نویسنده (های) وبلاگ معتمدی سعید
آرشیو وبلاگ
      ایستگاه راه آهن چم سنگر (منطقه راه آهن لرستان)
نماز جمعه تهران، به امامت رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای برگزار شد. نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸۸

  مردم تهران که با شوری وصف ناپذیر و با هدف بیعتی دوباره با انقلاب و نظام اسلامی در دانشگاه تهران و خیابانهای اطراف آن حضور یافته بودند، حین ورود مقام معظم رهبری به جایگاه، با شعار هایی چون "خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست"، " این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده"،"لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است"، "وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد" و ... دقایقی به اظهار احساسات خود نسبت به رهبر معظم انقلاب پرداختند.

 مقام معظم رهبری با اشاره به مشکلاتی که نظام در 30 سال گذشته با آنها مواجه شده و در دریای پرتلاطم حوادث، کشتی انقلاب دچار خدشه نشده است، این وضعیت را نشانه الطاف الهی دانستند و بر حفظ و پاسداشت این موهبت خداوندی تاکید کردند.

ایشان متذکر شدند که مبادا هیجان های سیاسی ما را از خدا غافل کند. مبادا بگو مگوهای سیاسی ما را غافل کند که ندانیم کجا می خواهیم برویم و چگونه می خواهیم برویم؟ مردم ما مردمی مؤمن هستند، حتی آنانی که در ظاهر و سیما، گمان نمی رود این گونه باشند، می بینیم که دل هایشان متوجه خداست.

ایشان در خطبه اول با تاکید بر تقوای الهی و توصیه خود و مردم به رعایت حدود الهی و تزکیه نفس، آحاد ملت را به خویشتن داری دعوت کردند.

ایشان در خطبه دوم با ورود به مسائل سیاسی روز فرمودند:

3 مطلب را خطاب به سه دسته عرض می کنم: یک مطلب خطاب به عموم ملت عزیزمان؛ یک مطلب خطاب به نخبگان سیاسی، نامزدهای انتخابات و فعالان سیاسی و انتخاباتی و مطلبی را به سران استکبار و سردمداران رسانه های آنان.

خطاب به مردم شریف ایران

درباره مطلب اول که خطاب به مردم عزیز است، حرف من عبارت است از یک دنیا تجلیل و تعظیم و تشکر. من دوست ندارم با مخاطبانم مبالغه کنم ولی دراین باره هر چه با مبالغه هم صحبت کنم ایرادی ندارد. کار بزرگی کردید. انتخبات 22 خرداد نمایش عظیمی بود از روح مشارکت جوی مردم در اداره کشور.

نسل جوان ما نشان داد که همان شور و سیاسی را که در نسل اول داشتیم را دارد با این تفاوت که در انقلاب و جنگ، هیجانات انقلاب و جنگ بود ولی حالا که اینها هم وجود ندارد، باز هم شور و شعور وجود دارد که ارزشمند است... یک تعهد جمعی احساس می شود برای حفظ کشور و انقلاب.

مردم! این انتخابات برای دشمنان شما یک زلزله سایسی و برای دوستان شما یک جشن تاریخی بود.تجدید پیمان با امام و انقلاب بود و برای نظام فرصتی برای نفس تازه کردن و حرکت های بزرگ تر.

این انتخابات مردمسالاری دینی را به رخ مردم عالم کشید و همه عالم دیدند که مردمسالاری دینی چیست.

اعتماد به نظام در این انتخابات مشخص شد و دشمنان می خواهند این اعتماد را در هم بشکنند. این اعتماد بزرگترین سرمایه نظام است. دشمنان می خواهند ایجاد تردید کنند درباره این انتخابات. دشمنان می خواهند این اعتماد را بگیرند و این، آسیبش از آتش زدن بانک و اتوبوس بیشتر است.

رقابت های انتخاباتی، رقابت های کاملا آزاد، جدی و شفاف بود و همه دیدند. به قدری این رقابت ها و مناظره ها شفاف و صریح بود که عده ای به آن معترض شدند وحق هم تا حدودی با آنهاست.

این چهار نامزد، همه شان جزو عناصر نظام و متعلق به نظام بوده و هستند.

یکی شان رئیس جمهور خدوم و مورد اعتماد است.
یکی نخست وزیر خود من بوده است در مدت هشت سال.
یکی از آنها فرمانده سپاه و از فرماندهان اصلی دفاع مقدس بود.
و یکی از آنها دو دوره رییس مجلس بوده است.

این رقابت، درون نظام بود بین عناصر متعلق به نظام که همه شان را از نزدیک می شناسم و خصوصیات رفتاری شان را می دانم و از نزدیک با همه شان کار کرده ام و البته همه دیدگاه هایشان را قبول ندارم و بعضی را برای خدمت به کشور مناسبتر از بقیه می دانم ولی انتخاب با مردم است. خواست من نه به مردم گفته شد و نه لازم بود مردم ان را مراعات کنند... در انتخابات، دعوا بین نظام و بیرون نظام نیست...مردم هم در چارچوب نظام عمل کردند.

در مورد مناظره ها

این مناظره ها، ابتکار خوبی بود و زد تو دهن کسانی که مدعی بودند رقابت ها نمایشی است. مناظره ها آثار مثبتی داشت و عیوبی هم داشت. این که همه شفاف و راحت حرف زدند ، نکته مثبت بود و یک سیلابی از نقد و انتقاد به راه افتاد و همه مجبور به پاسخگویی شدند.

مواضع افراد و گروه ها، بدون ابهام در مقابل چشم مردم قرار گرفت. مردم احساس کردند که در نظام اسلامی، بیگانه به حساب نمی آیند و نظام، اندرونی و بیرونی ندارد. یقیناً یکی از علل افزایش میزان مشارکت همین امر بود. این مناظره ها به خیابان ها هم کشیده شد و به داخل خانه ها هم رفت ...و قدرت انتخاب را بالا برد.

البته این گفت و گو ها نباید به جایی برسد که به کدورت تبدیل شود. البته خوب است که این مناظره ها در سطوح مدیریتی ادامه یابد (البته بدون عیوبی که خواهم گفت) و افراد خود را در معرض نقد و انتقاد قرار دهند و پاسخگو باشند. این مناظره ها در طول 4 سال هم ادامه یابد.

در مواردی، مناظره ها جنبه تخریبی پیدا می کرد. سیاه نمایی وضع موجود و دوره های گذشته در این مناظره ها مشاهده شد که هر دو "رد" بود.

در مورد اتهامات و اهانتها

اتهاماتی مطرح شد که در جایی اثبات نشده است. بی انصافی هایی نسبت به این دولت و دولت های قبل وجود داشت. آقایان احساساتی شدند و لابلای حرف های خوب، حرف های دیگر هم گفته شد. ... از هر دو طرف هم بود؛ بنده در این جا در خطبه ای که در حکم نماز است حقایق را باید بیان کنم. هر دو طرف در این عیب مشترک بودند.

از یک طرف صریح ترین اهانت ها به رئیس جمهور قانونی کشور طرح شد که این امر از چند ماه پیش وجود داشت... رئیس جمهور قانونی کشور را به دروغ متهم کردند ... به رئیس جمهور نسبت های خجالت آوری مانند خرافاتی دادند.

از این طرف هم کارنامه 30 سال انقلاب کم رنگ جلوه داده شد. در مناظره ها اسم افرادی برده شد که عمرشان را صرف نظام کرده اند. من در خطبه ها از کسی اسم نمی برم ولی چون اسم برده شده، من هم نام می برم و مشخصا از آقای هاشمی و ناطق نوری یاد می کنم.

آقای هاشمی را من از سال 1336 یعنی از 52 سال قبل از نزدیک می شناسم. ایشان از اصلی ترین افراد نهضت بود در دوران مبارزات. بعد از پیروزی انقلاب هم از موثرترین شخصیت ها بود در کنار امام و بعد هم در کنار رهبری تا امروز.

این مرد بارها تا مرز شهادت پیش رفت و قبل از انقلاب اموال خود را صرف انقلاب می کرد و اینها را جوان ها بدانند . در طول بعد از انقلاب هم هیچ موردی را سراغ نداریم که ایشان اندوخته ای از انقلاب داشته باشد. من البته در موارد متعددی با آقای هاشمی اختلاف نظر دارم که طبیعی است ولی مردم نباید دچار توهم باشند. البته بین ایشان و آقای رئیس جمهور اختلاف نظر هست، هم در مسائل خارجی و مسال داخلی و نظر آقای رئیس جمهور به نظر بنده نزدیک تر است.

در مورد آقای ناطق نوری هم همین جور، ایشان شخص خدومی است و در دلبستگی ایشان به نظام وانقلاب هیچ شکی نیست.

من همان وقت به آقای رئیس جمهور هم تذکر دادم چون می دانستنم ترتیب اثر می دهند.

رقابت ها تمام شد. همه کسانی که به این 4 نامزد رأی دادند اجر الهی دارند انشاء الله. خط انقلاب 40 میلیون رأی دارند و نه 24/5 میلیون رأی به رئیس جمهوری منتخب.

تاکید بر پاسداری از رأی مردم

 ایشان با تاکید بر عزم جمهوری اسلمی برای پاسداشت رأی مردم تاکید داشتند: 11 میلیون رأی را چگونه می شود تقلب کرد و اگر هم کسی اشکالی دارد از مجاری قانونی طی کند... بنده زیر بار بدعت های غیرقانونی نخواهم رفت. امروز اگر چارچوب های قانونی شکسته شود، در آینده هیچ انتخاباتی مصونیت نخواهد داشت.

خطاب به سیاسیون

ایشان از سیاسیون خواستند از افراطی گری دست بردارند و افزودندکه اگر نخبگان سیاسی بخواهند برای درست کردن ابرو چشم را در باورند چه بخواهند و چه نخواهند مسوول آشوب ها و خون ها آنها هستند... دست های بیگانگان را ببینید.

باید در صندوق های رأی مشخص شود که مردم چه می خواهند نه در کف خیابان ها. اگر قرار باشد بعد از هر انتخاباتی ، طرفین اردوکشی کنند به خیابان ها ، اصلاً برای چه انتخابات برگزار می شود. تقصیر مردم چیست؟ این ها چه گناهی کردند که ما می خواهیم طرفداران خود را به رخ بکشیم؟

برای تروریست ها هم چه چیزی بهتر از پنهان شدن در میان مردم؟ خون این افرادی که ریخته شده است ، جوابگویش کیست؟ انسان دلش خون می شود از برخی از این قضایا. بروند در کوی دانشگاه ، برای جوان ها و دانشجویان مومن و انقلابی را و نه آن شلوغ کن ها را آن حوادث را درست کنند.

