نویسنده (های) وبلاگ معتمدی سعید
آرشیو وبلاگ
      ایستگاه راه آهن چم سنگر (منطقه راه آهن لرستان)
تعلیم سیاست نویسنده: معتمدی سعید - جمعه ٢٠ خرداد ۱۳٩٠

دربرنامه تلویزیونی ۹۰ دوشنبه  ۱۷ خرداد آقای لطفی نماینده ی محترم مردم اراک نکات جالب وقابل تاملی بیان نمودند که میتواند درس خوبی برای منتخبین استان ما باشد تا از کاه کوه بسازند وبا دست خالی مطالبات قابل توجهی برای مردم یک شبه تعریف نمایند !این از خصایص خوب یک منتخب با کیاست ودرایت مجلس میتواند تلقی شود که بدون توجه به افکار وآرای دیگر نقاط بر مطالبه مردم حوزه انتخابیه اش چه درست وچه غلط پافشاری نماید .آنهم تک وتنها حتی بدون همکاری با دیگر نمایندگان استان مرکزی ! تا اینجای کار اعتماد بنفس و اعتقاد به عملی که انجام میدهد خارج از سره یا ناسره بودنش را میستایم ! اما در پشت حرفها ومطالبی که بیان میکرد حرف های ناگفته دیگری را مستتر دیدم که به نوعی میگفت که : درست است که اراک شهر صنعتی است و پر رونق اما قشر عظیمی از کارگرانش از استانهای مجاور (لرستان و .. ) را تشکیل میدهد نه مردم اراک !‌اینکه حق استان مرکزی وشهر صنعتی اراک با وجود داشتن ۲۰ زمین ورزشی استاندارد پایمال شده است و هنوز اراک به شکوفایی معقول نرسیده و مظلوم ومحروم مانده است !! اینکه استانش با وجود اینهمه کارگاه صنعتی وپتروشیمی و... جوانانش هنوز بیکارند و باید فکری اساسی برایشان اندیشیده شود وانتقال تیم لیگ برتری نفت تهران به اراک جبران کوچکی از این مطالبات بحق مردم حوزه انتخابیه اش میباشد !!!من در صحبتهای او منافع مردم حوزه انتخابیه اش را بشدت تمام حس نمودم او حتی حاضر به معامله بر سر منافع ملی با حوزه انتخابیه اش هم بود اما از خنداب واراک وکمیجان کوتاه نیاید !! او همچنین مستتتر گفت که مثلا مردم لرستان کارخانه وپتروشیمی ما را اشغال کرده اند و ما (اراکی ها)در حاشیه ایم و مهاجرین درمتن .او حتی زمانیکه آمار پیش شماره هایی که با ۹۱۸ پیام کوتاه ارسال کرده بودند (همدان ومرکزی) به اشتباه لرستان را هم بحساب آورد غافل از اینکه پیش شماره های موبایل استان ما ۹۱۶ است !! او حضور لرستانی ها را در سراسر استانش بنوعی بار اضافی حس میکند غافل از اینکه شازند وخنداب و توره و خمین وبعضی جاهایی دیگر استانش اصالتا لر هستند نه مهاجر !!

با آقای لطفی نماینده ی محترم اراک بحثی ندارم و طرف سخنم او نیست او حق دارد برای حوزه انتخابیه اش تلاش نمایند واین تلاش او را میستایم طرف صحبت من نمایندگان منتخب استان لرستان است که شاید بشود از جدیت وپشتکار لطفی ها ونظری های استان مرکزی که در بیخ گوششان است درس هایی از نوع سیاست  آموخت !!

حرف من این است که نمایندگان منتخب وکلای مدافع لرستان . آقای لطفی ودیگر نمایندگان ادوار گذشته اراک و استان مرکزی با تلاشی که داشته اند امکاناتی را برای استانشان را مثل پتروشیمی که مانند یک لقمه آماده از گلوی مردم استانی مثل لرستان بیرون کشیدند و راه آهن  و آب سنگین خنداب و پتروشیمی و دهها واحد  صنعتی و....... برایش ارمغان آوردند .حالا هم انگار محروم تر ومظلوم تر از اراک استان ویا شهری نیست وبرایش سنگ تمام گذاشتند شما چه طور !!

شما که با اینهمه محرومیت چرا حرفتان به کرسی نمی نشیند و سنبه تان پرزور نیست ؟؟!! شما چرا بودجه های مصوب شده را به کرسی بالفعل شدن نمی رسانید ؟

شما چرا به نمایندگان مجلس تفهیم نمی کنید که لقمه شکم (پتروشیمی )ما را از گلویمان بیرون کشیدند و آب استانمان به اراک و قم هم رسید و حقابه نداریم !! چرا کریدور شمال -جنوب راه آهن و بزرگراه شمال - جنوب ادامه پیدا نکرد ؟ چرا راه آهن اراک از راه ملایر دارد به کرمانشاه وعراق میرسد واز راه آهن اصفهان - ازنا خبری نیست  ؟!! چرا منابع گازی ما در کوهدشت به هدر میرود وسهم ما از منابع هیدروکربنی جز بیکاری و افسردگی و مهاجرت وخودسوزی و کودکان فراری و.. نیست ؟!!مگر ما چه خواسته ی غیرمنطقی وفراتر از عرف وقانون اساسی داشته ایم که به ما توجهی نشده است ؟!!

اگر حضور شما در مجلس صرف حضور غیاب و انضباط ۲۰ است که میشود گفت که شما شاگرد خوبی برای این مکتب نبوده اید ! و همان بهتر که غیبت داشته و یک دوره اصلا ما نماینده نداشته باشیم ! شاید لطقی ها و یوسف نژاد ها بهتر حال ما را درک کنند وکمک بیشتری به ماشود !! ما منکر حرکات و تلاش های بعضی از نمایندگان نیستیم و درک میکنیم و نمیخواهیم انها را کتمان کنیم اما میخواهیم بگوییم که این تلاشها اصلا جوابگوی مطالبات مردم استان نیست ! ما نه آب وارداتی میخواهیم و نه چیز دیگری ما میخواهیم به همت مردم وجوانان استانمان همان منابع وذخایر طبیعی و هیدروکربنی و همان استعدادهایی که در استان هست شکوفا شوند تا استان ما هم به استانی فعال و توسعه یافته در کشور که آرزوی همه مردم و مسولان است تبدیل شود.شما هم میتوانید مانند اقای لطفی حق را به مطالبه مردم حوزه انتخابیه تان بدهید و اعلام نمایید این خواست و مطالبه مردم حوزه ماست ! من گمان نمیکنم کسی در مجلس شورای اسلامی با کار کارشناسی و دقیق و منطقی مخالف باشد و خدای نکرده آستین هایی  برای محروم کردن مردم ما بالا زده شده اند ! این گناه کم کاری شماست ! ما تاوان کم کاری و در حاشیه بودن شما را در ادوار مختلف پرداخت نموده ایم نه چیز دیگری !!‌ ما هنوز هم وفادارترین مردم به مهین عزیز ونظام اسلامیمان را داریم امیدواریم شما هم قدر این موهبیت و موقعیت را دانسته باشید .

