توانم عقیده و نظر و رای ام را به کسی تحمیل کنم ویا از آنها بخواهم در یک گردهمایی و جلسه برای کاندیدایی خاص حاضر باشند !!

هر کدام گاهی اوقات قبل از اینکه خبر داشته باشم در ستادی برایم مسئولیتی و حکمی زده اند که خودم هم از کاری که انجام نداده ام شرمسار میشوم!

چه کنم یک رای و نظر بیشتر ندارم واین قابل اشتراک برای چند کاندیدا نیست !

ومن نیز اخلاق تقسیم کردن این رای را ندارم !

  نظرات ()
کلافه ام نویسنده: معتمدی سعید - چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٢

 کلافه ام

شبیه کرمی که نمی داند

ماهی را از زندگی رها کند

یا گنجشک را از مرگ !

میترا اسماعیلی

  نظرات ()
دعا برای سید نورخدا موسوی مفرد نویسنده: معتمدی سعید - سه‌شنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩٢

اگر چند سال پیش ویا امسال بیننده ی برنامه ی تلویزیونی "فانوس" بوده باشید ، شک ندارم تا آخرین لحظه ی پخش این برنامه بیننده ی آن بوده اید.

حکایت آن مستندی از درگیری نیروهای ویژه ی نیروی انتظامی با عده ای از گروهک منحله ریگی است. در این درگیری منجر به مجروح شدن و شهید شدن چند تن از نیروهای فداکار وجان برکف نیروی انتظامی در کمین شد. فیلمبردار همراه گروه سعی در ضبط درگیری دارد و در آن لحظاتی که دو تن از نیروهای مخلص وفداکار زخمی و شهید شده نیز ضبظ شده که یکی از این عزیزان که زخمی شده "ستوان دوم سید نورخدا موسوی مفرد" است .

"سید نورخدا موسوی مفرد" در این درگیری به درجه ی جانبازی 100% نائل میشود.

الان بیش از 4 سال و 4 ماه است که به کما رفته است.در این 4 سال همسر مهربان وفداکارش با تمام سختی ها شبانه روز پرستار این جانباز والا مقام بوده و با تمام مرارت ها و سختی ها علاوه بر تربیت فرزندان پرستاری را با تمام وجود معنی نموده و از ایشان مراقبت می کند.روزی که یکی از دوستان وبلاگ نویس "خانم روزبهانی" در پستی به معرفی دختر ایشان " سیده زهرا موسوی مفرد " پرداخت ، چند شب بعد از آن برای دومین بار پخش مستند این عزیزان ودرگیری شان و نحوه ی شهادت همرزمان وزخمی شدنش پخش شد و مجددا این برنامه را تا آخر مشاهده کردم.لحظات سختی همراه با ریزش قطرات اشک بود که بیاد "سید نورخدا و سیده زهرا موسوی مفرد" ریختم . انقدر دلم گرفت که فقط از خدای متعال درخواست شفاعت و بازگشت سلامتی ایشان را داشتم تا یکبار دیگر فرزندان و خانواده اش چشمشان به جمال و قد رعنای پدر و همسر روشن گردد. به همین بهانه از همه ی شما عزیزان تقاضامندم در این ماه عزیز رجب برای بازگشت سلامتی وخروج این سرباز دلاور وطن از کما ، دست به دعا برداشته و از خداوند وائمه اطهار شفاعت وسلامتی ایشان را آرزو نماییم. باشد که برکت دعای دلهای پاک شادی ونشاط به این خانواده ی محترم عزیز بازگردد. ان شاله

مطلبی در همین رابطه :

تا شاید نام "مادر" گیرد از وبلاگ سمیه روزبهانی

دعای دوست گرامیم جناب آقای قاسمی زینت بخش این پست برای من وشما دوستان گرامی است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"یا منزل الشفا و یذهب الداء صل علی محمد و اله و انزل علی وجهی الشفاء "
آرزوی شفا برای ایشان رامسئلت دارم

 

  نظرات ()
عکس هایی از ایستگاه راه آهن چم سنگر نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٢

عکس ورودی ایستگاه چم سنگر و رودخانه سزار

 عکسی از چم سنگر

  نظرات ()
وداع جلال آل احمد با چم سنگر ! نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩٢

 داستان "وداع "کتاب سه تار نوشته ی : جلال آل احمد

قسمت آخر

کودکان پا برهنه،در یک آن،به کلبه ی خود فرو رفتند و در آن ِدیگر،با یک زن ،با ماد ر خود بیرون آمدند؛ و هر سه دستهای خود را بلند کردند که با قطار ما وداع کنند.

قطار دور شده بود.تونل دیگری نزدیک شده بود.چیز تماشایی دیگری پیدا نمی شد. همه سرهای خود را از پنجره تو برده بودند. یا پوکر می زدند ویا در خواب بودند؛یا برای هم از کیف ها و خوش گذرانی های خود تعریف می کردند ومی خندیدند.چیز تماشایی دیگری پیدا نبود.

جز کلبه ی آنان از دور،و مادر وکودکانش که هنوز پای آن ایستاده بودند و با قطار ما وداع می کردند.این نیز لابد چندان قابل توجه نبود.

هر سه با قطار ما وداع کردند.برای اینکه اسکناس از این قطار به آنان رسیده بود ویا شاید برای اینکه می پنداشتند همین قطار دخترک مردنی شان را ، که از او نه به کوه رفتن و علف چیدن می آمد و نه به دنبال پدر به سر راه رفتن و جاده صاف کردن،به زیر گرفته وراحت کرده است.

عصر روز پیش که از اهواز بیرون آمدیم،در پیرامون شهر پیرمرد الاغ سواری را در کنار قطار پشت سر گذاشتیم.وقتی قطار از پهلوی او می گذشت همه با او،که به روی اهل قطار خنده ی نمکینی می کرد،وداع می کردند وبرایش دست تکان می دادند.

یکی دو نفر حتی به صدای بلند از او احوالپرسی هم کردند وبی شک اگر درخواستی از اهل قطار می کرد،همه هر چه داشتند برایش می ریختند، دیروز همه شنگول بودند وبرای شوخی ومسخرگی فقط وسیله می خواستند. ولی امروز در چم سنگر؟...

هیچکس جواب وداع آنان را نداد!

سر پیچ که از سر تا ته قطار پیدا بود، یکبار دیگر درست دقت کردم. تمام پنجره ها بسته بود وهیچ کس نبود تا در جواب آنان دستی ویا دستمالی تکان بدهد.

کلبه ی آنان که در زیر نور خورشید بخار می کرد، باز هم نمایان بود و آنها هنوز دستهای خود را برای قطار ما تکان می دادند. هنوز وقت نگذشته بود.

دست من به جیبم فرو رفت.دستمالم را بیرون کشیدم. سرپنجه ایستادم وسر ودستم را از پنجره ی قطار بالا کشیدم و دستمال را در هوا، دم باد، به اهتزاز درآوردم ... شاید هنوز دیر نشده باشد.