در مورد تظاهرات خیابانی

زور آزمایی خیابانی بعد از انتخابات کار درستی نیست، من از همه می خواهم به این روش خاتمه دهند و اگر خاتمه ندهند مسوولیت تبعات، به عهده آنهاست.

تصور غلطی است که فکر کنند با فشارهای خیابانی مسوولان را وادار کنند که زیر بار بروند.تن دادن به مطالبات غیرقانونی شروع دیکتاتوری است. ... اگر کسانی بخواهند ادامه دهند، آن وقت خواهم آمد و با مردم صریح تر از این صحبت خواهم کرد.
مشکل دشمنان ایران این است که ملت ایران را هنوز نشناخته اند. فکر کردند اینجا گرجستان است که انقلاب مخملی راه بیندازند.

خطاب به دشمنان

آمریکایی هایی که این روزها خود رانگران مردم ایران و حقوق بشر می نامند، همان هایی هستند که اعضای فرقه داوودی را در خانه ای در آمریکا که شامل زن و مرد و کودک بودن را زنده زنده آتش زدند و این اتفاق در زمان ریاست جمهوری همین بانویی(اشاره به هیلاری کلینتون) بود که این روزها این حرف ها را می زند.

و سخن آخر ...

و سخن پایانی با امام زمان (عج): ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم. سید ما و مولای ما، برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی.

  نظرات ()
شعر لری از لرستان عراق: دالکه خوشاله خوت نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۸

  داڵگه‌ خۆشاڵه‌ خۆت
له‌ ڵڕستانی خۆت
له وولاتی خۆت
خۆشاڵه‌ خۆت

داڵگه گیان
له‌دووڕی شاران دووڕ بییم له توو
داڵگه‌ ئه‌ی داڵگم
ده ڕدت له گیانم
تۆ هایته کوو ومن هامه کوو
خۆشاڵه‌ خۆت
له‌ ڵرستان و پشتکو

داڵگه ودڵی ته نگی
وده ڕدی دڵی خۆم مه نم
یه بیست ساڵه‌ دوورم له توو
وداخی وده‌ردی دڵی خۆم مه نم

وه‌غه ریوی خۆم
له شاڕان وله‌ ووڵاتان
خۆم وه ته نیایی ..مه‌نه‌م

له غه ریوی ووڵاتی خوم
وه‌کوو نه‌ی وه‌ی مه نم
له خه می و ده‌ردی خۆم
هه‌ر خۆم و خه‌می خۆم مه نم

داڵگه‌ نه مینم وبان زه وی
ئه گه ر دڵت وبان دڵم نێوی
داڵگه‌ هه لبه ته دڵی تۆ
نه ی نه وازی دڵی مه نم
ئیمشه و وکو گشت شه‌و
له تاریکی وه‌ته‌نیایی مه نم
داڵگه هه‌ڕ خۆت ده‌ردت له‌گیانم
ڕووناکی ڕیه‌گه ی منم

دالگه گیان
تووریایته ‌له‌من
نه‌ هاتم ‌ له‌ڵای توو
ئه‌ی داڵگه‌ ئه‌ی ‌داڵگم
ده ڕدی تۆ که‌فته‌ گیانم
له‌و وه‌خته‌ دووڕ که فتم له توو
داڵگه‌ بیشه‌ و پییم
توو هایته کوو ومن هامه کوو
خۆشاڵه‌ خۆت
له‌ ڵرستان و پشتکو

ژیانم وبێ تۆ نڕخیى نیه ‌ وبێ تامه
ژیان دووره‌ له توو تاریکیه‌
فریه‌ تاڵه‌ و بێ تامه
قسیه کانت هانه گووشم
ئیشیت پیم روڵه بیا بنیش له لامه
داڵگه نیشتن له لای تۆ
‌وه ڵه زه ته‌ و وه تامه
داڵگه‌ ئه و که‌سه‌ی قه دڕی تۆ نێ زانی
خوراک وزاد له ناو ده می حه رامه

دالگه گیان
ده ڕدی تۆ که‌فته‌ وگیانم
له‌و وه‌خته‌ دووڕ که فتم له تۆ
ئه‌ی داڵگه‌ ئه‌ی داڵگم
تۆ هایته کوو ومن هامه کوو

داڵگه‌ ژیانم وبێ تۆ
گشتی سه‌قه‌ت‌ و په که وتوو
خه فت مه خۆ‌ من دوورم له تۆ
خۆشاڵه خۆت نیشتیته نمازه‌که‌یت‌
له ڵڕستان وپشتکو

  نظرات ()
تیم ملی فوتبال ایران از صعود به جام جهانی 2010 بازماند نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۸

با تساوی بدون گل دو تیم ملی فوتبال عربستان و کره شمالی ، تیم ملی فوتبال ایران از صعود به جام جهانی 2010 بازماند.
در این گروه کره شمالی دوم شد و عربستان به مرحله پلی آف صعود کرد. مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی در گروه دوم آسیا ، ادامه یافت که در حساس ترین بازی تیم های عربستان و کره شمالی به تساوی رسیدند تا با کسب این نتیجه تیم ملی ایران حذف شود.

در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض ، تیم های کره شمالی و عربستان به تساوی بدون گل رسیدند که با کسب این نتیجه تیم کره شمالی صاحب 12 امتیاز شد و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به تیم میزبان در رده دوم جدول ایستاد و مستقیما راهی جام جهانی شد.
عربستان نیز 12 امتیازی شد و در مکان سوم ایستاد تا راهی پلی اف شود و به دیدار بحرین ( تیم سوم جدول گروه اول ) برود.

  نظرات ()
هشدار سپاه به وبلاگ‏ها و سایت‏های مبلغ آشوبگری نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۸

سپاه پاسداران به کسانی که در فضای سایبر نسبت به تبلیغ آشوبگری و تهدید مردم و شایعه پراکنی اقدام می‌نمایند، هشدار داده که اقدامات قانونی مرکزجرائم سایبری می‌تواند برای آنها بسیار سنگین باشد و از آنها خواسته نسبت به حذف محتویات مطالب اینچنینی از سایت و وبلاگ‌های خود اقدام نمایند. در گزارش مرکز جرائم سازمان یافته سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که بحث انتخابات و میزان رأی و فرد برنده تنها یک بهانه برای ایجاد ناامنی و اغتشاش بوده است، ‌‌تصریح شده است: برخی سایت‌ها و وبلاگ‌ها نیز در این زمینه به تبلیغ اغتشاشگری و ایجاد آشوب‌های خیابانی می‌پردازند. همچنین در این بیانیه تأکید‌ شده است، ‌فرزندان شما در این مرکز با شناخت کامل عوامل اصلی این شبکه‌های اینترنتی مخرب به زودی تمام مستندات لازم را به سمع و نظر مردم عزیز ایران رسانده و به کسانی که در فضای سایبر نسبت به تبلیغ آشوبگری و تهدید مردم و شایعه پراکنی اقدام می‌نمایند هشدار داده که اقدامات قانونی ما می‌تواند برای آنها بسیار سنگین باشد و از آنها می‌خواهیم نسبت به حذف محتویات مطالب اینچنینی اقدام نمایند.

  نظرات ()
افشاگری نقش آمریکا درمدیریت آشوب‌های تهران نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۸

مجله آلمانی شوایتس در شماره این هفته خود طی ویژه نامه‌ای موضوع آشوب‌های اخیر در برخی از شهرهای ایران را مورد توجه قرار داد و از نقش آمریکا در شعله ور شدن آتش آشوبگری و اغتشاش در ایران پرده برداشت. این مجله در مقاله‌ای تحت عنوان «ایران؛ آشو‌ب‌ها را آمریکا مدیریت می‌کند» آورده است: ‌تلاش می‌کنند از درون بر ایران تاثیر بگذارند. به همین دلیل اپوزیسیون را بشدت حمایت می‌کنند. ‌مدیریت مطبوعاتی در جهان در خارج از ایران است و نه در داخل آن. ‌مرکز اصلی برای سقوط تهران، ‌در واشنگتن است، ‌در دو اتاق کوچک در آپارتمانی پشت کاپیتل(Kapitol)در آنجا امیرعباس فخرآور ساکن است. او می‌خواهد شورش‌ها را در تهران سازماندهی کند و تقاضای کمک دارد: ‌ما تلفن می‌خواهیم، ‌دوربین فیلمبرداری و کامپیوتر. ‌پول به اندازه کافی هست، ‌85 میلیون دلار که کابینه بوش برای تغییر رژیم تصویب کرده است. که بخش زیاد آن به صدای آمریکا و رادیو فردا پرداخت شده تا برای فراخواندن به شورش و برنامه سازی خرج کنند

  نظرات ()
فائزه هاشمی، مردم را به تجمعات غیرقانونی فراخواند نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۸

فائزه هاشمی رفسنجانی روزگذشته در جمع هواداران میرحسین موسوی که در مقابل در مسجد بلال صدا و سیما تجمع کرده بودند، ‌گفت: ‌از ملت می‌خواهیم همین طور در خیابان‌ها بمانند و به تجمع‌ها ادامه بدهند تا به حقوق خود برسیم! وی تصریح کرد: ‌در مسیر تحقق حقمان تا آخر راه می‌ایستیم. وی افزود: ‌کسانی که می‌گویند این مردم خس و خاشاک هستند، بیایند و ببینند که ما ایستادگی خواهیم کرد تا آنهایی که حق ما را خورده‌‌اند ‌وادار به تسلیم شوند. وی خطاب به تجمع‌کنندگان افزود: ‌من هم از شما هستم تا حق خود را بگیریم. فائزه هاشمی رفسنجانی که بشدت در فشار جمعیت بود، در جای دیگری از این تجمع 10 دقیقه ایستاد و مدام دستان خود را به علامت پیروزی و نشان «ویکتوری» بالا می‌برد و شال سبزی هم در دست داشت. فرزند هاشمی رفسنجانی همچنین طی گفت‌وگویی در حاشیه مراسم غیرقانونی روز دوشنبه در میدان آزادی گفت: ‌من عامل اصلی این دیکتاتوری‌ها را خاتمی می‌دانم.