  نظرات ()
مظلومیت نهفته در عمق چشمان یک کارگر لر نویسنده: معتمدی سعید - چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩٠

وقتی که عکسهایت را دیدم یک اتفاق تازه برای ما نبود بلکه بازخوانی دیگر خاطرات و یادآوری دیگر جوانان هم استانی ام بود .اینها شاید برای یک غریبه ناآشنا باشد اما برای هم استانی هایت تو و امثال تو آشنا جلوه می کنید !  تفاوت فقط  نگاه معصوم ونافذ شماست که تاعمق جان بیننده رسوخ پیدا می کند و هیچ وقت رهایش نمیکند ! چهره جوان و عرق وگرد سپید نشسته بر موی وصورتت می خواهد تو را کمی شکسته تداعی کند اما عزم و اراده پولادین وبازوان ستبر تو بر بیننده نهیب میزند که ممکن است گاهی سند مظلومیت ومحرومیت یک قوم باشم اما نگاه مصمم و عزم واراده آهنینت  کوه را هم به کرنش وا میدارد !

میدانم جوانی و نامت ممکن است در ویترین قویترین مردان ایران نباشد اما بدان که نام تو وامثال تو در دلهای شکسته یک به یک قومت و همشهریانت ساری وجاری است . من انرژی و عشق و همت تو در قاب تصویر را امید به توسعه وآبادانی وعمران لرستان میپندارم و طلوع دگرباره  زاگرس را به  نظاره نشسته ام و امیدوارم بار دیگر  پتکی از بازوی آهنگری  و تیری از کمان آرشی رها شود ! و بار دیگر قیقاچ اسبها و آواز و سرنا و شوا و رقص سرچوپیانه قلندران لر در سرزمین های قوم لر فراموش زنده شود ....

میدانم که تصاویرت همه را به تحسین و اداشته و از طرفی افسوس از بی توجهی مسئولینی که بی توجه به آمار و آمایش استعدادهای سرزمین من هم وغم خود را برای دیگر کارهایی گذاشته اند که دیگر مجالی برای بروز استعداد های شگرف جوانان سرزمین من داشته است و می رود از سیاوش نوری ها وکریم سوری ها وآرش ها و درویش زاده ها و .... دیگر جز نام ونشانی برجای نماند ! میدانم اگر به جای فوتبال وارداتی " کوثر و داماش " به لرستان به تیم هایی مثل "خیبر خرم اباد و کارخانه سیمان و راه آهن دورود " بها میدادند نتیجه ی بهتری برای سرمایه گذارانش برمیگرداند و بودجه ی ورزش هایی مثل کشتی -جودو-بوکس -تیراندازی -سوارکاری-قایقرانی - هندبال -والیبال-دومیدانی  وورزشهای رزمی حیف ومیل نمی شد و لرستان در سطح کشور وآسیا و جهان در این رشته ها حرف های بسیاری برای گفتن خواهد داشت .امیدوارم روزی چنین شود واستعدادهای سرزمینم هرز نرود......

جهت دیدن عکس های یک کارگر جوان وزحمتکش لر (نادر فلاح -یک جوان از خیل جوانان باهمت لرستانی ) به فتوبلاگ زیر بروید:

http://kasit.webphoto.ir

  نظرات ()
همایش دانشجویی تجلیل از استاد منظمی و رحمان پور و دانشجویان برتر لرستانی برگزار نویسنده: معتمدی سعید - سه‌شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٠

فرهنگسرای خاوران، دوشنبه نهم خرداد ماه شاهد گردهمایی لرستانی ها بود. در این مراسم که به منظور از تجلیل از دو استاد بزرگ موسیقی لرستان، و دانشجویان لرستانی حایز رتبه های برتر کنکور سراسری برگزار شد جمع کثیری از دانشجویان، استادان و هم استانی های مقیم تهران حضور داشتند.

به گزارش نشریه اینترنتی لور، فرهنگسرای خاوران، نهم خرداد ماه سال یکهزار و سیصد و نود شاهد گردهمایی لرستانی های مقیم پایتخت بود. در این مراسم که به منظور از تجلیل از دو استاد بزرگ موسیقی لرستان، و دانشجویان لرستانی حایز رتبه های برتر کنکور سراسری برگزار شد جمع کثیری از دانشجویان، استادان و هم استانی های مقیم تهران حضور داشتند.

بنابر این گزارش در این همایش که با همت وتلاش دانشجویان وکمیته دانش آموختگان ودانشجویان انجمن برگزار گردید از استاد رحمان پور واستاد درویش رضا منظمی تجلیل به عمل آمد، همچنین به ۵ نفر از دانشجویان ممتاز ونخبه لرستانی هدایایی اهداد گردید.

در ادامه مراسم هدایایی به ۴۵ نفر از دانشجویان ورودی سال ۸۹ با رتبه های زیر ۱۰۰۰ دانشگاههای تهران اهدا گردید. سپس سرکار خانم پیمان فر مسول کمیته بانوان و اقای مهندس قربانی نایب رییس انجمن و اقای نادری نژاد مدیر عامل انجمن لرستانیها سخنرانی نمودند و در ادامه مهندس سعید معتمدی نماینده کمیته دانشجویانودانش آموختگان به شرح فعالیتهای کمیته دانشجویی از ابتدا تا کنون و فراز ونشیب های کمیته پرداخت و در مورد عدم توسعه لرستان و همچنین افت کیفی آموزش در استان و عدم توسعه زیربنا و کیفیت آموزش استان پرداخت. او در ادامه نمودار رشد و حرکت چند ساله قبولی دانشجویان لرستانی در دانشگاههای سراسری وآزاد وجایگاه لرستان در کشور در مقطع آموزش عالی را درمعرض نمایش گذاشت.

در ادامه گروه موسیقی به سرپرستی استاد رحمانپور اجرای برنامه نمود و در پایان گروه با تشویق و ابراز احساسات پرشور دانشجویان مواجه شد که دوباره به اجرای برنامه پرداختند و در پایان برنامه گروه موسیقی به خواست  دانشجویان احسان عبدی پور نوازنده سرنا به اجرای تکنوازی سرنا پرداختند که با استقبال حضار همراه شد.

سپس دکتر کردعلیوند به نمایندگی از مهندس صارمی زاده شهردار منطقه 21 دقایقی سخنرانی نمودند و پایان بخش مراسم سخنرانی امیراحمد منظمی دبیر همایش به تلاش وهمکاری و فعالیتهای کمیته دانشجویی برای برگزاری هر چه بهتر جشن تجلیل از دانشجویان وتلاش برای هرچه پربارتر بودن برنامه و هدایای ویژه دانشجویان با توجه به بضاعت اندک کمیته دانشجویی مطالبی ارایه نمودند و در پایان لوح تقدیر دانشجویان اهدا گردید.