رفیقم فریاد زد و مرا عقب کشید. از پنجره دورم کرد وشیشه ی آن را بالا برد. قطار وارد تونل شده بود و اگر او دیرتر می جنبید شاید دست من شکسته بود.

پایان 

  نظرات ()
وداع جلال آل احمد با چم سنگر ! نویسنده: معتمدی سعید - سه‌شنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٢

 داستان "وداع "کتاب سه تار نوشته ی : جلال آل احمد

بچه ها در پای قطار می دویدند و پشت سر هم متاع خود را عرضه می داشتند ودر حالی که"ق" را از مخرج "خ" ادا می کردند بهای گل ناچیز خود را از دو قران به یک قران پایین آورده بودند وبی شک اگر قطار معطل میشد به ده شاهی هم می رساندند.

رفیق هم اطاق منشکم بزرگ خود را لب شیشه قطار گذاشته بود و درحالی که به پای برهنه ی آن چند کودک چشم دوخته بود ،گویا حساب صدقه هایی را می کرد که از آغاز سفر خودش تا کنون به این وآن داده است.

همو،دیشب که از تکان بی جای قطار بی خوابی به سرش زده بود و برای اولین بار در عمرش یک شب بی خوابی می کشید.داستان سفر اخیر خود را به فلسطین و سوریه برای ما ، هم اطاقی هایش،تعریف میکرد.از این سفر دور و دراز چهار ماهه جز مرکبات عالی ودرشت فلسطین چیز دیگری به یاد نداشت که برای مانقل کندودر هر جمله اش ،چند بار ذکر پرتقال های ملس حیفا دهان انسان را به آب می انداخت.

من با او از دبیرستان آشنایی داشتم ودر این سفر،وقتی درراهرو قطار به او برخوردم،پس از سلام و تعارف معمولی هر چه فکر کردم چیز دیگری نداشتم به او بگویم.او نیز گویا حس کرد و زود رد شد وشماره به دست پی اتاق خود میگذشت.

نزدیک بیست ساعت بود که با هم در یک اتاق (کوپه) کوچک قطار نشسته بودیم.ولی او حتی موقعی که داستان سفر فلسطین خود را نقل میکرد،یگران را مخاطب قرار میداد.انگار می ترشید به من چشم بدوزد.

من هم به سکوت وتنهایی بیشتر علاقه داشتم وفقط یک بار به من پیشنهاد کرد که پوکر بازی کنیم ومن که نمی توانستم درخواست او را اجابت کنم گویا باعث دلتنگی اش شده بودم،ولی زود رفع شد وهمبازی خوبی پیدا کرد.

قطار سوت کشید وتکانی به خود داد.شکم رفیق من هنوز لب پنجره قطار بود سُر خورد و تنه ی سنگین او روی من افتاد واو برای بار سوم زبان خود را روی من باز کرد ومعذرتی خواست.

کودکان پا برهنه،به جنب و جوش افتاده بود.متاعشان هرگز خریداری نیافته بود.شعاع چشم من،خشک وبی حرکت بر روی آنان و کلبه ی ویرانشان،که درآن دور زیر نور گرم خورشید بخارمی کرد،دوخته شده بود.گویا جواب معذرت رفیقم را نیز ندادم.یا ان را نشنیدم.

قطار هنوز آهسته می رفت و کودکان به سرعت به دنبال آن می دویدند.پای یکی از آنان -دخترکی لاغر وپوست بر استخوان کشیده- در گودال آبی فرو رفت وسکندی ، در نیم وجبی خط آهن نقش بر زمین شد،ودسته گل پلاسیده اش در گودال آب گل آلود پهلویی افتاد.حتی ناله ای هم نکرد .گویا نا نداشت.

رفیق من که هنوز شکم خود را از لب پنجره ی قطار برنداشته بود، از ترس ووحشت صدایی کرد ومرا سخت تکان داد.من ساکت ماندم که او سخت وحشت کرده بود وشکم خود را به زور جمع وجور کرد ودر راهرو به زحمت تمام پا به دویدن گذاشت واز پنجره ی بالای سر دخترک تا سینه بیرون خم شد ولحظه ای او را نگریست.چیزهایی گفت و بعد هم یک اسکناس برایش انداخت.

سر دخترک هنوز در نیم وجبی چرخهای سنگین قطار بی حرکت مانده بود و موهای در هم او روی گل پهن شده بود.حتی برای گرفتن اسکناس هم تکانی به خود نداد. گویا نا نداشت.

دو کودک پا برهنه ی دیگر، به سرعت برق خود را رساندند واسکناس را که هنوز در هوا معلق می زد قاپیدند وبه سوی کلبه ی محقر خویش که در زیر نور خورشید بخار می کرد، می دویدند.

رفیق من برگشت.شکمش خیلی تند بالا وپایین میرفت.به هن هن افتاده بود.رنگ از رخش پریده بود ولی خیلی راضی می نمود.شاید از صدقه ای که داده بود باد هم می رکد.

-- دیدی بیچاره رو ... نزدیک بود بره زیر قطار!...، خدا خیلی بهش رحم کرد...

--رحم ؟! ...جز این چیز دیگری در جواب او نگفتم.او باز هم حرف زد ولی من گوش نمی دادم.

قطار پیچ خورد، دخترک پیدا نبود ولی کلبه ی آنان هنوز از دور بخار می کرد و بز کوچکشان هنوز در اطراف می پلکید و علف های تازه را بو می کشید.

پایان قسمت دوم

  نظرات ()
آلبوم "بهیگ " آخرین اثر استاد بهمن علا الدین نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩٢

آلبوم "بهیگ" آخرین اثر استاد بهمن علاالدین در نمایشگاه بین المللی کتاب در غرفه های جانبی موسیقی توسط شرکت پخش "نی داوود" عرضه شده است. علاقمندان به تهیه آثار استاد بهمن علاالدین(مسعود بختیاری) میتوانند با حضور در این غرفه نسبت به تهیه این اثر نفیس اقدام نمایند.

دیگر آثار استاد شامل ؛ هی جار -مال کنون-برافتو- و همچنین آلبوم "بهار باد " اثر استاد شکارچی با خوانندگی استاد " ایرج رحمان پور" در این غرفه عرضه شده است.

  نظرات ()
وداع جلال آل احمد با چم سنگر ! نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩٢

 داستان "وداع "کتاب سه تار نوشته ی : جلال آل احمد

قطار صفیرکشان از تونل خارج شد.دور کوچکی زد ودر ایستگاه  "چم سنگر" از نفس افتاد.

چهارم نوروز بود.آفتاب درخشان کوهستان،گرم ومطبوع بود.

پشت ایستگاه، رودخانه در زیر میلغزید و کف کنان میگذشت. ایستگاه در دامنه ی تپه ای که رودخانه در پای آن می پیچید قرار داشت ودر آن دورها -به سمت جنوب- چشم اندازی بسیار زیبا،تا آنجا که در زیر پرده ای از مه لطیف بهار محو میشد، هویدا بود.