  نظرات ()
پیام مهم محسن رضایی به ملت ایران نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸
اکنون که در تعیین سرنوشت خود حماسه و شگفتی دیگری آفریده اید امیدوارم این حضور پرشور با برخی کج اندیشی ها در کام ملت تلخ نشود.

به گزارش "تابناک" دکتر محسن رضایی پیامی خطاب به ملت شریف ایران صادر کرده است که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ملت عزیز و بزرگوار ایران
میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را تهنیت عرض می نمایم. علاقه زاید الوصف شما در تعیین سرنوشت و آینده خود را می ستایم. اینجانب به عنوان فرزند ملت آفرینش این حماسه را به شما تبریک گفته و به ایرانی بودن خود می بالم.

اکنون که در تعیین سرنوشت خود حماسه و شگفتی دیگری آفریده اید امیدوارم این حضور پرشور با برخی کج اندیشی ها در کام ملت تلخ نشود.

با آگاهی از اینکه برخی از افراد و جریانها در این گونه موارد چه اهدافی را دنبال می کنند شما مردم شریف را به آرامش و وحدت دعوت می نماید، چرا که آرامش و اتحاد مردم بر هر چیزی مقدم است.

متواضعانه از رهبر معظم انقلاب اسلامی خواستارم صرف نظر از رقم اعلام شده به عنوان آرا اینجانب نسبت به دغدغه هایی که موجب تشویش اذهان مردم فهیم ایران شده است از هر طریق که صلاح میدانند برای رفع این نگرانیها همانند گذشته فصل الخطاب شوند.

از این فرصت استفاده کرده از کلیه کسانیکه اینجانب را مورد حمایت قرار داده و تلاش نموده اند قدردانی و از آنان تشکر می کنم . بدیهی است فردی که پس از طی مراحل قانونی و تایید نهادهای نظارتی و تنفیذ مقام معظم رهبری به عنوان رییس جمهور اعلام شود ، رییس جمهور همه ملت ایران بوده و برای جلوگیری از هرگونه وقفه در خدمت رسانی به مردم ، وی را حمایت خواهم نمود.

سرباز کوچک ملت ایران
محسن رضایی
  نظرات ()
ستاد میرحسین، مردم را به خویشتنداری دعوت کرد! نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸
قلم - ستاد انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی با صدور بیانیه‌ای، مردم سربلند ایران را به حفظ آرامش، خویشتنداری و متانت دعوت کرد و به آنها اطمینان داد که تا آخرین توان از حق مسلم ایرانیان دفاع خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار قلم‌نیوز، متن این بیانیه به این شرح است:

"بسمه تعالی

ملت عزیز و سربلند ایران

امروز که اراده و عزم شما در برابر یک پدیده اعجاب‌انگیز به نام دروغ، تزویر و تقلب، بهت‌زده شده و بیش از پیش دلتنگ امام راحلت تا نزد او شکایت برد، شما مردم گرانقدر را به صبر و شکیبایی دعوت می‌کنیم و به شما دلسوزان ایران اسلامی اطمینان خواهیم داد که تا آخرین توان و به پشتوانه حضور سبز شما از حق مسلم ایرانیان عزیز دفاع خواهیم کرد لذا از تمامی هموطنان پرشور خواهشمند است که ضمن حفظ آرامش، خویشتنداری و متانت از افتادن در دام واکنش‌هایی که موجبات سوءاستفاده بهانه‌جویان و نامحرمان را فراهم می‌آورد، پرهیز نمایید.

با تشکر

ستاد انتخاباتی مهندس میرحسین موسوی

خرداد 1388"

  نظرات ()
بیانیه مهدی کروبی نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸

به گزارش یاری نیوز متن کامل اولین بیانیه کروبی به شرح زیر است :‌

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

22 خرداد ماه که از حیث مشارکت کم سابقه شما مردم عزیز می توانست جشنواره بزرگ جمهوریت در نظام امام خمینی (ره) باشد به سوگواری تبدیل شد ،‌ و در سوگواری جز مرثیه چه می توان خواند ،‌ مرثیه ای برای اعتبار و آبروی رای فردی که به عشق و ایمان برای تغییر اوضاع کشور به صحنه آمدند و چنین تخلف در امانت دیدند . نتایج اعلام شده برای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری چنان مضحک و شگفت است که در بیان و بیانیه نمی آید و باید فکر دیگری کرد .

این شیوه رای گیری و شمارش آرا یادآور شمارش آرا مرحوم مدرس است که حتی از شمارش رایی که آن مرحوم به خویش داده بود دریغ کردند و تکرار دروغ پردازی های تلویزیونی یادآور آمارهای منتشر شده در مناظره هاست . شگفتا که مشارکت ملت به ابزار تحکیم دولت تبدیل شد ،‌ واز دموکراسی به سوء استفاده از مشارکت ملت بسنده شد . بدیهی است که نتایج و نهاد برآمده از چنین شمارش آرایی فاقد مشروعیت است و مورد قبول اینجانب نیست .

من به پیشگاه ملت شکایت می برم و دستان همه رای دهندگان به خصوص دانشجویان ،‌روشنفکران ،‌زنان محرومین و افراد مورد تبعیض اعم از دگر اندیشان ،‌اقلیت های قومی و مذهبی ،‌دراویش ،‌اهل حق را می بوسم و حتما در مقابل این مهندسی و تنظیم ناشیانه رای ملت سکوت نخواهم کرد و به عنوان فردی مستقل در چارچوب فکری و سیاسی خاص خود و بر اساس مواضع و بیانیه هایی که منتشر کرده ام در صحنه خواهم ماند و گزارش اقدامات خود را در بیانیه های بعدی به اطلاع ملت بزرگ ایران خواهم رساند .

 این تازه اول داستان است .

مهدی کروبی

23 / 3/88

  نظرات ()
نتایج ارای در منطقه راه اهن پاپی و تابعه نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸

در مجموع کل (١٢٩١٣)ارای کسب شده  :

اقای احمدی نژاد : ١١٣٩٨

اقای موسوی :    ١١١٩

اقای کروبی :      ١٣٢

اقای رضایی :   ٢۶۴


احمدی نژاد موسوی کروبی رضایی

سپیددشت  1459 348 35 46
چم سنگر 259 64 12 2
بیشه 549 123 18 6
تنگ 7 177 37 5 1
تنگ 5 121 15 1 11
چنار گریت و سراب جلدان 1213 107 6 5
قلعه خانجان 476 56 4 0
چنار شوره 371 25 0 0
چنار پریدر 197 5 6 1
گازه و ایروه 702 41 6 20
چهلو 280 8 7 5
شباندر 238 30 1 0
دره اشگفت 251 33 0 0
چم شکر 172 6 4 0
سنگ تراشان 429 30 0 0
وارک 376 16 2 5
چل ریز 116 20 0 1
پاپا دیندار  565 3 2 7
ده گاه و پیله گاه 519 8 1 2
خانقاه و شعبان 314 3 2 0
خان اباد 164 9 1 7
چشمه دره  415 2 2 5
سیرم و للری 412 7 0 0
بوکدر 216 19 3 57
تلاسدر 219 3 6 5
کول راد 304 29 5 12
برافتاب و حومه 347 26 0 43
برافتاب طلایه 191 19 3 17

ضمنا ارای یک حوزه از قلم افتاده است.

با تشکر از برادر برخوردار خورشیدوند از اعضای محترم شورای نگهبان منطقه پاپی-  سپیددشت

  نظرات ()
حدود ‪۷۰‬درصد مردم بروجرد به احمدی نژاد رای دادند ! نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸

با پایان یافتن کار شمارش آرا در حوزه انتخابیه شهرستان بروجرد، محمود احمدی نژادبا کسب ‪۶۹/۴۵‬درصد آرای مردم در جایگاه نخست انتخاب مردم قرا رگرفت.

به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان بروجرد گفت : از مجموع ‪ ۱۸۳‬هزار و ‪۲۷۷‬ رای شمارش شده، محمود احمدی نژاد ‪ ۱۲۷‬هزار و ‪ ۳۰۰‬رای را کسب کرد.

محمد علی توحیدی افزود: میرحسین موسوی دیگر نامزد انتخابات توانست ‪۴۹‬ هزارو‪۶۵۱‬رای دراین شهرستان کسب نماید!!

وی همچنین میزان آرای مهدی کروبی و محسن رضایی را به ترتیب ‪۲‬هزارو‪ ۶۹۰‬ویک هزارو‪۸۵۱‬رای اعلام کرد.

به گفته وی تعداد شرکت‌کنندگان در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری نسبت به دوره نهم بیش از ‪۴۰‬هزار نفر بیشتر بوده است.

در شهرستان بروجرد ‪۲۲۲‬هزار نفر واجد شرایط رای دادن بودند.

  نظرات ()
احمدی‌نژاد در الیگودرز اول شد ! نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸

خبرگزاری فارس: فرماندار الیگودرز گفت: در بین چهار نامزد انتخاباتی‌ احمدی‌نژاد با کسب 2/60 درصد آرا مردم الیگودرز بیشترین رای را به خود اختصاص داد!

مهدی وفایی مقدم‌ امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در الیگودرز اظهار داشت: دکتر احمدی‌نژاد از مجموع 65 هزار و 898 رای این شهرستان 39 هزار 690 رای را به دست آورد.
وی افزود: کروبی با 14 هزار و 512 رای 22 درصد آرا را به دست آورد!! و موسوی با 9 هزار و 330 رای 14 درصد آرا را به دست آورد.
فرماندار الیگودرز گفت: رضایی نیز با کسب 2 هزار و 366 رای 6/3 درصد آرا مردم این شهرستان را کسب کرد.
وفایی مقدم در ادامه روند انتخاباتی در این شهرستان را یک روندی سالم و بودن هیچ تنشی عنوان کرد.