از نکات جالب برنامه مراسم تجلیل از استاد درویش رضا منظمی برای اولین بار در انجمن لرستانیها برگزار میشد که با کلیپی زیبا ودلنشین از کارهای استاد با هنرمندی و دکلمه خوب سرکار خانم الماسیان مجری برنامه همراه گردید ودرادامه حاج اقا صدیق واقای نادری نژاد لوح سپاس را به استاد تقدیم نمودند واستاد دقایقی به سخنرانی پرداختند.

همچنین از زیباترین لحضه های برنامه اهدا لوح تقدیر به استاد رحمان پور از طرف استاد درویش رضا منظمی بود که برای دقایقی دو استاد در آغوش همدیگر وسپس با تشویق های پیاپی حضار مواجه شدند. مراسم دانشجویی که از ساعت ۵ با تلاوت قران وسرود ملی آغاز شده بود در ساعت ۹ به کارخود پایان داد.

حضور معاونین شهرداری منطقه ۲۱ جناب آقای دکتر کردعلیوند و آقای آذرخش به عنوان نماینده ویژه مهندس صارمی زاده اسپانسر هدایای ویژه دانشجویان وهمکاری تنگاتنگ مهندس صارمی زاده شهردار منطقه ۲۱ تهران جای تقدیر وتشکر وقدردانی میشود .

همچنین بنا به اعلام انجمن لرستانی های مقیم تهران، از مساعدت های جناب آقای غضنفر زینی وند مسول امور شورایاری منطقه ۱۲ تهران در تهیه هدایای دانشجویان با همراهی شهرداری منطقه ۲۱ تقدیر وتشکر میشود.بی شک حضور مسولین استانی در تهران در برنامه های کمیته دانشجویان ودانش آموختگان باعث دلگرمی و امیدواری این قشر جوان وفعال لرستانی خواهد شد.

 

  نظرات ()
دانشجویان لرستانی ونماینده های استان نویسنده: معتمدی سعید - یکشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٠

ابتدا هر دو که به پایتخت  می آیند مدتی برای پبدا کردن مسیر دچار مشکل میشوند و مدتها همچنان ادامه دارد!

هردو بعد از چهار سال به زادگاه خود برنمی گردند !

نماینده ها بعد از چهار سال منزل شخصی شان از جنوب شهر به شمال شهر منتقل میشود برعکس دانشجویان بعد از چهار سال از شمال شهر به جنوب شهر نقل مکان میکنند!!

نماینده بعد از جلوس به کرسی نمایندگی از مردمش غافل میشود و برعکس دانشجو تازه میفهمد که در حق مردم شهرش چقدر اجحاف شده است !

نماینده بعد از ۴ سال دوباره بیاد مردم می افتد که اینبار دیگر بهتر از گذشته مسیرها وچاله چوله ها را میشناسد وبهتر میتواند خدمت نماید!!

نماینده ادعا می کند که کسی به او کار کارشناسی شده پیشنهاد وراهکار نمی دهد ودانشجو معتقد است که دراین ۴ سال یکبار نتوانسته سوال ویا عملکردش نماینده اش را جویا شود !!

 

ادامه دارد ......

  نظرات ()
تابستان های دوران ما و تابستان های بچه هایمان نویسنده: معتمدی سعید - چهارشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٠

تابستانهای دهه ۶٠ همین که درس ومشقمان تمام میشد وامتحانات خرداد را با موفقیت پشت سر میگذاشتیم اوقات فراغتمان شروع میشد به مدت سه ماه تمام بدون هیچ گونه کلاس جبرانی وآموزشی وورزشی ویا هر نوع کلاس آموزشی دیگر...

ما بچه های ناحیه راه آهن بودیم ورودخانه همیشه جاری سزار ! این تنها دلخوشی ما بود و انهم روزهای تابستان از ساعت ١٢ -١٣ الی ١٧-١٨ زیر آفتاب داغ تابستان ساعتها شنا وکنار ساحل درست زیر تابش مسقیم خورشید بدون کرم ضد آفتاب وعینک دودی مخصوص و یا تن پوشی که بدن ما را از اشعه خورشید مصون بدارد ! این بود که تمام بچه های ایستگاه سیاه سوخته وبه قولی "برشته " بودند و خوش بودند در این گیر ودار وبازی ها و تفریح سالم و به نحو احسن پر میکردند اوقات فراغتشان را !! مدرسه هم بدتر بود .همان موقع دربش برای سه ماه تمام بسته میشد تازه اوایل پاییز باید چند روزی میز ونیمکت وکلاس را نظافت میکردند تا جای نشستن باشد ....

 پیشترها والیبال وفوتبال به اوقات فراغت بچه ها اضافه میشد و عصر ها  در بغل محوطه پاسگاه ایستگاه(که ما کوچکترها فقط تماشاچی بودیم! )وبعدها درحیاط مدرسه راهنمایی "شهید لیریایی" با بزرگتر بازی میکردیم .دوران خوب وبیاد ماندنی بود.

ان روزها تابستانها خیلی از بچه ها به شهرهای اطراف(دورود-خرم آباد-اندیمشک -دزفول و..)  به خانه اقوام وفامیل میرفتند وچندصباحی را درشهر به گذراندن اوقات فراغت وتفریح وگردشگری ! میپرداختند .خاطرات دوستان پس از بازگشت برای همه شنوندگان جالب وشنیدنی بود . کارتونهایی که از تلویزیون پخش میشد بیشتر از همه ماندگاری داشت مثلا "بچه های کوهستان آلپ" و "دکتر ارنست" و"زبل خان" و" پرنده ای بنام  واتو واتو" و"سنبدباد"و.... کیفمان این بود که تابستانها بشهر برویم وخوش بگذرانیم !! ٩ ماه دیگر سال  دوست داشتیم زودتر خرداد برسد و٢ ماه به شهر برویم .

آن سالها گذشت وحالا بچه های ابتدایی را می بینم که چقدر خوشحال میشوند خرداد تمام شود واز "شهر " به "روستا " برگردند وخوش باشند و درو از هر گونه دود وهیاهو جار وجنجال در منزل پدر بزرگ یا مادربزرگ خوش بگذرانند !! میبینم که نسل نوپا بکلی با پدر ومادر خود فرق میکند و شاید هم برعکس انها عمل میکند وخواسته ها ودلمشغولی هایشان چیزی غیر از دغدغه پدر ومادرهاست ! 

به بچه ام حق میدهم که پس ازپایان امتحاناتش خوشحال شود از اینکه به مدت یک ماه از شهر پردود و ترافیک و شلوغ و آلوده ای مثل تهران به شهر کوچک وخلوت تری مثل خرم آباد کوچ کند و سرشار از انرژی، وخوشحال از این سفرش باشد و چند روزی است که لحظه شماری میکند و بار سفرش را مدتها، قبل از امتحاناتش بسته است !