هنوز در تنگه ها و ته دره های اطراف،برف نشسته بود وسفیدی می زد.

خورشید تازه از لب کوه بالا آمده بود.چمن ها که از باران دیشب هنوز تر بود،می درخشید.همه جا می درخشید.همه چیز پرتو مخصوص هوای بهاری را داشت مگر کلبه ی آنان ...

در دامنه ی تپه،نزدیک رودخانه،کلبه ی گلی آنان روی خاک خیس و نم کشیده ی کنار رودخانه،قوز کرده بود وانگار پنجه های خودرا به خاک فرو برده بودو در سرازیری آنجا خود را به زور روی تپه نگاه میداشت.

باران سر و روی آن را شسته ،شیارهای بزرگی رد میان کاهگل طاق ودیوار آن بوجود آورده بود وشاید در داخل دخمه،همان جایی که افراد آن خانواده شب سر به بالین می نهادند،چکه می کرد.یک بز کوچک ،در کناری،زمین را بو می کرد ودو خروس به سر وکول هم می پریدند.بچه های آنان ،کوچک وبزرگ،دسته های کوچکی از بنفشه های ریز کوهی وشقایق های چشم باز نکرده را به هم بسته بودندو در اطراف قطار می پلکیدندودائم مسافرین را به خرید هدیه های ناچیز نوروزی خود دعوت می کردند.

همه برهنه بودند.پاهای لخت آنان در آب بارانی که در گوشه وکنار جمع شده بود فرو می رفت و انان در حالی که دائما سر خود را به طرف صخره های قطار بالا نگهداشته بودند هر دم به سکندری رفتن تهدید می شدند.

کسی به دسته گل های ناچیزشان توجهی نداشت .هرکس دسته گل بزرگتر وبهتری از صحرای خوزستان،از ایستگاههای اندیمشک و اطراف آن تهیه کرده بود.عطر تازه ی نرگس های پر گل که از پشت شیشه ی اطاق قطار پیدا بود هوای آنجا را نیز خوشبو ساخته بود.                           پایان قسمت اول

  نظرات ()
دفتر ساخت ایران ! نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٢

بدون شرح !

دفتر تولید ایران

دفتر ساخت ایران

نکته ی جالب در ساخت این محصول ایرانی !!


  نظرات ()
روز مادر نویسنده: معتمدی سعید - چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٢

به بهشت نمی روم،اگر مادرم آنجا نباشد! حسین پناهی

مادر ! روزت مبارک.

تبریک به همه ی مادران و زنان میهن عزیزم

  نظرات ()
سید ناصر حسینی پور نویسنده: معتمدی سعید - سه‌شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٢

دیروز خواننده ای عزیز مهمان وبلاگم بود ،از حضورش در وبلاگ بسیار مسرور شدم و از کامنتی که برایم ارسال کرده بود نیز تشکر میکنم.

اصلا در فکر و خیالم نبود که سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب "پایی که جا ماند" اتفاقی در جستجوی مطلبی به وبلاگ "چم سنگر" برسد! بقول خودش در این دنیای بی انتهای اینترنت !

برای بنده که کتابش چند وقتی است خیلی خوب و مثبت ذهنم را درگیر کرده است دیدن این سید عزیز بسیار گرانبها و مایه ی خوشبختی و خوشحالی ام خواهد بود. 

میدانم فرزندان شهدا و جانبازان وآزادگان که کتابهای دفاع مقدس را خوانده اند نشانه ها و درس هایی از شهامت ودلاوری پدران خود را در گوشه ی ذهنشان حک خواهند کرد ؛ اما با کتاب "پایی که جا ماند" بسیاری از فرزندان شهدا علت جاوید الاثری و سالها دوری پدران خود را فهمیده اند و با هر ورقش هر کدامشان به نوعی نحوه ی شهادت پدر را برای خود تجسم کرده اند و به پدر افتخار میکنند... کتابی است که به حتم بسیاری از این یادگاران آن را در قفسه کتابخانه ی دلشان نگهداری می کنند...

خوش به سعادتت سید ناصر که به حد خودت رضایت دل مردم این سرزمین را بدست آوردی ؛مطمئنا "حق الله" بعد از ادای "حق الناس" است...

  نظرات ()
پایی که جا ماند نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩٢

توصیه ام به دوستان این است که کتاب " پایی که جاماند" اثر سید ناصر حسینی پور را مطالعه کنند.

کتابی به غایت زیبا از حماسه ودلیریها و نبرد سربازان ایرانی در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح عراق در جزیره ی مجنون!

کتاب حاوی حکایت هاو سرگذشت تلخ وشیرین سربازان ایرانی است که در همه جای این کتاب به چشم میخورد و از همه مهمتر صلابت وپایداری آنان است که شما را به دنبال خود میکشد.نکته ی جالب وصف  دلاوری فرزندان لر زبان این کتاب است که اشک در چشم خواننده حلقه میزند تیپ 48 فتح (ک وب  استانی همیشه مظلوم و محروم ولی با مردانی رشید و دلاور).

قمست هایی از کتاب:

http://rajanews.com/detail.asp?id=121276

  نظرات ()
مهمان خارجی نویسنده: معتمدی سعید - یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٢

چند روزی است برای بررسی سخت افزار ونرم افزار و تست یک محیط پایلوت مهمان از کشور فرانسه ومجارستان دارم . تجربه ای که قبلا هم داشته ام ولی هربار تکرارش مطالب جدید و نکات فنی و تجربی فراوانی برایم بهمراه دارد.

مشغولم وتمام فکرم برای پیداکردن راه حل ویا پیشنهاد مطلبی جدید معطوف شده است و تمام سعی من ودوست همکارم برای اثبات این مهم به طرف مهمانمان است. 

سعی میکنم شرحی از احوالات این چند روز را که تا آخر هفته ادامه خواهد داشت بررای دوستان منتشر کنم. تا بعد حق نگهدار

  نظرات ()
خلاقیت فوق العاده لذت بخش نویسنده: معتمدی سعید - یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٢

کلیپی جذاب ودیدنی

لطفا در صورت کلیک لطفا صبر کنید تا لود شود

http://ghatreh.com/news/nn13843710

  نظرات ()
شبی فراموش نشدنی نویسنده: معتمدی سعید - جمعه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٢

برایم شبی فراموش نشدنی بود ... پنج شنبه 5 اردیبهشت 92

 پاسی از شب گذشته بود ومن متوجه گذر زمان نبودم

تذکر دادند ! ساعت سه بامداد است !

بعد از مدتها با سلمان بودم ودر کتابخانه اش! آنقدر زیبا و دلنشین و با شور فراوان کتابها را برایم تعریف میکرد که حرصم برای خواندن بیشتر وبیشتر میشد...آنچه را هردویمان متوجه نبودیم گذر زمان بود ! انگار در این وقت شب در خیابان  انقلاب قدم میزدیم!