  نظرات ()
لرستان با 1124940 رای رتبه 14 در کشور نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸

به گفته محمد مدد رئیس مرکز آمار ایران و تأیید کامران دانشجو رئیس ستاد انتخابات، 46 میلیون و 199 نفر واجدین ارائه ‌رأی‌ در این دوره از انتخابات وجود دارد. این در حالی است که در انتخابات ریاست جمهوری گذشته 41 میلیون و 878 نفر واجد ارائه ‌رأی‌ وجود داشت. به این ترتیب با اینکه سن اخذ ‌رأی‌ افزایش یافته است اما باز هم شاهد افزایش 4 میلیون و 321 هزار نفری میزان واجدین ارائه ‌رأی‌ هستیم. بر اساس جدول تفکیکی میزان واجدین شرایط ارائه ‌رأی‌ در 28 استان کشور، تهران با 8 میلیون و 796 هزار نفر بیشترین واجدین شرایط را در خود جای داده است و ایلام با 357 هزار نفر کمترین تعداد را دارد.

شعبی بیش از صندوق‌های ‌رأی‌
نه تنها تعداد واجدین شرایط ارائه ‌رأی‌ در این انتخابات افزایش یافته که تعداد صندوق‌های اخذ ‌رأی‌ نیز افزایش یافته‌اند. البته رشد صندوق‌ها به نسبت رشد واجدین شرایط از شیب بیشتر و تندتری برخوردار بوده است. چه آنکه برای افزایش 4 میلیون و 321 هزار نفری میزان واجدین ارائه ‌رأی‌، 18 هزار و 744 صندوق اضافه شده است.

در این انتخابات 45 هزار و 713 صندوق اخذ ‌رأی‌ در نظر گرفته شده است که از این میزان وزارت کشور 31 هزار و 455 صندوق را ثابت و 14 هزار و 258 صندوق را سیار گذاشته است. در انتخابات ریاست جمهوری گذشته نیز از مجموع 26 هزار و 969 صندوق، 12 هزار و 867 صندوق ثابت و ‌14 هزار و 102 صندوق سیار بودند.

نکته جالب توجه دیگر در آمارهای وزارت کشور، تعداد بیشتر شعب اخذ ‌رأی‌ به نسبت صندوق‌های ‌رأی‌ است. به عبارت دیگر در حالی که در هر شعبه اخذ ‌رأی‌، چند صندوق وجود دارد و علی القاعده تعداد شعب باید کمتر از تعداد صندوق‌ها باشد؛ بر اساس آماری که کامران دانشجو رئیس ستاد انتخابات کشور ارائه داده است، تعداد شعب بیشتر از تعداد صندوق‌هاست. به گزارش ایسنا او در نشست سه روز پیش خود (دوشنبه 18 خردادماه) در حالی که از 45 هزار و 713 صندوق اخذ ‌رأی‌ خبر داده بود اعلام کرد که شعب اخذ ‌رأی‌، 46 هزار و 294 عدد خواهد بود. یعنی در انتخابات ریاست جمهوری دهم، 481 هزار شعبه بیشتر از تعداد صندوق‌های ‌رأی‌ خواهیم داشت.

البته یک منبع آگاه در وزارت کشور در واکنش به این تناقض آماری اعلام کرد که چون هر صندوق برای خود ناظران و مجریانی دارد که در نهایت با حضور نمایندگان نامزدها به شمارش آرای می‌پردازند، هر صندوق در انتخابات ریاست جمهوری معادل یک شعبه محسوب می‌شود. وی در پاسخ به این سؤال «خبر» که می‌گفت حتی در این صورت نیز تعداد شعب باید برابر تعداد صندوق‌ها یعنی 45 هزار و 713 صندوق ‌رأی‌ باشد، پس چرا 481 شعبه بیشتر وجود دارد؟ گفت: آماری که رئیس ستاد انتخابات کشور دو روز پیش اعلام کرده بوده است، تاکنون به این ترتیب تغییر یافته و در حال حاضر 45 هزار و 713 شعبه اخذ ‌رأی‌ وجود دارد.

افتتاح ستاد نظارت بر انتخابات کشور
روز گذشته ستاد نظارت بر انتخابات کشور با حضور عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان افتتاح شد. ناظران انتخابات ریاست جمهوری دهم، به عنوان نمایندگان شورای نگهبان در این انتخابات از حوزه‌های انتخابیه مختلف با این ستاد در تماس خواهند بود تا اگر شکایتی صورت گرفت و یا تخلفی انجام شد به این ستاد اعلام کنند. در صورت دو مرحله‌ای شدن انتخابات، فعالیت این ستاد تا پایان مرحله دوم ادامه خواهد یافت.

کدخدایی از دعوت نامزدها و نمایندگان آنها در این انتخابات برای بازدید از ستاد نظارت بر انتخابات خبر داد و افزود: علی‌رغم این‌که در قانون چنین چیزی مقرر نشده، نمایندگان نامزدها می‌توانند روز اخذ ‌رأی‌ در این ستاد حضور داشته باشند.

  نظرات ()
پیش بینی مشارکت بالای 90 درصد روستائیان نویسنده: معتمدی سعید - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸
مشارکت روستائیان سراسر کشور در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از مرز 90 درصد خواهد گذشت.

به گزارش فارس از سراسر کشور، پیش بینی میشود حضور گسترده روستائیان در این دوره از انتخابات تبدیل به یک رکورد تاریخی در دوران زرین انقلاب اسلامی شود.
این گزارش می‌افزاید: صفوف طولانی روستائیان که پیش از شروع ساعت رای‌گیری شکل گرفته بود، تا ساعت 13 همچنان ادامه دارد و احتمالا تمدید ساعت رای‌گیری به روستاها هم کشیده خواهد شد.
33 درصد واجدین شرایط رای در روستاهای کشور بسر می برند.
  نظرات ()
قطعی برق و انتخابات و مستند های انتخاباتی نویسنده: معتمدی سعید - سه‌شنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸۸

ما هم خوانده و شنیده بودیم که در هنگام پخش مستندیک نامزد انتخاباتی برق مناطقی همچون آذرباییجان و کردستان قطع شده و بخشی از مردم این نواحی موفق به تماشای مستند این کاندیدا نشدند !! اما شاید خودمان باور نکرده بودیم ! فکر کردیم از این حقه ها و حیله های انتخاباتی و تشویش اذهان عمومی و است .......  که فعلا جزیی از انتخابات از  می باشد !! واقعا باور نکرده بودیم !! تا اینکه مطلع شدیم  هنگام پخش مستند حاج اقا کروبی در مناطقی از لرستان (تا جایی که ما اطلاع داریم) موفق به تماشای این مستند انتخاباتی نشدند ! هر چند پخش  یک برنامه و یا فیلم در  زمان مقرر خودش تاثیر گذار است و  پخش مجدد ان در ساعت و یا روزی دیگر چندان جذاب  وتاثیر گذار نخواهد بود !! اما از انطرف !نتیجه و تاثیر عدم پخشش را در مردم بجای خواهد گذاشت !! هر چند ما هم ایمان داریم که "صداقت اری ، دروغ و فریب نه "  این شاید فقط مختص مردم زاگرس نشین و ایلیلاتی باشد که در گفته و پندارشان صداقت موج میزند !! ما هم معتقدیم که جریان ازاد اطلاعات و پخش برنامه های کاندیداهای مختلف حق همه مردم و کاندیدا هاست ! این حق را نباید به بهانه های مختلف از مردم سلب کرد و بجای انان تصمیم گرفت ! همچنانکه قبلا در جایی دیگر گفته و نوشته ام طرفدار هیچ کدام از کاندیدا ها نیستم (کامنت هایم در سایت لور!)تا زمانیکه نقطه نظرات و برنامه های همه انان را تا اخر دنبال کنم و انچه از وعده ووعید هایی که به واقعیت نزدیک تر است و بدانم که شخص کاندیدا قادر به انجام انها هست ، انموقع تصمیم خود را خواهم گرفت وسعی خواهم نمود بدور از هو جنجال و احساسات و تعصب انتخاب نمایم !! به قول دوستی اصلا شناسنامه ام را به دست فرد امینی خواهم داد تا وکیل من باشد و ..... !!

اما همچنانکه بیان شد این اعمال (قطع برق و عدم پخش مستند انتخاباتی ) بیشتر روح وروان مردم را جریحه دار کرده و این تصمیم یک مدیر نالایق و متعصب به پای نظام و مسئولین مملکتی نوشته خواهد شد و اب به اسیاب دشمن خواهد ریخت و بهر ه برداری برای دیگران خواهد شد !! خود را به جای نوجوانی بگذارید که میخواهد  اولین حضور خود را در انتخابات تجربه نماید و منتظر پخش مستند نامزد احتمالی اش باشد و انموقع ....... خود را برای یک لحظه بجای ان نوجوان بگذارید .... چه احساسی خواهید داشت و چه برداشتی خواهید نمود ؟؟!!!! اصلا فرض کنیم مردم این مناطق بدون هیچ تحقیق و یا احساساتی فقط به کروبی رای دهند ایا بنظر شما برای رئیس جمهور شدن کافی است ؟! اصلا این قوم چند درصد مردم ایران را تشکیل میدهند ؟! پس بهتر است مردم را روی دنده چپ نیندازیم و بگذاریم ازادنه تصمیم بگیرند و به رای انان هم احترام بگذاریم (این رویه و نظر امام راحل بوده است :میزان رای ملت است !) 

پس بهوش باشیم اب به اسیاب دشمن نریزیم واقعیتها را بیان نماییم و هدفمان حضور همه مردم در صحنه انتخابات باشد و نتیجه همان خواهد شد که مقدر شده و قسمت همان خواهد شد و سعی کنیم به قول شهید ابوترابی "پاک باشیم وخدمتگزار" !!

ما برای این که ایران خانه خوبان شود

  خون دلها خورده ایم !

 خون دلها خورده ایم !

  نظرات ()
تدریس زبان و گویش های محلی در دانشگاهها نویسنده: معتمدی سعید - پنجشنبه ٧ خرداد ۱۳۸۸

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از مصوبه این شورا درباره ایجاد دو واحد درسی زبان و گویش های محلی در دانشگاههای کشور خبر داد .

مخبر دزفولی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر؛ درپایان نشست روز چهارشنبه شورای انقلاب فرهنگی هدف از این مصوبه را تقویت وحدت و انسجام ملی وصیانت از اجزای فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی بیان کرد .

وی افزود : این دو واحد درسی به صورت اختیاری ودر دانشگاه های زیر مجموعه وزارتخانه های علوم و بهداشت و نیز دانشگاه ازاد در استان های دارای زبان و گویش خاص ارائه می شود .