نمیدانم شاید آن گمشده ای که پدرش و امثال پدرش در شهرها و جاهایی جدید جستجو کرده بودند را درهمان شهر ودیار خود بیابند . یا شاید ما راه را اشتباه رفته ایم ؟!

 نمیدانم فقط قصدم یاد آوری تابستانهای بدون هیچ گونه کمک اموزشی و ورزشی  ، و اوقات به تمام معنا "فراغت" ما و اوقات فراغت پر از کلاس و آموزش و سفر ومسافرت فرزندانمان بود !!

بد بیراه نگفته شهریار " به شهر خود روم وشهریار خود باشم !"‌

  نظرات ()
مطالب اخیر دومین هکاتون توسن بوم توسن بوم، نگاهی نو برای افزایش رضایت مشتریان از چراغ افروخته استاد شکارچی رونمایی شد+ تصاویر و حواشی سالگرد آسمانی شدن مادر هفته نیروی انتظامی مبارک معرفی کارکنان راه آهن ایستگاه چمسنگر به بهانه سال‌روز آزادی خرمشهر: راه‌آهن لرستان، جنگ و شهادت علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید حال و هوای چمسنگر در اذرماه 94 استاندار لرستان در جمع لرستانی‌های مقیم تهران
کلمات کلیدی وبلاگ علی اکبر شکارچی (٤) چمسنگر (٤) ایستگاه چمسنگر -منطقه راه آهن لرستان (٤) ایستگاه چمسنگر و لرستان (٤) فرهنگی وهنری ایستگاه چمسنگر (۳) هیات لرها درتهران (۳) عزاداری لرها در تهران (۳) واژه ها و اصطلاحات لری (۳) جلال ال احمد و قطار (٢) جلال ال احمد و کتاب سه تار (٢) گل مالی لرها در تهران (٢) انجمن لرستانی ها (٢) سعید معتمدی و انجمن لرستانی ها (٢) هیات مدیره انجمن لرستانی ها (٢) chamsanagar (٢) هیات عشاق العباس لرستانی ها (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های تهران (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز (٢) محرم لرستانی ها در تهران (٢) تونل های زیبا در لرستان لید عسل در لرستان (٢) راه اهن لرستان-دورود -خرماباد -دزفول (٢) نیاز راه اهن لرستان به بکاپ (٢) رد پای لرها در تاریخ (٢) انارکوهدشت -یاقوت سرخ ایران (٢) ابادان وبرزیل وایران وبندرعباس وچمسنگر (٢) مداحان هیات عشاق العباس (٢) کوهدشت وچمسنگر (٢) تلفات جاده ای در روستا های لرستان (٢) شعر لری بالاگریوه ای (٢) آبشاربیشه پوران (۱) سالروز مرگ مادرم (۱) شهرداری یاسوج -خیبر خرم آباد (۱) قوم لر وفوتبال (۱) لرها و یاسوج (۱) امیر فروزانفر (۱) کوه کلا وچنار گریت وسرکانه (۱) لرستان وراه آهن وبختیاری (۱) سیاه چادر عشایر وماست (۱) فوتبال وچم سنگر (۱) چم سنگریهای دهه 60 (۱) چم سنگر و وبلاگ نویسی (۱) فوتبالیستهای جوان چمسنگری (۱) رئیس های ایستگاه چم سنگر (۱) قدیمی های چم سنگر (۱) میلاد میداودی وکوک تاراز (۱) میلاد میداودی ومسعود بختیاری (۱) mis مسجد سلیمان و مسعود بخت میداوودی (۱) میلاد میداودی و مسعود بختیاری وکوک تاراز (۱) کرمانشاه وروانسر وجوانرود (۱) فهرست ایستگاه های بین راه راه آهن لرستان (۱) لیست ایستگاههای راه آهن لرستان (۱) اصطلاحات راه آهنی (۱) فرهنگ راه آهنی (۱) نام آوران لر (۱) چهارشنبه سوری در چم سنگر (۱) چم سنگر و چهارشنبه سوری های ما (۱) چهارشنبه سوری در لرستان (۱) چم سنگر و آخرین پنج شنبه سال (۱) چم سنگر وسال نو (۱) نوروز چم سنگریها (۱) زاغه (۱) علی رضا نادری (۱) روز معلم و معلمین ایستگاه چم سنگر (۱) معلم منطقه راه آهن (۱) معلم چم سنگر (۱) معلم لرستانی (۱) تلفن باک لری وترکی وعربی و گیلکی (۱) تلفن بانک به زبان محلی (۱) ناحیه راه اهن وگهر لرستان (۱) فوتبال دورود لرستان (۱) 'گهر دورود لرستان (۱) تماشاگران لرستانی (۱) تیم گهر وچم سنگر (۱) کارگران وراهبانان ایستگاه چم سنگر (۱) لرستانی ها وزلزله آذرباییجان (۱) لرها و زلزله اذربایجان (۱) همدردی لرها با اذری وزلزله (۱) لرستان وتوهین دانشگا ه اهواز (۱) ریس دانشگاه رامین اهواز ولرها (۱) سازمان سنجش و لرها ودانشگاه اهواز (۱) توهین یک رئیس دانشگاه به مردم لر (۱) بهمن علاالدین وزادروز ش (۱) موسیقی بختیاری ومسعود بختیاری (۱) زادروز مسعود بختیاری (۱) گهر دورود و استقلال (۱) گهر ولرستان (۱) تیم ملی لرستان (۱) گهر دورود و چم سنگر (۱) استقلال گهر دورود و چم سنگر (۱) حواشی بازی استقلال گهر (۱) گهر دورود و ایستگاه چم سنگر (۱) چم سنگر و شطرنج (۱) چمسنگر وشطرنج وسپهر معتمدی (۱) سپهر معتمدی وشطرنج (۱) شطرنج ولرستان و خرم آباد وسپهر معتمدی (۱) معنی ما فه گه (۱) معنی وارگه (۱) وارگه ومافه گه مسعوذ بختیاری (۱) راه اندازی سایت مجتمع شبانه روزی چمسنگر (۱) آزمایشگاه تخصصی دروس پایه دبیرستان چمسنگر (۱) شهید محمد امیدی وحمید ماهروبختیاری (۱) پادگان امام علی (ع) خرم اباد و شهیدان &am (۱) طرح هجرت ومناطق محروم لرستان (۱) طرح ریشه کنی فلج اطفال (۱) کتابخانه کوهدشت (۱) دهیار جمسنگر مجید پاپی (۱) چمسنگر ودهیارش (۱) تراکتور و عشایر و روستا (۱) فرهنگ سازی برای رانندگی در روستا وعشایر (۱) عکس (۱) جنگ (۱) غزه (۱) پیام نوروزی (۱) سید علی صالحی (۱) دکتر علی شریعتی (۱) تلفن همراه (۱) ایرج رحمان پور (۱) دکتر احمدی نژاد (۱) فضیلت شب قدر (۱) عید غدیر خم (۱) عید سعید فطر (۱) کریم خان زند (۱) غزه در آتش و خون (۱) شعر لری (۱) جاده اسفالته (۱) چمسنگر و موبایل (۱) آبشارهای ، وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف ؛ نو‍ژیان ، بیشه (۱) آبشارهای تاف (۱) پایتخت طبیعت لرستان -منطقه راه آهن (۱) پایتخت طبیعت لرستان (۱) دریاچه کیو (۱) منطقه راه اهن (۱) انتخابات ریاست جمهوری88 (۱) فاجعه زیست محیطی (۱) لرستان و الودگی هواا (۱) گرد وخاک در لرستان (۱) توزون در چمسنگر (۱) توز و خاک در خرمووه (۱) خرید وفروش کارت نان (۱) چمسنگر و کارت نان (۱) پل شکسته (۱) چمسنگر وپل شکسته (۱) بیمارستان عشایر لرستان (۱) نمایشگاه بین المللی لرستان (۱) اسفالت و ایستگاه چمسنگر (۱) شب قدر و دعا (۱) منطقه لرستان ودفاع مقدس (۱) شعر ایستگاه قیصر (۱) کارت شهروندی ولرستان (۱) زنده رود و دریاچه کیو (۱) لرستان واصفهان (۱) یارانه و لرستان (۱) کوثر و داماش لرستان (۱) ایت اله قاضی (۱) تذکر کاییدی در مجلس (۱) عید غدیر و چمسنگریها (۱) بروجرد و دکتر بروجردی (۱) توقیف شدن هفته نامه افتاب لرستان (۱) یلدا در ایران باستان (۱) تیزرهای صدا وسیما (۱) لربلاگـهـا (۱) اختلال در سایت لور ولرنا (۱) اتوبوسرانی و کارت (۱) کریم خان و قوم لر (۱) لرستان و طرح های عمرانی (۱) حسن غصه خور و لرستان (۱) راه آهن لرستان (۱) خرم اباد وصدا وسیما (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان (۱) گتوند و پست الکترونیکی (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان دولت الکترونیک (۱) تونل توحید وتونل های لرستان (۱) تونل های زیبا در لرستان (۱) رود خانه سزار و قایقرانی (۱) قایقرانی در ابهاب خروشان لرستان (۱) ورزش قایقرانی در رودخانه سزار (۱) رز معلم و معلمین ما (۱) معلمین من در ایستگاه چمسنگر (۱) جاده اسفالته چمسنگر (۱) جاده زیبای چمسنگر به خرم آباد (۱) رود خانه سزار و اوقات فراغت (۱) اوقات فراغت در چمسنگر (۱) تابستان با رودخانه سزار (۱) 13 رجب و چمسنگر (۱) چمسنگر و شهدای جنگ تحمیلی (۱) شهدای روستای چمسنگر لرستان (۱) دهیار چمسنگر (۱) قطار محلی چمسنگر -دورود (۱) رضا سقایی +مراسم ترحیم (۱) داریوش نظری" خواننده‌ی موسیقی لری و خواهرزاد (۱) رضا موسیوند و هیات عشاق العباس لرستانی ها (۱) مهدی میرزایی و هیات عشاق العباس (۱) نوحه خوانی رضا موسیوند و مهدی میرزایی ومحمد فاطمی (۱) فرهاد دوادوندی و چمسنگر (۱) چم سنگر وبروجرد (۱) بروجرد وراه اهن چم سنگر (۱) فرهاد داودوندی وچمسنگر (۱) دانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران (۱) چمسنگر ودانشجویان لرستانی (۱) میرملاس وچمسنگر (۱) چم سنگر و میراث فرهنگی (۱) کلماکره و چم سنگر (۱) پاسداری از میرملاس (۱) درگاه وچمسنگر (۱) نشریه درگاه وچمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه و چمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه لرستان و چمسنگر (۱) استاد محمد حسین آریا (۱) چم سنگر واستاد محمد حسین آریا (۱) دکتر آریا و چم سنگر (۱) شب یلدا در لرستان (۱) باورها واعتقادات مردم لرستان وزمستان (۱) شب چله در لرستان و چمسنگر (۱) شب یلدا در لرستان وچم سنگر (۱) یلدا و دانشجویان لرستانی (۱) مویه مردم لرستان (۱) رنج مویه های مردم لرستان (۱) استاد ایزد پناه (۱) لرستان و استاد حمید ایزد پناه (۱) اقدامات حمید ایزدپناه (۱) صفای لرستانی و حمید ایزدپناه (۱) سمفونی قورباغه و کرم رضا تاجمهر (۱) کرم رضا تاجمهر و سمفونی قورباغه ها (۱) واههمه های خاکستری و سمفونی قورباغه ها (۱) وبلاگ فرهاد داودوندی (۱) فرهاد داودوندی ووبلاگش (۱) چم سنگر و لریا (۱) استاد صحبت الله معینی چاغروند (۱) پل شکسته ساسانی (۱) پل اشکسه (۱) فیلم فرزند چهارم (۱) آلودگی هوا در خرم آباد (۱) آلودگی هوا در استانها (۱) وحید موساییان و بابک پورراد (۱) چشنواره ی صدای عشایر ولرستان (۱) چشنواره ی صدای عشایر در تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر در نمایشگاه بین المللی تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر (۱) خسرو معتضد ولرها (۱) خسرو معتضد ولرها وبختیاری ها (۱) خسرو معتضد ولرها وتوهین (۱) محمد بهمن بیگی و عشایر (۱) چمسنگر ومحمد بهمن بیگی (۱) آموزش عشایری در ایران و محمد بهمن بیگی (۱) اموزش عشایری در ایران ومحمد بهمن بیگی وچم سنگر (۱) هواپیمای مسافربری توپولف 154 (۱) "گروه نمایش کودک ونوجوان شاپرک" (۱) سرای سالمندان صدیق (۱) سالمندان چشم انتظار خیریه حاج صدیق (۱) برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران مسابقه فوتبال (۱) اولین مسابقه فوتبال دیواری (eton wall)در بروجرد (۱) موسیقی فولکور ایران-لری لرستان و لری بختیاری (۱) لرهای مقیم سوئد واین دعوت هم از سوی انجمن لرهای مق (۱) کنسرت گروه نوای زاگرسیان در گوتنبرگ سوئد (۱) طبیعت لرستان و معضلی بنام بدگردشگر (۱) جنگل های بلوط زاگرس ولرستان (۱) چهارمین جشنواره ی رها سازی ماهی قرمز (۱) رها سازی ماهی قرمز در خرم آباد (۱) خلوت ترین روز در شهر خرم آباد (۱) میدان استانداری و پارک محوطه ی قلعه فلک افلاک (۱) گونه جانوری نادر ˈکاراکالˈ در لرستان مشاهده شد (۱) منطقه لون از توابع بخش پاپی استان لرستان (۱) ر نزدیکی زادگاهم، ایستگاه راه آهن چم‌ْسنگر، (۱) علی اکبر