همچنین در کنارمان سپهر هم با کتابهایش مانوس شده بود تا جاییکه کتاب "پایی که جا ماند" چشمش را گرفت و بقول خودش در همان شروعش دیوانه اش کرده بود !

سپهر کتابش رابه امانت گرفت کتاب دیگر که بار کردیم کتاب "دا" بود و کتاب دیگر کتابی از جلال آل احمد ! که داستانش را بعدا خواهم گفت...

از هر چه که خوب بود و جز خوبی از عزیزانی که بجا مانده بود صحبتی دیگر به میان نبود... شب خوبی بود ،شب قبل که مهمان منزل گرم وصمیمی سلمان وخانواده ی سه نفره شان بودیم ... پایدار و سلامت و سربلند باشید خانواده ی سه نفره ی دوست داشتنی سه نفره ی ما!

  نظرات ()
0321تبریک ویژه به زینب و سلمان و مادر محترم نویسنده: معتمدی سعید - یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳٩٢

مشاهده یادداشت خصوصی

  نظرات ()
مطالب اخیر دومین هکاتون توسن بوم توسن بوم، نگاهی نو برای افزایش رضایت مشتریان از چراغ افروخته استاد شکارچی رونمایی شد+ تصاویر و حواشی سالگرد آسمانی شدن مادر هفته نیروی انتظامی مبارک معرفی کارکنان راه آهن ایستگاه چمسنگر به بهانه سال‌روز آزادی خرمشهر: راه‌آهن لرستان، جنگ و شهادت علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید حال و هوای چمسنگر در اذرماه 94 استاندار لرستان در جمع لرستانی‌های مقیم تهران
کلمات کلیدی وبلاگ علی اکبر شکارچی (٤) چمسنگر (٤) ایستگاه چمسنگر -منطقه راه آهن لرستان (٤) ایستگاه چمسنگر و لرستان (٤) فرهنگی وهنری ایستگاه چمسنگر (۳) هیات لرها درتهران (۳) عزاداری لرها در تهران (۳) واژه ها و اصطلاحات لری (۳) جلال ال احمد و قطار (٢) جلال ال احمد و کتاب سه تار (٢) گل مالی لرها در تهران (٢) انجمن لرستانی ها (٢) سعید معتمدی و انجمن لرستانی ها (٢) هیات مدیره انجمن لرستانی ها (٢) chamsanagar (٢) هیات عشاق العباس لرستانی ها (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های تهران (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز (٢) محرم لرستانی ها در تهران (٢) تونل های زیبا در لرستان لید عسل در لرستان (٢) راه اهن لرستان-دورود -خرماباد -دزفول (٢) نیاز راه اهن لرستان به بکاپ (٢) رد پای لرها در تاریخ (٢) انارکوهدشت -یاقوت سرخ ایران (٢) ابادان وبرزیل وایران وبندرعباس وچمسنگر (٢) مداحان هیات عشاق العباس (٢) کوهدشت وچمسنگر (٢) تلفات جاده ای در روستا های لرستان (٢) شعر لری بالاگریوه ای (٢) آبشاربیشه پوران (۱) سالروز مرگ مادرم (۱) شهرداری یاسوج -خیبر خرم آباد (۱) قوم لر وفوتبال (۱) لرها و یاسوج (۱) امیر فروزانفر (۱) کوه کلا وچنار گریت وسرکانه (۱) لرستان وراه آهن وبختیاری (۱) سیاه چادر عشایر وماست (۱) فوتبال وچم سنگر (۱) چم سنگریهای دهه 60 (۱) چم سنگر و وبلاگ نویسی (۱) فوتبالیستهای جوان چمسنگری (۱) رئیس های ایستگاه چم سنگر (۱) قدیمی های چم سنگر (۱) میلاد میداودی وکوک تاراز (۱) میلاد میداودی ومسعود بختیاری (۱) mis مسجد سلیمان و مسعود بخت میداوودی (۱) میلاد میداودی و مسعود بختیاری وکوک تاراز (۱) کرمانشاه وروانسر وجوانرود (۱) فهرست ایستگاه های بین راه راه آهن لرستان (۱) لیست ایستگاههای راه آهن لرستان (۱) اصطلاحات راه آهنی (۱) فرهنگ راه آهنی (۱) نام آوران لر (۱) چهارشنبه سوری در چم سنگر (۱) چم سنگر و چهارشنبه سوری های ما (۱) چهارشنبه سوری در لرستان (۱) چم سنگر و آخرین پنج شنبه سال (۱) چم سنگر وسال نو (۱) نوروز چم سنگریها (۱) زاغه (۱) علی رضا نادری (۱) روز معلم و معلمین ایستگاه چم سنگر (۱) معلم منطقه راه آهن (۱) معلم چم سنگر (۱) معلم لرستانی (۱) تلفن باک لری وترکی وعربی و گیلکی (۱) تلفن بانک به زبان محلی (۱) ناحیه راه اهن وگهر لرستان (۱) فوتبال دورود لرستان (۱) 'گهر دورود لرستان (۱) تماشاگران لرستانی (۱) تیم گهر وچم سنگر (۱) کارگران وراهبانان ایستگاه چم سنگر (۱) لرستانی ها وزلزله آذرباییجان (۱) لرها و زلزله اذربایجان (۱) همدردی لرها با اذری وزلزله (۱) لرستان وتوهین دانشگا ه اهواز (۱) ریس دانشگاه رامین اهواز ولرها (۱) سازمان سنجش و لرها ودانشگاه اهواز (۱) توهین یک رئیس دانشگاه به مردم لر (۱) بهمن علاالدین وزادروز ش (۱) موسیقی بختیاری ومسعود بختیاری (۱) زادروز مسعود بختیاری (۱) گهر دورود و استقلال (۱) گهر ولرستان (۱) تیم ملی لرستان (۱) گهر دورود و چم سنگر (۱) استقلال گهر دورود و چم سنگر (۱) حواشی بازی استقلال گهر (۱) گهر دورود و ایستگاه چم سنگر (۱) چم سنگر و شطرنج (۱) چمسنگر وشطرنج وسپهر معتمدی (۱) سپهر معتمدی وشطرنج (۱) شطرنج ولرستان و خرم آباد وسپهر معتمدی (۱) معنی ما فه گه (۱) معنی وارگه (۱) وارگه ومافه گه مسعوذ بختیاری (۱) راه اندازی سایت مجتمع شبانه روزی چمسنگر (۱) آزمایشگاه تخصصی دروس پایه دبیرستان چمسنگر (۱) شهید محمد امیدی وحمید ماهروبختیاری (۱) پادگان امام علی (ع) خرم اباد و شهیدان &am (۱) طرح هجرت ومناطق محروم لرستان (۱) طرح ریشه کنی فلج اطفال (۱) کتابخانه کوهدشت (۱) دهیار جمسنگر مجید پاپی (۱) چمسنگر ودهیارش (۱) تراکتور و عشایر و روستا (۱) فرهنگ سازی برای رانندگی در روستا وعشایر (۱) عکس (۱) جنگ (۱) غزه (۱) پیام نوروزی (۱) سید علی صالحی (۱) دکتر علی شریعتی (۱) تلفن