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : بر اساس این مصوبه تهیه متون درسی وتربیت مدرسان مورد نیاز برعهده کمیته فرهنگ و تمدن ایران واسلام شورای عالی انقلاب فرهنگی وتشخیص تعداد زبانها و گویش های تحت شمول ان برعهده فرهنگستان زبان و ادب فارسی نهاده شده است .

  نظرات ()
راستی سهم زاگرس شمالی ! از طرح حفاظت از تنوع زیستی چقدر است ؟! نویسنده: معتمدی سعید - دوشنبه ٤ خرداد ۱۳۸۸

گزارش سازمان محیط‌ زیست درباره پروژه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی

در سال 1992، بزرگ‌ترین نشست رهبران جهان در زمینه محیط‌زیست در کنفرانس سازمان ملل در ریودوژانیرو با نام اجلاس زمین تشکیل شد. در این کنفرانس تعدادی موافقتنامه بین‌المللی و از جمله دو موافقتنامه الزام آور به نام معاهده تغییرات آب و هوایی و معاهده تنوع زیستی امضاء شد. معاهده تنوع زیستی نخستین موافقتنامه جهانی در زمینه حفاظت و بهره‌برداری پایدار از منابع تنوع زیستی به شمار می‌آید.

بیش از 150 کشور سند معاهده تنوع زیستی را در ریودوژانیرو امضا کردند و از آن زمان تا‌کنون سند مذکور توسط 187 کشور امضا شده است. جمهوری اسلامی ایران براساس قانون الحاق مورخ 6/3/1375 مجلس شورای اسلامی به عضویت این کنوانسیون در آمده و سازمان حفاظت محیط‌زیست به‌عنوان مرجع فنی ذی صلاح، پیگیری امور مربوطه را به‌عهده دارد.
اهداف سه گانه کنوانسیون تنوع زیستی عبارتند از:
• حفاظت از منابع تنوع زیستی
• بهره‌برداری پایدار از منابع تنوع زیستی
• تسهیم عادلانه و برابر منافع حاصل از بهره برداری از منابع ژنتیک

رشته کوه زاگرس

سلسله جبال زاگرس در غرب ایران از نزدیکی مرز شمال غربی ایران با ترکیه به موازات عراق و خلیج‌فارس تا سواحل عمان کشیده شده است. این رشته کوه حدود 1500 کیلومتر طول و در عریض‌ترین نقاط حدود 400 کیلومتر پهنا دارد و یک چهارم ایران (حدود 400 هزار کیلومتر مربع) و 16استان کشور را می‌پوشاند. سلسله جبال زاگرس، محل شکل‌گیری برخی از اصیل‌ترین فرهنگ‌ها و شیوه‌های زندگی است.

تنوع زیستی زاگرس مرکزی

سلسله جبال زاگرس مرکزی از نظر تنوع زیستی بسیار غنی است و یکی از مناطق منحصر‌به‌فرد کشور محسوب می‌شود. ناهمواری‌ها و شرایط متنوع آب و هوایی،
تنوع زیستی قابل توجهی را در اکوسیستم‌ها و زیستگاه‌های زاگرس مرکزی موجب گردیده و مأمنی را برای حدود 2000گونه گیاهی، گونه‌های در معرض انقراض و همچنین پستانداران بومی ایجاد کرده است.

وجود تعداد بسیار زیادی از گونه‌های گیاهی و حیوانی که از نظر تجاری حائز اهمیت هستند، به‌وجود‌آمدن تمدن‌های اولیه در این منطقه را موجب گردیده است. در دهه‌های اخیر عواملی نظیر افزایش جمعیت، تحولات سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی، منسوخ شدن مدیریت و روش‌های بهره‌برداری از زمین به شیوه سنتی، موجب کاهش تنوع زیستی گردیده و در حال حاضر آن را با تهدید جدی روبه‌رو کرده است.

تعداد گونه‌های گیاهی منطقه حفاظت شده دنا حدود 1250گونه است که معادل 6/15درصد گونه‌های کشور است و بیش از گونه‌های 45 کشور جهان است. تعداد گونه‌های بومی دنا حدود 60 گونه است که از تعداد گونه‌های انحصاری 44 کشور دنیا بیشتر است. به‌عنوان مثال: بلغارستان 53،رومانی 46، اتریش 35، عربستان سعودی 26، انگلستان 16، لهستان 11، سوئد 4، هلند3، نروژ 3، دانمارک 2، بلژیک 1 گونه بومی دارند و فنلاند فاقد گونه بومی است.

ادامه :

http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=87197

 