شکارچی هنرمند لرستانی است (۱) کلید هزار پیشه مادر بزرگ و رمز و پسورد امروزی (۱) سیستان تسلیت (۱) ایران تسلیت (۱) تسلیت برای زلزله زده های سیستان و بلوچستان (۱) آرام باش همه چیز درست خواهد شد (۱) خانم روزبهانی وتبریک تولدش (۱) جهانگیر ملک احمدی (۱) قهرمانی آسیا در مسابقات ازبکستان (۱) خرم آباد به سیپددشت (۱) عزاداری در لرستان و اصرار به برگزاری برخی سنت های (۱) قدغن سیاه پوشیدن در لرستان (۱) لرها در صورت فوت یک نفر حتی اگر از خاندان ویا طایف (۱) انتخابات شورای شهر تهران (۱) زینب پاپی (۱) شهید روح اله پاپی (۱) سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب "پایی که جا (۱) قطار و کتاب سه تار جلاا آل احمد (۱) جلال آل احمد و چمسنگر و کتاب سه تار (۱) جنگل بلوط لرستان (۱) منابع طبیعی وبلوط لرستان (۱) چمسنگر و کشتار شیعیان بحرین (۱) بازگشت حجاج چمسنگری ز دیار وحی (۱) حاج علی خان بهشتی وحاج ابوذر پاپی از ایستگاه چمسن (۱) شکارچی وعید نوروز (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر زادگاهش (۱) چمسنگر و موبایل سیقی محلی لری وتیتراژ ژایانی سریال (۱) تیتراژ سریالهای نوروزی (۱) هفته نامه سیمره ودیگرههفته نامه ای محلی (۱) واگویه های یک لر (۱) خاطرات دانشجویی ودانشگاه (۱) چمسنگر و لرستان وحمل ونقل ریلی در استان (۱) اصفهان به خرم اباد وبالعکس (۱) اوقات فراغت در چمسنگر قات فراغت (۱) تابستانهای ما ورودخانه سزار (۱) ما ورودخانه سزار (۱) نماینده ی مت ونماینده ی مردم اراک (۱) لرستان ومرکزی (۱) مطالبات و خواسته های لرستانی ها (۱) دهیاری چمسنگر (۱) چمسنگر ولرستان (۱) ناحیه راه آهن چمسنگر (۱) دره قاید واحمدفداله حسینی (۱) توسعه عشایری وتخریب جنگل ومحیطزیست (۱) مناطق عشایری استان دستخوش توسعه ناهمگون (۱) شناسنامه و استاد آریا (۱) قسم مادر درفرهنگ لریاتی (۱) قسم مادر وپدر در لرستان (۱) تخم مرغ وکوروش فولادی (۱) انار لرستان -انارسیاب (۱) قم رود و سرشاخه های دز (۱) لررود رودی که قم جریان دارد (۱) کنسرت علی پور درتهران (۱) استاد شکارچی و رحمان پور آواز خوانان لری (۱) کنسرت موسیقی لری رحمان پور -علی پور-نظری (۱) عزاداری در لرستان (۱) چم سنگر وعاشورا (۱) راه اهن لرستان-دورود -خرم اباد -دزفول (۱) سانحه راه آهن لرستان (۱) از خط خارج شدن قطار (۱) عشورا وهیت عشاق العباس لرستانی ها ی مقیم تهران (۱) محرم وعاشورای لرها درتهران (۱) عزاداری لرها درتهران (۱) عزاداری لرستانی های درتهران (۱) لرستان و انار (۱) ادرس جدید وب سایت چمسنگر (۱) http://wwwchamsangarcom (۱) انجمن لرستانیها (۱) چمسنگر ودهیارش انجمن لرستانیها (۱) فرهنگ سازی درمناطق روستایی (۱) ایستگاه راه آهن چمسنگر- لرستان (۱) ایستگاه چمسنگر وادبیات (۱) لرها در ایینه تاریخ (۱) عشایر لرستان و کندوداری (۱) عشایر لرستان وپرورش زنبور عسل (۱) طرح مطالعاتی راه اهن لرستان در قبل از انقلاب (۱) فرهنگ واداب ورسوم (۱) ایستگاه چمسنگر و فرهنگ وتاریخ ایران (۱) استانی شدن تنخابات (۱) استانی شدن انتخابات در لرستان (۱) محمدعلی ساکی وملاپریشان ومیرنوروز (۱) خواهر خوانده چمسنگر (۱) اینترنت بانک وموبایل بانک (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران (۱) سی ثانیه پای صحبت برایان دایسون (۱) منطقه راه آهن پاپی (۱) هیات عشاق العباس لرها (۱) لر ها ومحرم تهران (۱) سالگرد درگذشت مادرم 91 (۱) یازذهمین سالگرد مادرم (۱) هیات عشاق العباس لرستانیها (۱) عشاق العباس لرستایها (۱) لرها وعزاداری (۱) لرستانیها و عاشورای 91 (۱) عزاداری لرستانی ها در مرکز (۱) عاشورا ولرستانی های تهران (۱) لرهای مقیم مرکز وهیات عشاق العباس (۱) هیات لرها در تهران (۱) شهید علیرضا مرادی ، شهید سیاوش مرادی ، و جهادگر شه (۱) chamsanagr (۱) آقاجان مرادی پدر شهید علیرضا مرادی (۱) وحید پورمریدی (۱) سید ابوالفضل حسینی احمدی از سادات احمد فداله (۱) chamsanagar +iran (۱) sسیدابوالفضل حسینی احمدی (۱) آقاجان کرمی (۱) chamsanagar iran lorestan (۱) مرحوم قیصر داوود زادهو حسن پورمریدی (۱) کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از بلوط (۱) چمسنگر و حمایت از کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از (۱) چمسنگر و حمایت از بلوط زاگرس (۱) حادثه قطار در چمسنگر (۱) از خط خارج شدن قطار در چمسنگر (۱) chamsangar (۱) chamsanagar iran lorestan iran (۱) chamsangar (۱) سالروز تولد شکارچی (۱) علی اکبر شکارچی و چمسنگر (۱) chamsangar shekarchi aliakbar (۱) ali akbar shekarchi chamsangar (۱) کاشت بلوط در نوروز (۱) کاشت بلوط و چمسنگر (۱) دیدار نوروزی لرستانی‌های مقیم تهران (۱) کمیته دانشجویان و دانش آموختگان (۱) کمیت های انجمن لرستانی های مقیم تهران (۱) چم سنگر و پاییز (۱) چم سنگر و اکبر معتمدی (۱) اکبر معتمدی و چم سنگر (۱) پاییز در راه اهن چم سنگر (۱) علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید (۱) علی اکبر شکارچی سعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی چمسنگر (۱) چمسنگر و جنگ (۱) چمسنگر و