همراه (۱) ایرج رحمان پور (۱) دکتر احمدی نژاد (۱) فضیلت شب قدر (۱) عید غدیر خم (۱) عید سعید فطر (۱) کریم خان زند (۱) غزه در آتش و خون (۱) شعر لری (۱) جاده اسفالته (۱) چمسنگر و موبایل (۱) آبشارهای ، وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف ؛ نو‍ژیان ، بیشه (۱) آبشارهای تاف (۱) پایتخت طبیعت لرستان -منطقه راه آهن (۱) پایتخت طبیعت لرستان (۱) دریاچه کیو (۱) منطقه راه اهن (۱) انتخابات ریاست جمهوری88 (۱) فاجعه زیست محیطی (۱) لرستان و الودگی هواا (۱) گرد وخاک در لرستان (۱) توزون در چمسنگر (۱) توز و خاک در خرمووه (۱) خرید وفروش کارت نان (۱) چمسنگر و کارت نان (۱) پل شکسته (۱) چمسنگر وپل شکسته (۱) بیمارستان عشایر لرستان (۱) نمایشگاه بین المللی لرستان (۱) اسفالت و ایستگاه چمسنگر (۱) شب قدر و دعا (۱) منطقه لرستان ودفاع مقدس (۱) شعر ایستگاه قیصر (۱) کارت شهروندی ولرستان (۱) زنده رود و دریاچه کیو (۱) لرستان واصفهان (۱) یارانه و لرستان (۱) کوثر و داماش لرستان (۱) ایت اله قاضی (۱) تذکر کاییدی در مجلس (۱) عید غدیر و چمسنگریها (۱) بروجرد و دکتر بروجردی (۱) توقیف شدن هفته نامه افتاب لرستان (۱) یلدا در ایران باستان (۱) تیزرهای صدا وسیما (۱) لربلاگـهـا (۱) اختلال در سایت لور ولرنا (۱) اتوبوسرانی و کارت (۱) کریم خان و قوم لر (۱) لرستان و طرح های عمرانی (۱) حسن غصه خور و لرستان (۱) راه آهن لرستان (۱) خرم اباد وصدا وسیما (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان (۱) گتوند و پست الکترونیکی (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان دولت الکترونیک (۱) تونل توحید وتونل های لرستان (۱) تونل های زیبا در لرستان (۱) رود خانه سزار و قایقرانی (۱) قایقرانی در ابهاب خروشان لرستان (۱) ورزش قایقرانی در رودخانه سزار (۱) رز معلم و معلمین ما (۱) معلمین من در ایستگاه چمسنگر (۱) جاده اسفالته چمسنگر (۱) جاده زیبای چمسنگر به خرم آباد (۱) رود خانه سزار و اوقات فراغت (۱) اوقات فراغت در چمسنگر (۱) تابستان با رودخانه سزار (۱) 13 رجب و چمسنگر (۱) چمسنگر و شهدای جنگ تحمیلی (۱) شهدای روستای چمسنگر لرستان (۱) دهیار چمسنگر (۱) قطار محلی چمسنگر -دورود (۱) رضا سقایی +مراسم ترحیم (۱) داریوش نظری" خواننده‌ی موسیقی لری و خواهرزاد (۱) رضا موسیوند و هیات عشاق العباس لرستانی ها (۱) مهدی میرزایی و هیات عشاق العباس (۱) نوحه خوانی رضا موسیوند و مهدی میرزایی ومحمد فاطمی (۱) فرهاد دوادوندی و چمسنگر (۱) چم سنگر وبروجرد (۱) بروجرد وراه اهن چم سنگر (۱) فرهاد داودوندی وچمسنگر (۱) دانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران (۱) چمسنگر ودانشجویان لرستانی (۱) میرملاس وچمسنگر (۱) چم سنگر و میراث فرهنگی (۱) کلماکره و چم سنگر (۱) پاسداری از میرملاس (۱) درگاه وچمسنگر (۱) نشریه درگاه وچمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه و چمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه لرستان و چمسنگر (۱) استاد محمد حسین آریا (۱) چم سنگر واستاد محمد حسین آریا (۱) دکتر آریا و چم سنگر (۱) شب یلدا در لرستان (۱) باورها واعتقادات مردم لرستان وزمستان (۱) شب چله در لرستان و چمسنگر (۱) شب یلدا در لرستان وچم سنگر (۱) یلدا و دانشجویان لرستانی (۱) مویه مردم لرستان (۱) رنج مویه های مردم لرستان (۱) استاد ایزد پناه (۱) لرستان و استاد حمید ایزد پناه (۱) اقدامات حمید ایزدپناه (۱) صفای لرستانی و حمید ایزدپناه (۱) سمفونی قورباغه و کرم رضا تاجمهر (۱) کرم رضا تاجمهر و سمفونی قورباغه ها (۱) واههمه های خاکستری و سمفونی قورباغه ها (۱) وبلاگ فرهاد داودوندی (۱) فرهاد داودوندی ووبلاگش (۱) چم سنگر و لریا (۱) استاد صحبت الله معینی چاغروند (۱) پل شکسته ساسانی (۱) پل اشکسه (۱) فیلم فرزند چهارم (۱) آلودگی هوا در خرم آباد (۱) آلودگی هوا در استانها (۱) وحید موساییان و بابک پورراد (۱) چشنواره ی صدای عشایر ولرستان (۱) چشنواره ی صدای عشایر در تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر در نمایشگاه بین المللی تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر (۱) خسرو معتضد ولرها (۱) خسرو معتضد ولرها وبختیاری ها (۱) خسرو معتضد ولرها وتوهین (۱) محمد بهمن بیگی و عشایر (۱) چمسنگر ومحمد بهمن بیگی (۱) آموزش عشایری در ایران و محمد بهمن بیگی (۱) اموزش عشایری در ایران ومحمد بهمن بیگی وچم سنگر (۱) هواپیمای مسافربری توپولف 154 (۱) "گروه نمایش کودک ونوجوان شاپرک" (۱) سرای سالمندان صدیق (۱) سالمندان چشم انتظار خیریه حاج صدیق (۱) برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران مسابقه فوتبال (۱) اولین مسابقه فوتبال دیواری (eton wall)در بروجرد (۱) موسیقی فولکور ایران-لری لرستان و لری بختیاری (۱) لرهای مقیم سوئد واین دعوت هم از سوی انجمن لرهای مق (۱) کنسرت گروه نوای زاگرسیان در گوتنبرگ سوئد (۱) طبیعت لرستان و معضلی بنام بدگردشگر (۱) جنگل های بلوط زاگرس ولرستان (۱) چهارمین جشنواره ی رها سازی ماهی قرمز (۱) رها سازی ماهی قرمز در خرم آباد (۱) خلوت ترین روز در شهر خرم آباد (۱) میدان استانداری و پارک محوطه