  نظرات ()
سالروز آزادی خرمشهر نویسنده: معتمدی سعید - یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۸۸
نیروهای مسلح ایران در سوم خردادماه 1361، 21 ماه پس از آغاز تعرض نظامی عراق به میهن ما، با از جان گذشتگی و فداکاری تحسین آمیز و تاریخ ساز خود خرمشهر را از نیروهای متجاوز پس گرفتند و مسیر جنگ را تغییر دادند. در این پیروزی، که برای جهانیانی که تاریخ پرعظمت ما را نخوانده اند غیرمنتظره بود تلفاتی سنگین به عراقیان وارد آمد و بیش از 30 هزار عراقی به اسارت درآمدند.
فتح خرمشهر در تاریخ جنگ ایران و عراق از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خبر آزادی خرمشهر آنچنان شگفت آور بود که در سراسر میهن اسلامی ما مردم را به وجد آورد. با اعلام خبر فتح خرمشهر مردم ایران بسان خانواده ای بزرگ که فرزند از دست رفته خود را باز یافته است اشک های شادی و شعف خود را نثار روح شهدای حماسه آفرین صحنه های شورانگیز این نبرد کردند. برای پی بردن به عظمت این نبرد حماسی کافی است بدانیم نیروهای متجاوز عراق پیش از نبرد سرنوشت ساز رزمندگان ما برای آزادی خرمشهر در اطلاعیه ای به نیروهای خود دستور داده بودند که دفاع از خرمشهر را به منزله دفاع از بصره، بغداد و تمام شهرهای عراق محسوب دارند. همچنین تجهیزات و امکانات دفاعی دشمن در این منطقه نشان می داد عراق خرمشهر را به عنوان نماد پیروزی خود در جنگ به حساب آورده و قصد داشته است به هر قیمت، این شهر را در تصرف نیروهای خویش نگه دارد.
هنگامی که مراحل اول و دوم عملیات بیت المقدس به پایان رسید و رزمندگان ما در اطراف خرمشهر مستقرشدند، رادیوی رژیم بعثی می کوشید در تبلیغات کاذب خود، حضور نیروهای عراق را در خرمشهر به رخ بکشد تا توجیهی برای ترمیم روحیه نیروهای شکست خورده و رو به هزیمت عراق باشد.
فتح خرمشهر در زمانی کمتر از 24 ساعت، موجب شد بخش قابل توجهی از نیروهای مهاجم عراقی به اسارت نیروهای جمهوری اسلامی ایران درآیند.
نبرد بزرگ، سرنوشت ساز و غرورآفرین بیت المقدس که برای رها سازی خرمشهر از سلطه نیروهای مهاجم عراقی انجام شد، از دهم اردیبهشت ماه تا چهارم خردادماه 1360 به طول انجامید. این نبرد حماسی علاوه بر پایان بخشیدن به 19 ماه اشغال بخشی از حساس ترین مناطق خوزستان و آزادسازی خرمشهر، ضربه ای سهمگین و کمرشکن به توان رزمی و جنگ طلبی های دشمن مهاجم وارد ساخت. عملیات بیت المقدس به عنوان برجسته ترین عملیات پدافندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تاریخ نظامی 8 سال دفاع مقدس ثبت شده است.
  نظرات ()
مطالب اخیر دومین هکاتون توسن بوم توسن بوم، نگاهی نو برای افزایش رضایت مشتریان از چراغ افروخته استاد شکارچی رونمایی شد+ تصاویر و حواشی سالگرد آسمانی شدن مادر هفته نیروی انتظامی مبارک معرفی کارکنان راه آهن ایستگاه چمسنگر به بهانه سال‌روز آزادی خرمشهر: راه‌آهن لرستان، جنگ و شهادت علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید حال و هوای چمسنگر در اذرماه 94 استاندار لرستان در جمع لرستانی‌های مقیم تهران
کلمات کلیدی وبلاگ علی اکبر شکارچی (٤) چمسنگر (٤) ایستگاه چمسنگر -منطقه راه آهن لرستان (٤) ایستگاه چمسنگر و لرستان (٤) فرهنگی وهنری ایستگاه چمسنگر (۳) هیات لرها درتهران (۳) عزاداری لرها در تهران (۳) واژه ها و اصطلاحات لری (۳) جلال ال احمد و قطار (٢) جلال ال احمد و کتاب سه تار (٢) گل مالی لرها در تهران (٢) انجمن لرستانی ها (٢) سعید معتمدی و انجمن لرستانی ها (٢) هیات مدیره انجمن لرستانی ها (٢) chamsanagar (٢) هیات عشاق العباس لرستانی ها (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های تهران (٢) هیات عشاق العباس لرستانی های مقیم مرکز (٢) محرم لرستانی ها در تهران (٢) تونل های زیبا در لرستان لید عسل در لرستان (٢) راه اهن لرستان-دورود -خرماباد -دزفول (٢) نیاز راه اهن لرستان به بکاپ (٢) رد پای لرها در تاریخ (٢) انارکوهدشت -یاقوت سرخ ایران (٢) ابادان وبرزیل وایران وبندرعباس وچمسنگر (٢) مداحان هیات عشاق العباس (٢) کوهدشت وچمسنگر (٢) تلفات جاده ای در روستا های لرستان (٢) شعر لری بالاگریوه ای (٢) آبشاربیشه پوران (۱) سالروز مرگ مادرم (۱) شهرداری یاسوج -خیبر خرم آباد (۱) قوم لر وفوتبال (۱) لرها و یاسوج (۱) امیر فروزانفر (۱) کوه کلا وچنار گریت وسرکانه (۱) لرستان وراه آهن وبختیاری (۱) سیاه چادر عشایر وماست (۱) فوتبال وچم سنگر (۱) چم سنگریهای دهه 60 (۱) چم سنگر و وبلاگ نویسی (۱) فوتبالیستهای جوان چمسنگری (۱) رئیس های ایستگاه چم سنگر (۱) قدیمی های چم سنگر (۱) میلاد میداودی وکوک تاراز (۱) میلاد میداودی ومسعود بختیاری (۱) mis مسجد سلیمان و مسعود بخت میداوودی (۱) میلاد میداودی و مسعود بختیاری وکوک تاراز (۱) کرمانشاه وروانسر وجوانرود (۱) فهرست ایستگاه های بین راه راه آهن لرستان (۱) لیست ایستگاههای راه آهن لرستان (۱) اصطلاحات راه آهنی (۱) فرهنگ راه آهنی (۱) نام آوران لر (۱) چهارشنبه سوری در چم سنگر (۱) چم سنگر و چهارشنبه سوری های ما (۱) چهارشنبه سوری در لرستان (۱) چم سنگر و آخرین پنج شنبه سال (۱) چم سنگر وسال نو (۱) نوروز چم سنگریها (۱) زاغه (۱) علی رضا نادری (۱) روز معلم و معلمین ایستگاه چم سنگر (۱) معلم منطقه راه آهن (۱) معلم چم سنگر (۱) معلم لرستانی (۱) تلفن باک لری وترکی وعربی و گیلکی (۱) تلفن بانک به زبان محلی (۱) ناحیه راه اهن وگهر لرستان (۱) فوتبال دورود لرستان (۱) 'گهر دورود لرستان (۱) تماشاگران لرستانی (۱) تیم گهر وچم سنگر (۱) کارگران وراهبانان ایستگاه چم سنگر (۱) لرستانی ها وزلزله آذرباییجان (۱) لرها و زلزله اذربایجان (۱) همدردی لرها با اذری وزلزله (۱) لرستان وتوهین دانشگا ه اهواز (۱) ریس دانشگاه رامین اهواز ولرها (۱) سازمان سنجش و لرها ودانشگاه اهواز (۱) توهین یک رئیس دانشگاه به مردم لر (۱) بهمن علاالدین وزادروز ش (۱) موسیقی بختیاری ومسعود بختیاری (۱) زادروز مسعود بختیاری (۱) گهر دورود و استقلال (۱) گهر ولرستان (۱) تیم ملی لرستان (۱) گهر دورود و چم سنگر (۱) استقلال گهر دورود و چم سنگر (۱) حواشی بازی استقلال گهر (۱) گهر دورود و ایستگاه چم سنگر (۱) چم سنگر و شطرنج (۱) چمسنگر وشطرنج وسپهر معتمدی (۱) سپهر معتمدی وشطرنج (۱) شطرنج ولرستان و خرم آباد وسپهر معتمدی (۱) معنی ما فه گه (۱) معنی وارگه (۱) وارگه ومافه گه مسعوذ بختیاری (۱) راه اندازی سایت مجتمع شبانه روزی چمسنگر (۱) آزمایشگاه تخصصی دروس پایه دبیرستان چمسنگر (۱) شهید محمد امیدی وحمید ماهروبختیاری (۱) پادگان امام علی (ع) خرم اباد و شهیدان &am (۱) طرح هجرت ومناطق محروم لرستان (۱) طرح ریشه کنی فلج اطفال (۱) کتابخانه کوهدشت (۱) دهیار جمسنگر مجید پاپی (۱) چمسنگر ودهیارش (۱) تراکتور و عشایر و روستا (۱) فرهنگ سازی برای رانندگی در روستا وعشایر (۱) عکس (۱) جنگ (۱) غزه (۱) پیام نوروزی (۱) سید علی صالحی (۱) دکتر علی شریعتی (۱) تلفن همراه (۱) ایرج رحمان پور (۱) دکتر احمدی نژاد (۱) فضیلت شب قدر (۱) عید غدیر خم (۱) عید سعید فطر (۱) کریم خان زند (۱) غزه در آتش و خون (۱) شعر لری (۱) جاده اسفالته (۱) چمسنگر و موبایل (۱) آبشارهای ، وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف وارک و شوی (۱) آبشارهای تاف ؛ نو‍ژیان ، بیشه (۱) آبشارهای تاف (۱) پایتخت طبیعت لرستان -منطقه راه آهن (۱) پایتخت طبیعت لرستان (۱) دریاچه کیو (۱) منطقه راه اهن (۱) انتخابات ریاست جمهوری88 (۱) فاجعه زیست محیطی (۱) لرستان و الودگی هواا (۱) گرد وخاک در لرستان (۱) توزون در چمسنگر (۱) توز و خاک در خرمووه (۱) خرید وفروش کارت نان (۱) چمسنگر و کارت نان (۱) پل شکسته (۱) چمسنگر وپل شکسته (۱) بیمارستان عشایر لرستان (۱) نمایشگاه بین المللی لرستان (۱) اسفالت و ایستگاه چمسنگر (۱) شب قدر و دعا (۱) منطقه لرستان ودفاع مقدس (۱) شعر ایستگاه قیصر (۱) کارت شهروندی ولرستان (۱) زنده رود و دریاچه کیو (۱) لرستان واصفهان (۱) یارانه و لرستان (۱) کوثر و داماش لرستان (۱) ایت اله قاضی (۱) تذکر کاییدی در مجلس (۱) عید غدیر و چمسنگریها (۱) بروجرد و دکتر بروجردی (۱) توقیف شدن هفته نامه افتاب لرستان (۱) یلدا در ایران باستان (۱) تیزرهای صدا وسیما (۱) لربلاگـهـا (۱) اختلال در سایت لور ولرنا (۱) اتوبوسرانی و کارت (۱) کریم خان و قوم لر (۱) لرستان و طرح های عمرانی (۱) حسن غصه خور و لرستان (۱) راه آهن لرستان (۱) خرم اباد وصدا وسیما (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان (۱) گتوند و پست الکترونیکی (۱) روستای چمسنگر وصداوسیمای لرستان دولت الکترونیک (۱) تونل توحید وتونل های لرستان (۱) تونل های زیبا در لرستان (۱) رود خانه سزار و قایقرانی (۱) قایقرانی در ابهاب خروشان لرستان (۱) ورزش قایقرانی در رودخانه سزار (۱) رز معلم و معلمین ما (۱) معلمین من در ایستگاه چمسنگر (۱) جاده اسفالته چمسنگر (۱) جاده زیبای چمسنگر به خرم آباد (۱) رود خانه سزار و اوقات فراغت (۱) اوقات فراغت در چمسنگر (۱) تابستان با رودخانه سزار (۱) 13 رجب و چمسنگر (۱) چمسنگر و شهدای جنگ تحمیلی (۱) شهدای روستای چمسنگر لرستان (۱) دهیار