شهادت (۱) دفاع مقدس و چمسنگر (۱) ازادسازی خرمشهر و چمسنگر (۱) کارگران ایستگاه چمسنگر (۱) راهبان ایستگاه چمسنگر (۱) کارکنان راه اهن لرستان (۱) راهبانان راه اهن لرستان (۱) هفته سبزپوشان ورعنا قامتان نیروی انتظامی مبارک ای (۱) #ایستگاه راه آهن چمسنگر #ایستگاه چمسنگر #ایستگاه (۱) سالگرد آسمانی شدن مادر (۱) سالگرد درگذشت مادر (۱) چهاردهمین سالگرد درگذشت مادر (۱) چراغ افروخته استاد شکارچی (۱) چراغ افروخته ردیف میرزا عبدالله و علی اکبر شکارچی (۱) چراغ افروخته عای اکبر شکارچی (۱) مهندس سعید معتمدی و استاد علی اکبر شکارچی (۱) سعید معتمدی و هکاتون (۱) سعید معتمدی وتوسن بوم (۱) سعید معتمدی وفین تک (۱) سعید معتمدی و ussd (۱) چالش توسن بوم هکاتون (۱) سعید معتمدی و هکاتون توسن (۱) هکاتون توسن بوم و سعید معتمدی (۱) سعید معتمدی مربی هکاتون توسن بوم (۱) عکس تاریخی سال 58 چمسنگر شهدای چمسنگر و سعید معتمد (۱) عکسی از سید یحی موسوی (۱) عکس سید فخرالدین موسوی (۱) شهید فریدون مرادی وسعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر وسعید معتمدی (۱) سعید معتمدی و علی اکبر شکارچی (۱) چم سنگر و علی اکبر شکارچی (۱) saeed motamedi & ali akbar shekarchi (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) و پتانسیل های نهفت (۱) چمسنگر و قطب گردشگری استان (۱) بخش پاپی پایتخت ابشار لرستان (۱) ابشارهای بخش پاپی (۱) بیشه و چم سنگر (۱) جوانی 22 ساله هنگام شنا در آبشار «بیشه&a (۱) تشییع پیکر دایی بزرگ ومهربانم مرحوم صیدجعفر پاپی (۱) این موفقیت را به جناب اقای داوود مرادی فرد و خانوا (۱) جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، (۱) دهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی دستگاههای د (۱) داود مرادی فرد (۱) شهید شاخص لرستان سردارجلال ابراهیمی (۱) سردار جلال ابراهیمی (۱) شهید جلال ابراهیمی (۱) شهید شاخص لرستان (۱) هیأت عشاق‌العباس (ع)‌ (۱) لرستانی‌های پایتخت (۱) تاسوعا لرستانی‌های (۱) تاسوعا لرستانی‌های پایتخت ب (۱) هیات عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت (۱) حسین سلوک (۱) سعید معتمدی " خبرنگار پایگاه خبری یافته (۱) گل مالی لرستانی های درتهان (۱) عکس گل مالی لرها در تهران (۱) درگذشت مادر آبان 92 (۱) نظر مردم مهم است یا نظر شورای شهر؟ (۱) شهردار نصیری وشهردار عیدی بیرانوند (۱) عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد (۱) اظهارنظر عجیب سرپرست شهرداری خرم‌آباد (۱) نشنیده بگیریم (۱) هجوم بی سابقه ارسال جوک وپیامک لری (۱) روزی روزگاری لرها ! (۱) محسن بهاروند و چمسنگر (۱) نصرت الله مسعودی ئ تئاتر لرستان (۱) استاد نصرت الله مسعودی (۱) دوره چگنی (۱) یافته‌کوه (۱) حشمت اله و اسدالله آزادبخت (۱) رابطه فرهنگ و رفاه (۱) فرهنگ یک قوم یا یک ملت " هوش را می آفری (۱) سمندر لرستان (۱) سلامتی سه کس: سرباز و زندونی و بی کس (۱) سلامتی سه تن: ناموس و رفیق و وطن (۱) سربازان وطنم را آزاد کنید (۱) کمال تبریزی از لرهای بختیاری‌ عذر خواهی کرد (۱) باید از بابت رنجاندن مردم بختیاری به خدا پناه برد (۱) سید عزت‌الله ضرغامی (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) (۱) سال 1393 خورشیدی (۱) خرم‌آباد؛ شهری اسیر نام‌های تهرانی (۱) بیستمین سالگرد درگذشت شهردار خرم آباد (۱) علی محمد ساکی (۱) لرستان وسفر روحانی (۱) سفر روحانی به لرستان (۱) توسعه لرستان در زمان روحانی (۱) عید فطر فرخنده باد (۱) سپهر و کاراته (۱) چمسنگر و کاراته قهرمانی کشور (۱) سپهر و قهرمانی کشور (۱) مصطفی ملک‌آسا به عنوان رئیس اداره سواد‌آموزی ناحیه (۱) ﻣﺤﺮﻡ 93و ﻫﻴﺎﺕ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) هﻳﺎﺕ ﻋﺸﺎﻕ اﻟﻌﺒﺎﺱ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ و ﺩﻫﻪ ﻣﺤﺮﻡ 93 (۱) مرگ معلم فداکار لرستانی (۱) فداکاری معلم لرستانی و مرگ او (۱) مرگ معلم عشایری لرستان (۱) معلم عشایری لرستان و مدرسه شبانه روزی (۱) امید ساکی فرد شهردار منطقه 2 خرم آباد (۱) برگزاری مراسم "چهل‌منبری" زنان لرستانی‌ (۱) لرها در تهران (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها در تهران (۱) جعفر ماهروبختیاری و مدیر تحولات اداری اموزش و پروش (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" و سعید معت (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" مسئول امور (۱) برآفتاب و چمسنگر و برآفتاب بختیاری (۱) اسفندیار نوروزپور رئیس اداره حراست آموزش و پرورش (۱) اسفندیار نوروزپور و چمسنگر (۱) حراست اموزش و پرورش استان لرستان (۱) حراست اموزش وپرورش استان لرستان و اسفندیار نوروزپو (۱) 30 آبان سالگرد در گذشت مادر (۱) درگذشت حاج کاطم خلفوند (۱) گرانی نان در لرستان و سعید معتمدی (۱) گرانی نان در لرستان (۱) تغییر شهرداران در لرستان (۱) سید عابدین نوری (۱) شورای شهر دورود (۱) مبارزان منطقه راه آهن لرستان (۱) کتاب سه تار جلال آل احمد (۱) داستان وداع (۱) عکسی از ایستگاه راه آهن چم سنگر (۱) چم سنگر و رودخانه سزار (۱) ستوان