ی قلعه فلک افلاک (۱) گونه جانوری نادر ˈکاراکالˈ در لرستان مشاهده شد (۱) منطقه لون از توابع بخش پاپی استان لرستان (۱) ر نزدیکی زادگاهم، ایستگاه راه آهن چم‌ْسنگر، (۱) علی اکبر شکارچی هنرمند لرستانی است (۱) کلید هزار پیشه مادر بزرگ و رمز و پسورد امروزی (۱) سیستان تسلیت (۱) ایران تسلیت (۱) تسلیت برای زلزله زده های سیستان و بلوچستان (۱) آرام باش همه چیز درست خواهد شد (۱) خانم روزبهانی وتبریک تولدش (۱) جهانگیر ملک احمدی (۱) قهرمانی آسیا در مسابقات ازبکستان (۱) خرم آباد به سیپددشت (۱) عزاداری در لرستان و اصرار به برگزاری برخی سنت های (۱) قدغن سیاه پوشیدن در لرستان (۱) لرها در صورت فوت یک نفر حتی اگر از خاندان ویا طایف (۱) انتخابات شورای شهر تهران (۱) زینب پاپی (۱) شهید روح اله پاپی (۱) سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب "پایی که جا (۱) قطار و کتاب سه تار جلاا آل احمد (۱) جلال آل احمد و چمسنگر و کتاب سه تار (۱) جنگل بلوط لرستان (۱) منابع طبیعی وبلوط لرستان (۱) چمسنگر و کشتار شیعیان بحرین (۱) بازگشت حجاج چمسنگری ز دیار وحی (۱) حاج علی خان بهشتی وحاج ابوذر پاپی از ایستگاه چمسن (۱) شکارچی وعید نوروز (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر زادگاهش (۱) چمسنگر و موبایل سیقی محلی لری وتیتراژ ژایانی سریال (۱) تیتراژ سریالهای نوروزی (۱) هفته نامه سیمره ودیگرههفته نامه ای محلی (۱) واگویه های یک لر (۱) خاطرات دانشجویی ودانشگاه (۱) چمسنگر و لرستان وحمل ونقل ریلی در استان (۱) اصفهان به خرم اباد وبالعکس (۱) اوقات فراغت در چمسنگر قات فراغت (۱) تابستانهای ما ورودخانه سزار (۱) ما ورودخانه سزار (۱) نماینده ی مت ونماینده ی مردم اراک (۱) لرستان ومرکزی (۱) مطالبات و خواسته های لرستانی ها (۱) دهیاری چمسنگر (۱) چمسنگر ولرستان (۱) ناحیه راه آهن چمسنگر (۱) دره قاید واحمدفداله حسینی (۱) توسعه عشایری وتخریب جنگل ومحیطزیست (۱) مناطق عشایری استان دستخوش توسعه ناهمگون (۱) شناسنامه و استاد آریا (۱) قسم مادر درفرهنگ لریاتی (۱) قسم مادر وپدر در لرستان (۱) تخم مرغ وکوروش فولادی (۱) انار لرستان -انارسیاب (۱) قم رود و سرشاخه های دز (۱) لررود رودی که قم جریان دارد (۱) کنسرت علی پور درتهران (۱) استاد شکارچی و رحمان پور آواز خوانان لری (۱) کنسرت موسیقی لری رحمان پور -علی پور-نظری (۱) عزاداری در لرستان (۱) چم سنگر وعاشورا (۱) راه اهن لرستان-دورود -خرم اباد -دزفول (۱) سانحه راه آهن لرستان (۱) از خط خارج شدن قطار (۱) عشورا وهیت عشاق العباس لرستانی ها ی مقیم تهران (۱) محرم وعاشورای لرها درتهران (۱) عزاداری لرها درتهران (۱) عزاداری لرستانی های درتهران (۱) لرستان و انار (۱) ادرس جدید وب سایت چمسنگر (۱) http://wwwchamsangarcom (۱) انجمن لرستانیها (۱) چمسنگر ودهیارش انجمن لرستانیها (۱) فرهنگ سازی درمناطق روستایی (۱) ایستگاه راه آهن چمسنگر- لرستان (۱) ایستگاه چمسنگر وادبیات (۱) لرها در ایینه تاریخ (۱) عشایر لرستان و کندوداری (۱) عشایر لرستان وپرورش زنبور عسل (۱) طرح مطالعاتی راه اهن لرستان در قبل از انقلاب (۱) فرهنگ واداب ورسوم (۱) ایستگاه چمسنگر و فرهنگ وتاریخ ایران (۱) استانی شدن تنخابات (۱) استانی شدن انتخابات در لرستان (۱) محمدعلی ساکی وملاپریشان ومیرنوروز (۱) خواهر خوانده چمسنگر (۱) اینترنت بانک وموبایل بانک (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران (۱) سی ثانیه پای صحبت برایان دایسون (۱) منطقه راه آهن پاپی (۱) هیات عشاق العباس لرها (۱) لر ها ومحرم تهران (۱) سالگرد درگذشت مادرم 91 (۱) یازذهمین سالگرد مادرم (۱) هیات عشاق العباس لرستانیها (۱) عشاق العباس لرستایها (۱) لرها وعزاداری (۱) لرستانیها و عاشورای 91 (۱) عزاداری لرستانی ها در مرکز (۱) عاشورا ولرستانی های تهران (۱) لرهای مقیم مرکز وهیات عشاق العباس (۱) هیات لرها در تهران (۱) شهید علیرضا مرادی ، شهید سیاوش مرادی ، و جهادگر شه (۱) chamsanagr (۱) آقاجان مرادی پدر شهید علیرضا مرادی (۱) وحید پورمریدی (۱) سید ابوالفضل حسینی احمدی از سادات احمد فداله (۱) chamsanagar +iran (۱) sسیدابوالفضل حسینی احمدی (۱) آقاجان کرمی (۱) chamsanagar iran lorestan (۱) مرحوم قیصر داوود زادهو حسن پورمریدی (۱) کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از بلوط (۱) چمسنگر و حمایت از کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از (۱) چمسنگر و حمایت از بلوط زاگرس (۱) حادثه قطار در چمسنگر (۱) از خط خارج شدن قطار در چمسنگر (۱) chamsangar (۱) chamsanagar iran lorestan iran (۱) chamsangar (۱) سالروز تولد شکارچی (۱) علی اکبر شکارچی و چمسنگر (۱) chamsangar shekarchi aliakbar (۱) ali akbar shekarchi chamsangar (۱) کاشت بلوط در نوروز (۱) کاشت بلوط و چمسنگر (۱) دیدار نوروزی لرستانی‌های مقیم تهران (۱) کمیته دانشجویان و دانش آموختگان (۱) کمیت های انجمن لرستانی های مقیم تهران (۱) چم سنگر و پاییز (۱) چم سنگر و اکبر معتمدی (۱) اکبر معتمدی و چم سنگر (۱) پاییز در راه اهن چم سنگر (۱) علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید (۱) علی اکبر شکارچی سعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی چمسنگر (۱) چمسنگر و جنگ (۱) چمسنگر و شهادت (۱) دفاع مقدس و چمسنگر (۱) ازادسازی خرمشهر و چمسنگر (۱) کارگران ایستگاه چمسنگر (۱) راهبان ایستگاه چمسنگر (۱) کارکنان راه اهن لرستان (۱) راهبانان راه اهن لرستان (۱) هفته سبزپوشان ورعنا قامتان نیروی انتظامی مبارک ای (۱) #ایستگاه راه آهن چمسنگر #ایستگاه چمسنگر #ایستگاه (۱) سالگرد آسمانی شدن مادر (۱) سالگرد درگذشت مادر (۱) چهاردهمین سالگرد درگذشت مادر (۱) چراغ افروخته استاد شکارچی (۱) چراغ افروخته ردیف میرزا عبدالله و علی اکبر شکارچی (۱) چراغ افروخته عای اکبر شکارچی (۱) مهندس سعید معتمدی و استاد علی اکبر شکارچی (۱) سعید معتمدی و هکاتون (۱) سعید معتمدی وتوسن بوم (۱) سعید معتمدی وفین تک (۱) سعید معتمدی و ussd (۱) چالش توسن بوم هکاتون (۱) سعید معتمدی و هکاتون توسن (۱) هکاتون توسن بوم و سعید معتمدی (۱) سعید معتمدی مربی هکاتون توسن بوم (۱) عکس تاریخی سال 58 چمسنگر شهدای چمسنگر و سعید معتمد (۱) عکسی از سید یحی موسوی (۱) عکس سید فخرالدین موسوی (۱) شهید فریدون مرادی وسعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر وسعید معتمدی (۱) سعید معتمدی و علی اکبر شکارچی (۱) چم سنگر و علی اکبر شکارچی (۱) saeed motamedi & ali akbar shekarchi (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) و پتانسیل های نهفت (۱) چمسنگر و قطب گردشگری استان (۱) بخش پاپی پایتخت ابشار لرستان (۱) ابشارهای بخش پاپی (۱) بیشه و چم سنگر (۱) جوانی 22 ساله هنگام شنا در آبشار «بیشه&a (۱) تشییع پیکر دایی بزرگ ومهربانم مرحوم صیدجعفر پاپی (۱) این موفقیت را به جناب اقای داوود مرادی فرد و خانوا (۱) جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، (۱) دهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی دستگاههای د (۱) داود مرادی فرد (۱) شهید شاخص لرستان سردارجلال ابراهیمی (۱) سردار جلال ابراهیمی (۱) شهید جلال ابراهیمی (۱) شهید شاخص لرستان (۱) هیأت عشاق‌العباس (ع)‌ (۱) لرستانی‌های پایتخت (۱) تاسوعا لرستانی‌های (۱) تاسوعا لرستانی‌های پایتخت ب (۱) هیات عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت (۱) حسین سلوک (۱) سعید معتمدی " خبرنگار پایگاه خبری یافته (۱) گل مالی لرستانی های درتهان (۱) عکس گل مالی لرها در تهران (۱) درگذشت مادر آبان 92 (۱) نظر مردم مهم است یا نظر شورای شهر؟ (۱) شهردار نصیری وشهردار عیدی بیرانوند (۱) عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد (۱) اظهارنظر عجیب سرپرست شهرداری خرم‌آباد (۱) نشنیده بگیریم (۱) هجوم بی سابقه ارسال جوک وپیامک لری (۱) روزی روزگاری لرها ! (۱) محسن بهاروند و چمسنگر (۱) نصرت الله مسعودی ئ تئاتر لرستان (۱) استاد نصرت الله مسعودی (۱) دوره چگنی (۱) یافته‌کوه (۱) حشمت اله و اسدالله آزادبخت (۱) رابطه فرهنگ و رفاه (۱) فرهنگ یک قوم یا یک ملت " هوش را می آفری (۱) سمندر لرستان (۱) سلامتی سه کس: سرباز و زندونی و بی کس (۱) سلامتی سه تن: ناموس و رفیق و وطن (۱) سربازان وطنم را آزاد کنید (۱) کمال تبریزی از لرهای بختیاری‌ عذر خواهی کرد (۱) باید از بابت رنجاندن مردم بختیاری به خدا پناه برد (۱) سید عزت‌الله ضرغامی (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) (۱) سال 1393 خورشیدی (۱) خرم‌آباد؛ شهری اسیر نام‌های تهرانی (۱) بیستمین سالگرد درگذشت شهردار خرم آباد (۱) علی محمد ساکی (۱) لرستان وسفر روحانی (۱) سفر روحانی به لرستان (۱) توسعه لرستان در زمان روحانی (۱) عید فطر فرخنده باد (۱) سپهر و کاراته (۱) چمسنگر و کاراته قهرمانی کشور (۱) سپهر و قهرمانی کشور (۱) مصطفی ملک‌آسا به عنوان رئیس اداره سواد‌آموزی ناحیه (۱) ﻣﺤﺮﻡ 93و ﻫﻴﺎﺕ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) هﻳﺎﺕ ﻋﺸﺎﻕ اﻟﻌﺒﺎﺱ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ و ﺩﻫﻪ ﻣﺤﺮﻡ 93 (۱) مرگ معلم فداکار لرستانی (۱) فداکاری معلم لرستانی و مرگ او (۱) مرگ معلم عشایری لرستان (۱) معلم عشایری لرستان و مدرسه شبانه روزی (۱) امید ساکی فرد شهردار منطقه 2 خرم آباد (۱) برگزاری مراسم "چهل‌منبری" زنان لرستانی‌ (۱) لرها در تهران (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها در تهران (۱) جعفر ماهروبختیاری و مدیر تحولات اداری اموزش و پروش (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" و سعید معت (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" مسئول امور (۱) برآفتاب و چمسنگر و برآفتاب بختیاری (۱) اسفندیار نوروزپور رئیس اداره حراست آموزش و پرورش (۱) اسفندیار نوروزپور و چمسنگر (۱) حراست اموزش و پرورش استان لرستان (۱) حراست اموزش وپرورش استان لرستان و اسفندیار نوروزپو (۱) 30 آبان سالگرد در گذشت مادر (۱) درگذشت حاج کاطم خلفوند (۱) گرانی نان در لرستان و سعید معتمدی (۱) گرانی نان در لرستان (۱) تغییر شهرداران در لرستان (۱) سید عابدین نوری (۱) شورای شهر دورود (۱) مبارزان منطقه راه آهن لرستان (۱) کتاب سه تار جلال آل احمد (۱) داستان وداع (۱) عکسی از