چمسنگر (۱) قطار محلی چمسنگر -دورود (۱) رضا سقایی +مراسم ترحیم (۱) داریوش نظری" خواننده‌ی موسیقی لری و خواهرزاد (۱) رضا موسیوند و هیات عشاق العباس لرستانی ها (۱) مهدی میرزایی و هیات عشاق العباس (۱) نوحه خوانی رضا موسیوند و مهدی میرزایی ومحمد فاطمی (۱) فرهاد دوادوندی و چمسنگر (۱) چم سنگر وبروجرد (۱) بروجرد وراه اهن چم سنگر (۱) فرهاد داودوندی وچمسنگر (۱) دانشجویان لرستانی دانشگاههای تهران (۱) چمسنگر ودانشجویان لرستانی (۱) میرملاس وچمسنگر (۱) چم سنگر و میراث فرهنگی (۱) کلماکره و چم سنگر (۱) پاسداری از میرملاس (۱) درگاه وچمسنگر (۱) نشریه درگاه وچمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه و چمسنگر (۱) فصل نامه ادبی درگاه لرستان و چمسنگر (۱) استاد محمد حسین آریا (۱) چم سنگر واستاد محمد حسین آریا (۱) دکتر آریا و چم سنگر (۱) شب یلدا در لرستان (۱) باورها واعتقادات مردم لرستان وزمستان (۱) شب چله در لرستان و چمسنگر (۱) شب یلدا در لرستان وچم سنگر (۱) یلدا و دانشجویان لرستانی (۱) مویه مردم لرستان (۱) رنج مویه های مردم لرستان (۱) استاد ایزد پناه (۱) لرستان و استاد حمید ایزد پناه (۱) اقدامات حمید ایزدپناه (۱) صفای لرستانی و حمید ایزدپناه (۱) سمفونی قورباغه و کرم رضا تاجمهر (۱) کرم رضا تاجمهر و سمفونی قورباغه ها (۱) واههمه های خاکستری و سمفونی قورباغه ها (۱) وبلاگ فرهاد داودوندی (۱) فرهاد داودوندی ووبلاگش (۱) چم سنگر و لریا (۱) استاد صحبت الله معینی چاغروند (۱) پل شکسته ساسانی (۱) پل اشکسه (۱) فیلم فرزند چهارم (۱) آلودگی هوا در خرم آباد (۱) آلودگی هوا در استانها (۱) وحید موساییان و بابک پورراد (۱) چشنواره ی صدای عشایر ولرستان (۱) چشنواره ی صدای عشایر در تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر در نمایشگاه بین المللی تهران (۱) چشنواره ی صدای عشایر (۱) خسرو معتضد ولرها (۱) خسرو معتضد ولرها وبختیاری ها (۱) خسرو معتضد ولرها وتوهین (۱) محمد بهمن بیگی و عشایر (۱) چمسنگر ومحمد بهمن بیگی (۱) آموزش عشایری در ایران و محمد بهمن بیگی (۱) اموزش عشایری در ایران ومحمد بهمن بیگی وچم سنگر (۱) هواپیمای مسافربری توپولف 154 (۱) "گروه نمایش کودک ونوجوان شاپرک" (۱) سرای سالمندان صدیق (۱) سالمندان چشم انتظار خیریه حاج صدیق (۱) برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران مسابقه فوتبال (۱) اولین مسابقه فوتبال دیواری (eton wall)در بروجرد (۱) موسیقی فولکور ایران-لری لرستان و لری بختیاری (۱) لرهای مقیم سوئد واین دعوت هم از سوی انجمن لرهای مق (۱) کنسرت گروه نوای زاگرسیان در گوتنبرگ سوئد (۱) طبیعت لرستان و معضلی بنام بدگردشگر (۱) جنگل های بلوط زاگرس ولرستان (۱) چهارمین جشنواره ی رها سازی ماهی قرمز (۱) رها سازی ماهی قرمز در خرم آباد (۱) خلوت ترین روز در شهر خرم آباد (۱) میدان استانداری و پارک محوطه ی قلعه فلک افلاک (۱) گونه جانوری نادر ˈکاراکالˈ در لرستان مشاهده شد (۱) منطقه لون از توابع بخش پاپی استان لرستان (۱) ر نزدیکی زادگاهم، ایستگاه راه آهن چم‌ْسنگر، (۱) علی اکبر شکارچی هنرمند لرستانی است (۱) کلید هزار پیشه مادر بزرگ و رمز و پسورد امروزی (۱) سیستان تسلیت (۱) ایران تسلیت (۱) تسلیت برای زلزله زده های سیستان و بلوچستان (۱) آرام باش همه چیز درست خواهد شد (۱) خانم روزبهانی وتبریک تولدش (۱) جهانگیر ملک احمدی (۱) قهرمانی آسیا در مسابقات ازبکستان (۱) خرم آباد به سیپددشت (۱) عزاداری در لرستان و اصرار به برگزاری برخی سنت های (۱) قدغن سیاه پوشیدن در لرستان (۱) لرها در صورت فوت یک نفر حتی اگر از خاندان ویا طایف (۱) انتخابات شورای شهر تهران (۱) زینب پاپی (۱) شهید روح اله پاپی (۱) سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب "پایی که جا (۱) قطار و کتاب سه تار جلاا آل احمد (۱) جلال آل احمد و چمسنگر و کتاب سه تار (۱) جنگل بلوط لرستان (۱) منابع طبیعی وبلوط لرستان (۱) چمسنگر و کشتار شیعیان بحرین (۱) بازگشت حجاج چمسنگری ز دیار وحی (۱) حاج علی خان بهشتی وحاج ابوذر پاپی از ایستگاه چمسن (۱) شکارچی وعید نوروز (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر زادگاهش (۱) چمسنگر و موبایل سیقی محلی لری وتیتراژ ژایانی سریال (۱) تیتراژ سریالهای نوروزی (۱) هفته نامه سیمره ودیگرههفته نامه ای محلی (۱) واگویه های یک لر (۱) خاطرات دانشجویی ودانشگاه (۱) چمسنگر و لرستان وحمل ونقل ریلی در استان (۱) اصفهان به خرم اباد وبالعکس (۱) اوقات فراغت در چمسنگر قات فراغت (۱) تابستانهای ما ورودخانه سزار (۱) ما ورودخانه سزار (۱) نماینده ی مت ونماینده ی مردم اراک (۱) لرستان ومرکزی (۱) مطالبات و خواسته های لرستانی ها (۱) دهیاری چمسنگر (۱) چمسنگر ولرستان (۱) ناحیه راه آهن چمسنگر (۱) دره قاید واحمدفداله حسینی (۱) توسعه عشایری وتخریب جنگل ومحیطزیست (۱) مناطق عشایری استان دستخوش توسعه ناهمگون (۱) شناسنامه و استاد آریا (۱) قسم مادر درفرهنگ لریاتی (۱) قسم مادر وپدر در لرستان (۱) تخم مرغ وکوروش فولادی (۱) انار لرستان -انارسیاب (۱) قم رود و سرشاخه های دز (۱) لررود رودی که قم جریان دارد (۱) کنسرت علی پور درتهران (۱) استاد شکارچی و رحمان پور آواز خوانان لری (۱) کنسرت موسیقی لری رحمان پور -علی پور-نظری (۱) عزاداری در لرستان (۱) چم سنگر وعاشورا (۱) راه اهن لرستان-دورود -خرم اباد -دزفول (۱) سانحه راه آهن لرستان (۱) از خط خارج شدن قطار (۱) عشورا وهیت عشاق العباس لرستانی ها ی مقیم تهران (۱) محرم وعاشورای لرها درتهران (۱) عزاداری لرها درتهران (۱) عزاداری لرستانی های درتهران (۱) لرستان و انار (۱) ادرس جدید وب سایت چمسنگر (۱) http://wwwchamsangarcom (۱) انجمن لرستانیها (۱) چمسنگر ودهیارش انجمن لرستانیها (۱) فرهنگ سازی درمناطق روستایی (۱) ایستگاه راه آهن چمسنگر- لرستان (۱) ایستگاه چمسنگر وادبیات (۱) لرها در ایینه تاریخ (۱) عشایر لرستان و کندوداری (۱) عشایر لرستان وپرورش زنبور عسل (۱) طرح مطالعاتی راه اهن لرستان در قبل از انقلاب (۱) فرهنگ واداب ورسوم (۱) ایستگاه چمسنگر و فرهنگ وتاریخ ایران (۱) استانی شدن تنخابات (۱) استانی شدن انتخابات در لرستان (۱) محمدعلی ساکی وملاپریشان ومیرنوروز (۱) خواهر خوانده چمسنگر (۱) اینترنت بانک وموبایل بانک (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران (۱) سی ثانیه پای صحبت برایان دایسون (۱) منطقه راه آهن پاپی (۱) هیات عشاق العباس لرها (۱) لر ها ومحرم تهران (۱) سالگرد درگذشت مادرم 91 (۱) یازذهمین سالگرد مادرم (۱) هیات عشاق العباس لرستانیها (۱) عشاق العباس لرستایها (۱) لرها وعزاداری (۱) لرستانیها و عاشورای 91 (۱) عزاداری لرستانی ها در مرکز (۱) عاشورا ولرستانی های تهران (۱) لرهای مقیم مرکز وهیات عشاق العباس (۱) هیات لرها در تهران (۱) شهید علیرضا مرادی ، شهید سیاوش مرادی ، و جهادگر شه (۱) chamsanagr (۱) آقاجان مرادی پدر شهید علیرضا مرادی (۱) وحید پورمریدی (۱) سید ابوالفضل حسینی احمدی از سادات احمد فداله (۱) chamsanagar +iran (۱) sسیدابوالفضل حسینی احمدی (۱) آقاجان کرمی (۱) chamsanagar iran lorestan (۱) مرحوم قیصر داوود زادهو حسن پورمریدی (۱) کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از بلوط (۱) چمسنگر و حمایت از کمپین 7 فروردین 94 در حمایت از (۱) چمسنگر و حمایت از بلوط زاگرس (۱) حادثه قطار در چمسنگر (۱) از خط خارج شدن قطار در چمسنگر (۱) chamsangar (۱) chamsanagar iran lorestan iran (۱) chamsangar (۱) سالروز تولد شکارچی (۱) علی اکبر شکارچی و چمسنگر (۱) chamsangar shekarchi aliakbar (۱) ali akbar shekarchi chamsangar (۱) کاشت بلوط در نوروز (۱) کاشت بلوط و چمسنگر (۱) دیدار نوروزی لرستانی‌های مقیم تهران (۱) کمیته دانشجویان و دانش آموختگان (۱) کمیت های انجمن لرستانی های مقیم تهران (۱) چم سنگر و پاییز (۱) چم سنگر و اکبر معتمدی (۱) اکبر معتمدی و چم سنگر (۱) پاییز در راه اهن چم سنگر (۱) علی‌اکبر؛ شکارچیِ پرده‌ای جدید (۱) علی اکبر شکارچی سعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی چمسنگر (۱) چمسنگر و جنگ (۱) چمسنگر و شهادت (۱) دفاع مقدس و چمسنگر (۱) ازادسازی خرمشهر و چمسنگر (۱) کارگران ایستگاه چمسنگر (۱) راهبان ایستگاه چمسنگر (۱) کارکنان راه اهن لرستان (۱) راهبانان راه اهن لرستان (۱) هفته سبزپوشان ورعنا قامتان نیروی انتظامی مبارک ای (۱) #ایستگاه راه آهن چمسنگر #ایستگاه چمسنگر #ایستگاه (۱) سالگرد آسمانی شدن مادر (۱) سالگرد درگذشت مادر (۱) چهاردهمین سالگرد درگذشت مادر (۱) چراغ افروخته استاد شکارچی (۱) چراغ افروخته ردیف میرزا عبدالله و علی اکبر شکارچی (۱) چراغ افروخته عای اکبر شکارچی (۱) مهندس سعید معتمدی و استاد علی اکبر شکارچی (۱) سعید معتمدی و هکاتون (۱) سعید معتمدی وتوسن بوم (۱) سعید معتمدی وفین تک (۱) سعید معتمدی و ussd (۱) چالش توسن بوم هکاتون (۱) سعید معتمدی و هکاتون توسن (۱) هکاتون توسن بوم و سعید معتمدی (۱) سعید معتمدی مربی هکاتون توسن بوم (۱) عکس تاریخی سال 58 چمسنگر شهدای چمسنگر و سعید معتمد (۱) عکسی از سید یحی موسوی (۱) عکس سید فخرالدین موسوی (۱) شهید فریدون مرادی وسعید معتمدی (۱) علی اکبر شکارچی وچمسنگر وسعید معتمدی (۱) سعید معتمدی و علی اکبر شکارچی (۱) چم سنگر و علی اکبر شکارچی (۱) saeed motamedi & ali akbar shekarchi (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) و پتانسیل های نهفت (۱) چمسنگر و قطب گردشگری استان (۱) بخش پاپی پایتخت ابشار لرستان (۱) ابشارهای بخش پاپی (۱) بیشه و چم سنگر (۱) جوانی 22 ساله هنگام شنا در آبشار «بیشه&a (۱) تشییع پیکر دایی بزرگ ومهربانم مرحوم صیدجعفر پاپی (۱) این موفقیت را به جناب اقای داوود مرادی فرد و خانوا (۱) جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، (۱) دهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی دستگاههای د (۱) داود مرادی فرد (۱) شهید شاخص لرستان سردارجلال ابراهیمی (۱) سردار جلال ابراهیمی (۱) شهید جلال ابراهیمی (۱) شهید شاخص لرستان (۱) هیأت عشاق‌العباس (ع)‌ (۱) لرستانی‌های پایتخت (۱) تاسوعا لرستانی‌های (۱) تاسوعا لرستانی‌های پایتخت ب (۱) هیات عشاق‌العباس لرستانی‌های پایتخت (۱) حسین سلوک (۱) سعید معتمدی " خبرنگار پایگاه خبری یافته (۱) گل مالی لرستانی های درتهان (۱) عکس گل مالی لرها در تهران (۱) درگذشت مادر آبان 92 (۱) نظر مردم مهم است یا نظر شورای شهر؟ (۱) شهردار نصیری وشهردار عیدی بیرانوند (۱) عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد (۱) اظهارنظر عجیب سرپرست شهرداری خرم‌آباد (۱) نشنیده بگیریم (۱) هجوم بی سابقه ارسال جوک وپیامک لری (۱) روزی روزگاری لرها ! (۱) محسن بهاروند و چمسنگر (۱) نصرت الله مسعودی ئ تئاتر لرستان (۱) استاد نصرت الله مسعودی (۱) دوره چگنی (۱) یافته‌کوه (۱) حشمت اله و اسدالله آزادبخت (۱) رابطه فرهنگ و رفاه (۱) فرهنگ یک قوم یا یک ملت " هوش را می آفری (۱) سمندر لرستان (۱) سلامتی سه کس: سرباز و زندونی و بی کس (۱) سلامتی سه تن: ناموس و رفیق و وطن (۱) سربازان وطنم را آزاد کنید (۱) کمال تبریزی از لرهای بختیاری‌ عذر خواهی کرد (۱) باید از بابت رنجاندن مردم بختیاری به خدا پناه برد (۱) سید عزت‌الله ضرغامی (۱) منطقه راه آهن لرستان (بخش پاپی) (۱) سال 1393 خورشیدی (۱) خرم‌آباد؛ شهری اسیر نام‌های تهرانی (۱) بیستمین سالگرد درگذشت شهردار خرم آباد (۱) علی محمد ساکی (۱) لرستان وسفر روحانی (۱) سفر روحانی به لرستان (۱) توسعه لرستان در زمان روحانی (۱) عید فطر فرخنده باد (۱) سپهر و کاراته (۱) چمسنگر و کاراته قهرمانی کشور (۱) سپهر و قهرمانی کشور (۱) مصطفی ملک‌آسا به عنوان رئیس اداره سواد‌آموزی ناحیه (۱) ﻣﺤﺮﻡ 93و ﻫﻴﺎﺕ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) هﻳﺎﺕ ﻋﺸﺎﻕ اﻟﻌﺒﺎﺱ ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﻬﺮاﻥ (۱) ﻟﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎ و ﺩﻫﻪ ﻣﺤﺮﻡ 93 (۱) مرگ معلم فداکار لرستانی (۱) فداکاری معلم لرستانی و مرگ او (۱) مرگ معلم عشایری لرستان (۱) معلم عشایری لرستان و مدرسه شبانه روزی (۱) امید ساکی فرد شهردار منطقه 2 خرم آباد (۱) برگزاری مراسم "چهل‌منبری" زنان لرستانی‌ (۱) لرها در تهران (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها در تهران (۱) جعفر ماهروبختیاری و مدیر تحولات اداری اموزش و پروش (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" و سعید معت (۱) "جعفر ماهرو بختیاری" مسئول امور (۱) برآفتاب و چمسنگر و برآفتاب بختیاری (۱) اسفندیار نوروزپور رئیس اداره حراست آموزش و پرورش (۱) اسفندیار نوروزپور و چمسنگر (۱) حراست اموزش و پرورش استان لرستان (۱) حراست اموزش وپرورش استان لرستان و اسفندیار نوروزپو (۱) 30 آبان سالگرد در گذشت مادر (۱) درگذشت حاج کاطم خلفوند (۱) گرانی نان در لرستان و سعید معتمدی (۱) گرانی نان در لرستان (۱) تغییر شهرداران در لرستان (۱) سید عابدین نوری (۱) شورای شهر دورود (۱) مبارزان منطقه راه آهن لرستان (۱) کتاب سه تار جلال آل احمد (۱) داستان وداع (۱) عکسی از ایستگاه راه آهن چم سنگر (۱) چم سنگر و رودخانه سزار (۱) ستوان دوم سید نورخدا موسوی مفرد (۱) جانبازی 100% سید نورخدا موسوی مفرد (۱) کلافه ام میترا اسماعیلی (۱) یه روز باد اوُما درختیانِ کُل وَِن فقط یه درخت دِ (۱) دوُسِکَم هِنام بَکُو تِشنه هِناتِم ه (۱) لرها التماس نمی کنند! (۱) محمد کاظم علی پور (۱) پایگاه خبری یافته (۱) ما قابیل کلماتیم! (۱) آغاز بکار گروه موسیقی پریسک (۱) گروه موسیقی "پریسک&a (۱) محمود کوماس‌جودکی (۱) خانه "آخوند آبو" خرم‌آباد (۱) ورود خبرنگاران منتقد به اداره و ابینیه تاریخی لرست (۱) شعرخوانی خانه آخوند ابو (۱) کنسرت گروه پریسک (موسیقی اقوام ایران) (۱) سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) کنسرت گروه پریسک اسماعیل محمدی : دف ، کوبه ای باس (۱) کنسرت گروه پریسک سرپرست گروه : اسماعیل محمدی (۱) تبریک به سپهر معتمدی عزیزم (۱) سپهر معتمدی (۱) روز جانباز ودیدار با جانباز قهرمان لرستانی مجتبی ز (۱) نتیجه انتخابات شورای روستا در چم سنگر (۱) انتخابات ریاست جمهوری در ایستگاه چم سنگر (۱) راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین احد چگینی (۱) احد چگنی راهیابی یک لر به شورای اسلامی شهر قزوین (۱) راه یافتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی و چم س (۱) انتخابات شورای اسلامی شهر دورود (۱) خوشنویس مطرح لرستانی استاد غلامرضا آریان پور در گذ (۱) شجاعت یعنی این! (۱) ولادت حضرت مهدی(عج) وچمسنگر وتهران (۱) سرای سالمندان حاج کاظم صدیق (۱) دست بافته زنان روستای دره اناران - سپید دشت- خرم آ (۱) یادداشت من برای "عابدین بهاروند" (۱) قطار سیاست مدیران استان ما (۱) این قطار، قطار ماست ؛اما مقصدش برای ما نیست ! (۱) 21 تیرماه روز بدون پلاستیک و چمسنگر (۱) مناجات‌خوانی محمد معتمدی (۱) من گناهکارم (۱) شب قدر و جمسنکر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر وچمسنگر (۱) اولین روز روزه ی من وسپهر تهران (۱) پوریا یاراحمدی نفر برگزیده کنکور سراسری ایران (۱) بررسی عملکرد چند ساله آموزش و پرورش استان لرستان (۱) بازیهای محلی و چم سنگر (۱) بازی محلی مناطق لرنشین (۱) بازی محلی مناطق زاگرس نشین (۱) حادثه‌ی سد کارون 3 ومحمود رحمانی (۱) محمود رحمانی مستندساز (۱) خبر بسیار جانکاه بود (۱) منطق لری منطق چماق است یا منطق حساب! (۱) آقای بزرگواری (۱) -دله دزدچاپلوسدستمال‌کشچماق لریصندوق عتیقه (۱) کلمات اصیل لری (۱) سفر به استان کهکیلویه وبویر احمد (۱) سفر به دیار آریو برزن -شهر یاسوج وسی سخت (1) (۱) شهردار شهر خرم آباد (۱) شهردار هرمز نصیری (۱) آیا علی‌محمد ساکی" د (۱) سنجاقک از دست آندو پر کشید و توفانی در دل هواداران (۱) شیردال چیست؟ کلماکره پلدختر لرستان (۱) دوستان لر زبان و جلسه (۱) زادروز اسطوره ی موسیقی لر بختیاری - آبهمن علاالدی (۱) زاد روز مسعود بختیاری (۱) تولد بهمن علالدین (۱) جیش العدل (۱) مسعود رایگان در برنامه رادیو 7 (۱) هیات عشاق العباس لرستانی ها و سومین سال فعالیت (۱) سومین سال فعالیت هیات لرستانی های مقیم مرکز (۱) هیات عشاق العباس لرها در سال 92 (۱) هیات عشاق العباس ل ستانی ها درتهران سال 92 (۱) عاشورای لرها در تهران (۱)
دوستان من رومیانی مرد لر خایدالو ظفر پاپی ایلیا,اهورا رضا رضاپناه رضا ساکی مراد جلائی احد چگینی سایت لریا بُنِه وار-رهدار حسن گرجي محمد نعمتی امید گوهری فرزاد عزیزی اسد فرهمند امین ازادبخت فریده چراغی آفرین پنهانی فرامرز محمدی مهران غضنفری امیر زیدی نژاد احسان پرنیان هوشنگ رئوف لُرِسّو(لرستان) فاطمه بیرانوند دورود سـیـتـی علی گودرزیان چنـــار گـــریت نشریه سیـمره روستای پیرجد حسن امیدیان سالم پوراحمد مهرداد جمالی شهرام شرفی مهدی محرابی حسن دهقانی مژده عزیزی پناه مسعود بختیاری فرهاد داودوندی حسین چراغی لرستان وکاسیان نصرت درویشی اسداله آزادبخت تحصیلکردگان لر محسن تیزهوش امیررضا قاسمی دکتر رضا مدهنی عبدالرضا قاسمی کاسیان - کاسیتی پریچهر-دختر آریایی شهرام گیل آبادی حاج محمد میرزاوند مجله الکترونیکی لور حشمت اله آزادبخت حسین سلاح ورزی علی حسین زارعی پایگاه خبری لــــــرنا ایستگاه چمسنگر 2 سپهر معتمدی(پسرم) وبلاگ روستاهاي ايران محمود کوماس جودکی عکس هایی از سرزمین کاسیان 2 پیامک محلی لری، لکی و بختیاری عکس هایی از سرزمین کاسیان 1 ابوالقاسم خورشیدوند فتیله پیچ-ایمان آرزه پایگاه خبری لرستان نیوز هفته نامه بیان لر گهر دورود-حسن چناری كرم تيموري واتوره دوچرخه ها اخبار شطرنج لرستان شهریار عباسی سایه های مفرغی -کرم رضا تاجمهر اخبار دورود کیانوش بیرانوند چقد سخته جدا بودن اعظم مرادی شعر لکی ناهید زکیان امیر جوبیین خبرگزاری یافته شاهین احمدی کوهستان سرد الیگودرز یاد داشت های عزت الله تقوایی ﮔـانگـلـوس لرستانک لهور آب و خاک شکاروطبیعت لرستان ستاد نماز جمعه سپید دشت خُورمُووه پاتوق هیات عشاق العباس لرستانی ها گلال خرم آباد تی تال - عابدین بهاروند جستجوگر کویر روز اليگودرز محمد رافع -بروجرد پرتال زیگور طراح قالب