دوم سید نورخدا موسوی مفرد (۱) جانبازی 100% سید نورخدا موسوی مفرد (۱) کلافه ام میترا اسماعیلی (۱) یه روز باد اوُما درختیانِ کُل وَِن فقط یه درخت دِ (۱) دوُسِکَم هِنام بَکُو تِشنه هِناتِم ه (۱) لرها التماس نمی کنند! (۱) محمد کاظم علی پور (۱) پایگاه خبری یافته (۱) ما قابیل کلماتیم! (۱) آغاز بکار گروه موسیقی پریسک (۱) گروه موسیقی "پریسک&a (۱) محمود کوماس‌جودکی (۱) خانه "آخوند آبو" خرم‌آباد (۱) ورود خبرنگاران منتقد به اداره و ابینیه تاریخی لرست (۱) شعرخوانی خانه آخوند ابو (۱) کنسرت گروه پریسک (موسیقی اقوام ایران) (۱) سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) کنسرت گروه پریسک اسماعیل محمدی : دف ، کوبه ای باس (۱) کنسرت گروه پریسک سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) تبریک به سپهر معتمدی عزیزم (۱) سپهر معتمدی (۱) روز جانباز ودیدار با جانباز قهرمان لرستانی مجتبی ز (۱) نتیجه انتخابات شورای روستا در چم سنگر (۱) انتخابات ریاست جمهوری در ایستگاه چم سنگر (۱) راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین احد چگینی (۱) احد چگنی راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین (۱) راه یافتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی و چم س (۱) انتخابات شورای اسلامی شهر دورود (۱) خوشنویس مطرح لرستانی استاد غلامرضا آریان پور در گذ (۱) شجاعت یعنی این! (۱) ولادت حضرت مهدی(عج) وچمسنگر وتهران (۱) سرای سالمندان حاج کاظم صدیق (۱) دست بافته زنان روستای دره اناران - سپید دشت- خرم آ (۱) یادداشت من برای "عابدین بهاروند" (۱) قطار سیاست مدیران استان ما (۱) این قطار، قطار ماست ؛اما مقصدش برای ما نیست ! (۱) 21 تیرماه روز بدون پلاستیک و چمسنگر (۱) مناجات‌خوانی محمد معتمدی (۱) من گناهکارم (۱) شب قدر و جمسنکر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر وچمسنگر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر تهران (۱) پوریا یاراحمدی نفر برگزیده کنکور سراسری ایران (۱) بررسی عملکرد چند ساله آموزش و پرورش استان لرستان (۱) بازیهای محلی و چم سنگر (۱) بازی محلی مناطق لرنشین (۱) بازی محلی مناطق زاگرس نشین (۱) حادثه‌ی سد کارون 3 ومحمود رحمانی (۱) محمود رحمانی مستندساز (۱) خبر بسیار جانکاه بود (۱) منطق لری منطق چماق است یا منطق حساب! (۱) آقای بزرگواری (۱) -دله دزدچاپلوسدستمال‌کشچماق لریصندوق عتیقه (۱) کلمات اصیل لری (۱) سفر به استان کهکیلویه وبویر احمد (۱) سفر به دیار آریو برزن -شهر یاسوج وسی سخت (1) (۱) شهردار شهر خرم آباد (۱) شهردار هرمز نصیری (۱) آیا علی‌محمد ساکی" د (۱) سنجاقک از دست آندو پر کشید و توفانی در دل هواداران (۱) شیردال چیست؟ کلماکره پلدختر لرستان (۱) دوستان لر زبان و جلسه (۱) زادروز اسطوره ی موسیقی لر بختیاری - آبهمن علاالدی (۱) زاد روز مسعود بختیاری (۱) تولد بهمن علالدین (۱) جیش العدل (۱) مسعود رایگان در برنامه رادیو 7 (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها و سومین سال فعالیت (۱) سومین سال فعالیت هیات لرستانی های مقیم مرکز (۱) هیات عشاق العباس لرها در سال 92 (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران سال 92 (۱) عاشورای لرها در تهران (۱)
دوستان من رومیانی مرد لر خایدالو ظفر پاپی ایلیا,اهورا رضا رضاپناه رضا ساکی مراد جلائی احد چگینی سایت لریا بُنِه وار-رهدار حسن گرجي محمد نعمتی امید گوهری فرزاد عزیزی اسد فرهمند امین ازادبخت فریده چراغی آفرین پنهانی فرامرز محمدی مهران غضنفری امیر زیدی نژاد احسان پرنیان هوشنگ رئوف لُرِسّو(لرستان) فاطمه بیرانوند دورود سـیـتـی علی گودرزیان چنـــار گـــریت نشریه سیـمره روستای پیرجد حسن امیدیان سالم پوراحمد مهرداد جمالی شهرام شرفی مهدی محرابی حسن دهقانی مژده عزیزی پناه مسعود بختیاری فرهاد داودوندی حسین چراغی لرستان وکاسیان نصرت درویشی اسداله آزادبخت تحصیلکردگان لر محسن تیزهوش امیررضا قاسمی دکتر رضا مدهنی عبدالرضا قاسمی کاسیان - کاسیتی پریچهر-دختر آریایی شهرام گیل آبادی حاج محمد میرزاوند مجله الکترونیکی لور حشمت اله آزادبخت حسین سلاح ورزی علی حسین زارعی پایگاه خبری لــــــرنا ایستگاه چمسنگر 2 سپهر معتمدی(پسرم) وبلاگ روستاهاي ايران محمود کوماس جودکی عکس هایی از سرزمین کاسیان 2 پیامک محلی لری، لکی و بختیاری عکس هایی از سرزمین کاسیان 1 ابوالقاسم خورشیدوند فتیله پیچ-ایمان آرزه پایگاه خبری لرستان نیوز هفته نامه بیان لر گهر دورود-حسن چناری كرم تيموري واتوره دوچرخه ها اخبار شطرنج لرستان شهریار عباسی سایه های مفرغی -کرم رضا تاجمهر اخبار دورود کیانوش بیرانوند چقد سخته جدا بودن اعظم مرادی شعر لکی ناهید زکیان امیر جوبیین خبرگزاری یافته شاهین احمدی کوهستان سرد الیگودرز یاد داشت های عزت الله تقوایی ﮔـانگـلـوس لرستانک لهور آب و خاک شکاروطبیعت لرستان ستاد نماز جمعه سپید دشت خُورمُووه پاتوق هیات عشاق العباس لرستانی ها گلال خرم آباد تی تال - عابدین بهاروند جستجوگر کویر روز اليگودرز محمد رافع -بروجرد پرتال زیگور طراح قالب