ایستگاه راه آهن چم سنگر (۱) چم سنگر و رودخانه سزار (۱) ستوان دوم سید نورخدا موسوی مفرد (۱) جانبازی 100% سید نورخدا موسوی مفرد (۱) کلافه ام میترا اسماعیلی (۱) یه روز باد اوُما درختیانِ کُل وَِن فقط یه درخت دِ (۱) دوُسِکَم هِنام بَکُو تِشنه هِناتِم ه (۱) لرها التماس نمی کنند! (۱) محمد کاظم علی پور (۱) پایگاه خبری یافته (۱) ما قابیل کلماتیم! (۱) آغاز بکار گروه موسیقی پریسک (۱) گروه موسیقی "پریسک&a (۱) محمود کوماس‌جودکی (۱) خانه "آخوند آبو" خرم‌آباد (۱) ورود خبرنگاران منتقد به اداره و ابینیه تاریخی لرست (۱) شعرخوانی خانه آخوند ابو (۱) کنسرت گروه پریسک (موسیقی اقوام ایران) (۱) سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) کنسرت گروه پریسک اسماعیل محمدی : دف ، کوبه ای باس (۱) کنسرت گروه پریسک سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) تبریک به سپهر معتمدی عزیزم (۱) سپهر معتمدی (۱) روز جانباز ودیدار با جانباز قهرمان لرستانی مجتبی ز (۱) نتیجه انتخابات شورای روستا در چم سنگر (۱) انتخابات ریاست جمهوری در ایستگاه چم سنگر (۱) راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین احد چگینی (۱) احد چگنی راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین (۱) راه یافتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی و چم س (۱) انتخابات شورای اسلامی شهر دورود (۱) خوشنویس مطرح لرستانی استاد غلامرضا آریان پور در گذ (۱) شجاعت یعنی این! (۱) ولادت حضرت مهدی(عج) وچمسنگر وتهران (۱) سرای سالمندان حاج کاظم صدیق (۱) دست بافته زنان روستای دره اناران - سپید دشت- خرم آ (۱) یادداشت من برای "عابدین بهاروند" (۱) قطار سیاست مدیران استان ما (۱) این قطار، قطار ماست ؛اما مقصدش برای ما نیست ! (۱) 21 تیرماه روز بدون پلاستیک و چمسنگر (۱) مناجات‌خوانی محمد معتمدی (۱) من گناهکارم (۱) شب قدر و جمسنکر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر وچمسنگر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر تهران (۱) پوریا یاراحمدی نفر برگزیده کنکور سراسری ایران (۱) بررسی عملکرد چند ساله آموزش و پرورش استان لرستان (۱) بازیهای محلی و چم سنگر (۱) بازی محلی مناطق لرنشین (۱) بازی محلی مناطق زاگرس نشین (۱) حادثه‌ی سد کارون 3 ومحمود رحمانی (۱) محمود رحمانی مستندساز (۱) خبر بسیار جانکاه بود (۱) منطق لری منطق چماق است یا منطق حساب! (۱) آقای بزرگواری (۱) -دله دزدچاپلوسدستمال‌کشچماق لریصندوق عتیقه (۱) کلمات اصیل لری (۱) سفر به استان کهکیلویه وبویر احمد (۱) سفر به دیار آریو برزن -شهر یاسوج وسی سخت (1) (۱) شهردار شهر خرم آباد (۱) شهردار هرمز نصیری (۱) آیا علی‌محمد ساکی" د (۱) سنجاقک از دست آندو پر کشید و توفانی در دل هواداران (۱) شیردال چیست؟ کلماکره پلدختر لرستان (۱) دوستان لر زبان و جلسه (۱) زادروز اسطوره ی موسیقی لر بختیاری - آبهمن علاالدی (۱) زاد روز مسعود بختیاری (۱) تولد بهمن علالدین (۱) جیش العدل (۱) مسعود رایگان در برنامه رادیو 7 (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها و سومین سال فعالیت (۱) سومین سال فعالیت هیات لرستانی های مقیم مرکز (۱) هیات عشاق العباس لرها در سال 92 (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران سال 92 (۱) عاشورای لرها در تهران (۱)
دوستان من رومیانی مرد لر خایدالو ظفر پاپی ایلیا,اهورا رضا رضاپناه رضا ساکی مراد جلائی احد چگینی سایت لریا بُنِه وار-رهدار حسن گرجي محمد نعمتی امید گوهری فرزاد عزیزی اسد فرهمند امین ازادبخت فریده چراغی آفرین پنهانی فرامرز محمدی مهران غضنفری امیر زیدی نژاد احسان پرنیان هوشنگ رئوف لُرِسّو(لرستان) فاطمه بیرانوند دورود سـیـتـی علی گودرزیان چنـــار گـــریت نشریه سیـمره روستای پیرجد حسن امیدیان سالم پوراحمد مهرداد جمالی شهرام شرفی مهدی محرابی حسن دهقانی مژده عزیزی پناه مسعود بختیاری فرهاد داودوندی حسین چراغی لرستان وکاسیان نصرت درویشی اسداله آزادبخت تحصیلکردگان لر محسن تیزهوش امیررضا قاسمی دکتر رضا مدهنی عبدالرضا قاسمی کاسیان - کاسیتی پریچهر-دختر آریایی شهرام گیل آبادی حاج محمد میرزاوند مجله الکترونیکی لور حشمت اله آزادبخت حسین سلاح ورزی علی حسین زارعی پایگاه خبری لــــــرنا ایستگاه چمسنگر 2 سپهر معتمدی(پسرم) وبلاگ روستاهاي ايران محمود کوماس جودکی عکس هایی از سرزمین کاسیان 2 پیامک محلی لری، لکی و بختیاری عکس هایی از سرزمین کاسیان 1 ابوالقاسم خورشیدوند فتیله پیچ-ایمان آرزه پایگاه خبری لرستان نیوز هفته نامه بیان لر گهر دورود-حسن چناری كرم تيموري واتوره دوچرخه ها اخبار شطرنج لرستان شهریار عباسی سایه های مفرغی -کرم رضا تاجمهر اخبار دورود کیانوش بیرانوند چقد سخته جدا بودن اعظم مرادی شعر لکی ناهید زکیان امیر جوبیین خبرگزاری یافته شاهین احمدی کوهستان سرد الیگودرز یاد داشت های عزت الله تقوایی ﮔـانگـلـوس لرستانک لهور آب و خاک شکاروطبیعت لرستان ستاد نماز جمعه سپید دشت خُورمُووه پاتوق هیات عشاق العباس لرستانی ها گلال خرم آباد تی تال - عابدین بهاروند جستجوگر کویر روز اليگودرز محمد رافع -بروجرد پرتال زیگور طراح قالب